Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, sdancer75 είπε

Ηταν πραγματικη εκπληξη αυτην η συζητηση για εμενα.... προτεινεις λοιπον να την κρατησω!

Πως και ο εγκαταστατης μου περασε τοσο καλη κλειδαρια ; Γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν πληρωσα και πολλα τοτε ~900 ευρω μαζι με την πορτα.

α. ειπα τη γνωμη μου & πως μπορεις να επιβεβαιωσεις οτι οι κλειδαραδες της πολης σου (τουλαχιστον) δεν ξερουν να την ανοιξουν & πως εγω στη Λαρισα δε θα την αλλαζα αν δεν ειχε προβλημα ή δεν εβλεπα καποιο ερχομενο προβλημα λογω φθορας & χρησης.

β. 900€ ηταν και ειναι παρα πολυ καλο ποσο για μια θωρακισμενη. η κλειδαρια ετυχε. μετα απο απειρες συζητησεις με πορταδες καταλαβα οτι εβαζαν οτι ηταν καλυτερο για την τσεπη τους κατα 90% οποτε επεσες στο 10% που εμπορευοταν σοβαρη πορτα (το ανεφερα και πριν) και σοβαρη κλειδαρια πακετο.

γ. αφου θες να ταλαιπωρηθεις μονος, παρε μια omega plus στα 150€-160€ και θα εισαι για αλλα 10 χρονια στη Λαρισα 100% αδιαρρηκτος.

9 ώρες πριν, sdancer75 είπε

Ευχαριστω

Αλλα δεν ειναι ακριβως  παντα 60 η 70 σωστα ; Δηλαδη αυτο που λεμε πχ 60 μπορει να ειναι 64 ; Καταλαβα σωστα ;

Γιατι λενε με τους πιρους εξω; Δεν νομιζω οτι αλλαζει κατι στη μετρηση !!

σωστά, συνηθως μετρας 65 ή 75 ή κοντα σ'αυτα τα νουμερα.

14 ώρες πριν, Patrikeas είπε

Αρχικα να σε ευχαριστησω για τις απαντησεις και τον χρονο σου.

Α)Αρα αξιζει τον κοπο να μπει σε καποια πολυ καλη πορτα.Θελει defender ή μονο μαγγανιο,οπως η Ομεγκα;

Β)Η τιμη που βρηκα Ελλαδα:

Δηλαδη δεν ειναι αρκετα ανωτερη απο την ομεγκα ωστε να δικαιολογει τα διπλασια λεφτα;

Γ)Ο πορτας ειναι ενας που ειχες αναφερθει,νομιζω,παλαιοτερα με καλα λογια για τις σχετικα φτηνες πορτες αλλα καλες γενικα,vfm.(Αν θελεις ονομα σου στελνω π.μ).

Αυτο με τα defender συμφωνω.Αν εχεις ενα ανω του μετριου εως και κορυφαιο και δει μαγνητικο,ισως να μην χρειαζεσαι και full top κυλινδρο!!

Ειπες ανοιγμα με foil type και θυμηθηκα ενα ανοιγμα που ειχα δει στο youtube,σε κυλινδρο σαν τον δικο μου,σχετικα γρηγορα(συνθηκες εργαστηριου παντα).

Ειναι οντως τοσο ευκολο;;;

Οτι θες απαντας,αν δεν κουραζω!

Screenshot_2019-10-13-19-32-30.png

α. ολες οι κλειδαριες αυτου του τυπου θελουν μαγγανιο σε περιπτωση που εχουμε βιαιο διαρρηκτη. ειναι το μοναδικο τρωτο σημειο τους.

β. αρκετα ανωτερη δεν ειναι. η τιμη παιζει τοσο ψηλα κυριως λογο "μονοπωλιου". εγω παραγγειλα απο ιταλια στα 220€ για ενα κυριο της αεροποριας στα νοτια προαστια.

γ. ολα ειναι θεμα εξασκησης. ουτε οι κλειδαριες χρηματοκιβωτιου ανοιγουν ευκολα για καποιον που το κανει 1 φορα το μηνα. παρε κι εσυ τηλεφωνο 2-3 κλειδαραδες της περιοχης σου και ρωτα τους ακομη και για Atra ή Securemme / ολοι για τρυπημα θα μιλησουν, αμφιβαλλω αν εχουν διαρρηκτικα. Αν παμε σε δυσκολες περιπτωσεις, cisa, pot 2500, esety κλπ δεν υπαρχει καν συζητηση τις περισσοτερες φορες.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, mclein² είπε

Αν παμε σε δυσκολες περιπτωσεις, cisa, pot 2500, esety κλπ δεν υπαρχει καν συζητηση τις περισσοτερες φορες.

Συμπερασμα-έκπληξη:  υπαρχουν ακομα καποιες κλειδαριες χρηματοκιβωτιου που ειναι σχετικα ασφαλεις.

Επεξ/σία από ringboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ringboy είπε

Συμπερασμα-έκπληξη:  υπαρχουν ακομα καποιες κλειδαριες χρηματοκιβωτιου που ειναι σχετικα ασφαλεις.

μονο η Esety θελει χειρουργικο χερι + αυτοσχεδιο διαρρηκτικο για χρηματοκιβωτια για ν'ανοιξει.

η ποτεντ 2500 που ειναι απο τις δυσκολοτερες παλιες 15 ~ 25 ετων, αν εισαι μαεστρος ανοιγεις με το κλασικο διαρρηκτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετική με την πόρτα μιας φίλης μου στη δυτική Θεσσαλονίκη. Δεν ρώτησε και αυτή τίποτα, όποτε σε νέα πόρτα της έβαλαν hsp, αλλά δεν γνωριζω ποιο defender. Επειδή, ήδη έχει κάτι σημάδια πάνω, είπα να βάλω μια φωτο να μου πείτε αν πάει κατευθείαν για αλλαγή ή το σώζουμε. Καλή συνέχεια! 

15254AAD-C0AD-464E-93A6-C615943EF94B.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Georgegr3 είπε

Γεια σε όλους! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετική με την πόρτα μιας φίλης μου στη δυτική Θεσσαλονίκη. Δεν ρώτησε και αυτή τίποτα, όποτε σε νέα πόρτα της έβαλαν hsp, αλλά δεν γνωριζω ποιο defender. Επειδή, ήδη έχει κάτι σημάδια πάνω, είπα να βάλω μια φωτο να μου πείτε αν πάει κατευθείαν για αλλαγή ή το σώζουμε. Καλή συνέχεια! 

15254AAD-C0AD-464E-93A6-C615943EF94B.jpeg

το πιο φθηνο, των 15€ ειναι = no name.

επισης, καποιος κατι εχει προσπαθησει να κανει ή ο μισος ροτορας φαινεται βαθουλωμενος απο τη φωτο ;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mclein² είπε

το πιο φθηνο, των 15€ ειναι = no name.

επισης, καποιος κατι εχει προσπαθησει να κανει ή ο μισος ροτορας φαινεται βαθουλωμενος απο τη φωτο ;;;

Έχει δίκιο έτσι φαίνεται. Είχα δει μόνο τα σημάδια όχι κάτι άλλο. Θα την πάρω να την ρωτήσω ή να την πω να μου στείλει και καμία άλλη. Είναι η φίλη που σου έλεγα που την έχουν ανοίξει ήδη μερικες φορές, γι αυτό αλλαξε αρον αρον πόρτα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Georgegr3 είπε

Έχει δίκιο έτσι φαίνεται. Είχα δει μόνο τα σημάδια όχι κάτι άλλο. Θα την πάρω να την ρωτήσω ή να την πω να μου στείλει και καμία άλλη. Είναι η φίλη που σου έλεγα που την έχουν ανοίξει ήδη μερικες φορές, γι αυτό αλλαξε αρον αρον πόρτα.. 

βλεπω οτι καποιος συνεχιζει τις προσπαθειες...εκτος αν φταιει η φωτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mclein² είπε

βλεπω οτι καποιος συνεχιζει τις προσπαθειες...εκτος αν φταιει η φωτο.

Η φωτο φταίει λέει δεν φαίνεται κάτι σε βαθούλωμα κλπ. Να της πω να κρατήσει hsp όποτε προς το παρόν και να το δει για κανα bd200 σιγά σιγά; 
ευχαριστώ πολύ! 

Επεξ/σία από Georgegr3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Georgegr3 είπε

Η φωτο φταίει λέει δεν φαίνεται κάτι σε βαθούλωμα κλπ. Να της πω να κρατήσει hsp όποτε προς το παρόν και να το δει για κανα bd200 σιγά σιγά; 
ευχαριστώ πολύ! 

δε θα ελεγα οτι πρεπει να κανει κατι στη θεσσαλονικη...πριν παει διακοπες ας βαλει κανενα μαγνητικο.

10€ να βαζει στην ακρη καθε μηνα μεχρι το καλοκαιρι, το πηρε. :D 

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/10/2019 στις 12:02 ΜΜ, mclein² είπε

αν πηγαινες στα 120€ ισως να υπηρχε μια διαφορα αλλα στα 80€-90€ θα παρεις ιδιο με τον κινεζο και απλα θα πληρωσεις ονομα...

Καλησπέρα ξανά,

Επιστρέφω με ερώτημα, παρήγγειλα αυτά που μου πρότεινες.

Να ρωτήσω ξανά ,ιδέα για 30-50 (80mm) για πόρτα , τι προτείνεις εώς 50-55€ με τα μεταφορικά (για Θεσσαλονίκη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

Πριν απο 1.5 χρονο αλλαξα την πορτα μου απο μια παλια ξυλινη που ειχα σε θωρακισμενη.

Απο αυτα που διαβασα εδω μεσα αυτες τις μερες ειδα οτι δεν εχω καλη ασφαλεια απο θεμα κυλινδρου και defender

H πορτα εχει diamond k3 και αγνωστα σε εμενα ειναι το defender και η κλειδαρια. Μηπως και καταλαβετε εσεις, η κλειδαρια εχει μαλακο γυρισμα του κλειδιου και η γλωσσα δεν μετακινειτε με το χερουλι οταν ειναι κλειδωμενη η πορτα.

Ερωτησεις

1) ποσο ευκολο ειναι να αλλαξω defender και αν ειναι ευκολο  να βαλω μαγνητικο ή απλα να βαλω ενα καλυτερο ? Ειδα που γραφατε για το disec BKD 250.

2) ποιον κυλινδρο να επιλεξω μεχρι τα 100 ευρω ? οκ, δεν τα χαλαμε για 10 ευρω παραπανω αν ειναι

Σε καθε περιπτωση χρειαζομαι 5 κλειδια οποτε αν παω και σε μαγνητικο defender θα χρειαστω και εκει 5 μαγνητες και αν καταλαβα καλα ανεβαινει πολυ το κοστος του defender.

 

Για να κρατησω το κοστος χαμηλα την αλλαγη στον κυλινδρο θα την κανω μονος μου και αν ειναι ευκολη αλλαγη και του defender θα την κανω παλι μονος μου. Πιανουν τα χερια μου σε μαστορεματα. Επισης αν υπαρχει κατι να το αγορασω απο ξενο site λογο κοστους παλι δεν υπαρχει προβλημα.

Βαζω και καποιες φωτογραφιες να εχετε μια εικονα και τι μπορει να γινει

Ευχαριστω

Screenshot_20191016_233615.jpg

Screenshot_20191016_233644.jpg

Screenshot_20191016_233702.jpg

Screenshot_20191016_233714.jpg

Screenshot_20191016_233730.jpg

Screenshot_20191016_233743.jpg

Screenshot_20191016_233755.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Shalerin είπε

Καλησπέρα ξανά,

Επιστρέφω με ερώτημα, παρήγγειλα αυτά που μου πρότεινες.

Να ρωτήσω ξανά ,ιδέα για 30-50 (80mm) για πόρτα , τι προτείνεις εώς 50-55€ με τα μεταφορικά (για Θεσσαλονίκη).

Agb 9000

17 λεπτά πριν, karthan7 είπε

καλησπερα

Πριν απο 1.5 χρονο αλλαξα την πορτα μου απο μια παλια ξυλινη που ειχα σε θωρακισμενη.

Απο αυτα που διαβασα εδω μεσα αυτες τις μερες ειδα οτι δεν εχω καλη ασφαλεια απο θεμα κυλινδρου και defender

H πορτα εχει diamond k3 και αγνωστα σε εμενα ειναι το defender και η κλειδαρια. Μηπως και καταλαβετε εσεις, η κλειδαρια εχει μαλακο γυρισμα του κλειδιου και η γλωσσα δεν μετακινειτε με το χερουλι οταν ειναι κλειδωμενη η πορτα.

Ερωτησεις

1) ποσο ευκολο ειναι να αλλαξω defender και αν ειναι ευκολο  να βαλω μαγνητικο ή απλα να βαλω ενα καλυτερο ? Ειδα που γραφατε για το disec BKD 250.

2) ποιον κυλινδρο να επιλεξω μεχρι τα 100 ευρω ? οκ, δεν τα χαλαμε για 10 ευρω παραπανω αν ειναι

Σε καθε περιπτωση χρειαζομαι 5 κλειδια οποτε αν παω και σε μαγνητικο defender θα χρειαστω και εκει 5 μαγνητες και αν καταλαβα καλα ανεβαινει πολυ το κοστος του defender.

Για να κρατησω το κοστος χαμηλα την αλλαγη στον κυλινδρο θα την κανω μονος μου και αν ειναι ευκολη αλλαγη και του defender θα την κανω παλι μονος μου. Πιανουν τα χερια μου σε μαστορεματα. Επισης αν υπαρχει κατι να το αγορασω απο ξενο site λογο κοστους παλι δεν υπαρχει προβλημα.

Βαζω και καποιες φωτογραφιες να εχετε μια εικονα και τι μπορει να γινει

Ευχαριστω

Screenshot_20191016_233615.jpg

Screenshot_20191016_233644.jpg

Screenshot_20191016_233702.jpg

Screenshot_20191016_233714.jpg

Screenshot_20191016_233730.jpg

Screenshot_20191016_233743.jpg

Screenshot_20191016_233755.jpg

Μου κάνει για πόρτα εταιρείας που βρίσκεται στους Αγίους Αναργύρους.. ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Agb 9000

Μου κάνει για πόρτα εταιρείας που βρίσκεται στους Αγίους Αναργύρους.. ισχύει?

Δεν γνωριζω, ειμαι επαρχια 

Επεξ/σία από karthan7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Shalerin είπε

Καλησπέρα ξανά,

Επιστρέφω με ερώτημα, παρήγγειλα αυτά που μου πρότεινες.

Να ρωτήσω ξανά ,ιδέα για 30-50 (80mm) για πόρτα , τι προτείνεις εώς 50-55€ με τα μεταφορικά (για Θεσσαλονίκη).

πηγαινε στο δημτσιο και παρε agb9000 ή ifam wx. φθηνοτερα δε θα βρεις για θεσσαλονικη.

8 ώρες πριν, karthan7 είπε

καλησπερα

Πριν απο 1.5 χρονο αλλαξα την πορτα μου απο μια παλια ξυλινη που ειχα σε θωρακισμενη.

Απο αυτα που διαβασα εδω μεσα αυτες τις μερες ειδα οτι δεν εχω καλη ασφαλεια απο θεμα κυλινδρου και defender

H πορτα εχει diamond k3 και αγνωστα σε εμενα ειναι το defender και η κλειδαρια. Μηπως και καταλαβετε εσεις, η κλειδαρια εχει μαλακο γυρισμα του κλειδιου και η γλωσσα δεν μετακινειτε με το χερουλι οταν ειναι κλειδωμενη η πορτα.

Ερωτησεις

1) ποσο ευκολο ειναι να αλλαξω defender και αν ειναι ευκολο  να βαλω μαγνητικο ή απλα να βαλω ενα καλυτερο ? Ειδα που γραφατε για το disec BKD 250.

2) ποιον κυλινδρο να επιλεξω μεχρι τα 100 ευρω ? οκ, δεν τα χαλαμε για 10 ευρω παραπανω αν ειναι

Σε καθε περιπτωση χρειαζομαι 5 κλειδια οποτε αν παω και σε μαγνητικο defender θα χρειαστω και εκει 5 μαγνητες και αν καταλαβα καλα ανεβαινει πολυ το κοστος του defender.

Για να κρατησω το κοστος χαμηλα την αλλαγη στον κυλινδρο θα την κανω μονος μου και αν ειναι ευκολη αλλαγη και του defender θα την κανω παλι μονος μου. Πιανουν τα χερια μου σε μαστορεματα. Επισης αν υπαρχει κατι να το αγορασω απο ξενο site λογο κοστους παλι δεν υπαρχει προβλημα.

Βαζω και καποιες φωτογραφιες να εχετε μια εικονα και τι μπορει να γινει

Ευχαριστω

Screenshot_20191016_233615.jpg

Screenshot_20191016_233644.jpg

Screenshot_20191016_233702.jpg

Screenshot_20191016_233714.jpg

Screenshot_20191016_233730.jpg

Screenshot_20191016_233743.jpg

Screenshot_20191016_233755.jpg

ο κυλινδρος ειναι για πεταμα & το defender το πιο φθηνο + εχω μια ανησυχια μηπως ειναι στενοτερης διαμμετρου απο τα συνηθισμενα αλλα δε βλεπω οπως θα θελα απ'τη φωτο.

1. δεν ειναι πολυ δυσκολο αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση & τοποθετηση δεν ειναι και πολυ απλό. θελεις οδηγο και ποτηροτρυπανο για μεγαλωμα της τρυπας. (αφου επιβεβαιωσεις οτι δεν ειναι στενο προφιλ οι βιδες και αρα θα ειναι σχεδον αδυνατο να βρεις σοβαρο ντιφεντερ σε σοβαρη τιμη) !

2. agb dck / mottura champions pro / winkhaus n-tra / dom ix

3. πες μας που βρισκεσαι εδω ή σε πμ ωστε να δουμε απο που συμφερει η αγορα αν κ πιστευω το εξωτερικο δε θα βολεψει ουτε τωρα - ουτε μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mclein² είπε

 

dmitsio ?

Μόνο στο skroutz.gr τις βρήκα αυτές από mksecurity και οι 2 στα ίδια χρήματα βγαίνουν. Οπότε θα παραγγείλω από Αθήνα ,αν είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...