Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, mclein² είπε

οδηγο δεν εχεις γιατι δεν εισαι επαγγελματιας. (μαλλον) 

πιστευω δυσκολα καποιος θα σου εχει πουλησει κατι τετοιο. (προφανως βλάκας θα ηταν αν το εκανε).

οταν λες "γνωμες για mrm29 & mag3g", τι περιμενεις να λαβεις ως απαντηση ;

(ρωταω γιατι ειλικρινα δεν κατανοω το υφος. πχ θες να σου πουμε ειναι κορυφαια ή ενταξει καλα ειναι αλλα δες το mag4g ; )

οι κυλινδροι dck & n-tra δεν ανηκουν στην κατηγορια "μετριος κυλινδρος".

μπορεις να βαλεις οποιοδηποτε κυλινδρο διαστασης 30/50.

οτι και να γραφει το κουτι του υφισταμενου κυλινδρου, εχει τοση αξια οσο μια κουταλια ζαχαρη στον οργανισμο.

Οδηγοι υπαρχουν στο ιντερνετ προς πωληση. Για ευνοητους λογους δεν βαζω λινκ.

Ρωταω αν υπαρχει κατι που να πρεπει να προσεξω και ανεβασα φωτογραφιες με την πορτα και το defender που εχω τωρα. Μπορει αυτοι που εχουν εμπειρια να ελεγαν πχ οτι ο "ταδε" με τον dck κυλινδρο δεν θα κουμπωσει καλα ή δεν ξερω γω τι αλλο. Δεν εχω γνωση για το θεμα και ηρθα να παρω πληροφοριες και κατευθυνση απο αυτους που γνωριζουν το αντικειμενο.

Στο "μετριος κυλινδρος" αν προσεξεις εχω γραψει "μετριο (?) κυλινδρο" με ερωτηματικο ☺️ . Πως μπορουμε να χαρακτηρισουμε τον dck ?  

 

Επεξ/σία από karthan7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, karthan7 είπε

Οδηγοι υπαρχουν στο ιντερνετ προς πωληση. Για ευνοητους λογους δεν βαζω λινκ.

Ρωταω αν υπαρχει κατι που να πρεπει να προσεξω και ανεβασα φωτογραφιες με την πορτα και το defender που εχω τωρα. Μπορει αυτοι που εχουν εμπειρια να ελεγαν πχ οτι ο "ταδε" με τον dck κυλινδρο δεν θα κουμπωσει καλα ή δεν ξερω γω τι αλλο. Δεν εχω γνωση για το θεμα και ηρθα να παρω πληροφοριες και κατευθυνση απο αυτους που γνωριζουν το αντικειμενο.

Στο "μετριος κυλινδρος" αν προσεξεις εχω γραψει "μετριο (?) κυλινδρο" με ερωτηματικο ☺️ . Πως μπορουμε να χαρακτηρισουμε τον dck ?  

Ο DCK είναι ένας αρκετά καλός κύλινδρος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, karthan7 είπε

Οδηγοι υπαρχουν στο ιντερνετ προς πωληση. Για ευνοητους λογους δεν βαζω λινκ.

Ρωταω αν υπαρχει κατι που να πρεπει να προσεξω και ανεβασα φωτογραφιες με την πορτα και το defender που εχω τωρα. Μπορει αυτοι που εχουν εμπειρια να ελεγαν πχ οτι ο "ταδε" με τον dck κυλινδρο δεν θα κουμπωσει καλα ή δεν ξερω γω τι αλλο. Δεν εχω γνωση για το θεμα και ηρθα να παρω πληροφοριες και κατευθυνση απο αυτους που γνωριζουν το αντικειμενο.

Πως μπορουμε να χαρακτηρισουμε τον dck ?  

για βαλε λινκ να δω που βρηκες οδηγο ή αν δε θες εδω, στειλε μου πμ.

(οτι δεν εχεις καμια γνωση το ξερουμε ηδη) 😂

ολο το πακετο που υπαρχει επανω στην πορτα - οπως και η πορτα ειναι οτι πιο απλο υπαρχει.

αν τα μετατρεψεις οπως πρεπει, δε θα εχεις προβλημα θεωρω.

dck = ενας παρα πολυ καλος κυλινδρος & με δεδομενο οτι δεν εχουμε κολλημενους οπως στην 1η γενια - μπορουμε να πουμε και αξιοπιστος.

18 ώρες πριν, turbakiasss είπε

Ο agb scudo 9000 βγαίνει σε διπλής ενέργειας? Αν όχι, υπάρχει κάποιος άλλος στην ίδια κατηγορία που να βγαίνει διπλής?

καλημερα, οχι ο 9000 δεν ερχεται ελλαδα διπλης ενεργειας.

μπορεις να παρεις τον ifam wx1000

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mclein² είπε

οχι ο 9000 δεν ερχεται ελλαδα διπλης ενεργειας.

μπορεις να παρεις τον ifam wx1000

mclein ο ifam wx1000 ειναι στα επιπεδα/κατηγορια του agb 9000?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mclein² είπε

και λιγο καλυτερος λογω πατενταρισμενου κλειδιου.

Σε σχεση με EVVA EPS μιας και καταληγω αναμεσα στους 2 για μια πορτα αλουμινιου ειναι ενα κλικ πιο κατω φανταζομαι ο ifam ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Σε σχεση με EVVA EPS μιας και καταληγω αναμεσα στους 2 για μια πορτα αλουμινιου ειναι ενα κλικ πιο κατω φανταζομαι ο ifam ετσι δεν ειναι?

ε, δε συγκρινονται αυτα τα πραγματα...

ο EPS ειναι η τυπισσα στο Markiz κ ο wx ειναι η τυπισσα στο Jollity 😂

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

ε, δε συγκρινονται αυτα τα πραγματα...

ο EPS ειναι η τυπισσα στο Markiz κ ο wx ειναι η τυπισσα στο Jollity 😂

Δεν ξερω τι ειναι αυτα που αναφερεσαι(Markiz και Jollity) αλλα καταλαβαινω πως δεν υπαρχει συγκριση.

Δεν βρισκω evva eps ετοιμο με 5 κλειδια και διπλης ενεργειας γι'αυτο κοιτουσα τον ifam που ειναι ετοιμος κομπλε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Δεν ξερω τι ειναι αυτα που αναφερεσαι(Markiz και Jollity) αλλα καταλαβαινω πως δεν υπαρχει συγκριση.

Δεν βρισκω evva eps ετοιμο με 5 κλειδια και διπλης ενεργειας γι'αυτο κοιτουσα τον ifam που ειναι ετοιμος κομπλε.

τι διασταση ψαχνεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, μπήκα και εγώ στον χορό ανεύρεσης κλειδαριάς και ήρθα σε αυτό το τοπικ μπας και πάρω μια ιδέα γτ παραείναι πολύπλοκο τελικά! 
βασική ερώτηση μ είναι αν το defender είναι ζωτικής σημασίας όσο φθηνό και να είναι η για παράδειγμα αν έχουμε ένα budget περίπου στα 150€ είναι καλύτερο να πάρεις τον καλύτερο αφαλό η κάπως να τα μοιράσεις; 
επισης, οι κλειδαράδες μπορούν να έρθουν να το εγκαταστήσουν αν δεν έχεις πάρει το σύστημα από τους ίδιους η θα κάνουν «τσαλιμάκια»; 
Σε κάθε περίπτωση σε ένα budget περίπου 150€ τι έχετε να μου προτείνετε ;; 
 

ευχαριστω εκ των προτέρων !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, karydis είπε

Καλησπέρα σας, μπήκα και εγώ στον χορό ανεύρεσης κλειδαριάς και ήρθα σε αυτό το τοπικ μπας και πάρω μια ιδέα γτ παραείναι πολύπλοκο τελικά! 
βασική ερώτηση μ είναι αν το defender είναι ζωτικής σημασίας όσο φθηνό και να είναι η για παράδειγμα αν έχουμε ένα budget περίπου στα 150€ είναι καλύτερο να πάρεις τον καλύτερο αφαλό η κάπως να τα μοιράσεις; 
επισης, οι κλειδαράδες μπορούν να έρθουν να το εγκαταστήσουν αν δεν έχεις πάρει το σύστημα από τους ίδιους η θα κάνουν «τσαλιμάκια»; 
Σε κάθε περίπτωση σε ένα budget περίπου 150€ τι έχετε να μου προτείνετε ;; 
 

ευχαριστω εκ των προτέρων !! 

στα 150€ και εαν αγορασεις απο καποιον 3ο τα πραγματα σιγουρα δε θα βρεις τοποθετη.

τα 150€ για μια Τεσιο δε φτανουν ουτε για τα πραγματα, τα 150€ για μια Ατρα ειναι οριακα. 

βαλε μερικες φωτογραφιες της πορτας να δουμε αν αρκουν για μια αναβαθμιση τα χρηματα που διαθετεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, swayback είπε

Σίγουρα; Γιατί κάτι για 35-65 θυμάμαι. Το λεώ γιατί οι EVVA βγαίνουν σε ότι διάσταση θες, ανά 5mm.

Ναι αφου δοκιμασα στην αλλη αλουμινοπορτα που πηρα τον AGB 9000 θα ειναι κομπλε και η διασταση 30-60 στην αλλη πορτα.

Μου το ειχες πει κι εσυ οτι θα ειμαι οκ με 30-60 και οντως ειμαι οκ.Οριακα μεν αλλα οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...