Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, mclein² είπε

για βαλε λινκ να δω που βρηκες οδηγο ή αν δε θες εδω, στειλε μου πμ.

(οτι δεν εχεις καμια γνωση το ξερουμε ηδη) 😂

ολο το πακετο που υπαρχει επανω στην πορτα - οπως και η πορτα ειναι οτι πιο απλο υπαρχει.

αν τα μετατρεψεις οπως πρεπει, δε θα εχεις προβλημα θεωρω.

dck = ενας παρα πολυ καλος κυλινδρος & με δεδομενο οτι δεν εχουμε κολλημενους οπως στην 1η γενια - μπορουμε να πουμε και αξιοπιστος.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Λινκ

https://www.amazon.it/CILINDRO-FORATURA-PANNELLI-BLINDATE-DF21-DISEC/dp/B07Y1MGD1N/ref=mp_s_a_1_9?keywords=disec&qid=1571664874&sr=8-9

 

https://www.amazon.it/DIMA-DI-FORATURA-DEFENDER-MONOUSO-DF03MONO-N-DISEC/dp/B07XP3JSTJ/ref=mp_s_a_1_7?keywords=disec&qid=1571664943&sr=8-7

(Το ξέρω ότι δεν ξέρω. Εδώ διαβάζω και μαθαίνω από αυτούς πού γνωρίζουν με σιγουριά το αντικείμενο) 😂😂

Πήρα από τις ποιό φθηνές πόρτες από ιδιοκτήτη καταστήματος που είναι και δικός μου πελάτης. Στα χρήματα που την πήρα δεν περίμενα τίποτα σοβαρό στο θέμα κλειδώματος. Τώρα πού μπορώ θα την αναβαθμίσω.

 

Αυτό πού γράφεις για τον dck για τον πρώτης γενιάς και αυτόν πού κυκλοφορεί τώρα είναι ωραία πληροφορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, karthan7 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Λινκ

https://www.amazon.it/CILINDRO-FORATURA-PANNELLI-BLINDATE-DF21-DISEC/dp/B07Y1MGD1N/ref=mp_s_a_1_9?keywords=disec&qid=1571664874&sr=8-9

https://www.amazon.it/DIMA-DI-FORATURA-DEFENDER-MONOUSO-DF03MONO-N-DISEC/dp/B07XP3JSTJ/ref=mp_s_a_1_7?keywords=disec&qid=1571664943&sr=8-7

(Το ξέρω ότι δεν ξέρω. Εδώ διαβάζω και μαθαίνω από αυτούς πού γνωρίζουν με σιγουριά το αντικείμενο) 😂😂

Πήρα από τις ποιό φθηνές πόρτες από ιδιοκτήτη καταστήματος που είναι και δικός μου πελάτης. Στα χρήματα που την πήρα δεν περίμενα τίποτα σοβαρό στο θέμα κλειδώματος. Τώρα πού μπορώ θα την αναβαθμίσω.

Αυτό πού γράφεις για τον dck για τον πρώτης γενιάς και αυτόν πού κυκλοφορεί τώρα είναι ωραία πληροφορία.

παρε το 2ο οδηγο, ο 1ος ειναι πολυ ακριβος χωρις λογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς όταν κλειδώσουμε τελείως μια Γραναζωτη κλειδαριά iseo παλαιότερης γενιάς με 1 καταπέλτη και μια καινούρια με 2 καταπέλτες τι συμβαίνει με την γλώσσα? Και στις 2 κατεβαίνει ή "κλειδώνει" το πόμολο της πόρτας ή συμπεριφέρεται διαφορετικά σε κάθε έκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Γνωρίζει κανείς όταν κλειδώσουμε τελείως μια Γραναζωτη κλειδαριά iseo παλαιότερης γενιάς με 1 καταπέλτη και μια καινούρια με 2 καταπέλτες τι συμβαίνει με την γλώσσα? Και στις 2 κατεβαίνει ή "κλειδώνει" το πόμολο της πόρτας ή συμπεριφέρεται διαφορετικά σε κάθε έκδοση?

Καλησπερα pintourikio,εχοντας iseo κλειδαρια με 1 καταπελτη(τοποθετηση πορτας το 2015),να σου πω οτι οταν κλειδωνω τερμα τους πυρους,η γλωσσα δεν γυριζει πισω(δηλαδη ειναι σαν ενας επιπλεον πυρος σταθερος)και η πετουγια δεν κατεβαινει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Γνωρίζει κανείς όταν κλειδώσουμε τελείως μια Γραναζωτη κλειδαριά iseo παλαιότερης γενιάς με 1 καταπέλτη και μια καινούρια με 2 καταπέλτες τι συμβαίνει με την γλώσσα? Και στις 2 κατεβαίνει ή "κλειδώνει" το πόμολο της πόρτας ή συμπεριφέρεται διαφορετικά σε κάθε έκδοση?

και η 2η γενια λογικα δεν κατεβαζει πομολο στο τερμα κλειδωμενο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mclein² είπε

στα 150€ και εαν αγορασεις απο καποιον 3ο τα πραγματα σιγουρα δε θα βρεις τοποθετη.

τα 150€ για μια Τεσιο δε φτανουν ουτε για τα πραγματα, τα 150€ για μια Ατρα ειναι οριακα. 

βαλε μερικες φωτογραφιες της πορτας να δουμε αν αρκουν για μια αναβαθμιση τα χρηματα που διαθετεις.

Σε ευχαριστώ πολύ Mclein για την άμεση απάντηση σου.. επισυνάπτω τις φωτο μήπως μπορείς να με βοηθήσεις παραπάνω:) 

ενας κλειδαράς της γειτονιάς μου πρότεινε την mg modulare

5A047F7C-1EF5-4C81-9B35-BC3D80531178.jpeg

5CD2CF16-8B85-4633-9E7F-A61703E337D3.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2019 στις 7:49 ΜΜ, Patrikeas είπε

Καλησπερα pintourikio,εχοντας iseo κλειδαρια με 1 καταπελτη(τοποθετηση πορτας το 2015),να σου πω οτι οταν κλειδωνω τερμα τους πυρους,η γλωσσα δεν γυριζει πισω(δηλαδη ειναι σαν ενας επιπλεον πυρος σταθερος)και η πετουγια δεν κατεβαινει.

συμφωνα με το balomeno, εχεις κλειδαρια securemme και οχι iseo.

πως προκυπτει οτι εχεις κλειδαρια iseo 1ης γενιας ; 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Έχω κάνει παραγγελία μια πόρτα διπλής θωρακισής από γνωστή εταιρία , η πόρτα δεν με απασχολεί τόσο (νομίζω αν μη τι άλλο είναι ΟΚ με τα πάχη και τη ποιότητα του μετάλλου που αναφέρεται. Αυτό που με απασχολεί είναι η ποιότητα της κλειδαριάς και του κυλίνδρου Maxi Lock διότι δεν μπορώ να βρώ feedback. Αρχικά είχα ζητήσει τη κλειδαριά Axi Home 3D αλλά με ενημέρωσαν ότι καταργήθηκε και αυτή είναι η πιο νέα που έχουν.

Αν κάποιος μπορεί να πει μια γνώμη ή μια εμπειρία από τη συγκεκριμένη θα με βοηθούσε.

Σας ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mclein² είπε

συμφωνα με το balomeno, εχεις κλειδαρια securemme και οχι iseo.

πως προκυπτει οτι εχεις κλειδαρια iseo 1ης γενιας ; 

Φιλε mclein2,μου φαινεται ανακυκλωνομαστε στα ιδια που εχουμε αναφερθει σε παλιοτερα ποστ!Παμε παλι..😁

Δεν ξερω συμφωνα με Bal.. κλπ,απλο,στον πιρο της κλειδαριας ειναι "χτυπημενο"το Iseo made in Italy.Τι πιο ξεκαθαρο!

Οσο για την 1η γενια και τους καταπελτες,αρχικα ειχα την εντυπωση οτι φοραγα με 2πλο καταπλελτη,ομως εσεις εδω στην αναφορα μου οτι ειναι 2015 η τοποθετηση ειπατε πως ειναι με 1 κατ/λτη(προφανως 1ης γενιας).

Οποια αλλη ερωτηση,Δεκτη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Patrikeas είπε

Φιλε mclein2,μου φαινεται ανακυκλωνομαστε στα ιδια που εχουμε αναφερθει σε παλιοτερα ποστ!Παμε παλι..😁

Δεν ξερω συμφωνα με Bal.. κλπ,απλο,στον πιρο της κλειδαριας ειναι "χτυπημενο"το Iseo made in Italy.Τι πιο ξεκαθαρο!

Οσο για την 1η γενια και τους καταπελτες,αρχικα ειχα την εντυπωση οτι φοραγα με 2πλο καταπλελτη,ομως εσεις εδω στην αναφορα μου οτι ειναι 2015 η τοποθετηση ειπατε πως ειναι με 1 κατ/λτη(προφανως 1ης γενιας).

Οποια αλλη ερωτηση,Δεκτη!

δεν το ειχα υποψιν κ επειδη υπηρχε μια συζητηση εχθες στο καταστημα, ο ανθρωπος ειπε οτι βαζουν κλειδαρια + ντιφεντερ της securemme.

απο εποχες κ2 εως κ τη μαξι λοκ που ρωταει ο συμφορουμιτης παραπανω, ισχυριζονται οτι εβαλαν πολυ λιγες iseo (προσωπικης εισαγωγης) κ τις περισσοτερες securemme.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Asmodeus21 είπε

Καλησπέρα,

Έχω κάνει παραγγελία μια πόρτα διπλής θωρακισής από γνωστή εταιρία , η πόρτα δεν με απασχολεί τόσο (νομίζω αν μη τι άλλο είναι ΟΚ με τα πάχη και τη ποιότητα του μετάλλου που αναφέρεται. Αυτό που με απασχολεί είναι η ποιότητα της κλειδαριάς και του κυλίνδρου Maxi Lock διότι δεν μπορώ να βρώ feedback. Αρχικά είχα ζητήσει τη κλειδαριά Axi Home 3D αλλά με ενημέρωσαν ότι καταργήθηκε και αυτή είναι η πιο νέα που έχουν.

Αν κάποιος μπορεί να πει μια γνώμη ή μια εμπειρία από τη συγκεκριμένη θα με βοηθούσε.

Σας ευχαριστώ

Καλησπερα.

Εχοντας πορτα "star" Axi home 3d,θελω αν μπορεις να αναφερεις σε τι τιμη την πουλαει,για να ξερουμε τι γινεται απο τιμολογιακη πολιτικη και αν αξιζει!

Απο οσα εχω ενημερωθει και διαβασει εδω στο Φορουμ απο τους ειδικους,η maxi lock δεν λεει πολλα,καλυτερα να την αποφυγεις.Επεμεινε να σου βαλουν Axi home,λενε πως κραταει ακομα καλα και ισως ειναι η καλυτερη εισαγωγη που εκανε ο Μπαλωμ...

Αλλα ανεμενε καλυτερα απαντησεις απο τους γνωστες του αντικειμενου για περισσοτερη αξιοπιστια!

Υγ.Στα σαιτ του παντως λεει πως εχεις την επιλογη της Axi,μηπως θελουν να ξεφορτωθουν τις Maxi;;

 

Επεξ/σία από Patrikeas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Καλησπερα.

Εχοντας πορτα "star" Axi home 3d,θελω αν μπορεις να αναφερεις σε τι τιμη την πουλαει,για να ξερουμε τι γινεται απο τιμολογιακη πολιτικη και αν αξιζει!

Απο οσα εχω ενημερωθει και διαβασει εδω στο Φορουμ απο τους ειδικους,η maxi lock δεν λεει πολλα,καλυτερα να την αποφυγεις.Επεμεινε να σου βαλουν Axi home,λενε πως κραταει ακομα καλα και ισως ειναι η καλυτερη εισαγωγη που εκανε ο Μπαλωμ...

Αλλα ανεμενε καλυτερα απαντησεις απο τους γνωστες του αντικειμενου για περισσοτερη αξιοπιστια!

axi home 3d δεν υπαρχει για το balomenos doors εδω και 2 χρονια...

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Καλησπερα.

Εχοντας πορτα "star" Axi home 3d,θελω αν μπορεις να αναφερεις σε τι τιμη την πουλαει,για να ξερουμε τι γινεται απο τιμολογιακη πολιτικη και αν αξιζει!

Απο οσα εχω ενημερωθει και διαβασει εδω στο Φορουμ απο τους ειδικους,η maxi lock δεν λεει πολλα,καλυτερα να την αποφυγεις.Επεμεινε να σου βαλουν Axi home,λενε πως κραταει ακομα καλα και ισως ειναι η καλυτερη εισαγωγη που εκανε ο Μπαλωμ...

Αλλα ανεμενε καλυτερα απαντησεις απο τους γνωστες του αντικειμενου για περισσοτερη αξιοπιστια!

Η πόρτα είναι διπλής θωράκισης 1.2mm εξωτερικά και 1mm εσωτερικά , μαζί με ΦΠΑ και εγκατάσταση 1100ε , 3 έτη εγγύηση και πιστοποίηση κλάσης 5 από ΕΜΠ , αυτή τη προσφορά μου παρέδωσαν . Ζήτησα την Axi Home 3D αλλά μου είπαν δεν την βάζουν πια και η πιο καλή που έχουν είναι η Maxi Lock , οπότε δεν νομίζω ότι την τοποθετούν καθόλου πλέον την Axi

Επεξ/σία από Asmodeus21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, mclein² είπε

δεν το ειχα υποψιν κ επειδη υπηρχε μια συζητηση εχθες στο καταστημα, ο ανθρωπος ειπε οτι βαζουν κλειδαρια + ντιφεντερ της securemme.

απο εποχες κ2 εως κ τη μαξι λοκ που ρωταει ο συμφορουμιτης παραπανω, ισχυριζονται οτι εβαλαν πολυ λιγες iseo (προσωπικης εισαγωγης) κ τις περισσοτερες securemme.

+ εγώ με πόρτα από το ίδιο κατάστημα, εγκατάσταση τέλος 2015, με iseo κλειδαριά γραναζωτη είμαι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...