Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/11/2019 στις 8:55 ΜΜ, mclein² είπε

στους συρτες δε βλεπω καποιο λογο. ακομη και μετα απο 10 χρονια κομπλε τους πετυχαινω :D 

μεντεσεδες καλυτερα γρασο με το δαχτυλο στα ενδιαμεσα.

εαν ειναι εστω και 10% στραβα τοποθετημενοι & βαλεις wd40, ετοιμασου για τους θορυβους που ακουγονταν στο καστρο του δρακουλα 😎

Ο συρτής μερικού ανοίγματος είναι άψογος, ο συρτής που κλείνει τελείως την πόρτα είναι αρκετά σφικτος από την 1η μέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Ο συρτής μερικού ανοίγματος είναι άψογος, ο συρτής που κλείνει τελείως την πόρτα είναι αρκετά σφικτος από την 1η μέρα..

μπορει να μπηκε λιγο στραβα η κασα ή η πορτα ή το συστηματακι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mclein² είπε

 

γενικα περαν του γενικου συνολου, πορτα - κοστος...θεωρω οτι εχουν μεινει πισω τεχνολογικα & ποιοτικα. (κυλινδρος / κλειδαρια / defender) !

Δηλαδή το mrm29 πλέον δεν είναι ασφαλές;Το ρωτάω γιατί πριν κάνα χρόνο που το έβαλα μαζί με κύλινδρο scudo dck μου το είχαν παρουσιάσει ως πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, frankgio είπε

Δηλαδή το mrm29 πλέον δεν είναι ασφαλές;Το ρωτάω γιατί πριν κάνα χρόνο που το έβαλα μαζί με κύλινδρο scudo dck μου το είχαν παρουσιάσει ως πολύ καλό.

Από πού βγήκε αυτό το συμπέρασμα;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, mclein² είπε

τι προσφερει ο κυριος στα 600€ ?

 

18 ώρες πριν, imr είπε

Μαγνητικο defender dised magn +180

 

6 ώρες πριν, mclein² είπε

 

γενικα περαν του γενικου συνολου, πορτα - κοστος...θεωρω οτι εχουν μεινει πισω τεχνολογικα & ποιοτικα. (κυλινδρος / κλειδαρια / defender) !

 

Από τα παραπάνω καταλαβαίνω πως το mrm29 είναι πλέον μέτριο.Αν υπάρχει παρανόηση, με συγχωρείται.

Απλά θέλω να ξέρω ώστε αν χρειάζεται να το αλλάξω με κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, frankgio είπε

Από τα παραπάνω καταλαβαίνω πως το mrm29 είναι πλέον μέτριο.Αν υπάρχει παρανόηση, με συγχωρείται.

Απλά θέλω να ξέρω ώστε αν χρειάζεται να το αλλάξω με κάτι καλύτερο.

Παραμένη καλή επιλογή το MRM29. Υπάρχουν 2-3 μανγητικά defender ακόμη καλύτερα που όμως είναι και αρκετά πιο ακριβά. Όταν έχεις ήδη MRM29 όμως, δεν πας σε αυτά.

Δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάπου άνοιγμα σε MRM29. Το άνοιγμα του είναι θέμα τύχης και χεριού για να πετύχεις σωστή πολικότητα με απλούς μαγνήτες. Γενικά δύσκολο για την πλειοψηφία. Και μην ξεχνάμε ότι από πίσω έχεις AGB DCK, ο οποίος από μόνος του ακόμα και με απλό, μη μαγνητικό defender, παραμένει πολύ καλή επιλογή.

Κανένας λόγος ανησυχίας λοιπόν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, frankgio είπε

Από τα παραπάνω καταλαβαίνω πως το mrm29 είναι πλέον μέτριο.Αν υπάρχει παρανόηση, με συγχωρείται.

Απλά θέλω να ξέρω ώστε αν χρειάζεται να το αλλάξω με κάτι καλύτερο.

σε συγχωρουμε αλλα στ'αληθεια διαβαζω την προταση μου ξανα & ξανα αλλα δε βγαζω συμπερασμα πως το mrm29 ή οποιο αλλο μαγνητικο εγινε κακή ή μετρια επιλογή.

η προταση μου αναφεροταν στην πορτα που κοιταζει ο συμφορουμιτης οπως παραδιδεται στα 600€.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοήθεια λίγο, παιδιά: Potent τετραπλού κλειδώματος με τη γλώσσα κάτω. Διαστάσεις νομίζω 30-50 μου είπαν. Θέλω να βάλω κλειδαριά με defender κλπ γύρω στα 280 με φπα, άντε 300. Μου είπαν iseo R90 με 230 χωρίς ΦΠΑ και MAUER NW6 με 280 χωρίς ΦΠΑ (με εργασία και όλα τα υπόλοιπα). Έχω κάτι άλλο να δω? Ποιο defender δε μου είπαν, δεν ξέρω ούτε για το κουτί.

Κάτι διάβαζα για iseo ότι είναι καλοί αλλά πρέπει να σου κάνουν σωστή εγκατάσταση με διπλό καταπέλτη κλπ. Βοήθεια παιδιά!!!

Περιοχή Καισαριανή. Την έχουν ταράξει την περιοχή τελευταία.

 

Ακόμη, έχω στη δική μου KABA ExperT, αλλά δεν ξέρω τι defender και κλειδαριά έβαλε (πριν 5-6 χρόνια δεν ήξερα από αυτά). Αξίζει να το κοιτάξω καλύτερα? Να ποστάρω φωτο να μου πείτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Konstantin77 είπε

Βοήθεια λίγο, παιδιά: Potent τετραπλού κλειδώματος με τη γλώσσα κάτω. Διαστάσεις νομίζω 30-50 μου είπαν. Θέλω να βάλω κλειδαριά με defender κλπ γύρω στα 280 με φπα, άντε 300. Μου είπαν iseo R90 με 230 χωρίς ΦΠΑ και MAUER NW6 με 280 χωρίς ΦΠΑ (με εργασία και όλα τα υπόλοιπα). Έχω κάτι άλλο να δω? Ποιο defender δε μου είπαν, δεν ξέρω ούτε για το κουτί.

Κάτι διάβαζα για iseo ότι είναι καλοί αλλά πρέπει να σου κάνουν σωστή εγκατάσταση με διπλό καταπέλτη κλπ. Βοήθεια παιδιά!!!

Περιοχή Καισαριανή. Την έχουν ταράξει την περιοχή τελευταία.

Ακόμη, έχω στη δική μου KABA ExperT, αλλά δεν ξέρω τι defender και κλειδαριά έβαλε (πριν 5-6 χρόνια δεν ήξερα από αυτά). Αξίζει να το κοιτάξω καλύτερα? Να ποστάρω φωτο να μου πείτε?

Cisa Revo + Bd200, το ελαχιστο για κλειδαρια & defender + οτι κυλινδρο θελεις απο τους παρακατω για τα λεφτα (εως 300 με φπα) που κοιταζεις :

DCK / ICS / N-Tra / Champions Pro / Dom Twido / Dom IX / keso 8K

NW5 / Abloy Protec² / ExperT / Mt5 / X-Tra 

υγ - ο nw6 βγαινει μονο 35/50 και αρα θα χρειαστουν αποστατες = κακη τοποθετηση defender χωρις να υπαρχει λογος.

 

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Konstantin77 είπε

Ακόμη, έχω στη δική μου KABA ExperT, αλλά δεν ξέρω τι defender και κλειδαριά έβαλε (πριν 5-6 χρόνια δεν ήξερα από αυτά). Αξίζει να το κοιτάξω καλύτερα? Να ποστάρω φωτο να μου πείτε?

O Kaba παραμένει κορυφαίος κύλινδρος. Βάλε αν θες και φωτό του defender και της κλειδαριάς, αν και υπάρχει πολύ καλός κύλινδρος στην πόρτα για να υπάρχει λόγος ανησυχίας.

3 λεπτά πριν, Konstantin77 είπε

iseo R90 μπα, ε?

Καλύτερα όχι. Υπάρχουν καλύτερες επιλογές στα ίδια λεφτά (EVVA ICS, Dom ix Twido, κλπ...στα έγραψε πιο πάνω ο mclein).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Konstantin77 είπε

iseo R90 μπα, ε?

αφου ανοιγουν τον r50, ερχεται συντομα η ωρα του r90...

στειλε μου τις φωτο οταν μπορεσεις κ θα σου πω εαν μπορεις να βαλεις

Cisa Revo + DCK + MRM29 στα λεφτα που διαθετεις για να εισαι πολυ μακρια ΚΑΙ σε ποιοτητα ΚΑΙ σε ασφαλεια απο το Μ.Ο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...