Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, mclein² είπε

αγορασες & τοποθετησες πραγματα που δεν ηξερες ποια ηταν ; 

πηγες δηλαδη στον επαγγελματια και του ειπες δινω 250€, βαλε μου τα καλυτερα σ'αυτα τα λεφτα ; 

Ακριβως αυτο εκανα με την διαφορα οτι τα λεφτα δεν τα εδωσα εγω αλλα η ιδιοκτητρια.Σιγουρα πιο ασφαλης λυση απο την κλειδαρια που ειχα μιας και ηταν τυπου χρηματοκιβωτιου.

Απο κει και περα υπαρχουν διαφορες λυσεις- καλυτερες η μη-με ιδια η περισσοτερα χρηματα αλλα σε τελικη αναλυση αυτο που λεμε απαραβιαστη κλειδαρια δεν υφισταται και ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε και μαρκετιστικα κολπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dvs είπε

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω στο παντζούρι ωστε να μειώσω τον κίνδυνο να ανοίξει με λοστό ή κατι παραπλήσιο;

Σκεφτόμουν κάτι σε ασφάλεια CAL αλλά δεν νομίζω οτι έχει χώρο να βιδώσει στο πλάι

Υπάρχει κάποια ενναλακτική;

Παντζούρι.jpg

Νομίζω το Domus wk+ 6470 μπαίνει. Είναι παρόμοιο του CAL αλλά είναι πιο ευέλικτο (και βαρέως τύπου). Δες εδώ πως λειτουργεί. 

Ίσως να μην επιτρέπει στη σίτα να κλείσει τελείως όμως. Δες διαστάσεις εδώ για να δεις αν σου κάνει.

 

Υπάρχει και αυτό.

Επεξ/σία από swayback
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexisgav είπε

Απο κει και περα υπαρχουν διαφορες λυσεις- καλυτερες η μη-με ιδια η περισσοτερα χρηματα αλλα σε τελικη αναλυση αυτο που λεμε απαραβιαστη κλειδαρια δεν υφισταται και ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε και μαρκετιστικα κολπα.

Αυτή είναι η γνώμη κάποιου που θέλει να τα μηδενίσει όλα. Μπορεί να σου έβαλε και Κ2 με αυτά τα χρήματα και να μην είσαι ασφαλής, μπορεί και να σου έβαλε DCK και να είσαι πιο ασφαλής από όσο νομίζεις. Οι κλειδαριές είναι ένας από τους τομείς που ισχύει το "ό,τι δίνεις παίρνεις".

Αν όμως πιστεύεις ότι δεν υπάρχει απαραβίαστη κλειδαριά και είναι όλα θέμα μάρκετινγκ, γιατί άλλαξες κλειδαριά; Φάσκεις και αντιφάσκεις...

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alexisgav είπε

Ακριβως αυτο εκανα με την διαφορα οτι τα λεφτα δεν τα εδωσα εγω αλλα η ιδιοκτητρια.Σιγουρα πιο ασφαλης λυση απο την κλειδαρια που ειχα μιας και ηταν τυπου χρηματοκιβωτιου.

Απο κει και περα υπαρχουν διαφορες λυσεις- καλυτερες η μη-με ιδια η περισσοτερα χρηματα αλλα σε τελικη αναλυση αυτο που λεμε απαραβιαστη κλειδαρια δεν υφισταται και ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε και μαρκετιστικα κολπα.

Καλησπέρα,

Γράψε μας αν θέλεις τι υλικά τελικά σου έβαλε ο κλειδαράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, alexisgav είπε

Ακριβως αυτο εκανα με την διαφορα οτι τα λεφτα δεν τα εδωσα εγω αλλα η ιδιοκτητρια.Σιγουρα πιο ασφαλης λυση απο την κλειδαρια που ειχα μιας και ηταν τυπου χρηματοκιβωτιου.

Απο κει και περα υπαρχουν διαφορες λυσεις- καλυτερες η μη-με ιδια η περισσοτερα χρηματα αλλα σε τελικη αναλυση αυτο που λεμε απαραβιαστη κλειδαρια δεν υφισταται και ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε και μαρκετιστικα κολπα.

Λες (σχεδόν) ότι όλα ίδια είναι, να χαμε να λέγαμε, και μετά έρχεσαι και ρωτάς "αν αξιζουν", "αν προσφερουν καποια ασφαλεια" και "αν ειναι κατωτερα απο αλλα στην ιδια κατηγορια τιμης";

Μήπως θέλεις να παρηγορηθείς που η ιδιοκτήτρια σου παράγγειλε γουρούνι στο σακί; 😉

Και όχι, δεν είναι όλα ίδια, δεν είναι όλα το ίδιο παραβιάσιμα, και αν σου έβαλε καμιά Κ2 δεν αναβαθμίστηκες καν από την κλειδαριά χρηματοκιβωτίου. Σου εύχομαι να έβαλαν κάτι καλύτερο. Θεσσαλονίκη που είσαι μάλλον κανένα MG X8 θα έβαλαν (βελτίωση από χρηματοκιβωτίου, αλλά μόλις). Αυτό τον κύλινδρο ούτε ο Μέγας Αλέξανδρος να τον είχε αφήσει παρακαταθήκη δεν θα τον χρησιμοποιούσαν τόσο οι κλειδαράδες της πόλης μας. Ο σύλλογος κλειθροποιών Θεσσαλονίκης πρέπει να βάλει έμβλημα έναν μπλε MG X8.

 

 

Επεξ/σία από taris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alexisgav είπε

Ακριβως αυτο εκανα με την διαφορα οτι τα λεφτα δεν τα εδωσα εγω αλλα η ιδιοκτητρια.Σιγουρα πιο ασφαλης λυση απο την κλειδαρια που ειχα μιας και ηταν τυπου χρηματοκιβωτιου.

Απο κει και περα υπαρχουν διαφορες λυσεις- καλυτερες η μη-με ιδια η περισσοτερα χρηματα αλλα σε τελικη αναλυση αυτο που λεμε απαραβιαστη κλειδαρια δεν υφισταται και ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε και μαρκετιστικα κολπα.

Εδώ αρκεί που λένε...οτι πεις...οπως λέει και ο φίλος απο πάνω μόνο μη σου έβαλε κανέναν κ2. Τουλάχιστον με χρηματοκιβωτιου ίσως θέλει και διαρρηκτικο ίσως θέλει και καλό χέρι. Ενώ με κ2 είναι σίγουρο το ανοιγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, swayback είπε

Νομίζω το Domus wk+ 6470 μπαίνει. Είναι παρόμοιο του CAL αλλά είναι πιο ευέλικτο (και βαρέως τύπου). Δες εδώ πως λειτουργεί. 

Ίσως να μην επιτρέπει στη σίτα να κλείσει τελείως όμως. Δες διαστάσεις εδώ για να δεις αν σου κάνει.

Υπάρχει και αυτό.

Για το 2ο πήγαινα αλλα δυστυχως δεν έχει χώρο. Θα δω μήπως χωράει το 1ο...

Και δεν μπορώ να το βάλω πάνω ή κατω γιατι παιρνάει η σιτα.

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Dvs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dvs είπε

Για το 2ο πήγαινα αλλα δυστυχως δεν έχει χώρο. Θα δω μήπως χωράει το 1ο...

Και δεν μπορώ να το βάλω πάνω ή κατω γιατι παιρνάει η σιτα.

Ευχαριστώ

στο σπιτι που νοικιαζω εχει το ιδιο και δυστυχως δε χωραει τιποτα.

σκεφτηκα να βαλω ενα μικρο συρτη να μπαινει στο πατωμα κ ν'ακυρωσω τη ντιζα κατω αλλα θα φαινοταν μ@λακια...

16 ώρες πριν, alexisgav είπε

Ακριβως αυτο εκανα με την διαφορα οτι τα λεφτα δεν τα εδωσα εγω αλλα η ιδιοκτητρια.Σιγουρα πιο ασφαλης λυση απο την κλειδαρια που ειχα μιας και ηταν τυπου χρηματοκιβωτιου.

Απο κει και περα υπαρχουν διαφορες λυσεις- καλυτερες η μη-με ιδια η περισσοτερα χρηματα αλλα σε τελικη αναλυση αυτο που λεμε απαραβιαστη κλειδαρια δεν υφισταται και ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε και μαρκετιστικα κολπα.

παρηγορια στον αρρωστο που λεμε...

ευχομαι να εισαι παντα ασφαλης & εννοειται να επεσες σε καλο επαγγελματια και να μην ειχαμε φαινομενο δαγκωματος καρχαρια που παιζει σ'αυτη την πολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2020 στις 8:58 ΜΜ, kostaspap είπε

Αλουμινένια είναι η πόρτα .Κεντρική πολύκατοικίας.

αυτη που εχει 3 σημειων ; 

εαν ναι, πλεον μπορεις να βαλεις μονο σεναριο με ηλεκτρομαγνητη ή ηλεκτροπυρο.

υπαρχει ενα συστημα FS Access οπου μπαινει ηλεκτροπυρος + μια κλειδαρια 30αρα ή 35αρα αναλογα το προφιλ που εχεις.

βγαινεις χρησιμοποιωντας το χερουλι και μπαινεις με το κλειδι ή / και το θυροτηλεφωνο.

η κλειδαρια απασφαλιζει τον ηλεκτροπυρο χρησιμοποιωντας τη γλωσσα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή! Μην ανοίγετε την πόρτα σας σε κανέναν άγνωστο.

Νέα απάτη με πρόσχημα τον κοροναϊό: Λένε ότι είναι από το υπ. Υγείας για να μπουν στο σπίτι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μεταλλική πορτα αποθηκης που απλα θελω να αλλαξω κυλινδρο για ψυχολογικους λόγους (εχω μολις 1 κλειδι τα υπολοιπα "χαθηκαν" απο τους προηγουμενους) τι θα προτείνατε; Γυρω στα 10-15 θεωρω λογικό, δε τον μέτρησα αλλα φαινεται κοντος (παιζει 60αρης)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Για μεταλλική πορτα αποθηκης που απλα θελω να αλλαξω κυλινδρο για ψυχολογικους λόγους (εχω μολις 1 κλειδι τα υπολοιπα "χαθηκαν" απο τους προηγουμενους) τι θα προτείνατε; Γυρω στα 10-15 θεωρω λογικό, δε τον μέτρησα αλλα φαινεται κοντος (παιζει 60αρης)...

Hugo κύλινδρος, GR3.5S γύρω στα 15ευρω με σύστημα break-secure και 12 μπίλιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Hugo κύλινδρος, GR3.5S γύρω στα 15ευρω με σύστημα break-secure και 12 μπίλιες.

12 ? 

που ειναι κρυμμενες ;  🤣

59 λεπτά πριν, paylidis είπε

Για μεταλλική πορτα αποθηκης που απλα θελω να αλλαξω κυλινδρο για ψυχολογικους λόγους (εχω μολις 1 κλειδι τα υπολοιπα "χαθηκαν" απο τους προηγουμενους) τι θα προτείνατε; Γυρω στα 10-15 θεωρω λογικό, δε τον μέτρησα αλλα φαινεται κοντος (παιζει 60αρης)...

cisa 8010, στα 7~8 ευρω.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...