Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

λογικα εννοει 6 ανα πλευρα...

ειδα και αυτόν λεει τιποτα;

Αν είναι να εξέχει απο την πορτα τοτε μπορούν να τον σπάσουν εύκολα στην μέση, για αυτο (κατα την γνωμη μου) παρε εναν με προστασια break-secure

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Αν είναι να εξέχει απο την πορτα τοτε μπορούν να τον σπάσουν εύκολα στην μέση, για αυτο (κατα την γνωμη μου) παρε εναν με προστασια break-secure

Λογικα θα εξεχει, ήδη ο τρεχον εξέχει σχεδόν ενα πόντο απο κάθε πλευρά και για να ειμαι ειλικρινής σκεφτομουν να βαλω εναν 80αρη και να εξεχει απο μεσα (με τη λογική ότι μπορει στο μέλλον να τον χρησιμοποιήσω και κάπου αλλού)...

Οποτε κοιτάω κάποιον με break secure και ας ανεβω μεχρι 20 π.χ. Hugo Οπως ειπες, ή κανεναν Mauer η Κ2...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, paylidis είπε

Λογικα θα εξεχει, ήδη ο τρεχον εξέχει σχεδόν ενα πόντο απο κάθε πλευρά και για να ειμαι ειλικρινής σκεφτομουν να βαλω εναν 80αρη και να εξεχει απο μεσα (με τη λογική ότι μπορει στο μέλλον να τον χρησιμοποιήσω και κάπου αλλού)...

Οποτε κοιτάω κάποιον με break secure και ας ανεβω μεχρι 20 π.χ. Hugo Οπως ειπες, ή κανεναν Mauer η Κ2...;

Αν ειναι να βαλεις K2 ασε καλύτερα ανοιχτή την πορτα.. 😂, Οι Mauer ξεκινανε απο 20 ευρώ χωρις break secure και ανεβαίνουν, Για εμενα οι hugo ειναι οτι καλύτερο σε σχεση τιμής απόδοσης και αν δεις βγαίνει σε 28mm όποτε θα ειναι ποιο κοντος 2 πόντους απο τον 30αρη που σκέφτεσαι να βάλεις.

Επεξ/σία από Petros Electron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Αν ειναι να βαλεις K2 ασε καλύτερα ανοιχτή την πορτα.. 😂, Οι Mauer ξεκινανε απο 20 ευρώ χωρις break secure και ανεβαίνουν, Για εμενα οι hugo ειναι οτι καλύτερο σε σχεση τιμής απόδοσης και αν δεις βγαίνει σε 27mm όποτε θα ειναι ποιο κοντος 3 πόντους απο τον 30αρη που σκέφτεσαι να βάλεις.

θα μετρησω τον τωρινό και βλέπουμε, λες δεν αξιζει με τιποτα ο Κ2 ε; σκεψου ότι τωρα εχει εναν απλό που φαινεται χειρότερος απο τον Κ2 - θεωρούσα ότι θα ήταν αναβάθμιση! :P 

O hugo φαίνεται τιμιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

θα μετρησω τον τωρινό και βλέπουμε, λες δεν αξιζει με τιποτα ο Κ2 ε; σκεψου ότι τωρα εχει εναν απλό που φαινεται χειρότερος απο τον Κ2 - θεωρούσα ότι θα ήταν αναβάθμιση! :P 

O hugo φαίνεται τιμιος...

Αφού τον ανοίγουν (τον Κ2) με αλουμινόχαρτο. Και η κουτσή Μαρία το έχει μάθει 😁.. Οι Ηugo τουλάχιστον για την τιμη τους είναι αξιοπρεπείς κύλινδροι. Αν θες ανεβα λιγο και πάρε τον GR4S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Petros Electron είπε

Αφού τον ανοίγουν (τον Κ2) με αλουμινόχαρτο. Και η κουτσή Μαρία το έχει μάθει 😁.. Οι Ηugo τουλάχιστον για την τιμη τους είναι αξιοπρεπείς κύλινδροι. Αν θες ανεβα λιγο και πάρε τον GR4S.

τραγικο!!! ε τοσο πολυ για την αποθηκη δε ξερω εαν αξιζει να ανεβω αλλα ναι φαινεται ότι αξιζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Δεν φταίω εγω αν γράφουν οτι να ναι..

Untitled2_Fotor.jpg

για να πουλησει ο καθενας γραφει οτι θελει στο σαιτ του...

6 ατσαλινες μπιλιες γραφει ο κακομοιρης αυτος συγκεκριμενα....

να τον σπασεις στη μεση κ να του πας να τις φαει ο πωλητης με κερδος 8%

--------

οταν προτεινουμε κατι, παμε στο σαιτ το επισημο και βγαζουμε συμπερασμα και οχι απο τα σκρουτζομαγαζα...

Untitled.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

τραγικο!!! ε τοσο πολυ για την αποθηκη δε ξερω εαν αξιζει να ανεβω αλλα ναι φαινεται ότι αξιζει!

Έμενα η αποθήκη εχει ξύλινη πόρτα, που μια κλωτσιά να φαει θα διαλυθεί. Δεν ασχολήθηκα καθολου με την κλειδαριά αφου εχει σκευρωσει η πορτα, εβαλα 2 γωνίες βαρεως τύπου και ηλεκτροκολλησα τις βιδες και ενα λουκετο τακου κινεζικο τυπου abloy (με δισκους). Προς το παρον δεν την εχουν *ανοιξει.

*Την ειχαν ανοίξει παλιά μια φορα

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

για να πουλησει ο καθενας γραφει οτι θελει στο σαιτ του...

6 ατσαλινες μπιλιες γραφει ο κακομοιρης αυτος συγκεκριμενα....

να τον σπασεις στη μεση κ να του πας να τις φαει ο πωλητης με κερδος 8%

--------

οταν προτεινουμε κατι, παμε στο σαιτ το επισημο και βγαζουμε συμπερασμα και οχι απο τα σκρουτζομαγαζα...

Untitled.jpg

Εχεις δικιο. Εχει και 5 χρονια εγγύηση, να τα λεμε και αυτα!, Γιατι σε κάποιους άλλους τοπ κυλίνδρους δεν δίνουν εγγύηση πάνω από μια βδομάδα και αυτο με το ζορι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

τραγικο!!! ε τοσο πολυ για την αποθηκη δε ξερω εαν αξιζει να ανεβω αλλα ναι φαινεται ότι αξιζει!

ολα εξαρτωνται & απαντωνται απο την ερωτηση "τι εχει & τι θα εχει η αποθηκη μεσα".

εαν εχει την ομπρελα θαλασσης, προφανως βαζεις εναν απλο κυλινδρο.

εαν εχεις 2 τονους λαδι, καλο θα ειναι να σκεφτεις σοβαρα την ασφαλεια τους.

3 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Εχεις δικιο. Εχει και 5 χρονια εγγύηση, να τα λεμε και αυτα!, Γιατι σε κάποιους άλλους τοπ κυλίνδρους δεν δίνουν εγγύηση πάνω από μια βδομάδα και αυτο με το ζορι.

πολυ θελω να δω ποιος δινει αυτα τα 5 χρονια εγγυηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

ολα εξαρτωνται & απαντωνται απο την ερωτηση "τι εχει & τι θα εχει η αποθηκη μεσα".

εαν εχει την ομπρελα θαλασσης, προφανως βαζεις εναν απλο κυλινδρο.

εαν εχεις 2 τονους λαδι, καλο θα ειναι να σκεφτεις σοβαρα την ασφαλεια τους.

πολυ σωστό, γενικα ειναι 50% σαβουρα και 50% χρησιμα πραγματα... Εχει ας πουμε εργαλεία που δε θα ήθελα να μου τα φάνε και έναν 3d printer. Ειμαι της λογικης ωστόσο ότι και 200€ κυλινδρο να βαλω, τραβανε με λοστό ενα στραβωμα τη μεταλλικη κασα και μπαίνουν οποτε δωρόν αδωρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

πολυ σωστό, γενικα ειναι 50% σαβουρα και 50% χρησιμα πραγματα... Εχει ας πουμε εργαλεία που δε θα ήθελα να μου τα φάνε και έναν 3d printer. Ειμαι της λογικης ωστόσο ότι και 200€ κυλινδρο να βαλω, τραβανε με λοστό ενα στραβωμα τη μεταλλικη κασα και μπαίνουν οποτε δωρόν αδωρό...

γωνιες + τακος = 35€ ~ 50€

ατσαλινος κυλινδρος = 45€ ~ 50€

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mclein² είπε

γωνιες + τακος = 35€ ~ 50€

ατσαλινος κυλινδρος = 45€ ~ 50€

αρα αν βαλω 2 γωνίες με τακο και εχω και εναν φθηνό αλλα ασφαλη κυλινδρο ταυτόχρονα ειμαι οκ; τον κυλινδρο για ψυχολογικους λόγους μονο θελω να τον αλλαξω, πιο λογικη ειναι η εγκατασταση γωνιών + τακου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

γωνιες + τακος = 35€ ~ 50€

ατσαλινος κυλινδρος = 45€ ~ 50€

Εγώ πήρα γωνίες (από το χρωματοπωλείο) 0.5mm με 3 ευρώ και λουκέτο (απο το παζάρι😛) 7 ευρω, σύνολο 10Ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

αρα αν βαλω 2 γωνίες με τακο και εχω και εναν φθηνό αλλα ασφαλη κυλινδρο ταυτόχρονα ειμαι οκ; τον κυλινδρο για ψυχολογικους λόγους μονο θελω να τον αλλαξω, πιο λογικη ειναι η εγκατασταση γωνιών + τακου

θεωρω πως με γωνιες + τακο και ακομη και εναν κυλινδρο της πλακας τυπου master, AM, martin που παιζουν εξω θα εισαι μια χαρα.

το 99% των διαρρηξεων αποθηκων γινεται απο ζομπι & ρομα. οτι κανουν γινεται στο τσακ μπαμ κ το μονο θεμα ειναι λεφτα / χρυσαφικα...

παλια εκλεβαν τα ποδηλατα...τωρα που γεμισε η καβατζα στο μοναστηρακι, κλεβουν τα παραπανω + το λαδι της χρονιας.

3 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Εγώ πήρα γωνίες (από το χρωματοπωλείο) 0.5mm με 3 ευρώ και λουκέτο (απο το παζάρι😛) 7 ευρω, σύνολο 10Ευρω.

επενδυσες δυνατα !

υγ - στο σπιτι στη θωρακισμενη, η κλειδαρια ειναι securemme ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...