Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Dvs είπε

Σε καινούργια πόρτα ασφαλείας, cisa κλειδαριά & eva4ks, κάποιες φορές η κλειδαριά/αφαλός πιάνει αέρα!

Γιατι μπορεί να συμβαινει αυτο; Δηλαδη αντι να κλείνει με 2 στροφές κλείνει με 3....

Πάντα χάνει την 1η στροφή (αν γυρίσω μια στροφή και το καταλάβω, η γλώσσα ανοίγει απευθειας)

απο τη διπλη ενεργεια ειναι, μην ανησυχεις !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα αντικαταστήσω την κλειδαριά μου cisa που έχει κλειδί χρηματοκιβωτίου με νέο. Μου είπε ο κλειδαράς για μικρό κλειδί cisa κόκκινο μου είπε 250 ευρώ με τα περαστικά. Μετά μου είπε στα 350 έχει με μαγνητικό defender. Τι διαφορά έχει το μαγνητικό; Με άλλο μαγνητάκι ανοίγει ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Θα αντικαταστήσω την κλειδαριά μου cisa που έχει κλειδί χρηματοκιβωτίου με νέο. Μου είπε ο κλειδαράς για μικρό κλειδί cisa κόκκινο μου είπε 250 ευρώ με τα περαστικά. Μετά μου είπε στα 350 έχει με μαγνητικό defender. Τι διαφορά έχει το μαγνητικό; Με άλλο μαγνητάκι ανοίγει ή όχι;

Νομίζω σε γδέρνει αλλά το μικρό κλειδί cisa κόκκινο σηκώνει πολύ κουβέντα... η λογική παντως λέει ότι σε γδέρνει. Μάθε περισσότερες λεπτομέρειες μοντέλα των ειδών ανά περιπτωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, paylidis είπε

Νομίζω σε γδέρνει αλλά το μικρό κλειδί cisa κόκκινο σηκώνει πολύ κουβέντα... η λογική παντως λέει ότι σε γδέρνει. Μάθε περισσότερες λεπτομέρειες μοντέλα των ειδών ανά περιπτωση

Λες ε; Είναι πελάτης μας και εμενα μου φαίνονται πολλά. Έχεις να προτείνεις κάτι στα 300-350 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Λες ε; Είναι πελάτης μας και εμενα μου φαίνονται πολλά. Έχεις να προτείνεις κάτι στα 300-350 ευρώ;

Αν θέλεις βάλε φωτογραφίες της πόρτας σου (μέσα, έξω, πλάι(πίροι) - απόσταση μισό μέτρο) για να είμαστε πιο συγκεκριμένοι.

Και πόλη (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, swayback είπε

Αν θέλεις βάλε φωτογραφίες της πόρτας σου (μέσα, έξω, πλάι(πίροι) - απόσταση μισό μέτρο) για να είμαστε πιο συγκεκριμένοι.

Και πόλη (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, κλπ).

 

1A5EC2E1-0846-4646-AB08-921006CDB54A.jpeg

8B11EC41-5087-40D5-881D-C1E550453C48.jpeg

2A37C467-5041-4215-AEF4-4A1A1FCC3E25.jpeg

25B8DB38-C5EA-4A3B-BE4D-F2B6BF84E259.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Λες ε; Είναι πελάτης μας και εμενα μου φαίνονται πολλά. Έχεις να προτείνεις κάτι στα 300-350 ευρώ;

Δειξε τι εχεις γραψε και περιοχη και κατι θα βρεθεί...

Η cisa εχει κλειδαρια με κοκκινο κλειδι με 45-50 ευρω - δεν ειναι κακη αλλα δε δικαιολογει και τα 250 με το μηχανισμο και defender (ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΤΑ 250 ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΦΠΑ...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

Δειξε τι εχεις γραψε και περιοχη και κατι θα βρεθεί...

Η cisa εχει κλειδαρια με κοκκινο κλειδι με 45-50 ευρω - δεν ειναι κακη αλλα δε δικαιολογει και τα 250 με το μηχανισμο και defender (ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΤΑ 250 ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΦΠΑ...)

Χωρίς είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόκκινο κλειδί έχει και ο Tekno αλλά και ο RS3. Είναι απαραίτητο να αναφέρουμε τα ονόματα για να μην συγκρίνουμε πορτοκάλια με μήλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, paylidis είπε

ΟΚ. ρωτησε τον για ποιο κυλινδρο μιλάει σε αυτο το ποσό αν μη τι αλλο

Θα δω και θα ενημερώσω. Πάντως αν έχετε να προτείνετε τι να βάλω και να είναι καλό θα το εκτιμούσα διότι στη γειτονιά είχαμε κρούσμα.

10 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Κόκκινο κλειδί έχει και ο Tekno αλλά και ο RS3. Είναι απαραίτητο να αναφέρουμε τα ονόματα για να μην συγκρίνουμε πορτοκάλια με μήλα.

Tkh1 γραφει επάνω στο κλειδί(θα έβαζε τα ίδια που έβαλε και στο πατρικό μου αν βοηθάει κάπως)

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Θα δω και θα ενημερώσω. Πάντως αν έχετε να προτείνετε τι να βάλω και να είναι καλό θα το εκτιμούσα διότι στη γειτονιά είχαμε κρούσμα.

Tkh1 γραφει επάνω στο κλειδί(θα έβαζε τα ίδια που έβαλε και στο πατρικό μου αν βοηθάει κάπως)

Λογικά είναι ο Tekno Pro αλλα ο mclein και ο swayback θα σου απαντήσουν με 100% βεβαιότητα. 

Δεν ειναι κακός σαν κύλινδρος αλλα δε νομιζω ότι όλο το σετ αυτο δικαιολογεί τα 250+φπα, οριακά δικαιολογεί τα 150+φπα (εκτιμώντας Cisa Revo κλειδαριά+Tekno κύλινδρο+defender)...

 

Σημαντικό να επισημάνεις και περιοχή καθως και εαν το σπίτι ειναι ιδιοκτητο (εκει εχει νόημα να επενδύσεις κάτι παραπάνω)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Λογικά είναι ο Tekno Pro αλλα ο mclein και ο swayback θα σου απαντήσουν με 100% βεβαιότητα. 

Δεν ειναι κακός σαν κύλινδρος αλλα δε νομιζω ότι όλο το σετ αυτο δικαιολογεί τα 250+φπα, οριακά δικαιολογεί τα 150+φπα (εκτιμώντας Cisa Revo κλειδαριά+Tekno κύλινδρο+defender)...

Σημαντικό να επισημάνεις και περιοχή καθως και εαν το σπίτι ειναι ιδιοκτητο (εκει εχει νόημα να επενδύσεις κάτι παραπάνω)...

Δεν είναι ιδιόκτητο περιοχή Θεσσαλονίκη. Απλώς θέλω κάτι καλό. Ίσως βρω κάτι πιο αξιόπιστο.

σας Ευχαριστώ όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Δεν είναι ιδιόκτητο περιοχή Θεσσαλονίκη. Απλώς θέλω κάτι καλό. Ίσως βρω κάτι πιο αξιόπιστο.

σας Ευχαριστώ όλους.

Δες πως λειτουργεί το μαγνητικό defender. Προσφέρει περισσότερη προστασία αλλά δεν θα το έβαζα σε ενοικιαζόμενο σπίτι, εκτός κι αν σκοπεύεις να το πάρεις μαζί όταν φύγετε από εκεί και στη θέση του να βάλεις ένα απλό με 20€. 

Από Cisa, ο μόνος κύλινδρος που θα έβαζα είναι αυτός(RS3S), αλλά στα 250€ που σου είπε, αποκλείεται να σου βάλει αυτόν. Μάλλον αυτόν(Cisa Astral Tekno (Pro)) θα σου βάλει.

Δεν είναι καλή επιλογή ο Tekno, αλλά δεν ξέρω τι άλλες εναλλακτικές θα μπορούσες να έχεις, γιατί τέτοια μαγαζιά είναι κλειστά τώρα. Θα σου έλεγα να παραγγείλεις από αλλού τα πράγματα -αν παίζει αυτό το σενάριο αυτές τις μέρες- (ή έστω μόνο τον κύλινδρο) και να στα τοποθετήσει ο πελάτης, αλλά δεν είναι και πολύ καλή ιδέα στην περίπτωση σας νομίζω.

Πες του να σου δώσει τιμή πακέτου με γραναζωτή κλειδαριά, κύλινδρο Cisa RS3S και ένα απλό defender (Disec Sferik κατά προτίμηση). Αν σου πει έως 300€ (+ΦΠΑ), με τοποθέτηση μέσα, νομίζω είναι οκ τιμή. 

 

Πάντως, αν θες να το ψάξεις, στα 300~350€(+ΦΠΑ) μπορείς να βρεις τα παρακάτω στη Θεσσαλονίκη:

  • Κλειδαριά: Cisa Revolution Pro
  • Κύλινδρος: Abloy Protec 2, EVVA 4KS, Mottura C48, Mul-T-Lock MT5+, Cisa RS3S
  • Defender: Disec Sferic Rok BDS16, Disec Monolito Rok BD200 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...