Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Aυτό ακριβώς γράφει, όπως το μεταφέρω: ότι φαινόταν για cylinder with six barrels. 

Επειδή δεν είναι τεχνικό κείμενο και μπορεί να είναι λάθος, το cylinder with six pins (που μου ακούγεται λογικότερο) πώς θα αποδιδόταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το pin έχει περάσει και στα ελληνικά, πχ 24πινος εκτυπωτής. Εγώ θα έλεγα κύλινδρος τάδε με 6 πιν ή πινάκια.  edit: καλύτερα πειράκια. (από το πείρος)
εδω με 5:
            800px-Pin-tumbler-unlocked.jpg

Επεξ/σία από eyw
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Snoob είπε

Aυτό που γράφει είναι πως επρόκειτο για κύλινδρο (cylinder) με έξι barrels. Στέκει ως έκφραση το "κύλινδρος με έξι πυρήνες";

κι εγω καταλαβαινω οτι μιλαει για το συνδιασμο του κλειδιου. 

επειδη τα πινς δεν ειναι ολα πινς ή δε λεγονται ολα πινς αλλα υπαρχουν διαφορες κατηγοριες - ισως το συγκεκριμενο προϊον να εχει τυπου "βαρελακι" που ειναι δυσκολοτερο στο πικαρισμα.

ή πολυ απλά τα πινς μπορει αυτος να τα λεει μπαρελς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους. Καινούργιος στο forum και αν και έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις δημοσιεύσεις και έχω κατασταλάξει στις σοβαρές προτάσεις για αντικατάσταση κλειδαριάς, κυλίνδρου και defender θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν υποθέσουμε ότι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στο budget ποιος ή ποιοι συνδυασμοί (κλειδαριας-κυλίνδρου και defender) θα ήταν οι ιδανικοί για μία καλή πόρτα ασφαλείας. Δεν εννοώ vfm προτάσεις αλλά τις απολύτως top επιλογές. Ευχαριστώ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, IOROD867 είπε

Γεια σε όλους. Καινούργιος στο forum και αν και έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις δημοσιεύσεις και έχω κατασταλάξει στις σοβαρές προτάσεις για αντικατάσταση κλειδαριάς, κυλίνδρου και defender θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν υποθέσουμε ότι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στο budget ποιος ή ποιοι συνδυασμοί (κλειδαριας-κυλίνδρου και defender) θα ήταν οι ιδανικοί για μία καλή πόρτα ασφαλείας. Δεν εννοώ vfm προτάσεις αλλά τις απολύτως top επιλογές. Ευχαριστώ.....

Urban alps Stealth key + dised mg3551 extend + disec cl5 + disec contro def + cisa/multlock κλειδαριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, IOROD867 είπε

Γεια σε όλους. Καινούργιος στο forum και αν και έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις δημοσιεύσεις και έχω κατασταλάξει στις σοβαρές προτάσεις για αντικατάσταση κλειδαριάς, κυλίνδρου και defender θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν υποθέσουμε ότι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στο budget ποιος ή ποιοι συνδυασμοί (κλειδαριας-κυλίνδρου και defender) θα ήταν οι ιδανικοί για μία καλή πόρτα ασφαλείας. Δεν εννοώ vfm προτάσεις αλλά τις απολύτως top επιλογές. Ευχαριστώ.....

Cisa Revo ή Mul-T-Lock Los ή Iseo SLS ή Mottura Gear 

+

Urban Alps Stealth ή Evva MCS 

Mag3g ή Μag4g

-------------------

περιπου στα 500€ με 600€ κοστιζει αυτη η αναβαθμιση.

εαν παει σε νεα πορτα, σιγουρα θα παιξει φθηνοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ηλεκτρομαγνητικές καμία, ούτε αναφορά.
Εχουν κάποιο εγγενές μειονέκτημα ή τις αποφεύγουμε επειδή είναι πολύπλοκες, ή αναξιόπιστες, ή καίνε ρεύμα, ή και αυτές παραβιάζονται ή άλλοι λόγοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Urban alps Stealth key + dised mg3551 extend + disec cl5 + disec contro def + cisa/multlock κλειδαριά

Αν και μου αρέσει τα μάλα ο συνδυασμός σου, δυστυχώς το CLS5 δεν μπορεί να συνεργαστεί με τον Stealth Key, λόγω ρότορα (το ροτοράκι που έχει βγει για Stealth, έχει πάχος περίπου 7mm ενώ του CLS5 είναι 14~15mm. Γενικά το CLS5 συνεργάζεται με περιορισμένο αριθμό κυλίνδρων, λόγω του ότι θέλει ιδιαίτερα μακρύλαιμα κλειδιά (15mm και πάνω) αλλά παίζει ρόλο και το προφίλ του κυλίνδρου (πόσο προεξέχει ο πυρήνας). Πχ, συνεργάζεται άψογα με Abloy Protec 2 αλλά όχι και τόσο με Kaba Expert. Περιέργως.

Αν δεν έχουμε πολλά κλειδιά στον κρίκο, τότε από μένα: Abloy Protec 2 + Disec CLS5 + Cisa Revolution Pro. Ή ότι έγραψε ο mclein.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, swayback είπε

Αν και μου αρέσει τα μάλα ο συνδυασμός σου, δυστυχώς το CLS5 δεν μπορεί να συνεργαστεί με τον Stealth Key, λόγω ρότορα (το ροτοράκι που έχει βγει για Stealth, έχει πάχος περίπου 7mm ενώ του CLS5 είναι 14~15mm. Γενικά το CLS5 συνεργάζεται με περιορισμένο αριθμό κυλίνδρων, λόγω του ότι θέλει ιδιαίτερα μακρύλαιμα κλειδιά (15mm και πάνω) αλλά παίζει ρόλο και το προφίλ του κυλίνδρου (πόσο προεξέχει ο πυρήνας). Πχ, συνεργάζεται άψογα με Abloy Protec 2 αλλά όχι και τόσο με Kaba Expert. Περιέργως.

Αν δεν έχουμε πολλά κλειδιά στον κρίκο, τότε από μένα: Abloy Protec 2 + Disec CLS5 + Cisa Revolution Pro. Ή ότι έγραψε ο mclein.

Το πίστευα να σου πω την αλήθεια...

Αλλά είπα να το παρακάνω λίγο 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pintourikio είπε

Urban alps Stealth key + dised mg3551 extend + disec cl5 + disec contro def + cisa/multlock κλειδαριά

Ευχαριστώ θερμά για την άμεση ανταπόκριση

3 ώρες πριν, mclein² είπε

Cisa Revo ή Mul-T-Lock Los ή Iseo SLS ή Mottura Gear 

+

Urban Alps Stealth ή Evva MCS 

Mag3g ή Μag4g

-------------------

περιπου στα 500€ με 600€ κοστιζει αυτη η αναβαθμιση.

εαν παει σε νεα πορτα, σιγουρα θα παιξει φθηνοτερα.

Ευχαριστώ θερμά για την άμεση ανταπόκριση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα μια προσφορά..

πορτα laminate μέσα έξω, μέσα ανιγκεε ίσιο, έξω ανιγκρε σχέδιο, διπλή θωράκιση 16 κλειδώματα, λάμπας 13, s14 omega κλειδί, ροζέτα ασφαλείας, άνεμο φράκτης, γάντζους πάνω κάτω, 2 λάστιχα, ξύλο γωνιές. Πλάτος 1μετρο ύψος 2,120

1250 Προ ΦΠΑ 

πως σας φαίνεται; Ακριβή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...