Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Ακόμη και ο ίδιος όμως θα φάει ταλαιπωρία για να αλλάξει κλειδαριά.

ναι αλλα 150 ευρω μεροκαματο δεν παιρνεις ευκολα στην ελλαδα.

ή

ναι αλλα αμα φτιαξεις 3-4 πορτες επειδη οι ιδιοκτητες τους θα θελουν εσενα που εβαλες την πορτα, θα εχεις 500-600 μεροκαματο.

ή 

ναι αλλα αμα εχεις 4-5 ολοκληρες οικογενειες Σιαμο κ φτιαχνεις 10-15 πορτες τη μερα ειναι ακομη καλυτερο το μεροκαματο.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, mclein² είπε

γιατι αυτο που κοιτας ειναι η ντροπη των πορτων.

Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στο μπάτζετ;

Επίσης αν θα μπορούσες να πεις 1 ,2 λόγους που δεν αξίζει ωστε να μην κοιτάω κατι αντίστοιχο θα βοηθούσε 

Επεξ/σία από Fabricated
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στο μπάτζετ;

Επίσης αν θα μπορούσες να πεις 1 ,2 λόγους που δεν αξίζει ωστε να μην κοιτάω κατι αντίστοιχο θα βοηθούσε 

α. το κασωμα της υφισταμενης ειναι στ'αληθεια καλυτερο απ'αυτο που στερεωνεται η ρουμανικη πορτα που κοιτας.

β. ο κυλινδρος που εχει η πορτα μεσα ειναι για τα σκουπιδια αλλα το χειροτερο ειναι οτι δυσκολα εως αδιανοητα μπορεις να τον αλλαξεις.

γ. η γλωσσα & το ελατηριο της υφισταμενης κλειδαριας ειναι χειροτερο απο σκουπιδι & θα σπασει μεσα σε 2-3 χρονια κ η πορτα θα μενει κλειστη μονο αφου την κλειδωνεις γιατι ανταλλακτικα δεν εχει κανεις ή δε δινει κανεις σε καποιον τεχνικο να ερθει να τα αλλαξει.

-

κανε μια υπερβαση, δωσε 400-450 και παρε μια θωρακισμενη ευρωπαϊκων προδιαγραφων.

υγ - το ξεχασα στα βασικα προβληματα κ δεν ξερω αν φταινε οι εγκαταστατες ή ειναι δεδομενο, η πορτα εχει μπαρα στηριξης κ κατω στο δαπεδο. όπου στο κεντρο της αθηνας με καλεσαν για ανοιγμα ή διορθωση η πορτα εχει δημιουργησει ενα εμποδιο που πρεπει να σηκωσεις τα ποδια σου κ να περασεις απο πανω. = ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mclein² είπε

γιατι η τοποθετηση νεας κλειδαριας πρεπει να ξεκινα απο τα 250€ + φπα (με τα 150 να ειναι η εργασια) κ να φτανει στο +άπειρο.

για να μην αλλαζουν κλειδαριες μετριοι πορταδες, μετριοι κλειδαραδες, μετριοι αλουμιναδες αλλα μονο ο Σιαμος.

επισης, πριν 20 - 30 χρονια δεν υπηρχε ανταγωνισμος...ο καθενας εφτιαχνε οτι του αρεσε κ οτι τον βολευε.

Ωχ δηλαδή πόσο θα μου πάρουν εργασία μαζί με την ομεγα ρε παιδιά στην Πάτρα; 500 ευρώ; Ωχ Παναγία μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, zamc είπε

Ωχ δηλαδή πόσο θα μου πάρουν εργασία μαζί με την ομεγα ρε παιδιά στην Πάτρα; 500 ευρώ; Ωχ Παναγία μου

πιστευω 300 - 350 οποιος δει την πορτα κ πει τιμη μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ώραια!! Ε αλλιώς πώς, άμα δεν την δει τι τιμή θα πει;!!! Ωχε βλέπω να μένω με του χρηματοκιβωτίου!!!

Λες άμα πάρω την κλειδαριά από Αθήνα να είναι καλύτερα με μόνο τα περαστικά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, zamc είπε

Α ώραια!! Ε αλλιώς πώς, άμα δεν την δει τι τιμή θα πει;!!! Ωχε βλέπω να μένω με του χρηματοκιβωτίου!!!

Λες άμα πάρω την κλειδαριά από Αθήνα να είναι καλύτερα με μόνο τα περαστικά;

σου εγραψα με ποια σειρα θα παιξουν οι ερωτησεις προς τους κλειδαραδες της περιοχης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zamc είπε

Ωχ δηλαδή πόσο θα μου πάρουν εργασία μαζί με την ομεγα ρε παιδιά στην Πάτρα; 500 ευρώ; Ωχ Παναγία μου

Εγώ πάντως πριν κανα χρόνο που ρώτησα σε τοπικό κατάστημα (Πάτρα) για omega plus σε dierre (πολύ πιο εύκολο) μου ζήτησαν 400... Ε δε μπήκα καν στον κόπο να ρωτήσω σε άλλους.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zamc είπε

Σοβαρά μιλάς τώρα; Και δώρο μια πόρτα ασφαλείας μήπως; !! Ω ρε φίλε με βλέπω να μένω με του χρηματοκιβωτίου σου λέω!!!

Ε υπερβάλλεις τώρα λίγο, για μια πόρτα ασφαλείας της προκοπής πρέπει να δώσεις από 600-650€, συν το κόστος μιας κλειδαριάς της προκοπής γιατί αυτές που βάζουν έχουν ίδια ασφάλεια με αυτές του χρηματοκιβωτίου.

Πάντως εφόσον πιστεύεις ότι δεν θα τα καταφέρεις μόνος, καλό θα ήταν να πάρεις προσφορές από όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε συ προφανώς υπερβάλλω για να δώσω έμφαση στο ποσό υπέρογκο μου φάνηκε το ποσό για την αλλαγή μιας κλειδαριάς. Αυτός που ήθελε 400 ευρώ υπερβάλλει χωρίς λόγο!!!!

Κοίτα στην πόρτα που έχω τώρα την άλλαξα μόνος μου αλλά από ότι ακούω αυτή είναι πολύ πιο δύσκολη οπότε....

Αν και πολύ θα ήθελα να δω μια φωτογραφία πως είναι από μέσα μεριά στο σημείο της κλειδαριάς. Μου έχει εξάψει τη φαντασία η δυσκολία της!!!

Αλλά 400 ρε παιδιά πολλά δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα. Θέλω να αντικαταστήσω τον αφαλό στην ηλεκτρική κλειδαριά που φαίνεται στην κάσα της πόρτας εισόδου πολυκατοικίας (φωτό). Μπορεί κάποιος να καταλάβει ποια είναι και κυρίως αν συνεργάζεται με οποιονδήποτε αφαλό 30χ30 (νομίζω αυτή είναι η σωστή διάσταση) για ξυλόπορτες; 

Προτάσεις για αφαλό σε ξύλινη πόρτα εισόδου πολυκατοικίας; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

IMG-8508.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, nbnikolas είπε

Kαλησπέρα. Θέλω να αντικαταστήσω τον αφαλό στην ηλεκτρική κλειδαριά που φαίνεται στην κάσα της πόρτας εισόδου πολυκατοικίας (φωτό). Μπορεί κάποιος να καταλάβει ποια είναι και κυρίως αν συνεργάζεται με οποιονδήποτε αφαλό 30χ30 (νομίζω αυτή είναι η σωστή διάσταση) για ξυλόπορτες; 

Προτάσεις για αφαλό σε ξύλινη πόρτα εισόδου πολυκατοικίας; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

IMG-8508.jpg

opera ή cdvi η κλειδαρια.

καλο θα ηταν να βαλεις καποιον ευρωπαϊκο κυλινδρο & αν κοπουν πολλα αντιγραφα, καλο θα ηταν να δοκιμασεις πριν κοπουν.

το 30/30 ειναι σιγουρα safe. εαν μπορουσε να ταιριαξει το 28/32 θα ηταν ακομη καλυτερο για προστασια σε σπασιμο εξωτερικα.

15 ώρες πριν, zamc είπε

Ε ναι ρε συ προφανώς υπερβάλλω για να δώσω έμφαση στο ποσό υπέρογκο μου φάνηκε το ποσό για την αλλαγή μιας κλειδαριάς. Αυτός που ήθελε 400 ευρώ υπερβάλλει χωρίς λόγο!!!!

Κοίτα στην πόρτα που έχω τώρα την άλλαξα μόνος μου αλλά από ότι ακούω αυτή είναι πολύ πιο δύσκολη οπότε....

Αν και πολύ θα ήθελα να δω μια φωτογραφία πως είναι από μέσα μεριά στο σημείο της κλειδαριάς. Μου έχει εξάψει τη φαντασία η δυσκολία της!!!

Αλλά 400 ρε παιδιά πολλά δεν είναι;

ειπαμε :

150€ κλειδαρια + διακοσμητικο μεσα + διακοσμητικο εξω απο αθηνα.

100€ κλειδαρας ή τεχνικος που ξερει να βαλει την κλειδαρια.

=

250€ το τελικο κοστος.

-50€ αν κρατησει ο ιδιοκτητης του παλιου την κλειδαρια.

=

200€.

Επεξ/σία από mclein²
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...