Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, mclein² είπε

δεν ειναι γραναζωτη λοιπον οποτε καλο θα ηταν να αποφυγεις κυλινδρο οπως ο abloy protec² γι'αυτο το λογο κι οχι για τη σχισμη στο defender.

Εκτος απο 4ks καποιος στο ιδιο επιπεδο; Εχω δει κι τον mt5 αλλα βλεπω οτι η πατεντα του ληγει το 2025! Αυτο δηλ σημαινει οτι μετα μπορει να αντιγραφεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Giorgosatene είπε

Εκτος απο 4ks καποιος στο ιδιο επιπεδο; Εχω δει κι τον mt5 αλλα βλεπω οτι η πατεντα του ληγει το 2025! Αυτο δηλ σημαινει οτι μετα μπορει να αντιγραφεται;

οταν καποιο προφιλ ληγει ως πατεντα σημαινει οτι κλειδια θα μπορουν να παραξουν οι silca, errebi, orion, keyline κλπ εργοστασιαρχες κατασκευαστες κλειδιων.

mauer nw5, kaba experT, evva 4ks, iseo R90 (με δεδομενο οτι εχεις 2 κυλινδρους / γερμανικο προφιλ), agb dck, winkhaus x-tra, mottura c48, cisa rs3s, securemme evo k75

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Giorgosatene είπε

Εκτος απο 4ks καποιος στο ιδιο επιπεδο; Εχω δει κι τον mt5 αλλα βλεπω οτι η πατεντα του ληγει το 2025! Αυτο δηλ σημαινει οτι μετα μπορει να αντιγραφεται;

Και αυτο τι σημαινει απο αποψη ασφαλειας; Να κοιταξω κατι με πιο απομακρυσμενη ληξη πατεντας; Μπορειτε να μου προτεινετε καποιον κυλινδρο ισαξιο του 4ks σαν επιλογη; Επισης ο 4ks ειναι εγγυηση οτι δεν θα στον ανοιξουν; Δεν εχω γνωσεις και ρωταω μην κανω λαθος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giorgosatene είπε

Και αυτο τι σημαινει απο αποψη ασφαλειας; Να κοιταξω κατι με πιο απομακρυσμενη ληξη πατεντας; Μπορειτε να μου προτεινετε καποιον κυλινδρο ισαξιο του 4ks σαν επιλογη; Επισης ο 4ks ειναι εγγυηση οτι δεν θα στον ανοιξουν; Δεν εχω γνωσεις και ρωταω μην κανω λαθος! 

ειναι μια εξτρα δυσκολια αναπαραγωγης κλειδιων & παραχαραξης υφισταμενων.

καλο θα ηταν να υπαρχει μακρινη ημερομηνια ληξης πατεντας αλλα δεν ειναι το παν.

παραδειγμα ο kaba experT - οπου κ να ληξει η πατεντα ειναι μαλλον παρα πολυ δυσκολο να παραβιαστει.

εγγυηση για μη παραβιαση ή διαρρηξη δεν υπαρχει, οτι κλειδωνει - ξεκλειδωνει.

η μονη περγαμηνη για καθε συστημα ασφαλειας ειναι ο απαιτουμενος χρονος και ολοι οι κυλινδροι για τους οποιους γινεται κουβεντα απαιτουν γνωσεις, χρονο, χρημα για διαρρηξη.

--

mauer nw5, kaba experT, evva 4ks, iseo R90 (με δεδομενο οτι εχεις 2 κυλινδρους / γερμανικο προφιλ), agb dck, winkhaus x-tra, mottura c48, cisa rs3s, securemme evo k75

οι παραπανω κυλινδροι καλυπτουν τεραστιο μερος της ΤΟΠ κατηγοριας. υπαρχουν 2-3 ακομη που διατιθενται μονο απο συγκεκριμενα καταστηματα κ δεν ειμαι φαν του μονοπωλιου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mclein² είπε

2027 αν δεν κανω λαθος.

Σκεφτομαι τον mottura c48 ! Δεν ξερω γιατι αλλα μου αρεσει που εχει και το κινητο στοιχειο! Πιστευετε οτι ειναι αντιστοιχος του evva 4ks? Σε αυτην την περιπτωση θα βαλω τον ces wsm στο μπλοκ! Πως σας φαινεται σαν αναβαθμιση σε σχεση με την mottura champion pro?  Επισης ενα δευτερο σεναριο ειναι evva 4ks στην βασικη και mottura champion pro στο μπλοκ! Καθε αποψη δεκτη επι του θεματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Giorgosatene είπε

Σκεφτομαι τον mottura c48 ! Δεν ξερω γιατι αλλα μου αρεσει που εχει και το κινητο στοιχειο! Πιστευετε οτι ειναι αντιστοιχος του evva 4ks? Σε αυτην την περιπτωση θα βαλω τον ces wsm στο μπλοκ! Πως σας φαινεται σαν αναβαθμιση σε σχεση με την mottura champion pro?  Επισης ενα δευτερο σεναριο ειναι evva 4ks στην βασικη και mottura champion pro στο μπλοκ! Καθε αποψη δεκτη επι του θεματος!

ειναι αντιστοιχος αλλα ειναι κατωτερη τεχνολογια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

ειναι αντιστοιχος αλλα ειναι κατωτερη τεχνολογια.

Απο οτι καταλαβα ο 4ks ειναι απο τους καλυτερους κου μπορω να βαλω σε αυτα τα χρηματα! Προτεινεις να κρατησω στο κατω μετος τον ces η mottura pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Giorgosatene είπε

Απο οτι καταλαβα ο 4ks ειναι απο τους καλυτερους κου μπορω να βαλω σε αυτα τα χρηματα! Προτεινεις να κρατησω στο κατω μετος τον ces η mottura pro?

προτεινω να περιμενεις 1-1.5 μηνα γιατι κατι καλο θα συμβει με evva mcs ;) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, mclein² είπε

προτεινω να περιμενεις 1-1.5 μηνα γιατι κατι καλο θα συμβει με evva mcs ;) 

Ωωω!λες να πεσει η τιμη! Τωρα ψηθηκα!!!ταιριαζει φανταζομαι ατην κλειδαρια μου και στο defender του σιαμου! Η θελει καποια αλλαγη;

Επεξ/σία από Giorgosatene
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mclein² είπε

προτεινω να περιμενεις 1-1.5 μηνα γιατι κατι καλο θα συμβει με evva mcs ;) 

Να ελπίζουμε για pricerange Evva 4KS??? Αυτό θα είναι σοκ και δέος!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βλεποντας το κλειδι του evva 4ks φοβαμαι μηπως δεν ειναι αρκετα μακρυ για το defender μου (siamo)! Ξερει κανεις αν εχει το απαραιτητο μηκος για να λειτουργησει; Επισης  ηθελα να ρωτησω i mauer nw 5 εχει διασταση 82 mm! Ο κυλινδρος που εχω επανω τωρα ειναι 80! Χωραει; Η αποκλιση των 2 mm δημιουργει προβλημα; Επισης θετω υποψιν του φορουμ ενα τιπ για τζαμια μπαλκονιου! Φιλμ που τα κανει αθραυστα! Πακετο για διαρρηκτες που δεν το περιμενουν! Τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Giorgosatene είπε

Παιδια βλεποντας το κλειδι του evva 4ks φοβαμαι μηπως δεν ειναι αρκετα μακρυ για το defender μου (siamo)! Ξερει κανεις αν εχει το απαραιτητο μηκος για να λειτουργησει; Επισης  ηθελα να ρωτησω i mauer nw 5 εχει διασταση 82 mm! Ο κυλινδρος που εχω επανω τωρα ειναι 80! Χωραει; Η αποκλιση των 2 mm δημιουργει προβλημα; Επισης θετω υποψιν του φορουμ ενα τιπ για τζαμια μπαλκονιου! Φιλμ που τα κανει αθραυστα! Πακετο για διαρρηκτες που δεν το περιμενουν! Τι λετε;

Φίλμ που τα κάνει άθραυστα; Για λέγε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kingedward είπε

Φίλμ που τα κάνει άθραυστα; Για λέγε! 

 Ειναι σαν το φιλμ που βαζουμε στα τζαμια των αυτοκινητων για τον ηλιο μονο που εχει την ιδιοτητα να αποτρεπει την θραυση! Στην ουσια δυσκολευει αρκετα την θραυση και οταν αυτη επιτευχθει δεν επιτρεπει την δημιουργια τρυπας για να περασει ο επιδοξος διαρρηκτης! Αν λειτουργει οπως το διαφημιζουν φαινεται καλη λυση! Δεν ξερω βεβαια οικονομικα που κινειται! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...