Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Καλησπερα μετα απο καιρο,μια επισημανση να κανω.

Ειπες πως την ideal 22 δεν θα πηγαινες με τιποτα επειδη δεν βαζει ντιφεντερ(!!!😟😟😧) στη δευτερη κλειδαρια και εδω λες οτι για κατι πολυ καλο βλεπεις την ideal.Καπου μπερδευτηκα.

Η super champ νομιζω στα 1700€ που αναφερεις ειναι λιγα.Ειχα ρωτησει περυσι για την Extra 1 με διπλη με τη δευτερη η abloy αυτοματη και μου εδωσε τιμη με εκπτωση υποτιθεται στα 1800€,οποτε την Super 1 την υπολογιζω κανενα 2500€.

Η Guard δεν συμπεριλαμβανεται στις Τοπ;;

Πιστευω η five 5 star ειναι πολυ καλη με την πρυποθεση μην βαζουν την καπως ξεπερασμενη dierre new power,κριμα.

Καλησπέρα.

Όπως έγραψα και πριν, δεν την έχω δει την Ideal 22 οπότε δεν έχω άποψη. Μόνο τα χαρακτηριστικά της γνωρίζω και ότι ξεκινάει από τα 1300€ περίπου. 

Φεβρουάριο που πήρα τη δική μου, ζήτησα προσφορά και για την Super. 1700κάτι(τελική τιμή) με διπλή κλειδαριά και +100€ παραπάνω για την αυτόματη Abloy - με ίσιες laminate επενδύσεις μέσα έξω. Και ένα παιδί από το forum που είχε πάρει προσφορά Νοέμβριο του 2019, μου είχε πει 1800κάτι με διπλή κλειδαριά και ίσιο καπλαμά μέσα έξω. Σου λέω, στο τσακ ήμουν κι ας είναι υπερβολή. Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι από τότε, δεν το ξέρω. 

Η Guard είναι σίγουρα πολύ ενισχυμένη αλλά δεν είναι Super 1. Είναι πιο κοντά στην Extra 1, ίσως να έχει λίγα παραπάνω οριζόντια νεύρα/δοκούς η Guard. 

Η five star θα είναι πολύ ακριβή όπως και να χει. Πάντως η μεταλλική πλάκα πάχους 6 χιλιοστών η οποία καλύπτει όλη την επιφάνεια της πόρτας, δεν είναι κάτι που συναντάς εύκολα. Εδώ οι περισσότεροι δεν έχουν ούτε τοπικά στο σημείο της κλειδαριάς τόσο χοντρά μέταλλα, με εξαίρεση την Super 1 και τις υπόλοιπες της ίδιας εταιρείας.

Επεξ/σία από swayback
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, swayback είπε

Καλησπέρα.

Όπως έγραψα και πριν, δεν την έχω δει την Ideal 22 οπότε δεν έχω άποψη. Μόνο τα χαρακτηριστικά της γνωρίζω και ότι ξεκινάει από τα 1300€ περίπου. 

Φεβρουάριο που πήρα τη δική μου, ζήτησα προσφορά και για την Super. 1700κάτι(τελική τιμή) με διπλή κλειδαριά και +100€ παραπάνω για την αυτόματη Abloy - με ίσιες laminate επενδύσεις μέσα έξω. Και ένα παιδί από το forum που είχε πάρει προσφορά Νοέμβριο του 2019, μου είχε πει 1800κάτι με διπλή κλειδαριά και ίσιο καπλαμά μέσα έξω. Σου λέω, στο τσακ ήμουν κι ας είναι υπερβολή. Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι από τότε, δεν το ξέρω. 

Η Guard είναι σίγουρα πολύ ενισχυμένη αλλά δεν είναι Super 1. Είναι πιο κοντά στην Extra 1, ίσως να έχει λίγα παραπάνω οριζόντια νεύρα/δοκούς η Guard. 

Η five star θα είναι πολύ ακριβή όπως και να χει. Πάντως η μεταλλική πλάκα πάχους 6 χιλιοστών η οποία καλύπτει όλη την επιφάνεια της πόρτας, δεν είναι κάτι που συναντάς εύκολα. Εδώ οι περισσότεροι δεν έχουν ούτε τοπικά στο σημείο της κλειδαριάς τόσο χοντρά μέταλλα, με εξαίρεση την Super 1 και τις υπόλοιπες της ίδιας εταιρείας.

Η τιμη για την extra ηταν με laminate ισιο μεσα και με σχεδιο εξω.Ομως μιλαμε για +90€ που δεν δικαιολογει αυτη την διαφορα.Δεν ξερω,ισως οτι πιασουν στο...φτερο!

Βεβαια πρεπει να προσεχουμε και την τοποθετηση που γινεται, τους μεντεσεδες,διοτι πιστευω πως μια καλη και πολυ βαρια πορτα καλο θα ηταν να εχει τρεις μεντεσεδες και να τσιμενταρεται για μεγαλυτερη αντοχη.Σκεφτομαι με την λογικη,αν κανω καποιο λαθος δεκτη η καθε γνωμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, pintourikio είπε

Δεν τον πιάνεις πουθενά τον "άτιμο" 😛

ενταξει, μπορει να ειναι αναλογα τη διαθεσιμοτητα.

γενικα υπαρχει προτιμηση στον CES κ μετα σε ολους τους αλλους !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Patrikeas είπε

Καλησπερα μετα απο καιρο,μια επισημανση να κανω.

Ειπες πως την ideal 22 δεν θα πηγαινες με τιποτα επειδη δεν βαζει ντιφεντερ(!!!😟😟😧) στη δευτερη κλειδαρια και εδω λες οτι για κατι πολυ καλο βλεπεις την ideal.Καπου μπερδευτηκα.

Η super champ νομιζω στα 1700€ που αναφερεις ειναι λιγα.Ειχα ρωτησει περυσι για την Extra 1 με διπλη με τη δευτερη η abloy αυτοματη και μου εδωσε τιμη με εκπτωση υποτιθεται στα 1800€,οποτε την Super 1 την υπολογιζω κανενα 2500€.

Η Guard δεν συμπεριλαμβανεται στις Τοπ;;

Πιστευω η five 5 star ειναι πολυ καλη με την πρυποθεση μην βαζουν την καπως ξεπερασμενη dierre new power,κριμα.

Καλησπερα, 

νομιζω η guard εχει ενα χιλιοστο  θωρακιση! Δεν ειναι λιγο τη στιγμη που οι ανταγωνιστριες εχουν 1,5 η 2 χιλιοστα; Θα ηθελα την γνωμη καποιου που να εχει ασχοληθει με την θωρακιση στο αν το παχος του εξωτερικου φυλλου παιζει τελικα μεγαλο ρολο η αν τα ευαισθητα σημεια ειναι αλλου! Η αληθεια ειναι οτι πολλες πορτες ανοιγουν με υδραυλικη πιεση απο τα πλαγια! Επισης νομιζω παιζει ρολο ποσο στιβαρη ειναι η πορτα σαν συνολο! Πχ η πορτα moto safe εχει 1 χιλιοστο θωρακιση εξωτερικη και αντιδιαρρηκτικη κλαση 5! Οποτε με αυτο το σκεπτικο μπορει και η guard να ειναι στις κορυφαιες και ας εχει ενα χιλιοστο! Ισως καποιος που ξερει απο θωρακισεις μπορει να μας λυσει την απορια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Giorgosatene είπε

Καλησπερα, 

νομιζω η guard εχει ενα χιλιοστο  θωρακιση! Δεν ειναι λιγο τη στιγμη που οι ανταγωνιστριες εχουν 1,5 η 2 χιλιοστα; Θα ηθελα την γνωμη καποιου που να εχει ασχοληθει με την θωρακιση στο αν το παχος του εξωτερικου φυλλου παιζει τελικα μεγαλο ρολο η αν τα ευαισθητα σημεια ειναι αλλου! Η αληθεια ειναι οτι πολλες πορτες ανοιγουν με υδραυλικη πιεση απο τα πλαγια! Επισης νομιζω παιζει ρολο ποσο στιβαρη ειναι η πορτα σαν συνολο! Πχ η πορτα moto safe εχει 1 χιλιοστο θωρακιση εξωτερικη και αντιδιαρρηκτικη κλαση 5! Οποτε με αυτο το σκεπτικο μπορει και η guard να ειναι στις κορυφαιες και ας εχει ενα χιλιοστο! Ισως καποιος που ξερει απο θωρακισεις μπορει να μας λυσει την απορια!

Η guard έχει 1,25  πάχος το εξωτερικό φύλλο και 1,1 το εσωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pintourikio είπε

Η armor και η tank είναι 1+1 χιλιοστό.

Τα έχει στο site.

Ναι το ειδα εχεις δικιο! Δεν αλλαζει κατι νομιζω σε οσα ειπα! 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ για προτάσεις αντικαταστάσης κλειδαριάς χρηματοκιβωτίου σε 2 πόρτες Dierre 20-ετίας. Ενδιαφέρομαι για προτάσεις για κλειδαριά + defender + κύλινδρο με τελικό κόστος με τοποθέτηση στα 200-250 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VKG είπε

Παρακαλώ για προτάσεις αντικαταστάσης κλειδαριάς χρηματοκιβωτίου σε 2 πόρτες Dierre 20-ετίας. Ενδιαφέρομαι για προτάσεις για κλειδαριά + defender + κύλινδρο με τελικό κόστος με τοποθέτηση στα 200-250 ευρώ. 

Καλό θα ήταν να ανεβάσεις φωτογραφίες από τις πόρτες (μεσα-εξω-πλαι).

Κόστος 200-250€ για την κάθε πόρτα ή και για τις 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα! 200-250€ για την κάθε πόρτα. Επίσης στον ίδιο χώρο χρειάζομαι να αντικαταστήσω μια παλιά ξύλινη πόρτα με θωρακισμένη με κόστος έως 700€. Διάβασα προσεκτικά δεκάδες από τις αναρτήσεις που έχουν γίνει αλλά μπερδεύτηκα λίγο.

206D1B6D-641C-4A00-9B82-47F1D9774A68.jpeg

3B3A6F7F-18CA-4F12-8EDB-A761061CD7DD.jpeg

B52E394C-82DD-4017-A5A0-89C6C1098616.jpeg

Επεξ/σία από VKG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και εγκαταστάθηκε λοιπόν η ευρωπαϊκή πόρτα TANK. Νομίζω πως έγινε πολύ καλή δουλειά. Τα παιδιά ήταν πολύ καλά και άριστοι επαγγελματίες. Ασχολήθηκαν όση ώρα έπρεπε και δεν την ξεπέταξαν απλώς. Όπως υποσχέθηκα ανεβάζω και μερικές φωτό.
Συμπερασματικά πολύ vfm η επιλογή του συγκεκριμένου καταστήματος. Πήρα αυτό που ήθελα χωρίς μα και μου. Απόλυτα ικανοποιημένος.

IMG_20200915_115446_1.jpg

IMG_20200915_131312.jpg

IMG_20200915_164437.jpg

IMG_20200915_164443.jpg

IMG_20200915_164540_1.jpg

IMG_20200918_160213.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, maglor1981 είπε

Ήρθε και εγκαταστάθηκε λοιπόν η ευρωπαϊκή πόρτα TANK. Νομίζω πως έγινε πολύ καλή δουλειά. Τα παιδιά ήταν πολύ καλά και άριστοι επαγγελματίες. Ασχολήθηκαν όση ώρα έπρεπε και δεν την ξεπέταξαν απλώς. Όπως υποσχέθηκα ανεβάζω και μερικές φωτό.
Συμπερασματικά πολύ vfm η επιλογή του συγκεκριμένου καταστήματος. Πήρα αυτό που ήθελα χωρίς μα και μου. Απόλυτα ικανοποιημένος.

IMG_20200915_115446_1.jpg

IMG_20200915_131312.jpg

IMG_20200915_164437.jpg

IMG_20200915_164443.jpg

IMG_20200915_164540_1.jpg

IMG_20200918_160213.jpg

Τα κενά με τι γέμισαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και απο την αλλαγή της πόρτας αξίζει να κρατήσω τίποτα?? μου έμειναν

ένας κύλινδρος mul-t-lock 7x7

μια κλειδαριά flag?? IMG_20200918_170340.jpg.1a6d6151e8c357111c78578c25ec7817.jpg

 

 

και μια κλειδαριά CISAIMG_20200918_160609.jpg.1d3021c267d4828bdbd8c258cf035950.jpg

 

4 λεπτά πριν, Alxnks είπε

Τα κενά με τι γέμισαν;

Τσιμέντο.

Επεξ/σία από maglor1981
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, maglor1981 είπε

Ήρθε και εγκαταστάθηκε λοιπόν η ευρωπαϊκή πόρτα TANK. Νομίζω πως έγινε πολύ καλή δουλειά. Τα παιδιά ήταν πολύ καλά και άριστοι επαγγελματίες. Ασχολήθηκαν όση ώρα έπρεπε και δεν την ξεπέταξαν απλώς. Όπως υποσχέθηκα ανεβάζω και μερικές φωτό.
Συμπερασματικά πολύ vfm η επιλογή του συγκεκριμένου καταστήματος. Πήρα αυτό που ήθελα χωρίς μα και μου. Απόλυτα ικανοποιημένος.

IMG_20200915_115446_1.jpg

IMG_20200915_131312.jpg

IMG_20200915_164437.jpg

IMG_20200915_164443.jpg

IMG_20200915_164540_1.jpg

IMG_20200918_160213.jpg

Καλοριζικη με ασφαλεια!

Τι κυλινδρο και ντιφεντερ επελεξες;Ποσο στοιχησε η πορτα, αν επιτρεπεται;;

Το τσιμεντο που σου εβαλαν,ηταν κατοπιν απαιτηση σου ή το εβαλαν απο μονοι τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...