Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, turbat0s είπε

Τί υπάρχει τώρα στις πόρτες?

Πόσα θες να ξοδέψεις?

Στο σπίτι μου έχω την ατρα όπως και στην είσοδο. Στο διαμέρισμα μου θέλω να βάλω ότι καλύτερο κυκλοφορεί καθώς έχω και 2 μικρά παιδιά. Στην είσοδο κάναμε συνέλευση και είπαμε για κλειδαριά που να κλειδώνει αυτόματα. 

Στο Internet βλέπω κάτι κλειδαριές evva 4ks iseo R90 iseo R50 agb scudo με defender με μαγνητικά κλειδιά τι γνώμη έχετε και αν έχει τέτοια κλειδαριά κάποιος να μου πει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SPYRER_007 είπε

Θελω να βγαλω αντιγραφο απο ενα απλο κλειδακι .Λειτουργούν τα "κλειδαραδικα" αυριο

εγω δεν εχω δει μεχρι τωρα κανενα κλειδαραδικο κλειστο.

ειτε λειτουργουν νομιμα - ειτε παρανομα με ημι-κατεβασμενα ρολα, ολοι εξυπηρετουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2021 στις 1:05 ΜΜ, mclein² είπε

1. τα κλειδια με το διαμαντι ειναι για πεταμα, οποτε χρειαζεσαι νεο κυλινδρο.

2. η omega που εχεις δεν μπαινει "απλα" στη θεση του διαμαντιου, ειναι προτιμοτερο να την κρατησεις για αλλη περιπτωση.

3. η νεα πορτα ειναι απλα των 350€, δηλαδη της πλακας θωρακισμενη γι'αυτο κλειδωνει σε λιγοτερα σημεια.

4. αν βγαλεις με φλας φωτογραφια της κλειδαροτρυπας σε καθε μεσοπορτα που σου λειπουν κλειδια, ενας καλος & ευγενικος κλειδαρας θα σε βοηθησει στο μαγαζι του να βρεις τα κλειδια που χρειαζεσαι.

Φίλε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Απλά να πω ότι η καινούρια πόρτα κλειδώνει σε περισσότερα σημεία και όχι αυτή που έχω τώρα. 

Επίσης τι εννοείς όταν λες ότι η  omega καλύτερα να πάει σε άλλη πόρτα; Και δεν μπαίνει απλά;Θέλει διαδικασία; Τεχνικό θα φωνάξω, θυμάμαι είχε δυσκολευτεί να βάλει την omega και σε αυτή τη πόρτα που έχω  τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, ATITHASOS2 είπε

καλησπερα.καποια προταση για λουκετο τακου,καλη ποιοτητα,τουλαχιστον 80mm,γυρω στα 20-25 ευρω?ευχαριστω.

καλη ποιοτητα & 20 ~ 25 ευρω δεν πανε ακριβως μαζι...

βεβαια, σε καποιο χρωματοπωλειο θα βρεις κατι σε σχετικα καλη τιμη / ποιοτητα

Στις 15/1/2021 στις 11:29 ΜΜ, Mercedes07 είπε

Στο σπίτι μου έχω την ατρα όπως και στην είσοδο. Στο διαμέρισμα μου θέλω να βάλω ότι καλύτερο κυκλοφορεί καθώς έχω και 2 μικρά παιδιά. Στην είσοδο κάναμε συνέλευση και είπαμε για κλειδαριά που να κλειδώνει αυτόματα. 

δηλαδη θελεις να φτασεις στα 450 ~ 600 ευρω μονο λογω παιδιων ή τα τελευταια συνδιαζονται κ με μετρητα / χρυσαφικα ;

ειναι ρητορικο το ερωτημα...μιας κ τεθηκε ως προταση "θελω να βαλω οτι καλυτερο κυκλοφορει".

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα.

Είμαι σίγουρος ότι παρόμοιες ερωτήσεις θα έχουν ξαναγίνει, οπότε συγχωρέστε μου την όποια επανάληψη.

Κατ' αρχάς έχουμε την κλειδαριά, τον κύλινδρο και το defender ταυτόχρονα; Και από κει και πέρα αποφασίζουμε τι θα αλλάξουμε;

Το case είναι κλασικά νέο σπίτι (έχει πόρτα Siamo ήδη), όπου ο σκοπός είναι να αλλάξουμε κλειδαριά.

Ή δεν χρειάζεται να αλλάξει όλη η κλειδαριά, αλλά μόνο κάτι από τα παραπάνω; Δεν έχω καταλάβει δυστυχώς.

Αυτή τη στιγμή (σε άλλο σπίτι) υπάρχει πάλι πόρτα Siamo με κλειδαριά (αν το λέω καλά) CES System WSM.

Το ερώτημα είναι λοιπόν, τι θέλουμε/τι κάνουμε/τι επιλέγουμε για να αλλάξουμε κλειδί (να το πω απλά) στο νέο σπίτι. Να πάρω τον Siamo πάλι να συμβουλευτώ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tonypapadovic είπε

Καλημέρα και από μένα.

Είμαι σίγουρος ότι παρόμοιες ερωτήσεις θα έχουν ξαναγίνει, οπότε συγχωρέστε μου την όποια επανάληψη.

Κατ' αρχάς έχουμε την κλειδαριά, τον κύλινδρο και το defender ταυτόχρονα; Και από κει και πέρα αποφασίζουμε τι θα αλλάξουμε;

Το case είναι κλασικά νέο σπίτι (έχει πόρτα Siamo ήδη), όπου ο σκοπός είναι να αλλάξουμε κλειδαριά.

Ή δεν χρειάζεται να αλλάξει όλη η κλειδαριά, αλλά μόνο κάτι από τα παραπάνω; Δεν έχω καταλάβει δυστυχώς.

Αυτή τη στιγμή (σε άλλο σπίτι) υπάρχει πάλι πόρτα Siamo με κλειδαριά (αν το λέω καλά) CES System WSM.

Το ερώτημα είναι λοιπόν, τι θέλουμε/τι κάνουμε/τι επιλέγουμε για να αλλάξουμε κλειδί (να το πω απλά) στο νέο σπίτι. Να πάρω τον Siamo πάλι να συμβουλευτώ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

εαν θελεις να πληρωσεις 100 ~ 150 ευρω περισσοτερα απ'οτι σ'εναν κλειδαρα, καλεσε τον κ. Σιαμο.

εαν παλι θελεις να εχεις ακομη και οτι καλυτερο κυκλοφορει στην ελληνικη αγορα σε καλη τιμη, βρες εναν αξιοπιστο κλειδαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mclein² είπε

εαν θελεις να πληρωσεις 100 ~ 150 ευρω περισσοτερα απ'οτι σ'εναν κλειδαρα, καλεσε τον κ. Σιαμο.

εαν παλι θελεις να εχεις ακομη και οτι καλυτερο κυκλοφορει στην ελληνικη αγορα σε καλη τιμη, βρες εναν αξιοπιστο κλειδαρα.

Καλημέρα! 

Όχι δεν έχω καμιά κάψα να πάρω τον Siamo :)

Έχουμε προτάσεις να δω από που μπορώ να ξεκινήσω γενικά το ψάξιμο; 

Ουσιαστικά θέλω όλο το σετ; Κλειδαριά/cylinder/defender;

Με ας πούμε budget 150E τι παίρνω;

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις, είμαι λίγο χαμένος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tonypapadovic είπε

Καλημέρα! 

Όχι δεν έχω καμιά κάψα να πάρω τον Siamo :)

Έχουμε προτάσεις να δω από που μπορώ να ξεκινήσω γενικά το ψάξιμο; 

Ουσιαστικά θέλω όλο το σετ; Κλειδαριά/cylinder/defender;

Με ας πούμε budget 150E τι παίρνω;

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις, είμαι λίγο χαμένος!

εχεις κλειδι τυπου χρηματοκιβωτιου ή ειναι φτιαγμενη ετοιμη η πορτα ;

εαν ισχυει το 1ο, τοτε τα 150€ ειναι λιγα.

εαν ισχυει το 2ο, τοτε τα 150€ ειναι οριακα για το πολυ δυνατο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mclein² είπε

εχεις κλειδι τυπου χρηματοκιβωτιου ή ειναι φτιαγμενη ετοιμη η πορτα ;

εαν ισχυει το 1ο, τοτε τα 150€ ειναι λιγα.

εαν ισχυει το 2ο, τοτε τα 150€ ειναι οριακα για το πολυ δυνατο.

Ανέβασα φωτό, πώς σου φαίνεται; Τι προτάσεις έχουμε;

IMG_20210116_173622.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tonypapadovic είπε

Ανέβασα φωτό, πώς σου φαίνεται; Τι προτάσεις έχουμε;

IMG_20210116_173622.jpg

πανεμορφα !

το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενας καινουριος κυλινδρος.

ειτε μετρας τον παλιο - ειτε καλεις εναν επαγγελματια να τον μετρησει.

θεωρητικα με 30/50 εισαι οκ αλλα ποτέ δεν ξερεις....

στα 150€ υπαρχουν εξαιρετικες λυσεις και αναλογα την περιοχη ισως εχεις και ρεστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mclein² είπε

πανεμορφα !

το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενας καινουριος κυλινδρος.

ειτε μετρας τον παλιο - ειτε καλεις εναν επαγγελματια να τον μετρησει.

θεωρητικα με 30/50 εισαι οκ αλλα ποτέ δεν ξερεις....

στα 150€ υπαρχουν εξαιρετικες λυσεις και αναλογα την περιοχη ισως εχεις και ρεστα.

Έχουμε κάτι πιο συγκεκριμένο για τις λύσεις έστω ενδεικτικά;

Γενικά Αθήνα Γουδί Αμπελόκηπους και πέριξ πρέπει να ψαχτώ (εκτός αν και εδώ έχουμε κάποια πρόταση για κλειδαρά)

Ευχαριστώ και πάλι!

Επεξ/σία από tonypapadovic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, mclein² είπε

καλη ποιοτητα & 20 ~ 25 ευρω δεν πανε ακριβως μαζι...

βεβαια, σε καποιο χρωματοπωλειο θα βρεις κατι σε σχετικα καλη τιμη / ποιοτητα

δηλαδη θελεις να φτασεις στα 450 ~ 600 ευρω μονο λογω παιδιων ή τα τελευταια συνδιαζονται κ με μετρητα / χρυσαφικα ;

ειναι ρητορικο το ερωτημα...μιας κ τεθηκε ως προταση "θελω να βαλω οτι καλυτερο κυκλοφορει".

Για μένα ότι πολυτιμότερο είναι τα παιδιά. Οπότε ναι προτιμώ ότι καλύτερο αλλά να μην με πιάσουν κότσο βάζοντας κάτι υποδεέστερο πληρώνοντας για πολύ καλό. Εν τω μεταξύ ρε μάγκες δεν έχει βοηθήσει κάνεις για καμιά πληροφορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε μια αποθηκη εχω αυτο, χασαμε το κλειδι,δοκιμασαμε με βαρια και καλεμι,τελικα το κοψαμε με τροχο και μας εβγαλε το λαδι μεχρι να κοπει. https://www.skroutz.gr/s/13274214/ABUS-TITALIUM-98TI-70-ΛΟΥΚΕΤΟ-ΤΑΚΟΥ-70-ΜΕ-ΚΛΕΙΔΙ-ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ-98TI-70.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...