Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, Alejandro είπε

BKD250 > BD290

Τα defender του Σια.... σε τι επιπεδο απο πλευρας αντοχης ειναι σε σχεση με ενα καλο επωνυμο;;Με ποιο μοντελο της disec θα το αντιστοιχουσατε,αν μπορουμε να πουμε κατι τετοιο.

Αυτος τα κατασκευαζει μονος του ή τα παιρνει απο καποια εταιρια(disec,mottura,cisa) και το ονομαζει Si...o.

 

2 ώρες πριν, mclein² είπε

ποσοι εχουν kripton ή diamond ?

γιατι ο μοναδικος αντιπροσωπος του diamond μου λεει οτι ειναι καμια 15αρια οσοι τοποθετουν απ'ολη την ελλαδα, οι υπολοιποι το αγνοουν.

Καλημερα,καλο μηνα σε ολους.

Οταν λετε diamond,προφανως αναφερεσται στο bkd250(diamond monolito sferik rok);;

Το BD290(monolito super top) σε ποιο επιπεδο βρισκεται σε σχεση με το bkd250;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Patrikeas είπε

Τα defender του Σια.... σε τι επιπεδο απο πλευρας αντοχης ειναι σε σχεση με ενα καλο επωνυμο;;Με ποιο μοντελο της disec θα το αντιστοιχουσατε,αν μπορουμε να πουμε κατι τετοιο.

Το BD290(monolito super top) σε ποιο επιπεδο βρισκεται σε σχεση με το bkd250;;

θα ελεγα πως ειναι ιδιο με το kripton & χωρις να ειμαι σιγουρος, θα ελεγα πως ειναι παραγγελια Mottura.

παρομοιας αντοχης με το bkd250 να ειναι διαφορετικου κραμματος & ισχυρισμους για μεγαλυτερη αντοχη.

υγ - θα γινεις κλειδαρας ή πορτάς και ρωτας για ολα αυτα που δεν μπαινουν στην πορτα σου ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Τα defender του Σια.... σε τι επιπεδο απο πλευρας αντοχης ειναι σε σχεση με ενα καλο επωνυμο;;Με ποιο μοντελο της disec θα το αντιστοιχουσατε,αν μπορουμε να πουμε κατι τετοιο.

Αυτος τα κατασκευαζει μονος του ή τα παιρνει απο καποια εταιρια(disec,mottura,cisa) και το ονομαζει Si...o.

Καλημερα,καλο μηνα σε ολους.

Οταν λετε diamond,προφανως αναφερεσται στο bkd250(diamond monolito sferik rok);;

Το BD290(monolito super top) σε ποιο επιπεδο βρισκεται σε σχεση με το bkd250;;

O Σια..., βάζει defender της Mottura. Συγκεκριμένα το Mottura Top System. Είναι ανάμεσα σε Disec BD200 και Kripton. Πιο πολύ σαν το BD200 θα έλεγα γιατί η μόνη ενίσχυση που έχει εσωτερικά, είναι 2 μπίλιες στις βίδες και μαγγάνιο 6mm πίσω από τον ρότορα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mclein² είπε

ποσοι εχουν kripton ή diamond ?

γιατι ο μοναδικος αντιπροσωπος του diamond μου λεει οτι ειναι καμια 15αρια οσοι τοποθετουν απ'ολη την ελλαδα, οι υπολοιποι το αγνοουν.

Καλημερα και απο μένα εβαλα της disec to mg 3551 

Screenshot_20190701-121838_Gallery.jpg

Επεξ/σία από Mors13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mclein² είπε

μαξ 30€ με φπα.

πισω απ'το defender ξερεις τι σου εβαλε ; 

Οταν λες μαξ 30€ με φπα;; απο πισω δε ξερω αλλα εχει κλασσικα τοβ ροτορα

Screenshot_20190701-122610_Gallery.jpg

Επεξ/σία από Mors13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mors13 είπε

Οταν λες μαξ 30€ με φπα;; απο πισω δε ξερω αλλα εχει κλασσικα τοβ ροτορα

Screenshot_20190701-122610_Gallery.jpg

30€ κανει το καθε εξτρα μαγνητικο κλειδι.

το 3551 ειναι ενα μαγνητικο defender που σαν βασικο πακετο εχει το κελυφος + ενα bd200 χωρις ροζετα.

εννοειται οτι ειναι τουμπανο το defender απλα εμενα σαν ομορφια δεν με πειθει. προτιμω το mag3g ή mag4g.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mclein² είπε

30€ κανει το καθε εξτρα μαγνητικο κλειδι.

το 3551 ειναι ενα μαγνητικο defender που σαν βασικο πακετο εχει το κελυφος + ενα bd200 χωρις ροζετα.

εννοειται οτι ειναι τουμπανο το defender απλα εμενα σαν ομορφια δεν με πειθει. προτιμω το mag3g ή mag4g.

Τωρα το τιμη θα μου το αφήσει το καθε κλειδι π κουρος δε ξερω. Απλα σαν ομορφιά και σαν αισθηση με κερδισε αυτο οταν ειδα στο μαγαζι για να λω την αληθεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mclein² είπε

 

εαν ερθουν στην πορτα σου με τρυπανια (ποσο μαλλον με ειδικα τρυπανια για τον κυλινδρο σου), σημαινει οτι εισαι στοχος & αρα μαλλον (απο εμπειρια το συμπερασμα) δε το γλιτωνεις το μπουκαρισμα.

φυσικα, εαν εισαι εσυ + τα 3 παιδια σου η μοναδικη εισπραξη - τοτε πολυ πολυ απλα δεν εισαι στοχος. αυτα γινονται εκει που υπαρχει χρημα. οσο πιο πολυ, τοσο πιο καλα γι'αυτους.

το βιντεο το εβαλα για εγκυκλοπαιδικους λογους,

βασικα αυτο τον κυλινδρο θα βαλω οποτε νομιζω οτι ολα τα παραπανω που γραφεις ισχυουν.

Αν ερθουν αρειανοι με τρυπανια, ας τα παρουν ολα....

Ασε που για το σπιτι που ειμαι, το θεωρω υπερβολη ολο αυτο αλλα οκ, μια φορα τα κανεις, ας γινουν σωστα.

 

Τωρα περναω σε ενα ερωτημα,

αν με αυτο το κυλινδρο βαλω και ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ DEFENDER DISEC MRM29 ειμαι οκ η εχει νοημα για κατι παραπανω?

Επισης το συγκεκριμενο defender μπορω να το βρω κατω απο 100 ευρω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tornado είπε

το βιντεο το εβαλα για εγκυκλοπαιδικους λογους,

βασικα αυτο τον κυλινδρο θα βαλω οποτε νομιζω οτι ολα τα παραπανω που γραφεις ισχυουν.

Αν ερθουν αρειανοι με τρυπανια, ας τα παρουν ολα....

Ασε που για το σπιτι που ειμαι, το θεωρω υπερβολη ολο αυτο αλλα οκ, μια φορα τα κανεις, ας γινουν σωστα.

Τωρα περναω σε ενα ερωτημα,

αν με αυτο το κυλινδρο βαλω και ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ DEFENDER DISEC MRM29 ειμαι οκ η εχει νοημα για κατι παραπανω?

Επισης το συγκεκριμενο defender μπορω να το βρω κατω απο 100 ευρω?

νομιζω οτι απο bd200 και επανω εισαι κομπλε, οποτε με mrm29 εισαι παραπανω απο καλα συμφωνα με το Μ.Ο.

το 2κλειδο σιγουρα μπορεις να το βρεις κατω απο 100€. το 3κλειδο με προϋποθεσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Με κύλινδρο evva 3ks να πάω σε απλό defender  ή σε  mrm29. Ένα ξεκλείδωτο mrm29 σε σχέση με το bd200 τι διαφορές έχει σαν αντοχή σε βίαιες επιθέσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

θα ελεγα πως ειναι ιδιο με το kripton & χωρις να ειμαι σιγουρος, θα ελεγα πως ειναι παραγγελια Mottura.

παρομοιας αντοχης με το bkd250 να ειναι διαφορετικου κραμματος & ισχυρισμους για μεγαλυτερη αντοχη.

υγ - θα γινεις κλειδαρας ή πορτάς και ρωτας για ολα αυτα που δεν μπαινουν στην πορτα σου ; 

Υγ.Αρχικα, να σε ευχαριστησω για τις απαντησεις, και με τις γνωσεις σου τις πληροφοριες που μας δινεις.(διοτι οι απαντησεις μπορει να ενδιαφερουν κι αλλους συμφορουμιτες).

Οσο για τον λογο που ρωτω ολα αυτα,δεν ειναι οτι θα γινω πορτας και κλειδαρας.

Απλα ειμαι ανθρωπος που θελω να ενημερωνομαι για το οτιδηποτε και για ζητηματα ασφαλειας και τεχνικα,που εχω καποια κλιση,ενας λογος παραπανω.

Η γνωση και η ενημερωση ποτε δεν εβλαψε.Το αντιθετο.

(Μην το κανεις και εσυ,οπως μας ανεφερε παραπανω ενα μελος,σαν τον Κουρ.. που τον ρωταγε ο πελατης τι κυλινδρο,τι ντιφεντερ και αν θα βαλει διπλη κλειδαρια και η απαντηση Του ηταν: τι σε νοιαζει εσενα,κλειδαρας ή πορτας θα γινεις;;!!!).Αν δεν νοιαζει τον πελατη,τοτε ποιον;

Αυτα στα αναφερω καλοπροαιρετα.

Παμε στα πρακτικα μιας και το ανεφερες.

Στην πορτα μου,ποια ντιφεντερ ταιριαζουν;

*Επισης μπορει να ρωταω επειδη μπορει να θελω να βαλω μελλοντικα μια πορτα σε καποιο αλλο χωρο ή να βοηθησω καποιο φιλικο προσωπο.Να μην την πατησω,οσο γινεται.

Για αυτο ρωτω εσας τους Ειδικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Patrikeas είπε

Στην πορτα μου,ποια ντιφεντερ ταιριαζουν;

θεωρητικα ολα, με την προϋποθεση οτι τα σημαδια & ισως οι τρυπες απο το τωρινο διακοσμητικο/ντιφεντερ μπορει να μεινουν εμφανη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Patrikeas είπε

Τα defender του Σια.... σε τι επιπεδο απο πλευρας αντοχης ειναι σε σχεση με ενα καλο επωνυμο;;Με ποιο μοντελο της disec θα το αντιστοιχουσατε,αν μπορουμε να πουμε κατι τετοιο.

Αυτος τα κατασκευαζει μονος του ή τα παιρνει απο καποια εταιρια(disec,mottura,cisa) και το ονομαζει Si...o.

Καλημερα,καλο μηνα σε ολους.

Οταν λετε diamond,προφανως αναφερεσται στο bkd250(diamond monolito sferik rok);;

Το BD290(monolito super top) σε ποιο επιπεδο βρισκεται σε σχεση με το bkd250;;

 

2 ώρες πριν, mclein² είπε

θα ελεγα πως ειναι ιδιο με το kripton & χωρις να ειμαι σιγουρος, θα ελεγα πως ειναι παραγγελια Mottura.

παρομοιας αντοχης με το bkd250 να ειναι διαφορετικου κραμματος & ισχυρισμους για μεγαλυτερη αντοχη.

υγ - θα γινεις κλειδαρας ή πορτάς και ρωτας για ολα αυτα που δεν μπαινουν στην πορτα σου ; 

 

2 ώρες πριν, swayback είπε

O Σια..., βάζει defender της Mottura. Συγκεκριμένα το Mottura Top System. Είναι ανάμεσα σε Disec BD200 και Kripton. Πιο πολύ σαν το BD200 θα έλεγα γιατί η μόνη ενίσχυση που έχει εσωτερικά, είναι 2 μπίλιες στις βίδες και μαγγάνιο 6mm πίσω από τον ρότορα.

 

Τα defender του Σ.. είναι azzi fausto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...