Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα.εχω διαβασει πολλεεεες ωρες τα ποστ αλλα καπου το εκαψα.θελω να κανω μια αναβαθμιση στην πορτα που φαινεται.ειμαι αναμεσα σε1.mottura champions + c55+ 4g super top

2.omega plus me omega defender.

Εχετε να προτεινεται εναλλακτικες?πχ evva mt5 κτλ?

Ψαχνω μια ποιοτικη αναβαθμιση παντα στα πλαισια του "λογικου" αλο θεμα τιμης.βρισκομαι θεσσαλονικη και σκεφτομαι την αγορα τους και τοποθετηση απο εμενα εαν ειναι δυνατο.ευχαριστω για το χρονο σας

Screenshot_2021-07-28-15-17-30-242_com.viber.voip.jpg

Screenshot_2021-07-28-15-17-23-768_com.viber.voip.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, sixelaaA12 είπε

Παιδια καλησπερα.εχω διαβασει πολλεεεες ωρες τα ποστ αλλα καπου το εκαψα.θελω να κανω μια αναβαθμιση στην πορτα που φαινεται.ειμαι αναμεσα σε1.mottura champions + c55+ 4g super top

2.omega plus me omega defender.

Εχετε να προτεινεται εναλλακτικες?πχ evva mt5 κτλ?

Ψαχνω μια ποιοτικη αναβαθμιση παντα στα πλαισια του "λογικου" αλο θεμα τιμης.βρισκομαι θεσσαλονικη και σκεφτομαι την αγορα τους και τοποθετηση απο εμενα εαν ειναι δυνατο.ευχαριστω για το χρονο σας

στα πλαισια του λογικου δεν μπαινει το mag4g (ουτε καν το 3g).

-

χρειαζεσαι :

α. κλειδαρια γραναζωτη (mul-t-lock, cisa, iseo, mottura) οποια κ να βαλεις το ιδιο πραγμα ακριβως.

β. κυλινδρο αξιοπρεπη ή/και δυνατο : ο champions pro που ανεφερες ειναι το κατωτερο που πρεπει να κοιτας με βαση τη λογικη σου και ο c55 (που παλι ανεφερες) ειναι απο τις δυνατοτερες επιλογες (stealth, mcs κλπ πανε στο εξτριμ)

γ. defender απο monolito rok (bd200) ή σε αντιστοιχο της mottura κανει μια χαρα τη δουλεια και απο εκει κ περα, προχωρας οσο νομιζεις σε χρημα.

δ. εσωτερικο διακοσμητικο ki1903p σε disec / της μοτουρα δε θυμαμαι κωδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωω ευχαριστω για την άμεση απαντηση.ο4g ειναι υπερβολη ή χαμηλης ποιοτητας?οι γνώσεις μου ειναι χαμηλες και οτι εμαθα το εμαθα αποδωμεσα.δεν ειχα ασχοληθει ξανα ποτε.για omega plus να το αποφυγω?ξερω ειναι παλιος αλλα σχετικα αδιαρρικτος νομιζω.αποτι καταλαβα παω προς την 1η επιλογη μου σε συνδιασμε οσα μου προτεινες σωστα?κουραζω λιγο αλλα δικαιολογηστεμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sixelaaA12 είπε

Ωωω ευχαριστω για την άμεση απαντηση.ο4g ειναι υπερβολη ή χαμηλης ποιοτητας?οι γνώσεις μου ειναι χαμηλες και οτι εμαθα το εμαθα αποδωμεσα.δεν ειχα ασχοληθει ξανα ποτε.για omega plus να το αποφυγω?ξερω ειναι παλιος αλλα σχετικα αδιαρρικτος νομιζω.αποτι καταλαβα παω προς την 1η επιλογη μου σε συνδιασμε οσα μου προτεινες σωστα?κουραζω λιγο αλλα δικαιολογηστεμε!

to mag4g ειναι καλο, πολυ καλο για την ακριβεια. ομως θεωρω οτι ειναι υπερβολη για ενα μεσο σπιτι.

εαν υπαρχει λογος, ακομη και ψυχολογικος...και το λυνεις πληρωνοντας be my guest που λενε κ στο χωριο μου !!!

omega plus + mrm10800 = σουπερ και θα βγεις στο 280 ~ 300 ευρω οπου ειναι εξαιρετικη λυση.

ΟΜΩΣ

γραναζωτη κλειδαρια + mrm29 + evva 4ks (ή mottura c55) = 350 ευρω οπου ειναι καλυτερη λυση γιατι ειναι νεοτερη και ευκολοτερα παραμετροποιησιμη αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sixelaaA12 είπε

Με υπερκαλυψες!σου στελνω αν μου επιτρεπεις προσωπικο μνμ για να μην κ;νω διαφημιση εδω μεσα χωρις λογο.

εγω ειμαι στον πειραια κ φετος δε θα ερθω χαλκιδικαρα για να στο φτιαχνα κ να με κερναγες αλλα καποιες σελιδες πισω, ο @swayback μπορει αν θυμαται...καποιος ειπε οτι ειχε βρει καλο κλειδαρα, εμπιστο & με καλες τιμες για παρομοιο σετ μ'αυτο που χρειαζεσαι ! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να αλλάξω κλειδαριά ασφαλείας. Σκεφτόμουν να βάλω την omega plus, αλλά σε δυο μαγαζιά που ρώτησα δεν μου είπαν και τα καλύτερα λόγια. Επειδή έχω μπερδευτεί εσείς τι θα μου προτείνατε; Το budget είναι γύρω στα 300 ευρώ. 
Βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη. Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί με καλές τιμές/προσφορές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, milanmaniac είπε

Ενδιαφέρομαι να αλλάξω κλειδαριά ασφαλείας. Σκεφτόμουν να βάλω την omega plus, αλλά σε δυο μαγαζιά που ρώτησα δεν μου είπαν και τα καλύτερα λόγια. Επειδή έχω μπερδευτεί εσείς τι θα μου προτείνατε; Το budget είναι γύρω στα 300 ευρώ. 
Βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη. Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί με καλές τιμές/προσφορές; 

Αν σου είπαν ότι ανοίγει, πήγαινε σε κάποιο άλλο μαγαζί που να μην λένε ψέματα στους πελάτες τους. Μπορεί μεν να υπάρχουν καλύτερες κλειδαριές, αλλά η omega δεν έχει παραβιαστεί ακόμα. Τί πρότειναν ως καλύτερες επιλογές, αλήθεια?

Επεξ/σία από taris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, milanmaniac είπε

Μου είπαν ότι η omega είναι κάπως ξεπερασμένη (παλιας τεχνολογιας) και ότι υπάρχουν κλειδαριές νέας γενιάς όπως η cisa και η mottura. 

Όπως είπε ο taris, η omega είναι απαραβίαστη και αποτελεί καλή λύση (και ας είναι παλιά). Απλά σε περίπτωση που πάθει ζημιά (ή αν θες να αλλάξεις κλειδί), πρέπει να αλλαχτεί όλος ο μηχανισμός, ενώ στην περίπτωση κλειδαριάς με αφαλό αλλάζει ο αφαλός μόνο.

Επεξ/σία από Chikorita
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας.

Θα ηθελα τη γνωμη σας για τις πορτες nxs και golden doors που μου προτειναν.Τιμες δε γνωριζουμε ακομη αλλα απ'οσο καταλαβα,τσουζουν.

Συγκεκριμμενα θελουμε να βαλουμε αξονικη πορτα και οχι την κλασσικη με τους μεντεσεδες. Ειναι ασφαλης αυτη ή ειναι πιο ευαισθητη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bonepeeler είπε

Καλημερα σας.

Θα ηθελα τη γνωμη σας για τις πορτες nxs και golden doors που μου προτειναν.Τιμες δε γνωριζουμε ακομη αλλα απ'οσο καταλαβα,τσουζουν.

Συγκεκριμμενα θελουμε να βαλουμε αξονικη πορτα και οχι την κλασσικη με τους μεντεσεδες. Ειναι ασφαλης αυτη ή ειναι πιο ευαισθητη;

Καλημέρα.

Την πρώτη εταιρεία δεν την έχω ακουστά. Η golden είναι χρόνια στον χώρο, έχει καλές πόρτες και νομίζω ήταν από τις πρώτες που βάζανε αξονικές. Πλέον βάζουν κι άλλοι αξονικές, οπότε καλό είναι να πάρεις 2-3 προσφορές. Είναι πιο ακριβές πάντως από τις απλές.

Για να μπει αξονική, απαιτείται το άνοιγμα να έχει πλάτος τουλάχιστον 1,20 ή 1,30 αν θυμάμαι καλά. Έχεις ελέγξει το πλάτος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, swayback είπε

Καλημέρα.

Την πρώτη εταιρεία δεν την έχω ακουστά. Η golden είναι χρόνια στον χώρο, έχει καλές πόρτες και νομίζω ήταν από τις πρώτες που βάζανε αξονικές. Πλέον βάζουν κι άλλοι αξονικές, οπότε καλό είναι να πάρεις 2-3 προσφορές. Είναι πιο ακριβές πάντως από τις απλές.

Για να μπει αξονική, απαιτείται το άνοιγμα να έχει πλάτος τουλάχιστον 1,20 ή 1,30 αν θυμάμαι καλά. Έχεις ελέγξει το πλάτος;

Το πλατος της πορτας θα ειναι 1.5 μετρα αν μπει αξονικη.

Απλα δεν το εχω το αντικειμενο καθολου και μου προτειναν αυτες τις δυο εταιρειες σαν "σοβαρες" πορτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο θέμα της κλειδαριάς. Το κατάστημα αντί για την omega plus μου πρότεινε τον εξής συνδυασμό: κλειδαριά mottura champions, κύλινδρος mottura champions pro και defender mottura DF 07. Αξίζει η προηγούμενη πρόταση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...