Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/10/2021 στις 5:36 ΜΜ, 21Basilhs είπε

Καλησπερα. Eνδιαφερομαι να βαλω μια θωρακισμενη πορτα και δεν γνωριζω κλειστου τυπου η ανοιχτου να διαλεξω κασα. Πηγαν να κλεψουν την μητερα μου χθες το απογευμα μενει μονη της και βαραγε την πορτα με το  σκουποξυλο για να φυγει ο κλεφτης πηρε και την αστυνομια αλλα τιποτα εφυγε ο κλεφτης, αλλα φοβαται τορα και αποφασισα να παρω μια πορτα. Tα λεφτα δεν μου περισσευουν αλλα τι να κανω μια μανα την εχω και μενει μονη της τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι εως  850e  αν μπορειτε να μου πειτε καποια πληροφορια  θα σας ειμαι ευγνωμων

 

Καλησπέρα, αν μπορείς ανεβασε μια φωτο της πορτας. Αν θελεις πες μας και την περιοχη.Παλι καλα που δεν μπήκε μέσα!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και πάλι. Πόρτα Armor με Cisa Revo Pro +Scudο DCK +Disec BD200 Monolito με τοποθέτηση ( μεταλλικοί πύροι , ηλεκτροκόληση και τσιμέντο ) στα 815 +φπα , πώς σας φαίνεται σαν τιμή . Υπάρχει καμία άλλη πρόταση σε αυτή την κατηγορία τιμής ; Ευχαριστώ

Επεξ/σία από ThanosL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,κοιταξε και τον παραγωγικο τυπο,στιβαρη πορτα με αψογη τοποθετηση,τσιμεντο,μπετοβεργες,ηλεκτροκολυση,και τωρα τελευταια ειναι και πιο ελαστικος στις προτασεις του πελατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τοποθετήσει κανείς πρόσφατα τον παραγωγικό τύπο από Σ. ; Αν ναι, με ποιό σετ κλειδαριάς -κυλινδρου - defender , και σε τι τιμή; Θα ήθελα να αποφύγω τις "αποκλειστικότητες"  και τα "πατενταρισμένα " καλούδια του Σ. που απο οτι διαβάζω, κάνουν πολύ δύσκολη ή ακριβή την μετέπειτα αντικατάσταση - αναβάθμιση τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπαρχει καποιο ποστ αναφορας που εξηγει τις βασικες εννοιες, για να διαβασω; Μπηκα να ρωτησω για πορτα και διαβαζω για defender, κασες κλειστο τυπου κλπ. Ευχαριστω  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θάνο, 

Πέρασα πρόσφατα από τον Σ. (κεντρικό κατάστημα) και είδα τον παραγωγικό τύπο. Με εξυπηρέτησε ο ίδιος ο επιχειρηματίας ο οποίος να σου πω την αλήθεια δεν μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. Αερολογούσε συνεχώς, μονολογούσε για την θέση του στην αγορά, την εμπειρία του, για ψηλά κοστολόγια κλπ κλπ. Από φινίρισμα και γούστο .. μηδέν, με τρόμαξαν τα "μόνο σε εμάς", "δική μας πατέντα" κλπ και δεν είχε καμία διάθεση για να ακούσει για τις ιδιαιτερότητες του σπιτιού μου και όταν του είπα ότι έχω πάρει ήδη προσφορά από τον ανταγωνισμό .. αναγνώρισε αφοπληστικά ότι ο ανταγωνισμός είναι πολύ καλύτερος σε marketing, προτάσεις, γούστο και επιλογές. Τελικά, το κόστος εκτοξεύτηκε στα > €1500 και φυσικά έφυγα τρέχοντας όχι για την τιμή αλλά για την κακή πώληση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε πόρτα με 3πλη κλειδαριά που υπάρχουν γυρω μπαλκονοπορτες και παράθυρα αλουμινίου με 2πλες κλειδαριές, αξίζει να μπει ακριβός αφαλός ή είναι τσάμπα κόπος?

Επεξ/σία από johnyboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, NIKOS4589 είπε

Αυτή την κλειδαριά μπορώ να την χρησιμοποιήσω σε παλιά ξύλινη πόρτα; ή είναι χάσιμο χρόνου και κόστους;  

 

Κλειδαριά-με-δαγκάνες.jpg

απλα δε γινεται.

16 ώρες πριν, johnyboy είπε

σε πόρτα με 3πλη κλειδαριά που υπάρχουν γυρω μπαλκονοπορτες και παράθυρα αλουμινίου με 2πλες κλειδαριές, αξίζει να μπει ακριβός αφαλός ή είναι τσάμπα κόπος?

η πορτα ειναι αλουμινιου να φανταστω ; 

εαν ναι, μεχρι τα 70€ ειναι καλα...δε χρειαζεται παραπανω.

Στις 5/10/2021 στις 8:53 ΠΜ, ThanosL είπε

Εχει τοποθετήσει κανείς πρόσφατα τον παραγωγικό τύπο από Σ. ; Αν ναι, με ποιό σετ κλειδαριάς -κυλινδρου - defender , και σε τι τιμή; Θα ήθελα να αποφύγω τις "αποκλειστικότητες"  και τα "πατενταρισμένα " καλούδια του Σ. που απο οτι διαβάζω, κάνουν πολύ δύσκολη ή ακριβή την μετέπειτα αντικατάσταση - αναβάθμιση τους

κλειδαρια & ντιφεντερ δυσκολα θα παρεις διαφορετικα απ'αυτα που συνηθως τοποθετουν.

κυλινδρο μπορεις να τους πας οποιον θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, mclein² είπε

απλα δε γινεται.

η πορτα ειναι αλουμινιου να φανταστω ; 

εαν ναι, μεχρι τα 70€ ειναι καλα...δε χρειαζεται παραπανω.

 

Ναι αλουμινίου είναι, οκ ευχαριστώ

Επεξ/σία από johnyboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, johnyboy είπε

μέτρησα τον ήδη υπάρχον αφαλό και είναι 60χ60mm οπότε οι επιλογές μου είναι περιορισμένες και σε μεγάλα μπάτζετ. 

ποσα χρηματα θελεις να διαθεσεις ; 

γιατι οι επιλογες σου - για κατι αξιοπρεπες - ειναι μηδενικες θα ελεγα με ενα μικρο ψαξιμο :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

ποσα χρηματα θελεις να διαθεσεις ; 

γιατι οι επιλογες σου - για κατι αξιοπρεπες - ειναι μηδενικες θα ελεγα με ενα μικρο ψαξιμο :D 

Δεν με πειράζει, μια φορά θα την βάλω. κινούμαι προς το παρακάτω 

https://kleidia.biz/abloy-protec-2-kylindros-asfaleias

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, johnyboy είπε

Δεν με πειράζει, μια φορά θα την βάλω. κινούμαι προς το παρακάτω 

https://kleidia.biz/abloy-protec-2-kylindros-asfaleias

πολυ καλη επιλογη...δεν ξερω αν συνεργαζεται με την κλειδαρια σου ή θα δημιουργει "σκαλωματα" ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...