Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, johnyboy είπε

τι πρέπει να κοιτάξω? 

παρε καλυτερα evva ics ή 4ks...ή ap3s / ap4s.

το 1ο περιπου στα 110 

το 2ο περι τα 160 ~ 170

και οι περιπτωσεις του cisa στα 155 ~ 170

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mclein² είπε

παρε καλυτερα evva ics ή 4ks...ή ap3s / ap4s.

το 1ο περιπου στα 110 

το 2ο περι τα 160 ~ 170

και οι περιπτωσεις του cisa στα 155 ~ 170

θέλω 60χ60mm όμως και απ ότι βλέπω δεν υπάρχει για αυτό και κοίταξα αυτό που σου έστειλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, johnyboy είπε

θέλω 60χ60mm όμως και απ ότι βλέπω δεν υπάρχει για αυτό και κοίταξα αυτό που σου έστειλα 

στειλε μου πμ αν θες βοηθεια κ σε ενδιαφερουν αυτα που σου εγραψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά τα φώτα σας. Σε κλασσική ξύλινη πόρτα η κλειδαρια ξεκίνησε από την έξω μερια να γυρίζει με δυσκολία και έχει μια χαρακιά κάτω από την "τρύπα". Επειδή το μυαλό μου πάει στο κακό.

Διαβάζοντας όσο πίσω μπορώ βλέπω να προτείνουν:

  • EVVA EPS
  • AGB SCUDO 9000

για γύρω στο 50άρικο.

Έχει νόημα να πάω σε EVVA 4KS ή κάτι άλλο στα 100-200; Θέλω να αλλάξω αφαλό σήμερα/αύριο

Κλειδαριά και defender γύρω στο 200 ευρώ;

Επεξ/σία από circadian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@circadian

Εγω εβαλα Scudo9000 (θες 30x30 για ξυλινη πορτα) και ενα defender της Disec για ξυλινη πορτα. H εγκατασταση του αφαλου ειναι ευκολη, του defender ειναι καποιας δυσκολιας θελει τρυπανι να ανοιξεις 2 τρυπες για τις βιδες, και ενα μικρο σιδηροπριονο χειρος (1 ευρω το πουλανε) για να κοψεις τις 2 βιδες στο καταλληλο μηκος ωστε να μην προεξεχουν. Ταυτοχρονα αν εχεις παλια θελεις και καινουρια κλειδαρια που να εχει τρυπες για τις βιδες του defender, εβαλα μια Cisa.

Επεξ/σία από gpapadakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μάγκες καλημέρα και συγγνώμη για το intrusion στο νήμα για τις πόρτες,έχουμε κανένα κονέ για να έχω μια ανθρώπινη εξυπηρέτηση, έχω κλειστεί ο ηλίθιος εκτός οχήματος στο Γκάζι (VW του 2008),και όντας δις ηλίθιος είχα αμελήσει να βγάλω δεύτερο κλειδί...Άρα και άνοιγμα και νέο κλειδάκι για την χαζοαφεντιά μου (δεν το εχω ξεχάσει εντός ή κατι άλλο)...Έχω πάρει το  κλειδαροσύμπαν όλο, δεν έρχεται κανείς λόγω βροχής (το σέβομαι), ξέρω οτί επίσης το 200άρι+ είναι στο νερό (λυσίματα, νεα κλειδια και επαναπρογραμματισμός),αλλά ήμαρτον, όλοι και καλά θα πάρουν πίσω,τίποτε...Όποιος μπορεί από τους επαγγελματίες του χώρου και του φόρουμ να βοηθήσει,μέχρι και insomnia μπαίνω ο ταλαίπωρος ;-)))

Καλό πρωινό σε όλους...

Επεξ/σία από ccchristopoulosccc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να φωνάξεις ένα ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων. Ενας πολύ καλός, που δεν ξέρω όμως εαν θα έλθει στο σημείο, είναι στην Μεσογείων. Για ρώτα τον, Παπουτσάκης Κώστας, AUDODIΑG τηλ 210-6398145

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ φίλε, αλλά δεν θα έρθει,εδώ κλειδαράδες από Βοτανικό,Κεραμεικό και Πετράλωνα,Θησείο (κοντινές περιοχές και δεν...Βρέχει λέει από αύριο...Ένας είπε θα καλέσει μετά το μεσημέρι,για να δούμε...Σε ευχαριστώ πάντως...

Επίσης ο ηλεκτρολόγος αν είναι να αναλάβει θα αναλάβει αφού τελειώσει ο κλειδαράς...Ο οποίος κλειδαράς αναλαμβάνει πλήρως και την δημιουργία/τροποποίηση/προγραμματισμό νέου κλειδιού,άρα ο πρώτος παίζει και να μην χρειάζεται καθόλου...

Επεξ/σία από ccchristopoulosccc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν θα άνοιγα νήματα πρωινιάτικα αν υπήρχε δεύτερο, για αυτό και με χαρακτηρίζω ηλίθιο...Είμαι από αυτά τα αναβλητικά παιδάκια που δεν κανουν τη δουλειά όταν πρέπει και την "τρώνε"...

Δουλειά έαν πάω και τελικώς δεήσει κανένας Χριστιανός να εξυπηρετήσει, πρέπει να ξαναγυρίσω...Οπότε χρεωνόμαστε μια ωραία μερούλα άδεια και προσευχόμαστε στο Βούδα, μήπως τυχόν εμφανιστεί ο οποιοσδήποτε...Που δεν νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όπως γράφω και στο εναρκτηριο σχόλιο μου,το τελευταίο κλειδί (δεν υπήρχε - ηλιθιωδώς- εκ μέρους μου- δεύτερο) χάθηκε, το αμάξι είναι κανονικά κλειδωμένο από εχθές το πρωί...Δεν υπάρχει κλειδί εντός ή καπου για να αναζητηθεί, θα χρειαστεί να ανοιχτεί το αμαξι και να δημιουργηθεί/προγραμματιστεί νέο κλειδι...

Έμαθα και τη λυπητερή, με πήραν τηλ από ένα κλειδαράδικο, 220 - 240 το άνοιγμα και το νέο κλειδί με τον προγραμματισμό του (εφόσον επιλέξω κλειδί με τηλεχειριστήριο)

Τώρα απλώς θα περιμένω (αύριο πιθανότατα,γιατι ο καιρός δεν....) να έρθουν για τα περαιτέρω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ccchristopoulosccc είπε

Παιδιά όπως γράφω και στο εναρκτηριο σχόλιο μου,το τελευταίο κλειδί (δεν υπήρχε - ηλιθιωδώς- εκ μέρους μου- δεύτερο) χάθηκε, το αμάξι είναι κανονικά κλειδωμένο από εχθές το πρωί...Δεν υπάρχει κλειδί εντός ή καπου για να αναζητηθεί, θα χρειαστεί να ανοιχτεί το αμαξι και να δημιουργηθεί/προγραμματιστεί νέο κλειδι...

Έμαθα και τη λυπητερή, με πήραν τηλ από ένα κλειδαράδικο, 220 - 240 το άνοιγμα και το νέο κλειδί με τον προγραμματισμό του (εφόσον επιλέξω κλειδί με τηλεχειριστήριο)

Τώρα απλώς θα περιμένω (αύριο πιθανότατα,γιατι ο καιρός δεν....) να έρθουν για τα περαιτέρω...

 

Το αμάξι είναι σίγουρα δικό σου, έτσι; 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, ccchristopoulosccc είπε

Παιδιά όπως γράφω και στο εναρκτηριο σχόλιο μου,το τελευταίο κλειδί (δεν υπήρχε - ηλιθιωδώς- εκ μέρους μου- δεύτερο) χάθηκε, το αμάξι είναι κανονικά κλειδωμένο από εχθές το πρωί...Δεν υπάρχει κλειδί εντός ή καπου για να αναζητηθεί, θα χρειαστεί να ανοιχτεί το αμαξι και να δημιουργηθεί/προγραμματιστεί νέο κλειδι...

Έμαθα και τη λυπητερή, με πήραν τηλ από ένα κλειδαράδικο, 220 - 240 το άνοιγμα και το νέο κλειδί με τον προγραμματισμό του (εφόσον επιλέξω κλειδί με τηλεχειριστήριο)

Τώρα απλώς θα περιμένω (αύριο πιθανότατα,γιατι ο καιρός δεν....) να έρθουν για τα περαιτέρω...

 

Φιλε μου μην στεναχωριέσαι. Εσυ να εισαι καλά. 😀

Και εγω την εχω πατήσει ετσι με μηχανάκι οπου δεν ειχα μεριμνήσει να εχω δεύτερα κλειδιά και μετα επρεπε να κόψω και τις κλειδαριές (κουλουρά, πεταλο) και να αλλάξω κλειδαριά σε τιμόνι και σέλα. Κάπου στο 200αρι μου ειχε παει και έμενα.. Απο τοτε 2πλα κλειδιά παντού και στο αμάξι και στα πάντα ολα.. Πριν ενα χρονο επισης απο βλακεία μου εχασα και τα κλειδιά μου (του σπιτιου) άντε μετα παλι εξοδα να αλλάξω τον κύλινδρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...