Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Το αμάξι είναι σίγουρα δικό σου, έτσι; 😝

'Οχι φίλε μου, προσπαθώ να το κλέψω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Κακο το hijack αλλα για να καταλαβω, το κλειδι ειναι μεσα στο αμαξι;

Εαν ναι απλα σπασε ενα τζαμι κ μπες κ φυγε... 

Το είχα πάθει παλιά, έφηβος ακόμα, αλλά σε αμάξι του 2008 νομίζω δεν γίνεται καν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Doubt είπε

Το είχα πάθει παλιά, έφηβος ακόμα, αλλά σε αμάξι του 2008 νομίζω δεν γίνεται καν.

 

To εχουν παθει 2 γνωστοί μου, ένας με Bmw ένας με Merc

 

κλειδι μεσα, εβγαλαν τον πόλο απο τη μπαταρία για το χψ λόγο και κλειδωσε το αμαξι με το κλειδι μεσα...

στον ένα που ημουν μαλιστα κ εγω παρών σπασαμε το τζάμι γιατι δεν ειχε δευτερο (κ ειχε κ θραυση :P ), ο άλλος πηρε το πατερα του κ του εφερε το δευτερο κλειδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, paylidis είπε

κλειδι μεσα, εβγαλαν τον πόλο απο τη μπαταρία για το χψ λόγο και κλειδωσε το αμαξι με το κλειδι μεσα...

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο και εις διπλούν μάλιστα. Θα το έχω υπόψιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κι εγω VW και οταν είναι κλειδωμένο είναι πολύ ζορικα τα πράγματα. Ειχα πρόσφατα χαλασμένη ηλ.κλειδαριά και έμεινε κλειδωμένη η πόρτα. Είναι πολυ ποιο δυσκολο να την ανοίξεις απ'έξω και πρέπει να είσαι πολύ καλός γνώστης του αυτοκινήτου για να το κάνεις χωρις ζημιά.  

 

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ccchristopoulosccc είπε

Ρε μάγκες καλημέρα και συγγνώμη για το intrusion στο νήμα για τις πόρτες,έχουμε κανένα κονέ για να έχω μια ανθρώπινη εξυπηρέτηση, έχω κλειστεί ο ηλίθιος εκτός οχήματος στο Γκάζι (VW του 2008),και όντας δις ηλίθιος είχα αμελήσει να βγάλω δεύτερο κλειδί...Άρα και άνοιγμα και νέο κλειδάκι για την χαζοαφεντιά μου (δεν το εχω ξεχάσει εντός ή κατι άλλο)...Έχω πάρει το  κλειδαροσύμπαν όλο, δεν έρχεται κανείς λόγω βροχής (το σέβομαι), ξέρω οτί επίσης το 200άρι+ είναι στο νερό (λυσίματα, νεα κλειδια και επαναπρογραμματισμός),αλλά ήμαρτον, όλοι και καλά θα πάρουν πίσω,τίποτε...Όποιος μπορεί από τους επαγγελματίες του χώρου και του φόρουμ να βοηθήσει,μέχρι και insomnia μπαίνω ο ταλαίπωρος ;-)))

Καλό πρωινό σε όλους...

vw τι μοντελο εχεις ; (περαν του 2008) γιατι αλλο scirocco ή touareg και αλλο ενα polo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cross Polo 2008, range τιμών για άνοιγμα και δημιουργία/προγραμματισμός κλειδιού από το μηδέν εφόσον δεν υπάρχει άλλο στα 220-250 (για απλό κλειδί ετσι,οχι με τα κουμπια)...

Μαντεύω παίζει ρόλο από που θα έρθουν,  δυσκολία,  καιρός...Σε κάθε περίπτωση φθηνότερα και γρηγορότερα από VW, που στάνταρ θα ήθελαν και τους κωδικούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Ερώτηση προς επαγγελματίες και λοιπούς γνώστες :  Μεταξύ άλλων  ενδιαφέρομαι και για καινούργια θωρακισμένη  πόρτα , που μου προσφέρεται με το εξής σετάκι :

Κλειδαριά SECUREMME γραναζωτή (αθόρυβη) με σύστημα προστασίας διπλού καταπέλτη

Αφαλός Κλειδαριάς ISEO R6 Plus με 5 μικρά κλειδιά σφραγισμένα
Defender αντιδιαρρηκτικής προστασίας από ενισχυμένο ατσάλι 2,5 πόντους.
( όλα τα παραπάνω κατά δήλωση του πωλητή)

Επειδή μου αφήνει τη δυνατότητα αντικατάστασης των παραπάνω , σκέφτομαι τη λύση με Cisa Revo Pro ,  SCUDO DCK ( 5 κλειδιά) και DISEC BD200 ( για να μην ξεφύγουμε και πολύ οικονομικά!!). Ποιά θα ήταν μια λογική επιβάρυνση στην τιμή από αυτή την αντικατάσταση ; Επίσης κάθε άλλη vfm πρόταση , από τους γνώστες , θα ήταν καλοδεχούμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ccchristopoulosccc είπε

Σε κάθε περίπτωση φθηνότερα και γρηγορότερα από VW, που στάνταρ θα ήθελαν και τους κωδικούς...

αν ειχες κωδικο PIN ( απο την VW πλεον δε τους δινουν για να πληρωσεις τη φαση lost keys περίπου 350€ ) η δουλεια θα γινοταν σε 10' το πολυ μαζι με το ανοιγμα με διαρρηκτικο.

14 ώρες πριν, ccchristopoulosccc είπε

Cross Polo 2008, range τιμών για άνοιγμα και δημιουργία/προγραμματισμός κλειδιού από το μηδέν εφόσον δεν υπάρχει άλλο στα 220-250 (για απλό κλειδί ετσι,οχι με τα κουμπια)...

Μαντεύω παίζει ρόλο από που θα έρθουν,  δυσκολία,  καιρός...Σε κάθε περίπτωση φθηνότερα και γρηγορότερα από VW, που στάνταρ θα ήθελαν και τους κωδικούς...

σε συνεχεια του παραπανω, το κοστος της διαδικασιας :

α. ανοιγμα αυτοκινητου χωρις διαρρηκτικο = 25€ / με διαρρηκτικο = 50€

β. αναγνωση pin απο obd που λογικα δυσκολα στο δικο σου θα γινει = 30€ ~ 50€ / αναγνωση pin με βγαλσιμο του καντραν (η δικη σου περιπτωση λογικα) = 100€ / αναγνωση pin μεσω ECU = 150€ ~ 180€ (ελπιζω να μην πας σε αυτο το σημειο).

γ. προγραμματισμος κλειδιου = 70€ ~ 100€ (θεωρω γυφτια να μη σου φτιαξουν remote στο τελικο συνολο που σου εγραψαν)

 

4 λεπτά πριν, ThanosL είπε

Καλημέρα. Ερώτηση προς επαγγελματίες και λοιπούς γνώστες :  Μεταξύ άλλων  ενδιαφέρομαι και για καινούργια θωρακισμένη  πόρτα , που μου προσφέρεται με το εξής σετάκι :

Κλειδαριά SECUREMME γραναζωτή (αθόρυβη) με σύστημα προστασίας διπλού καταπέλτη

Αφαλός Κλειδαριάς ISEO R6 Plus με 5 μικρά κλειδιά σφραγισμένα
Defender αντιδιαρρηκτικής προστασίας από ενισχυμένο ατσάλι 2,5 πόντους.
( όλα τα παραπάνω κατά δήλωση του πωλητή)

Επειδή μου αφήνει τη δυνατότητα αντικατάστασης των παραπάνω , σκέφτομαι τη λύση με Cisa Revo Pro ,  SCUDO DCK ( 5 κλειδιά) και DISEC BD200 ( για να μην ξεφύγουμε και πολύ οικονομικά!!). Ποιά θα ήταν μια λογική επιβάρυνση στην τιμή από αυτή την αντικατάσταση ; Επίσης κάθε άλλη vfm πρόταση , από τους γνώστες , θα ήταν καλοδεχούμενη

αν κρατησεις στα χερια σου το σετ : securemme + r6 + securemme defender και βαλεις αυτα που εγραψες το κοστος θα ειναι περιπου 200€

αν τους πεις να τα κρατησουν και να σου βαλουν αυτα που εγραψες, τοτε θα σου αφαιρεσουν 25€ το πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mclein² είπε

 

 

 

αν κρατησεις στα χερια σου το σετ : securemme + r6 + securemme defender και βαλεις αυτα που εγραψες το κοστος θα ειναι περιπου 200€

αν τους πεις να τα κρατησουν και να σου βαλουν αυτα που εγραψες, τοτε θα σου αφαιρεσουν 25€ το πολυ.

Δηλ, στον πορτά , το σετ που βάζει στοιχίζει ΜΟΝΟ 25 ευρω ; οι τιμές που βλέπω στο net  ΜΟΝΟ  για τον R6 PLUS παίζουν στα 30-35 ευρω . Αρα θέλει να βγάλει και απο τη μύγα ξύγκι !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThanosL είπε

Δηλ, στον πορτά , το σετ που βάζει στοιχίζει ΜΟΝΟ 25 ευρω ; οι τιμές που βλέπω στο net  ΜΟΝΟ  για τον R6 PLUS παίζουν στα 30-35 ευρω . Αρα θέλει να βγάλει και απο τη μύγα ξύγκι !!

στον πορτα μπορει να στοιχιζει λιγοτερα απο 25 αλλα και περισσοτερα.

το θεμα ειναι οτι οι πορταδες οταν τα πουλανε κοστιζουν πολυ και οταν τα αφαιρουν κοστιζουν ελαχιστα.

γενικα ομως οταν καποιος παιρνει 1-2-3-5 παλετες κλειδαριες σετ προφανως θα παρει τιμη που δεν μπορει να βρει καποιος ευκολα οποτε οντως το σετ μπορει να του βγαινει 25 ~ 30 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@mclein

Πες μου λίγο κάτι , όταν λες κωδικό pin,εννοείς το μαυρο πλαστικό ταμπελακι που έχω στο συρταράκι του αυτοκινήτου (τι τύχη...) με έναν μακρόσυρτο κωδικό σε λευκό αυτοκόλλητο...

Ηλίθια ερώτηση αλλά κλειδωμένος εντός δεν μας εξυπηρετεί σε κάτι σωστά,ή αν επιτευχθεί άνοιγμα του αυτοκινήτου με αυτόν στο χέρι του κλειδαρά κερδίζω κάτι;

Τέλος επειδή έχω την αίσθηση οτί δεν είσαι Αθήνα, αν έχεις καποιον να προτείνεις έστω και σε pm (ακόμη αναμένω από δύο επιβεβαίωση εάν τελικώς λόγω καιρού θα έρθουν σήμερα...),με χαρά να σε ακούσω...

Και 40-50 να γλυτώσουμε,κέρδος είναι, σε ευχαριστώ ούτως ή άλλως για τη βοήθεια με τις λεπτομέρειες...

(Θα την πληρώσει που θα την πληρώσει το Xboxακι το Series S που δίνω στις αγγελίες,τουλαχιστον να μου μείνει και κάτι,χαχα...)

Επεξ/σία από ccchristopoulosccc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ccchristopoulosccc είπε

@mclein

Πες μου λίγο κάτι , όταν λες κωδικό pin,εννοείς το μαυρο πλαστικό ταμπελακι που έχω στο συρταράκι του αυτοκινήτου (τι τύχη...) με έναν μακρόσυρτο κωδικό σε λευκό αυτοκόλλητο...

Ηλίθια ερώτηση αλλά κλειδωμένος εντός δεν μας εξυπηρετεί σε κάτι σωστά,ή αν επιτευχθεί άνοιγμα του αυτοκινήτου με αυτόν στο χέρι του κλειδαρά κερδίζω κάτι;

Τέλος επειδή έχω την αίσθηση οτί δεν είσαι Αθήνα, αν έχεις καποιον να προτείνεις έστω και σε pm (ακόμη αναμένω από δύο επιβεβαίωση εάν τελικώς λόγω καιρού θα έρθουν σήμερα...),με χαρά να σε ακούσω...

Και 40-50 να γλυτώσουμε,κέρδος είναι, σε ευχαριστώ ούτως ή άλλως για τη βοήθεια με τις λεπτομέρειες...

(Θα την πληρώσει που θα την πληρώσει το Xboxακι το Series S που δίνω στις αγγελίες,τουλαχιστον να μου μείνει και κάτι,χαχα...)

θεωρητικα δεν ειναι αυτος ο κωδικος PIN που χρειαζεσαι γιατι αναφερεις μακροσυρτος...ενω το PIN προγραμματισμου ειναι 6ψηφιο αν θυμαμαι καλα στο αμαξι σου. (καποια διαγνωστικα βρισκουν και 4ψηφιο και συμπληρωνουν αυτοματα οτι λειπει).

ΑΛΛΑ

μπορει ο κωδικος που εχεις να ειναι το χαραγμα της λεπιδας, οποτε ακομη και αυτος να ειναι σιγουρα γλιτωνεις κατι γιατι ειναι ενας μπελας λιγοτερος. 

α - τρανος - 2104114141 απο πειραια

β - πυθαγορας - 2102792447 απο νεα ιωνια

γ - ραπτοπουλος - 2109588888 απο καλλιθεα

δ - ακρατος - 2299024000 απο μαρκοπουλο με 2 ή 3 πλεον κινητα συνεργεια για αμαξια

ε - τζαναβαρης - 2102696555 απο ιλιον

στ - μαλαμης - 2106928875 απο λ.κηφισιας 

Εαν το αμαξι σου ηταν σιγουρο οτι θα δωσει PIN προγραμματισμου απο OBD θα ερχομουν να στο φτιαξω μπαμ κ σιγουρα οικονομικοτερα απο αυτα που εγραψες αλλα επειδη για διαφορετικη διαδικασια απαιτειται περισσοτερος χρονος που δεν υπαρχει διαθεσιμος (μιας κ ασχολουμαι κατα βαση με θωρακισμενες) δεν αυτοπροτεινομαι για κατι που μπορει να μην τελειωσω οπως θελω & οσο γρηγορα θελω για να μεινει το προγραμμα μου ακεραιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοητό,και ευχαριστω mclein και πάλι,θα ενημερώσω και για τυχόν updates, ίσως και με pm για να μην "σκίσω το νήμα" που πραγματεύεται άλλο θέμα...

Συγγνώμη και από τους υπόλοιπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα πηρα δυο προσφορες και εγω σημερα για να αλλαξω την πορτα και να βαλω και εγω θωρακισμενη πορτα ασφαλειας, λοιπον ηθελα να επικεντρωθω περισσοτερο στην κλειδαρια φυσικα, οποτε το ενα καταστημα μου εδωσε τρεις προσφορες με κλειδαριες 1) Agb scudo dck,2)diere new power,3)iseo R7 και το αλλο καταστημα δυο πορτες με κλειδαριες cisa AP4 S κ RS3 S αντιστοιχα..Ποια θα ηταν κατα την γνωμη σας η καλυτερη κλειδαρια για πορτα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...