Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tomtoub είπε

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποια ενημέρωση σχετικά με αυτό;

nuki ekdosi 2, προσφορα απο πλαισιο με bridge στα 199€. 

νομιζω καλυτερη τιμη ειναι αδυνατο να παιξει

3 ώρες πριν, ThanosL είπε

Εκτος της Revo Pro με καταπέλτη , κυκλοφορεί στην αγορά άλλη γραναζωτή κλειδαριά της Cisa ;

πλεον οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mclein² είπε

nuki ekdosi 2, προσφορα απο πλαισιο με bridge στα 199€. 

Εννοούσα σχετικά με την έκδοση 3, επειδή δεν μπόρεσα να βρω κάτι online, αν είχες κάτι νεότερο (πότε θα κυκλοφορήσει, χαρακτηριστικά, κτλ.).

Επεξ/σία από tomtoub
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tomtoub είπε

Εννοούσα σχετικά με την έκδοση 3, επειδή δεν μπόρεσα να βρω κάτι online, αν είχες κάτι νεότερο (πότε θα κυκλοφορήσει, χαρακτηριστικά, κτλ.).

στην κρυπτογραφηση νομιζω θα ειναι οι κυριοτερες αλλαγες.

το πότε με τη φαση που κατεστρεψε τα παντα κ λεγεται κοβιδ...νομιζω ειναι αγνωστο εντελως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/10/2021 στις 4:40 ΜΜ, mclein² είπε

στην κρυπτογραφηση νομιζω θα ειναι οι κυριοτερες αλλαγες.

το πότε με τη φαση που κατεστρεψε τα παντα κ λεγεται κοβιδ...νομιζω ειναι αγνωστο εντελως !

Χτες αγόρασα την Nuki 2.0 και το bridge, ελπίζω να μην έκανα βλακεία και βγει η 3.0 άμεσα.

Μένει να πάω την κλειδαριά μου (4KS) στον αντιπρόσωπο να την κάνει διπλής ενέργειας. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως να τη βγάλω, να μη φωνάζω άνθρωπο…

Παρεμπιπτόντως έχει η 2.0 προβλήματα με την κρυπτογράφηση; Έχει ακουστεί να την έχουν hackάρει;

Επεξ/σία από MrArkadin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφέ @mclein² ξερω σε εχουμε ζαλισει αλλα μιας και γνωστης θα ηθελα να κανω μια χαζη ερωτηση

εχω θωρακισμενη πορτα η οποια απο μεσα δεν κλειδωνει αλλα εχει πομολο που γυρναει για να κλειδωσει.

αυτο θεωρειται καλο ή κακο? (δεν αφορα η ερωτηση την κλειδαρια μου αλλα για τον τροπο σκεψης κατασκευης της πορτας)

ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2021 στις 3:11 ΜΜ, mclein² είπε

nuki ekdosi 2, προσφορα απο πλαισιο με bridge στα 199€. 

νομιζω καλυτερη τιμη ειναι αδυνατο να παιξει

πλεον οχι

πλεον εχει 199 το σκετο nuki και 269 το nuki + bridge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, MrArkadin είπε

Χτες αγόρασα την Nuki 2.0 και το bridge, ελπίζω να μην έκανα βλακεία και βγει η 3.0 άμεσα.

την ιδια δουλεια θα κανει οποτε δεν εκανες βλακεια.

8 ώρες πριν, MrArkadin είπε

Μένει να πάω την κλειδαριά μου (4KS) στον αντιπρόσωπο να την κάνει διπλής ενέργειας. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως να τη βγάλω, να μη φωνάζω άνθρωπο…

μια βιδα κραταει τον κυλινδρο

8 ώρες πριν, MrArkadin είπε

Παρεμπιπτόντως έχει η 2.0 προβλήματα με την κρυπτογράφηση; Έχει ακουστεί να την έχουν hackάρει;

οχι απ'οσο ξερω.

6 ώρες πριν, InsertCoinToJoi είπε

Αδελφέ @mclein² ξερω σε εχουμε ζαλισει αλλα μιας και γνωστης θα ηθελα να κανω μια χαζη ερωτηση

εχω θωρακισμενη πορτα η οποια απο μεσα δεν κλειδωνει αλλα εχει πομολο που γυρναει για να κλειδωσει.

αυτο θεωρειται καλο ή κακο? (δεν αφορα η ερωτηση την κλειδαρια μου αλλα για τον τροπο σκεψης κατασκευης της πορτας)

ευχαριστω προκαταβολικα

στειλε καμια φωτο απο την πορτα σε πμ.

θεωρω οτι εχεις καποιο παλιο (30ετιας) σεναριο της μοτουρα με κλειδι + πομολο αλλα επειδη μπορει να κανω και λαθος στειλε να δω και σου απαντω !

6 ώρες πριν, ghostrider είπε

πλεον εχει 199 το σκετο nuki και 269 το nuki + bridge

οποτε γυρισε στην παλια τιμη...κριμα γιατι στα 200€ ηταν εξαιρετικη περιπτωση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mclein² είπε

μια βιδα κραταει τον κυλινδρο

Ευχαριστώ αλλά δεν τη βλέπω. Είναι στην ίδια θέση με αυτη των "κανονικών" κυλίνδρων; Τότε φαντάζομαι θα πρέπει να αφαιρέσω την προστατευτική λάμα πρώτα;

960012235_Screenshot2021-10-27at09_16_57.png.c84865a856769ab03245054b39931598.png

Επεξ/σία από MrArkadin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MrArkadin είπε

Ευχαριστώ αλλά δεν τη βλέπω. Είναι στην ίδια θέση με αυτη των "κανονικών" κυλίνδρων; Τότε φαντάζομαι θα πρέπει να αφαιρέσω την προστατευτική λάμα πρώτα;

1452058013_Screenshot2021-10-27at09_16_57.png.591314a5b7b086259e9b4fbc7f98419e.png

θα βγάλεις το πλαϊνό πλαίσιο και θα την δεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, MrArkadin είπε

Ευχαριστώ αλλά δεν τη βλέπω. Είναι στην ίδια θέση με αυτη των "κανονικών" κυλίνδρων; Τότε φαντάζομαι θα πρέπει να αφαιρέσω την προστατευτική λάμα πρώτα;

960012235_Screenshot2021-10-27at09_16_57.png.c84865a856769ab03245054b39931598.png

βγαζεις το πισω διακοσμητικο και βλεπεις 2 αλενοβιδες που κρατανε το ντιφεντερ + 1 αλενοβιδα παρακεντρα.

αυτη τη 1 την ξεβιδωνεις ελαφρως κ τη σπρωχνεις τραβωντας τον κυλινδρο με γυρισμενο το κλειδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία γνώμη για τον ISEO R90 ; Σε ποιο επίπεδο βρίσκεται ποιοτικά αλλά και από θέμα ασφάλειας; Επίσης τι προστασία από αντιγραφή κλειδιών προσφέρει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια  ,θα μεινω σε μονοκατοικια στην οποια παντα ο φοβος ειναι μεγαλυτερος απο ενα διαμερισμα για διαρρηξεις .Για να ειμαι εγω τουλαχιστον ανακουφισμενος και ο φοβος μου μικροτερος θα ηθελα να μου πειτε κλειδαριες κτλ για την πορτα οπου να ξερω τουλαχιστον οτι οταν ειμαι εγω μεσα δεν μπορουν να μπουν μεσα και αν δεν ειμαι τουλαχιστον να δυσκολευτουν αρκετα ή να μην μπορεσουν καν να μπουν .Υπαρχουν κλειδαριες(defender/κυλινδροι) που να μην παραβιαζονται τουλαχιστον σε λιγα λεπτα ..? Τωρα αν θελει ο αλλος μιση ωρα για να μπει θα ειμαι οκ. Προτιμω να μου προτεινετε καποια συγκεκριμενα ωστε να τα κοιταξω και να πω τον κλειδαρα να τα τοποθετησει .Ευχαριστω εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Manthos91 είπε

Καλησπερα παιδια  ,θα μεινω σε μονοκατοικια στην οποια παντα ο φοβος ειναι μεγαλυτερος απο ενα διαμερισμα για διαρρηξεις .Για να ειμαι εγω τουλαχιστον ανακουφισμενος και ο φοβος μου μικροτερος θα ηθελα να μου πειτε κλειδαριες κτλ για την πορτα οπου να ξερω τουλαχιστον οτι οταν ειμαι εγω μεσα δεν μπορουν να μπουν μεσα και αν δεν ειμαι τουλαχιστον να δυσκολευτουν αρκετα ή να μην μπορεσουν καν να μπουν .Υπαρχουν κλειδαριες(defender/κυλινδροι) που να μην παραβιαζονται τουλαχιστον σε λιγα λεπτα ..? Τωρα αν θελει ο αλλος μιση ωρα για να μπει θα ειμαι οκ. Προτιμω να μου προτεινετε καποια συγκεκριμενα ωστε να τα κοιταξω και να πω τον κλειδαρα να τα τοποθετησει .Ευχαριστω εκ των προτερων 

Φωτογραφίες της πόρτας θα βοηθούσαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2021 στις 9:47 ΠΜ, mclein² είπε

βγαζεις το πισω διακοσμητικο και βλεπεις 2 αλενοβιδες που κρατανε το ντιφεντερ + 1 αλενοβιδα παρακεντρα.

αυτη τη 1 την ξεβιδωνεις ελαφρως κ τη σπρωχνεις τραβωντας τον κυλινδρο με γυρισμενο το κλειδι

Έβγαλα την 4KS και την πήγα στον αντιπρόσωπο να την κάνει διπλής ενέργειας.

Τοποθέτησα τη NUKI, τη ρύθμισα... όλη η διαδικασία παίρνει 5 λεπτά. 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...