Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vasoulini0 είπε

Όχι..πήραν χρήματα και κοσμήματα. Ναι, η κλειδαριά είναι 3 στροφη

δε θα ηταν ασχημη ιδεα να μπει κι ενα mrm29...

λογικα θα το βρειτε στα 130€ ~ 150€ με 3 μαγνητικα κλειδια & την εργασια για να μπει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Steven8 είπε

Παιδιά το  mag4g πωλείται στην ελλάδα? και αν ναι έχει μεγάλη διαφορά τιμής από το mag3g??
το είδα στο site της disec και φαίνεται πιο εύχρηστο...

ειδες διαφορα στο mag3g με το mag4g οσον αφορα την ευχρηστια ;

εισαι σιγουρος ;

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mclein² είπε

ειδες διαφορα στο mag3g με το mag4g οσον αφορα την ευχρηστια ;

εισαι σιγουρος ;

https://www.disec.it/it/prodotti/4g

αντί να γυρνάς..... κατεβάζεις το πορτάκι με μια κίνηση και αυτό που βάζεις το κλειδί στο μπρελοκ του disec φαινεται πιο καλό...
Στο βίντεο φαίνεται πιο καλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Steven8 είπε

https://www.disec.it/it/prodotti/4g

αντί να γυρνάς..... κατεβάζεις το πορτάκι με μια κίνηση και αυτό που βάζεις το κλειδί στο μπρελοκ του disec φαινεται πιο καλό...
Στο βίντεο φαίνεται πιο καλά....

συνεχιζω να βλεπω τον ιδιο αριθμο κινησεων για ν'ανοιξει η κλειδαροτρυπα αλλα περι ορεξεως.....

ισως το βρεις με λιγο ψαξιμο αν εχει μεινει σε καποιον επαγγελματια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Θέλω να αλλάξω την SECUREMME που έχω και μετά από σχετική έρευνα έχω καταλήξει στα παρακάτω

Κλειδαριά

  • Mul-t-lock Los
  • CISA REVOLUTION PRO

Κύλινδρος

  • CICA RS3S
  • MOTTURA CHAMPIONS C48
  • AGB SCUDO DCK
  • Abloy Protec 2 
  • EVVA 4KS PLUS

DEFENDER

  • DISEC BD200 ROK

Απ’ ότι μου είπαν όσο αφορά τις κλειδαριές και οι δυο είναι εξίσου καλές αλλά η Mul-t-lock Los έχει τα προτερήματα ότι κλειδώνει αυτόματα αν πάει κάποιος να βγάλει το defender και όχι τον κύλινδρο και ότι ο καταπέλτης πέφτει και με «μονό» κλείδωμα του κυλίνδρου ενώ στην CISA θα πρέπει να κλειδώσει τελείως για να πέσει. Ισχύουν τα παραπάνω ή κάτι δεν κατάλαβα καλά;

Με τους κυλίνδρους δεν έχω αποφασίσει ακόμα καθώς προτιμώ να μην μπορούν να αναπαραχθούν τα κλειδιά εκτός εργοστασίου και να μπορώ να ξεκλειδώσω ακόμα και αν έχει ξεχαστεί κλειδί από μέσα οπότε θα ήθελα και εδώ την βοήθεια σας.

Τέλος, defender έχω επιλέξει κάτι αξιόλογο ή να δω και κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasos9791 είπε

Καλησπέρα,

Θέλω να αλλάξω την SECUREMME που έχω και μετά από σχετική έρευνα έχω καταλήξει στα παρακάτω

Κλειδαριά

  • Mul-t-lock Los
  • CISA REVOLUTION PRO

Κύλινδρος

  • CICA RS3S
  • MOTTURA CHAMPIONS C48
  • AGB SCUDO DCK
  • Abloy Protec 2 
  • EVVA 4KS PLUS

DEFENDER

  • DISEC BD200 ROK

Απ’ ότι μου είπαν όσο αφορά τις κλειδαριές και οι δυο είναι εξίσου καλές αλλά η Mul-t-lock Los έχει τα προτερήματα ότι κλειδώνει αυτόματα αν πάει κάποιος να βγάλει το defender και όχι τον κύλινδρο και ότι ο καταπέλτης πέφτει και με «μονό» κλείδωμα του κυλίνδρου ενώ στην CISA θα πρέπει να κλειδώσει τελείως για να πέσει. Ισχύουν τα παραπάνω ή κάτι δεν κατάλαβα καλά;

Με τους κυλίνδρους δεν έχω αποφασίσει ακόμα καθώς προτιμώ να μην μπορούν να αναπαραχθούν τα κλειδιά εκτός εργοστασίου και να μπορώ να ξεκλειδώσω ακόμα και αν έχει ξεχαστεί κλειδί από μέσα οπότε θα ήθελα και εδώ την βοήθεια σας.

Τέλος, defender έχω επιλέξει κάτι αξιόλογο ή να δω και κάτι άλλο;

Αν θέλεις τα κλειδιά να βγαίνουν μονάχα από το εργοστάσιο τότε πρέπει να αποκλείσεις και τον abloy protec2 και το evva 4ks+ και να κρατήσεις τους άλλους 3.

Το defender είναι καλό. Ακόμα καλύτερο είναι το disec bd250 και αν θες να ανέβεις ακόμα πιο πάνω (και σε κόστος) πας σε κάποιο μαγνητικό.

Τώρα, χωρίς να είμαι σίγουρος για τις κλειδαριές που αναφέρεις, νομίζω πως και οι 2 λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο. Έχουν και οι 2 διπλό καταπέλτη και πρέπει να έχεις κλειδώσεις πλήρως. (Περίμενε να σου απαντήσει και κανένας άλλος για τις κλειδαριές για 100%)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tasos9791 είπε

Καλησπέρα,

Θέλω να αλλάξω την SECUREMME που έχω και μετά από σχετική έρευνα έχω καταλήξει στα παρακάτω

Κλειδαριά

  • Mul-t-lock Los
  • CISA REVOLUTION PRO

Κύλινδρος

  • CICA RS3S
  • MOTTURA CHAMPIONS C48
  • AGB SCUDO DCK
  • Abloy Protec 2 
  • EVVA 4KS PLUS

DEFENDER

  • DISEC BD200 ROK

Απ’ ότι μου είπαν όσο αφορά τις κλειδαριές και οι δυο είναι εξίσου καλές αλλά η Mul-t-lock Los έχει τα προτερήματα ότι κλειδώνει αυτόματα αν πάει κάποιος να βγάλει το defender και όχι τον κύλινδρο και ότι ο καταπέλτης πέφτει και με «μονό» κλείδωμα του κυλίνδρου ενώ στην CISA θα πρέπει να κλειδώσει τελείως για να πέσει. Ισχύουν τα παραπάνω ή κάτι δεν κατάλαβα καλά;

Με τους κυλίνδρους δεν έχω αποφασίσει ακόμα καθώς προτιμώ να μην μπορούν να αναπαραχθούν τα κλειδιά εκτός εργοστασίου και να μπορώ να ξεκλειδώσω ακόμα και αν έχει ξεχαστεί κλειδί από μέσα οπότε θα ήθελα και εδώ την βοήθεια σας.

Τέλος, defender έχω επιλέξει κάτι αξιόλογο ή να δω και κάτι άλλο;

οταν λες σεκιουρεμ, ποια σεκιουρεμ ; την κλασικη με τους 4 πυρους ; αυτη που εχει η πορτα DiBi ; καποια αλλη ;;;

Cisa Revo ή Los ή Mottura ειναι οι σοβαροτερες υλοποιησεις.

Rs3s / DCK / C48 ειναι οι υλοποιησεις που δεν αναπαραγονται κλειδια στο ελλαδισταν.

Defender - ένα απο Bd200, Bks200, Bkd250, MRM29, Mag3g 

3 λεπτά πριν, Lside είπε

Γκύζη...

κατι ακουω οτι 2-3 κλειδαραδες εκει βαζουν κολλα στους κυλινδρους & οδοντογλυφιδες, ισχυει ;;;

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχθες μου εστειλε ενας φιλος εδω στο φορουμ τις αξιολογησεις του Σιαμο στο google maps...

εκει φαινεται μια πορτα να μην ειναι οπως πρεπει..αλλα λιγο παραπακατω, εχει μια αξιολογηση για τον CES οπου περσι το καλοκαιρι καποιος τον παραβιασε..

οποιος λοιπον εχει CES ας προσεχει γιατι δεν ξερουμε αν υπαρχει και 2ο ή περισσοτερα κρουσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, mclein² είπε

οταν λες σεκιουρεμ, ποια σεκιουρεμ ; την κλασικη με τους 4 πυρους ; αυτη που εχει η πορτα DiBi ; καποια αλλη ;;;

Cisa Revo ή Los ή Mottura ειναι οι σοβαροτερες υλοποιησεις.

Rs3s / DCK / C48 ειναι οι υλοποιησεις που δεν αναπαραγονται κλειδια στο ελλαδισταν.

Defender - ένα απο Bd200, Bks200, Bkd250, MRM29, Mag3g 

 

Ναι την κλασική με τους 4 πίρους.

Σχετικά με τις διαφορές Cisa Revo ή Los μήπως γνωρίζεις αν όντως υπερτερεί η Los στα δυνατότητες που μου αναφέραν παραπάνω ;

Για κύλινδρο και ο οικονομικότερος DCK είναι ok ή να προτιμήσω κάποιους από τους Rs3s και C48;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tasos9791 είπε

Σχετικά με τις διαφορές Cisa Revo ή Los μήπως γνωρίζεις αν όντως υπερτερεί η Los στα δυνατότητες που μου αναφέραν παραπάνω ;

Για κύλινδρο και ο οικονομικότερος DCK είναι ok ή να προτιμήσω κάποιους από τους Rs3s και C48;

cisa ειναι προτιμοτερο αλλα και los να βαλεις θα εισαι τζετ. καμια διαφορα δεν εχουν.

dck + mrm29 ειναι καλυτερο σεναριο απο rs3s / c48 με bd200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mclein² είπε

cisa ειναι προτιμοτερο αλλα και los να βαλεις θα εισαι τζετ. καμια διαφορα δεν εχουν.

dck + mrm29 ειναι καλυτερο σεναριο απο rs3s / c48 με bd200.

ωραία, σε ευχαριστώ.

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, 

μήπως έχεις άποψη για κάποιον ποιοτικό ηλεκτροπίρο που  ψάχνει φίλος για τοποθέτηση σε θωρακισμένη του για διπλή προστασία πέρα από την μηχανική του κλειδαριά; Θα ήθελε όμως να ανοίγει με κάρτα ή με τηλεκοντρολ και να μην έχει κάτι εμφανές μέσα ή έξω από την πόρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mclein² είπε

εχθες μου εστειλε ενας φιλος εδω στο φορουμ τις αξιολογησεις του Σιαμο στο google maps...

εκει φαινεται μια πορτα να μην ειναι οπως πρεπει..αλλα λιγο παραπακατω, εχει μια αξιολογηση για τον CES οπου περσι το καλοκαιρι καποιος τον παραβιασε..

οποιος λοιπον εχει CES ας προσεχει γιατι δεν ξερουμε αν υπαρχει και 2ο ή περισσοτερα κρουσματα.

Απο περιεργεια μπηκα να διάβασω κριτικες και σχεδον για ολα τα γνωστα ονοματα υπαρχουν θεματα ειτε κατασκευαστικα ειτε ειτε...μηπως τελικα καλυτερα μια πορτα του 500ρικου και αλλαγη κλειδαρια κλπ???στα 500€ ποσο να σε κλεψει ενας πορτας πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tasos9791 είπε

ωραία, σε ευχαριστώ.

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, 

μήπως έχεις άποψη για κάποιον ποιοτικό ηλεκτροπίρο που  ψάχνει φίλος για τοποθέτηση σε θωρακισμένη του για διπλή προστασία πέρα από την μηχανική του κλειδαριά; Θα ήθελε όμως να ανοίγει με κάρτα ή με τηλεκοντρολ και να μην έχει κάτι εμφανές μέσα ή έξω από την πόρτα

ποιοτικος ηλεκτροπυρος μονο ευρωπαϊκος κ θα κοστισει ο κουκος αηδονι. παρε εναν κλασικο οποιοδηποτε και θα εισαι κομπλε. συνδιαζεται με οποιο τροπο θες για το ανοιγμα.

8 λεπτά πριν, john_petrucci7 είπε

Απο περιεργεια μπηκα να διάβασω κριτικες και σχεδον για ολα τα γνωστα ονοματα υπαρχουν θεματα ειτε κατασκευαστικα ειτε ειτε...μηπως τελικα καλυτερα μια πορτα του 500ρικου και αλλαγη κλειδαρια κλπ???στα 500€ ποσο να σε κλεψει ενας πορτας πια?

καπως ετσι παει το σεναριο...στα 500 - 700 εχω καταληξει κι εγω οτι πρεπει να γινεται η δαπανη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...