Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ahill2 είπε

Οχι για τις κλειδαριες πηρα προσφορα απο 2 καταστήματα αλλά μου είπαν τα ίδια σαν τιμή και οι δύο.

Εμένα μου φαίνονται πολλά! 150€ μεροκάματο (ώρες βασικά, ούτε καν μέρα)????

Και ο άλλος 100€? 

Μπορεί να έχω άδικο, περίμενε και άλλες γνώμες..

Το μαγνητικό defender της omega θα βάλεις?

Επεξ/σία από pintourikio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ahill2 είπε

Το BD10800.

Αφού δεν είναι το μαγνητικό δεν βρίσκω λόγο να τοποθετήσεις το συγκεκριμένο στην omega.. Με το μαγγάνιο της είναι κομπλέ.. Μπορείς να το αφαιρέσεις για να πέσει το κόστος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ahill2 είπε

Λοιπόν έλαβα την πρώτη προσφορά για ντύσιμο της πορτας εισόδου laminate χωρίς σχέδιο εσωτερικά,αλουμίνιο με ενα απλο κλασικό σχέδιο εξωτερικά σε απαλό γκρί με τους λαμπάδες.

400 ευρώ+ φπα και 150 ευρώ ο μάστορας για την τοποθέτηση,(τόσα ζήτησε) σύνολο χοντρικά 650 ευρώ....

Οσον αφορά κλειδαριά omega plus +defender +κυπρί μου είπανε 270 ευρώ + 100 ο μάστορας για τοποθέτηση... 

Τα φώτα τον ειδικών καλοδεχούμενα, λογικές οι τιμές ή όχι?

κυπρι + πλακα για απεναντι εννοεις ; 

εαν ναι, μαρκα του κυπρι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, thewizard.mac είπε

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Τα διαμερίσματα είναι 3 και θα κλειδώνουμε πάντα. 

*Σε περίπτωση που όλα τα σπίτια είναι δικά σου και τα νοικιάζεις ή είστε συγγενείς και τα βρίσκεται μεταξύ σας* επέλεξε ανάμεσα Winkhaus ntra και evva eps (δες ποιος βγαίνει πιο φθηνός και ποιος έχει πιο φθηνά αντίγραφα κλειδιών). 

* Το λέω γιατί σ αυτούς τους 2 κυλίνδρους για να βγουν αντίγραφα κλειδιών πρέπει να γίνεται η επίδειξη της κάρτας προστασίας αντιγραφής, σε περίπτωση που δεν πάτε και τόσο καλά ή δεν είσαι εσύ ιδιοκτήτης, να κοιτάξουμε έναν κύλινδρο με ελεύθερη αντιγραφή κλειδιών...

Επεξ/σία από pintourikio
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, thewizard.mac είπε

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Τα διαμερίσματα είναι 3 και θα κλειδώνουμε πάντα. 

Ε νομίζω σε αυτή την περίπτωση βολεύει να βάλετε και καλό κύλινδρο με ελεγχόμενη αναπαραγωγή κλειδιών (αρκεί να μιλιέστε μεταξύ σας😎).

Όσοι κύλινδροι σας έχουν προτείνει μέχρι στιγμής, είναι της πλάκας και δεν προσφέρουν καμία ασφάλεια. Οπότε, ή βρείτε κάποιον άλλο πορτά που να πουλάει και τοποθετεί σοβαρούς κυλίνδρους ή πάρτε την πόρτα όπως είναι από αυτόν, και μετά αγοράστε με έως 100~120€ έναν καλό κύλινδρο από αλλού και ζητήστε να σας τον τοποθετήσουν στην πόρτα.

 

Εφόσον σκοπεύετε να κλειδώνετε συνέχεια χειροκίνητα, προτείνω να δείτε για κύλινδρο με πόμολο από μέσα. Πιο συγκεκριμένα, θα πρότεινα ή τον EVVA EPS με πόμολο ή τον EVVA ICS με πόμολο. 


Σημ: Επίσης, μπορεί να σας προτείνουν Iseo R50, Cisa AP3S, Cisa AP4S, Mauer NW4 ως αρκετά καλύτερους κυλίνδρους. Καλύτερα να αποφύγετε και αυτούς.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δικά μου τα σπίτια. Το θέμα είναι ότι θέλουμε να βάλουμε πόρτα ασφαλείας. Οπότε έχω διαβάσει τόσα πολλά από τη συζήτηση και πρέπει να βρω μαγαζί που να είναι όσο το δυνατόν εντάξει πόρτα με κλειδαριά αλλά και να μην ξεφεύγει στα χρήματα. 

Το ένα διαμέρισμα ενοικιάζεται οπότε δε ξέρω κατά πόσο αξίζει να δώσουμε πολλά σε αφαλό. Κάνω λάθος;

Τελευταίο μαγαζί μου πρότεινε και τον iseo r7 να φανταστώ είμαστε στον πάτο πάλι; 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thewizard.mac είπε

Τελευταίο μαγαζί μου πρότεινε και τον iseo r7 να φανταστώ είμαστε στον πάτο πάλι; 😂

Είναι λίγο καλύτερος του Iseo R6. Ίσως να τον σκεφτόμουν επειδή υπάρχει ενοικιαστής. Είναι και λιγότερο διαδεδομένος σε σχέση με τον Iseo R6. 


Αν θέλετε να βγάζετε αντίγραφα κλειδιών εύκολα με το κλειδί: Iseo R7, Cisa Astral S, AGB Scudo 9000

Αν θέλετε ελεγχόμενη αντιγραφή κλειδιών: Gege pExtra, WinkHaus KeyTec RPE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταλαβα. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια ολους. Επειδη πριν λιγες μερες ανακαλυψα τις συζητησεις σας θελω να σας κανω και μια ερωτηση για την πορτα του διαμερισματος μου. Ειναι μαρκας σιαμο και αλλαξα την κλειδαρια που ηταν χρηματοκιβωτιου. Το θεμα ειναι οτι απο το καταστημα του σιαμο μου ειχαν προτεινει st8, mottura champion και keso8000. Εγω δεν ειχα θεμα με την τιμη (50 ευρω παραπανω) και σκεφτομουν για κεσο λογω του οτι ηταν πιο καινουριος, οπως με ενημερωσαν, αλλα απο το καταστημα ορκιζονταν οτι ειναι ολοι ιδιοι και να βαλω τον πιο φτηνο δηλαδη τον st8. Εκανα λαθος λετε; Και γιατι επεμεναν απο το μαγαζι; Να φευγει το αποθεμα; 😅

Επεξ/σία από thewizard.mac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thewizard.mac είπε

Καταλαβα. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια ολους. Επειδη πριν λιγες μερες ανακαλυψα τις συζητησεις σας θελω να σας κανω και μια ερωτηση για την πορτα του διαμερισματος μου. Ειναι μαρκας σιαμο και αλλαξα την κλειδαρια που ηταν χρηματοκιβωτιου. Το θεμα ειναι οτι απο το καταστημα του σιαμο μου ειχαν προτεινει st8, mottura champion και keso8000. Εγω δεν ειχα θεμα με την τιμη (50 ευρω παραπανω) και σκεφτομουν για κεσο λογω του οτι ηταν πιο καινουριος, οπως με ενημερωσαν, αλλα απο το καταστημα ορκιζονταν οτι ειναι ολοι ιδιοι και να βαλω τον πιο φτηνο δηλαδη τον st8. Εκανα λαθος λετε; Και γιατι επεμεναν απο το μαγαζι; Να φευγει το αποθεμα; 😅

αφου ορκιζονταν οτι ειναι ολοι ιδιοι...θα ειναι ιδιοι :D

ο μοτουρα με τον κεσο παντως ειναι οντως ιδια κατηγορια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...