Προς το περιεχόμενο

Το Garmin Pay στην Ελλάδα μέσω της Alpha Bank και της Visa για ανέπαφες πληρωμές με smartwatch


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, eduardo είπε

H alpha ζητάει επαλήθευση χρήστη για το garmin pay και η μόνη επιλογή που δίνει γι αυτο είναι η επικοινωνία με την τράπεζα. Τηλεφωνώ και τους λέω θέλω να κάνω επαλήθευση χρήστη για το garmin pay και μου λέει η τηλεφωνήτρια της alpha : garmin pay; Ε, τι είναι αυτο...; Περιμένετε να σας συνδέσω. Κι ακόμα περιμένω...

Τηλεφώνησε κ ζήτησε να σε συνδέσουν με την υπηρεσία tap n pay, θα κάνουν μια πλήρης εξακρίβωση των στοιχείων σου κ ενεργοποιήσει θα γινει άμεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Jprblueyes είπε

Τηλεφώνησε κ ζήτησε να σε συνδέσουν με την υπηρεσία tap n pay, θα κάνουν μια πλήρης εξακρίβωση των στοιχείων σου κ ενεργοποιήσει θα γινει άμεσα. 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2019 στις 4:55 ΜΜ, kxtsao είπε

οι άλλοι πληρώνουν με ρολόγια και η τραγική πειραιώς το παίζει σύγχρονη τράπεζα,αφαιρώντας την δυνατότητα πληρωμής ακόμη και με το smartphone

Θυμαμαι να πληρωνω απροβληματιστα με κινητο μεσω πειραιώς.
Το σταμάτησε? 😮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, suffocater είπε

Θυμαμαι να πληρωνω απροβληματιστα με κινητο μεσω πειραιώς.
Το σταμάτησε? 😮

Ακριβώς επειδή δούλευε απροβλημάτιστα το σταμάτησαν. Δεν είχαν πλέον δουλειά οι developers και τα έξυναν,οπότε η τράπεζα τους είπε να φτιάξουν κάτι από την αρχή πάλι που θα έχει προβλήματα,θα ταλαιπωρείταιο κοσμάκης και αυτοί θα τα διορθώνουν ώστε να δικαιολογούν τους μισθούς τους. Βασικές αρχές επιχειρηματικότητας στην  Ελλάδα είναι αυτές 😁😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2019 στις 2:19 ΜΜ, suffocater είπε

Θυμαμαι να πληρωνω απροβληματιστα με κινητο μεσω πειραιώς.
Το σταμάτησε? 😮

μάλλον,πάει πολύς καιρός από τότε που πλήρωσες τελευταία φορά με το κινητό σου μέσω πειραιώς wallet.οι άνθρωποι που ασχολούνται με τις ψηφιακές δυνατότητες της τραπέζης είναι ανεκδιήγητοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kxtsao είπε

μάλλον,πάει πολύς καιρός από τότε που πλήρωσες τελευταία φορά με το κινητό σου μέσω πειραιώς wallet.οι άνθρωποι που ασχολούνται με τις ψηφιακές δυνατότητες της τραπέζης είναι ανεκδιήγητοι 

Kοντά στον χρόνο θα ελεγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, suffocater είπε

Kοντά στον χρόνο θα ελεγα..

είναι τραγικοί που το άφησαν τόσο! αλλά θα βγει νέο, λογικά ενσωματωμένο στο winbank. η εταιρία που το έχει αναλάβει, αν δεν έχει αλλάξει κάτι προσφέρει αυτό, την ενσωμάτωση nfc πληρωμών σε ήδη υπάρχουσες εφαρμογές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2019 στις 11:09 ΜΜ, Looter είπε

Στην Αμερική ήδη έχει ξεκινήσει η ανάληψη από ΑΤΜ χωρίς την κάρτα αλλά μέσω NFC. Σε λίγο γα έρθει και εδώ. Όποτε ακόμα και αν δεν δουλέψει το τερματικό μιας επιχείρησης για να γίνει πληρωμή , θα μπορεί να γίνει ανάληψη μετρητών από ένα κοντινό ΑΤΜ μέσω τηλεφώνου , ρολογιού ,κλπ.

Οι κάρτες θα καταργηθούν όπως σχεδόν έχουν καταργηθεί και τα τσεκ...

γίνεται και τώρα αναληψη μεσω κινητου αν εχεις ενεργοποιημενο το e-banking. Σου στέλνουν εναν κωδικο και καποια ακομα στοιχεια και τα βάζεις στο ATM χωρις να χρειαζεσαι κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 11/05/2019 at 21:43, djuan1988 said:

Ωραία είδηση για εμάς που έχουμε Garmin ρολόι, το κακό προσωπικά για εμένα είναι ότι δεν έχω λογαριασμό στην Alpha. 

Edit 

Είναι και η Revolut Mastercard στις υποστηριζόμενες κάρτες. 

για κάποιο λόγο εμένα αρνείται να δεχθεί την revolut.🤔

 

Screenshot_20190527-113036_Connect.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, djuan1988 said:

Και σε εμένα δε δουλεύει.

Ρώτησα τη revolut στο support τους και προφανώς η απάντηση τους ήταν τραγική. 

Κάνε το εξής. 

Φτιάξε μια virtual card μέσα στο app της revolut  και Σύνδεσε την virtual. 

Σήμερα έκανα την πρώτη ανέπαφη με το ρολόι έτσι για τεστ. Μια χαρά όλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...