Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για πλυστικο μηχανημα


bsp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, sargus είπε

Δες το f.f. group που έβαλα παραπάνω.

Ξέρεις ποια είναι η πραγματική του πίεση; 

Τελικά και το Lavor space 180 έχει μεγάλη διαφορά πραγματικής-μέγιστης πίεσης (125bar-180bar).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, giannos13 είπε

Ξέρεις ποια είναι η πραγματική του πίεση; 

Τελικά και το Lavor space 180 έχει μεγάλη διαφορά πραγματικής-μέγιστης πίεσης (125bar-180bar).

140 αν δεν απατώμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannos13 είπε

Καλησπέρα,

ψάχνω ένα πιεστικό για την δουλειά. Το θέλω για να πλένω κανένα αμάξι μια στο τόσο και γενικότερα εξαρτήματα αυτοκινήτων (π.χ. κάποια λερωμένη από λάδια μηχανή) επίσης μια στο τόσο. Το ξέρω κανονικά για τέτοιες περιπτώσεις ιδανικό είναι ένα μηχάνημα ζεστού νερού αλλά οι τιμές του είναι απλησίαστες και δεν πρόκειται να βγάλει τα λεφτά ούτε σε 20 χρόνια.

Κοιτάω για κάποιο σχετικά επώνυμο μηχάνημα γύρω στα 180bar και budget 200-300€. 
- Στην αρχή είδα το Karcher K7 Full Control Plus 180 bar αλλά η τιμή του αγγίζει τα 400€ και διαβάζω και αρκετά αρνητικά σχόλια για την αξιοπιστία του. Πραγματική πίεση γύρω στα 150 bar.
- Μετά έπεσα στο Lavor Predator 180 bar στα 200€. Tο είδα στο Leroy Merlin, πολύ όμορφο αλλά και γράφει πραγματική πίεση μόλις 120bar. 
- Επίσης διαβάζω καλά σχόλια για το Lavor Space 180 bar αλλά δεν ξέρω την πραγματική του πίεση. Την γνωρίζει κανένας; 

Μήπως έχει κάποιος να προτείνει κάποιο αντίστοιχο μηχάνημα; 

Αφού δεν μπορείς να φτάσεις ένα πιεστικο με ζεστό νερό, θα πρέπει να πάρεις τα κατάλληλα χημικά που πρέπει να ρίχνεις στα μέρη που υπάρχουν λάδια. Το δικό μου πιεστικο είναι στα 110bar και πλένω τα πάντα (stihl re100). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanasisxask είπε

Αφού δεν μπορείς να φτάσεις ένα πιεστικο με ζεστό νερό, θα πρέπει να πάρεις τα κατάλληλα χημικά που πρέπει να ρίχνεις στα μέρη που υπάρχουν λάδια. Το δικό μου πιεστικο είναι στα 110bar και πλένω τα πάντα (stihl re100). 

Το ξέρω. Αφού βρω πιεστικό, θα ψάξω και για καθαριστικά/χημικά.
Ένας λόγος που θέλω να έχει αρκετά bar είναι για να "αναπληρώσω" το κενό του ζεστού νερού. Τουλάχιστον έτσι το έχω στο μυαλό μου. 

Αλλά από ότι βλέπω, για ένα δυνατό πιεστικό πρέπει να χαλάσεις αρκετά λεφτά αλλά (και) στα πιο ακριβά μηχανήματα  βλέπω προβλήματα αξιοπιστίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως παιδια πηρα αυτό

https://www.praktiker.gr/m/p/plystiko-mixanima-hozelock-pico-power-99569

πριν κανα διμηνο που το ειχε σε προσφορά στα 64 ευρώ έπλυνα δυο τρεις φορες το αμαξι μια χαρα την κάνει τη δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, someone- είπε

πριν κανα διμηνο που το ειχε σε προσφορά στα 64 ευρώ έπλυνα δυο τρεις φορες το αμαξι μια χαρα την κάνει τη δουλειά του

Για καλοκαίρι, μπανάκι ανδρικό στην αυλή ξέρω γω, κάνει ή είναι μόνο για αυτοκίνητα και μοτοσακό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, someone- είπε

εγώ πάντως παιδια πηρα αυτό

https://www.praktiker.gr/m/p/plystiko-mixanima-hozelock-pico-power-99569

πριν κανα διμηνο που το ειχε σε προσφορά στα 64 ευρώ έπλυνα δυο τρεις φορες το αμαξι μια χαρα την κάνει τη δουλειά του.

 

5 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Για καλοκαίρι, μπανάκι ανδρικό στην αυλή ξέρω γω, κάνει ή είναι μόνο για αυτοκίνητα και μοτοσακό; 

Για 60 ευρώ που το πήρε ο φίλος μια χαρά φαίνεται. Για αυτοκίνητο δε θέλουμε μεγάλη πίεση να μην κάνει ζημιά. Για τη συγκεκριμένη μάρκα είχα πάρει πολύ παλιά δύο μηχανάκια αυτόματου ποτίσματος. Το ένα δουλεύει ακόμη αν και λόγω του χρόνου έχουν ξεβάψει σχεδόν όλες οι ενδείξεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 7-8 χρόνια χρήσης το Nilfisk  C130.2 ( αγορα απο το e-shop)εχει αποδειχτεί σκυλι .
Χρήση χαλιά , βεράντες , πλάκες καρυστου στον κήπο , αμάξι ( με ενα αφροποιητη που εχω παρει απο aliexpress) , μηχανακι , ξεβουλωματα αποχετευσης ( το εξαρτημα και αυτο απο aliexpress ) κλπκλπ.
Επάξια καθάρισε και την ταράτσα όταν έβαλα τη μόνωση δουλεύοντας σχεδον 6 ωρες συνέχεια με μικρες διακοπές .

tip οποιο και να παρετε παρτε την εκδοση με τα πολλα ματζαφλαρια , μετα την αγορα για να παρεις μεμονομενο ειναι πολυ πιο ακριβα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, villasg είπε

Μετά απο 7-8 χρόνια χρήσης το Nilfisk  C130.2 ( αγορα απο το e-shop)εχει αποδειχτεί σκυλι .
Χρήση χαλιά , βεράντες , πλάκες καρυστου στον κήπο , αμάξι ( με ενα αφροποιητη που εχω παρει απο aliexpress) , μηχανακι , ξεβουλωματα αποχετευσης ( το εξαρτημα και αυτο απο aliexpress ) κλπκλπ.
Επάξια καθάρισε και την ταράτσα όταν έβαλα τη μόνωση δουλεύοντας σχεδον 6 ωρες συνέχεια με μικρες διακοπές .

tip οποιο και να παρετε παρτε την εκδοση με τα πολλα ματζαφλαρια , μετα την αγορα για να παρεις μεμονομενο ειναι πολυ πιο ακριβα

Μήπως έχεις link από τον αφροποιητη και το αντίστοιχο για την αποχέτευση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, liakjim είπε

Μήπως έχεις link από τον αφροποιητη και το αντίστοιχο για την αποχέτευση;

Sewer Drain Water Cleaning Hose Pipe Cleaner

Αφροποιητη τον ειχα παρει απο αυτο το "μαγαζι" του ali https://mjjcshop.aliexpress.com/store/group/Snow-Foam-Lance/803552_257833918.html
 

Αψογα και τα 2

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας , ειμαι αναμεσά σε δυο μηχανήματα για αγορα

1) Nilfisk Core 140-6 PowerControl - EU με παροχη νερου 348 lt/h

https://www.skroutz.gr/s/26948846/Nilfisk-Core-140-6-PowerControl-EU-Πλυστικό-Ρεύματος-με-Πίεση-140bar-και-Μεταλλική-Αντλία.html?from=index_recently_viewed

2)Bosch Universal Aquatak 135 με παροχή νερου 410 lt/h

https://www.skroutz.gr/s/11820931/Bosch-Universal-Aquatak-135-Πλυστικό-Ρεύματος-με-Πίεση-135bar-και-Μεταλλική-Αντλία.html?from=index_recently_viewed

ποιο απο τα δυο θα ειναι καλύτερο για λειτουργεί κατά μεσο ορο  γυρω στις 3 ωρες

και αν εχετε να μου προτείνεται κάποιο άλλο μέχρι 160 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, GP46047 είπε

Γεια σας , ειμαι αναμεσά σε δυο μηχανήματα για αγορα

1) Nilfisk Core 140-6 PowerControl - EU με παροχη νερου 348 lt/h

https://www.skroutz.gr/s/26948846/Nilfisk-Core-140-6-PowerControl-EU-Πλυστικό-Ρεύματος-με-Πίεση-140bar-και-Μεταλλική-Αντλία.html?from=index_recently_viewed

2)Bosch Universal Aquatak 135 με παροχή νερου 410 lt/h

https://www.skroutz.gr/s/11820931/Bosch-Universal-Aquatak-135-Πλυστικό-Ρεύματος-με-Πίεση-135bar-και-Μεταλλική-Αντλία.html?from=index_recently_viewed

ποιο απο τα δυο θα ειναι καλύτερο για λειτουργεί κατά μεσο ορο  γυρω στις 3 ωρες

και αν εχετε να μου προτείνεται κάποιο άλλο μέχρι 160 ευρώ

Τα ερασιτεχνικά πλυστικα είναι για μια ώρα την ημέρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, αγόρασα το parkside phd 110 d1 πλυστικό και θέλω να ρωτήσω τι βύσμα χρειάζεται για να το ενώσω με το λάστιχο νερού. Η είσοδος στο πλυστικό είναι αυτή στις φωτογραφίες.

 

 

Screen Shot 2021-11-10 at 14.10.23.png

IMG_4290.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...