Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones -ΠΡΟΣΟΧΗ: SPOILERS


DimosMcLaren

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή το προηγούμενο θέμα κλείδωσε (φαντάζομαι ότι υπήρξε συνεχή παραβίαση των κανόνων του θέματος) ανοίγω νέο θέμα να σχολιάζουμε μέχρι να τελειώσει το έπος.

Κανόνες:

1. Όποιος δεν έχει παρακολουθήσει το τελευταίο επεισόδιο που έχει παιχτεί την δευτέρα τα ξημερώματα να μπει να σχολιάσει αφού πρώτα το παρακολουθήσει.

2. Όποιος γνωρίζει τι θα γίνει στο τελευταίο επεισόδιο (από leak, reddit, πληρώσει τον φίλο που έχει γνωστό στην ΗΒΟ, κλπ) να το γράψει μέσα σε spoiler και να ενημερώσει τους υπόλοιπους τι περιέχει το spoiler.

3. Γράψτε ελεύθερα ο,τι θεωρία έχετε κατά νου απλά να μην προέρχεται από διαρροή. 

4. Σχολιάστε - ανεβάστε ελεύθερα ο,τι έχει παιχτεί έως και σήμερα χωρίς τη χρήση spoiler.

5. Αποφύγετε τη χρήση υποτιμητικών σχολίων - επιθέσεις προς τους λοιπούς χρήστες προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

"The winter is coming ..." 

GOT.jpg

  • Like 4
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 410
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

Εγω να κανω μια αλλη ερωτηση. ΤΑ βιβλια θα τα τελειωσει ο συγγραφευς? Γιατι εμενα αυτο που μου βγαζει η τελευταια σαιζον ειναι οτι πρεπει να διαβασω τα βιβλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προστατέψτε το νήμα.

Πραγματικά, άλλη λύση δεν υπάρχει: όταν έρχεται αναφορά για spoiler, μπαίνουμε να δούμε τι έχει γίνει, το έχουν κάνει παράθεση άλλοι τρεις και νωρίτερα έχουν περάσει στο ντούκου άλλα πέντε spoiler, τι να πρωτοσυμμαζέψουμε;

Είναι αδύνατο γενικά να είμαστε πάνω από τα νήματα, ειδικά στα δημοφιλή με πυκνή ροή μηνυμάτων, αν δεν βοηθήσετε, δουλειά δεν γίνεται.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Snoob, είχε παραγίνει πια το κακό τις τελευταίες μέρες ειδικά από κάποιους χρήστες που γκρίνιαζαν και σήμερα ότι δεν τους βγήκαν ...τα υποτιθέμενα leaks! Ε νισάφι πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit τον τίτλο για spoiler warning plz.

2 minutes ago, Vangelis_D9 said:

Συμφωνώ με τον Snoob, είχε παραγίνει πια το κακό τις τελευταίες μέρες ειδικά από κάποιους χρήστες που γκρίνιαζαν και σήμερα ότι δεν τους βγήκαν ...τα υποτιθέμενα leaks! Ε νισάφι πια.

Βέβαια ο Snoob δεν θίγει καν αυτό το θέμα, μιας και δεν απαγορεύεται από το policy εφόσον υπάρχουν spoiler tags.

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Edit τον τίτλο για spoiler warning plz.

Βέβαια ο Snoob δεν θίγει καν αυτό το θέμα, μιας και δεν απαγορεύεται από το policy εφόσον υπάρχουν spoiler tags.

Κι όμως υπήρχε κατά μεγάλο ποσοστό ανοιχτή συζήτηση για τα leaks που ήταν ήδη σπόιλερ η αναφορά σε αυτά στο στυλ "δείτε τι γράφει το Reddit αλλά το βάζω σε σπόιλερ ταγκ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επεισόδιο ήταν Ε-ΠΙ-ΚΟ παρά τις σεναριακές ευκολίες. 

Σφίχτηκα όσο το έβλεπα και ελάχιστες φορές έχει καταφέρει να μου το βγάλει ταινία/σειρά αυτό το πράγμα.

Όσο είχα ξενερώσει στο 3ο επεισόδιο, άλλο τόσο εντυπωσιάστηκα από το χτεσινό.

  • Like 11
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Vangelis_D9 είπε

Συμφωνώ με τον Snoob, είχε παραγίνει πια το κακό τις τελευταίες μέρες ειδικά από κάποιους χρήστες που γκρίνιαζαν και σήμερα ότι δεν τους βγήκαν ...τα υποτιθέμενα leaks! Ε νισάφι πια.

Βασικά όλα τα leaks βγήκαν. Όπου όλα, αυτά που γράφτηκαν στο link που είχε δώσει ο ThReSh παλιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NT1G είπε

Βασικά όλα τα leaks βγήκαν. Όπου όλα, αυτά που γράφτηκαν στο link που είχε δώσει ο ThReSh παλιότερα.

Ναι, όλα βγήκαν. Το μόνο που μένει είναι να δούμε ποιο από τα δυο φινάλε θα παιχτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ το θεωρώ ένα από τα κορυφαία πλέον. 

Τα είχε όλα ! 

Από την εκτέλεση του Βαρυς με το ξεκίνημα κατάλαβα ότι θα κλάψουν μανούλες σήμερα !

Πέθαναν χαρακτήρες που μας συντρόφευαν 8 χρόνια τώρα σε αντίθεση με την μάχη του winterfell που είχαμε μόνο την απώλεια του θιον.

Το βασικό συναίσθημα που είχα κατά το κάψιμο της πόλης είναι η αγωνία για τους αμάχους τα παιδιά ειδικά (εκείνο το κοριτσάκι καρβουνιασμένο στην αγκαλιά της μητέρας του μου έχει μείνει σαν εικόνα) και η οργή για την δρακομανα από αυτό το σημείο και έπειτα !!!!

Αυτό είναι το GoT που μας έκανε φανατικούς της σειράς  !!!

edit: ίσως και αυτό να συμβόλιζε τα άσπρο άλογο που βρήκε η άρυα πάνω από το πτώμα της μικρής που ρωτούσε κάποιος φίλος στο προηγούμενο θέμα.

Επεξ/σία από DimosMcLaren
  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DimosMcLaren είπε

Κι εγώ το θεωρώ ένα από τα κορυφαία πλέον. 

Τα είχε όλα ! 

Από την εκτέλεση του Βαρυς με το ξεκίνημα κατάλαβα ότι θα κλάψουν μανούλες σήμερα !

Πέθαναν χαρακτήρες που μας συντρόφευαν 8 χρόνια τώρα σε αντίθεση με την μάχη του winterfell που είχαμε μόνο την απώλεια του θιον.

Το βασικό συναίσθημα που είχα κατά το κάψιμο της πόλης είναι η αγωνία για τους αμάχους τα παιδιά ειδικά (εκείνο το κοριτσάκι καρβουνιασμένο στην αγκαλιά της μητέρας του μου έχει μείνει σαν εικόνα) και η οργή για την δρακομανα από αυτό το σημείο και έπειτα !!!!

Αυτό είναι το GoT που μας έκανε φανατικούς της σειράς  !!!

Κάτι για spoilers που έγραψες στο πρώτο post δεν ισχύει;

Ασε να το δω το βράδυ με την ησυχία μου σε παρακαλώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...