Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones -ΠΡΟΣΟΧΗ: SPOILERS


DimosMcLaren

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dimitris_sal είπε

Κάτι για spoilers που έγραψες στο πρώτο post δεν ισχύει;

Ασε να το δω το βράδυ με την ησυχία μου σε παρακαλώ...

Αφού είναι spoilers free.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 410
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ολη η εξελιξη ειναι ακρως ικανοποιητικη , υπαρχει μια σκηνοθεσια που ειναι απο τις καλυτερες που εχουμε δει σε σειρα, ηθοποιια εχει ανεβει παρα πολυ σε σχεση με τις αρχικες σεζον , top quality cgi για επιπεδα σειρας , τρομερο soundrack . Οποια προβληματα υπαρχουν ειναι καθαρα λογω ελειψης επεισοδιων ,  η σειρα επρεπε να εχει τουλαχιστον ακομα μια σεζον αν οχι παραπανω. Οι σενεριακες τρυπες που υπαρχουν οφειλονται στην ελειψη τηλεοπτικου χρονου . 

Τα υπολοιπα παραπονα  που ακουγονται ( για night king , Μπραν κτλπ  ) ειναι καθαρα θεμα προσωπικων προτιμησεων και δεν εχουν να κανουν με την ποιοτητα της σειρας. 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Ολη η εξελιξη ειναι ακρως ικανοποιητικη , υπαρχει μια σκηνοθεσια που ειναι απο τις καλυτερες που εχουμε δει σε σειρα, ηθοποιια εχει ανεβει παρα πολυ σε σχεση με τις αρχικες σεζον , top quality cgi για επιπεδα σειρας , τρομερο soundrack . Οποια προβληματα υπαρχουν ειναι καθαρα λογω ελειψης επεισοδιων ,  η σειρα επρεπε να εχει τουλαχιστον ακομα μια σεζον αν οχι παραπανω. Οι σενεριακες τρυπες που υπαρχουν οφειλονται στην ελειψη τηλεοπτικου χρονου . 

Τα υπολοιπα παραπονα  που ακουγονται ( για night king , Μπραν κτλπ  ) ειναι καθαρα θεμα προσωπικων προτιμησεων και δεν εχουν να κανουν με την ποιοτητα της σειρας. 

Συμφωνώ κι εγώ με αυτά που λες πλην όμως θεωρώ σφάλμα το 3ο επεισόδιο ειδικά με το μαύρο που έπεσε.

Είχε τόσους πολλούς βασικούς χαρακτήρες που θα μπορούσε να πάει 10 σεζόν χαλαρά. Θυμάμαι την πρώτη σεζόν είχα χάσει τη μπάλα με τα ονόματα.

Το trailer του τελευταίου επεισοδίου προμηνύει κάτι καλό. 

Spoiler

Τώρα που βρέθηκαν τόσοι ασπιλοι και ντορθάκοι δεν μπορώ να καταλάβω.

Μου φαίνεται πάντως μεγαλύτερος ο στρατός απ'οτι ήταν όταν ξεκίνησε η επίθεση στο king's landing

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβε κανεις τι ακριβως προσπαθουσε να κανει ο Βαρυς εκει που εγραφε πριν τον πιασουν ? Προσπαθουσε να πλαστογραφησει γραμμα απτον Ned ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγραφε ότι ο Τζωνης ο Σνοου είναι από σπίτι (άμα είναι στα ελληνικα παναθεμα και αν βγάζει νόημα :P) The one true heir to theThrone ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει, πολύ καλό επεισόδιο. Πραγματικά. Παρόλα αυτά δεν με εντυπωσίασε τόσο. Δεν έχω κάποιο παράπονο να πω την αλήθεια μου. Ίσως απλώς επειδή στο δικό μου το μυαλό ήταν πολλά πράγματα αναμενόμενα ειδικά όσο προχώραγε το επεισόδιο. 

Το ότι θα τρελαινόταν η αλήθεια είναι ότι το είχα φανταστεί από το 4ο. Από εκεί και πέρα για την Σέρσει το "βλέπαμε" κατά την διάρκεια του επεισοδίου όπως και για τον Τζέιμι. Εξαριετικό τέλος για hound και mountain.

Βέβαια το build up που έκαναν για το τελευταίο είναι εξαιρετικό. Αναμένοντας λοιπόν το τέλος μίας εξαιρετικής σειράς που μας συντρόφευε εδώ και τόσα χρόνια.

Επεξ/σία από aris_rom
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

To μόνο σίγουρο είναι πως έχουν κυκλοφορήσει διάφορες εκδοχές για το τέλος και ίσως να μην επαληθευθεί και τίποτα απ΄τα λεγόμενα leaks.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Βαρύς τα μηνύματα για το ποιος είναι πραγματικά ο John Snow, φαντάζομαι τα έστειλε σε όλους οίκους του Westeros. Αρα και μετά την καταστροφή του Kings Landing η  Mad Queen είναι απελπιστικά μόνη. Όλοι θα θέλουν τον John για βασιλια. 

 

Επεξ/σία από Weiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τζόνης ή Τζον. 😃

 

Υ.Γ.: όποιος ξέρει το τέλος στο περίπου, καλύτερα να ΑΠΕΧΕΙ από το νήμα, ακόμα και σε spoller να το βάλει. Έλεος, ένα επεισόδιο έμεινε ακόμη, σχολιάστε μέχρι τώρα τα τεκταινόμενα. 

Επεξ/σία από kogba
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...