Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones -ΠΡΟΣΟΧΗ: SPOILERS


DimosMcLaren

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Lighter122 είπε

Κοιτα, το βλεπω σαν θεατης και δεν θα  μπω στον κοπο να ερθω σε αντιπαραθεσεις για το τι ηθελα να γινει και πως θα ηθελα να γινει. 

Με ενοχλουν ομως αρκετα πραγματα στην εξελιξη διαφορων χαρακτηρων, που δεν πιστευω οτι ταιριαζουν στην μεχρι τωρα πορεια τους. Ισως στα βιβλια ο Martin, που εχει και την ικανοτητα και τον χρονο, να κατσει να τα εξηγησει πιο αναλυτικα για να τα χωνεψουμε πιο ευκολα.

Κοίτα, εγώ πιστεύω ότι η σειρά χρειαζόταν ακόμη μία σαιζόν. Συμφωνώ με όσους υποστηρίζουν ότι την έτρεξαν και δεν ξεδιπλώθηκε σωστά το σενάριο σε κάποιες περιπτώσεις, ωστόσο εκεί θα είχαμε άλλες γκρίνιες και κάποιοι θα μιλούσαν πάλι για κοιλιά, όπως στην 6η σαιζόν. Γενικά από όπου κι αν το πιάσεις, κανείς δεν μένει ευχαριστημένος.

Εδώ είδαμε μία από τις επικότερες επιδρομές στην ιστορία της τηλεόρασης και δικαιωθήκαμε όσοι πιστεύαμε ότι η τύπισσα ως κόρη του Mad King κουβαλάει την ίδια μούρλα και κάποιοι ασχολούνται με το αν τους ξέφυγε το χέρι στο μοντάζ. 

Προσωπικά θεωρώ ότι στα 2 αυτά χρόνια άλλαξαν πολλές φορές το σενάριο και για αυτό συμβαίνουν αυτές οι γκάφες, αλλά δεν θα μείνω στο χέρι, όταν έχω δει 6 τόσο σημαντικούς χαρακτήρες να πεθαίνουν με μοναδικό τρόπο, αντάξιο της προσωπικής τους ιστορίας.

Θα μπορούσε να περάσει ο δράκος και να τους κάψει όλους μονομιάς, θα ήταν πιο ρεαλιστικό. Θα το δεχόμασταν αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 410
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι να πω... Ίσως να έχω πρόβλημα, αλλά ρε παιδιά εμένα πολύ μου άρεσε το επεισόδιο. Γενικά θεωρώ πολύ υπερβολικό το κράξιμο που πέφτει παντού. Οι ηθοποιοί δίνουν ρέστα, οι χαρακτήρες διαμορφώνονται σε βάθος χρόνου και εξελίσσονται σύμφωνα με τα βιώματα τους. Όλο αυτό έχει αποδοθεί με πολύ μαεστρία. 

Άδικο τόσο θάψιμο. Στην κριτική τα διάφορα μέσα κάνουν κακό γιατί φτιάχνουν απόψεις. Άνθρωποι χωρίς γνώμη και άποψη υιοθετούν κάτι αρνητικό που θα διαβάσουν και το αναπαράγουν ενώ κρυφά μόνοι τους βλέπουν με πεσμένο το σαγόνι την δρακομάνα να καιει τα πάντα στο πέρασμα της. 

 

  • Like 10
  • Thanks 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zus είπε

Κοίτα, εγώ πιστεύω ότι η σειρά χρειαζόταν ακόμη μία σαιζόν. Συμφωνώ με όσους υποστηρίζουν ότι την έτρεξαν και δεν ξεδιπλώθηκε σωστά το σενάριο σε κάποιες περιπτώσεις, ωστόσο εκεί θα είχαμε άλλες γκρίνιες και κάποιοι θα μιλούσαν πάλι για κοιλιά, όπως στην 6η σαιζόν. Γενικά από όπου κι αν το πιάσεις, κανείς δεν μένει ευχαριστημένος.

Εδώ είδαμε μία από τις επικότερες επιδρομές στην ιστορία της τηλεόρασης και δικαιωθήκαμε όσοι πιστεύαμε ότι η τύπισσα ως κόρη του Mad King κουβαλάει την ίδια μούρλα και κάποιοι ασχολούνται με το αν τους ξέφυγε το χέρι στο μοντάζ. 

Προσωπικά θεωρώ ότι στα 2 αυτά χρόνια άλλαξαν πολλές φορές το σενάριο και για αυτό συμβαίνουν αυτές οι γκάφες, αλλά δεν θα μείνω στο χέρι, όταν έχω δει 6 τόσο σημαντικούς χαρακτήρες να πεθαίνουν με μοναδικό τρόπο, αντάξιο της προσωπικής τους ιστορίας.

Θα μπορούσε να περάσει ο δράκος και να τους κάψει όλους μονομιάς, θα ήταν πιο ρεαλιστικό. Θα το δεχόμασταν αυτό; 

Σε αυτο με την δικαιωση συμφωνω. Παντα αχωνευτη μου ηταν η συγκεκριμενη. Το μισο επεισοδιο το περασα βριζοντας, με την κοπελα μου να κοιταει αποσβολωμενη τον αγαπημενο της χαρακτηρα να καιει αθωους και να ρωταει "Γιατι?". Fun times!

Θα δεχομουν ανετα να πεθαινε καποιος βασικος χαρακτηρας ετσι χυμα, απο ενα drive by του δρακου! Θα ξενερωνα ομως αν ηταν η Αρυα!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κακός χαμός...ενταξει φαινόταν πάντως ότι εκεί το πήγαιναν..αν και βλέπουμε GOT πάντα υπολόγιζα σε ανατροπή αλλά.. αποδομουσαν τον χαρακτήρα από την αρχή της σαιζόν ώστε όταν και αν συμβεί το μοιραίο το fan base της να μην γκρινιάζει και να το θεωρήσει θεία δίκη. 

Η μάχη μια χαρά ήταν.. Προσωπικά νομίζω ότι η μάχη στο 3ο ήταν ανώτερη αλλά αδικήθηκε από τον φωτισμό.

Τα σεναριακα κενά λογικά.. Την έτρεξαν πολύ τη σειρά για να την.ολοκληρωσουν..παμε για επικό φινάλε και spin off. 

Έχει να πέσει άρμεγμα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο την αρχη της σειρας η Ντενερις ειχε στοιχεια που οδηγουσαν σε αυτην την στιγμη, αρχικα ειχε το γονιδιο του πατερα της, οσο και να το αρνιοταν αυτο δεν ξεπερνιεται , μετα ειχε εμμονη απο την πρωτη στιγμη με τον θρονο . Στις τελευταιες δυο σεζον εχασε σχεδον τους παντες , ηταν πολυ λογικη η εξελιξη της. Plot hole θα ηταν να μην της στριψει . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είδα και κλασικά πάω για 2η βραδυνή προβολή να το δω με την ησυχία μ.

Μακράν το καλύτερο ως στιγμής.φωτογραφια βίντεο εφέ μουσική ηθοποιία η 8η σεζόν άνετα είναι η καλύτερη σε σχέση με όλες.τρομερη δουλειά σε αυτόν τον τομεα

Τώρα στα υπόλοιπα ....είδαμε πιστεύω πρώτη φορά την Ντάνυ να έχει σωστό σταρτηγικα σχέδιο.επιθεαη από ψηλά και από πλάι και από πίσω στη πολη με αυτό αχρηστεύσει με την μια τα σκορπιονς π ήθελαν πολύ ώρα να γυρίσουν στην σωστή φορά.βλεπουμε την πραγματική δύναμη των δράκων π αν έχει σωστό σχέδιο κάποιος είναι ανίκητοι όπως έκαναν παλιά οι πρόγονοι της.ειδε πως μέχρι τώρα το να αναπαύεται και ν λέει "κοιτάξτε έχω δράκους κ απλά πεταω όπου να ναι" δεν έβγαζε άκρη κ φαινόταν οι δράκοι σαν απλά παιχνίδια.τωρα Μ σωστό σχέδιο ένας κ μόνο ήταν αρκετός.φουλ παπουερ.

Ότι τρελάθηκε ήταν λογικό...αρνητικό ότι έγινε μέσα σ πολύ γρήγορο χρόνο η τόσο απότομη αλλαγή.φταιει ότι είναι μόνο 6 επισοδεια .αλλά σε όλο το παρελθόν της έχει.δειξει πια είναι ..δεν είναι άξια από την πρώτη σεζόν κι όλας για να κάτσει στον θρόνο τ westeros.οκ λέγαμε είναι μικρή στην αρχή θα μάθει.αλλα όσο πέρναγε ο καιρός μόνο λάθη έκανε τπτ παραπάνω.μια πόλη είχε κ παρατριχα ν την χάσει με εξεργεσεις.για ν απελευθερώνει βαρβάρους κ σκαλβους καλή είναι.αλλα για να διοίκηση μια πολιτισμένη κ σύγχρονη κοινωνία ούτε καν.ενα αμαθω κοριτσάκι Μ φουσκωμένα μυαλά ήταν με τιγκα ψυχολογικά προβλήματα.(όχι ότι φταίει αυτή γ αυτά τεσπα) να δω ποιος θα την φάει λάχανο περιμένω.

Μάχη αδελφών κλεγκειν ότι καλύτερο .κλισέ λίγο αλλά πολύ καλό.μ άρεσε .από τ καλύτερα τέλη σε 2ρευον χαρακτήρες.δεν λέω κάτι άλλο οποίος τ είδε καταλαβαίνει γ τι μιλάω.

Ο βαρύς αν κ υπερ του βασιλείου αργά η γρήγορα θα την πάταγε.σχεδον Μ όλους όσους έχει υπηρετήσει δολιοπλοκες έκανε ..1 του κλέφτη 2 του κλέφτη 3 και ντρακαρυς.κριμα π βγήκε σωστός αλλά δεν υπάρχει τέλειος μονάρχης.αεα ήταν οφσάιντ καιρό τώρα.

ο τυριον όπως έχει χτιστεί ο χαρακτήρας πιστός στην καλοσύνη των ανθρώπων που μπορεί ν κρύβεται καπου μεσα τς.για αυτό πιστεύει μέχρι τέλος στη αδερφή τ ότι θα αλλάξει .για αυτό καρφώνει τν βαρύς ότι η Ντάνυ θα είναι σωστή .αλλά......

Η άρυα έδειξε την άλλη της πλευρά.ευαισθητη κ συμπονετική.δεν ήθελα ν δω πάλι τρέλα κόλπα από αυτήν.οκ τουμπανη αλλά αςας δείξει κάτι από τον εαυτό της κ όχι μόνο εκδικηση κ ν την νοιάζει μόνο πως ν τς σκοτώσει δείχνει ότι νοιάζεται κ γ άλλους όπως τς αθώους την μάνα Μ την κόρη.

Σερσει κ ο Τζέιμι πήραν ότι άξιζαν.αυτη θάνατο μέσα στην απόγνωση άγχος κτλ κ αυτός έπεσε μαζί με την μια και μοναδική αγάπη της καρδιάς τ.καλυτερα π.δεν τς σκότωσε εκτέλεσε κάποιος με σούπερ κουλ ηρωικό τρόπο.βγηκε πολύ πιο αληθοφανές Μ θεία δίκη έτσι.μ άρεσε πολύ.δεν ήθελα ν δω assassin Arya ούτε Τζον κομάντο ούτε Τζέιμι τν εκδικητή...όμορφο κ δίκαιο τέλος όπως τς αρμόζει.μεσα στον πόνο κ την απελπισία.

Οι D&D μια χαρά το πάνε δεδομένου τ χρόνου π έχουν. ναι λάθη κενά έχουν κ πάντα είχαν.δεν είναι ο Martin δυστυχώς .με την πλοκή π είχαν πάρει στο.στορυ όλον αυτόν το καιρό τόσα χρόνια νομίζω είναι η καλύτερη πλοκή στ συνέχεια αυτή π βλέπουμε.ουτε τρελά πράγματα ούτε φαντασιώσεις ούτε λες κ.παιζουμε κάποιο elder Scrolls.

Διαβάσαμε όλο τον καιρό για 4 δράκους .μεταμορφώσεις.και χίλια 2.ξανα νεκροζωντανκυς τον μπραν γ NK κτλ....ναι υπάρχει η μαγεία αλλά σ λογικά πλαίσια.το πάνε όσο πιο πολύ στην πραγματικοτητα και πιο αληθοφανές.

Ναι ήθελα ν ήταν αντί γ 6 τ επισοδεια ίσως 10 σε αυτός τς χρόνους π είναι ώστε ν δωθεί λίγο περισσότερη έμφαση στις χαρακτήρες.αλλα οκ...κανείς δεν θ θυμάται ότι η Ντάνυ τρελάθηκε σ βαθμό αμέσως γ ν κάψει τ πάντα σε 30 λεπτά.αλλα ότι τρελάθηκε Μ όλα όσα έχουν προηγηθεί σ όλη της την ζωη κ ήταν λογικό ..ότι ότι δεν αφιέρωσαν 2 επισοδεια στις ψυχολογικές της μεταπτώσεις οκ.μικρο το κακο δεδομένου πάντοτε τ χρόνου π εχουν ξαναλέω.

Ελπίζω τ τέλος να είναι τ ίδιο προσγειωμένο κ αληθοφανές κ όχι ν δούμε τπτ τρέλα πράγματα

 

Κ όσο αφορά ντοθρακι είχε 100000 κ είπε όχι έχασε τς μίσους .50.000 αουγκανοι Μ άλογα δεν τς λες κ λίγους.υπολογισει δύναμη εξακολουθεί ν είναι.

 

Burn them all.χαχα

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Patch update:

Patch Notes for Episode 5

1. Scorpions got nerfed. Significantly reduced accuracy and the hero character Euron no longer gives a bonus to Scorpion accuracy.

2. Dragons got buffed. Speed and stealth have both been increased. They can now take the hide action while flying.

3. Dothraki have been added back to the game. Fans were upset about their removel, so they're back now.

4. Battle times have been shorted. Complaints that the battle of winterfell lasted too long have been heard, so now battles last no longer than 5 minutes.

5. Northeners and Unsullied both have reduced honor and morality meters. It is now possible for them to commit war crimes with little to no provocation.

6. Cerseis speed has been reduced. She now moves sluggislhy, if at all.

7. Eurons plot armor has been removed.

8. The zombomountains loyalty has been reduced for the introduction of the Cleganebowl game type.

9. Aryas conviction has been reduced after complaints that she was too OP. Her plot armor has been significantly increased to compensate.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, noFEARgr said:

αρχικα ειχε το γονιδιο του πατερα της

Αποτελέσματα inbreeding... 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα και το τελυταιο επισοδιο.Τι να πω,κριμα πραγματικα.Φωναζανε οι πρωταγωνιστες οτι η σεζον θα ειναι πατατα πριν ξεκινησει αλλα ποιος περιμενε αυτο το αισχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα π τ ξαναβλεπω.ρε παιδιά αυτος ο βαρύς ποσα πιτσιρίκια έχει.ε ρε φίλε.παιδομαζομα κανει όταν όλοι οι άλλοι γ@μ@ν@?παντού σ όλες τις ηπηρους σε εχθρικά εδάφη ακόμα κ.μετα από χρόνια ο παιδεραστής έχει πιτσιρίκια.το ΧΑ απορία από παλιά αυτό χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο το επεισοδιο. Απορω με καποια αρνητικα σχολια, τι δεν σας φανηκε λογικο δηλαδη??

Το λεω εγω που εκραζα απειρα για τα προηγουμενα και τα σεναριακα κενα(βλεπε αρυα να εμφανιζεται απο το πουθενα με ναιτ κινγκ, και καλισι με δρακους να μην βλεπουν ολοκληρο στολο).

Οσοι λετε για καλισι, πολυ λογικο να τρελαθηκε, παντα τρελη και αχωνευτη ηταν και ειχε εμμονη με την εξουσια χωρις να ειναι καθολου ικανη γενικα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, giwfys είπε

Παρα πολυ καλο το επεισοδιο. Απορω με καποια αρνητικα σχολια, τι δεν σας φανηκε λογικο δηλαδη??

Το λεω εγω που εκραζα απειρα για τα προηγουμενα και τα σεναριακα κενα(βλεπε αρυα να εμφανιζεται απο το πουθενα με ναιτ κινγκ, και καλισι με δρακους να μην βλεπουν ολοκληρο στολο).

Οσοι λετε για καλισι, πολυ λογικο να τρελαθηκε, παντα τρελη και αχωνευτη ηταν και ειχε εμμονη με την εξουσια χωρις να ειναι καθολου ικανη γενικα. 

Πες τ κ εσύ.η κοπέλα είχε θέματα .δεν είναι άξια για τον θρόνο από την αρχή της σειράς κ έχει δείξει από πολύ πιο πριν ότι δεν στέκει καλά.αμ δεν κάνω λαθος δεν ήθελε να σταυρώσει κόσμο όπως έκαναν στα σκλάβους?έτσι κανείς αλλαγές σ μια κοινωνία κάνοντας τα ίδια...αν δεν είχε τυριον κ τς συμβούλους θα είχε γίνει τρελή πριν φτάσει westeros.ολο λάθη έκανε κ παρορμήσεις.2 φορές το ίδιο λάθος Μ τν δράκο ν μένει στο έδαφος κ ν χαζεύει.ακομα κ αυτό δείχνει πολλά ...δεν κόβει η κοπέλα με τπτ.ειχε επαναυπαυτει ότι έχω δράκους κ όλα γκουντ.ε δεν πάει ετσι

Επεξ/σία από kwstas_1993
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρεσει αυτοι που λενε για  απογοηγετευση , σκουπιδι κτλπ το 95% δεν δινει κανενα επιχείρημα ,γιατι ειναι ολα αυτα.Καλo θα ηταν να εχετε δικη σας γνωμη και να μην ακολουθειτε ενα hate train 🙄

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...