Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκαν επίσημα τα OnePlus 7 και OnePlus 7 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, DmC10 είπε

I guess OP is playin with the big boys now...αλλα θα αναγκαστεί να ρίξει τις τιμές σύντομα μετα την κυκλοφορία τους αν θέλει να συναγωνιστεί sammy, huawei κ apple.

Μην ξεχνάς ότι οι τιμές στο εξωτερικό δεν πέφτουν όπως εδώ. Χέστηκε η OP για την Ελληνική αγορά, μια χαρά είναι οι τιμές, μιλάμε για τα καλύτερα κινητά. Δεν υπάρχει ανταγωνισμός αν εξαιρέσεις την κάμερα που δεν είναι τοπ. Μην ξεχνάμε όμως ότι οι τοπ κάμερες κοστίζουν και τοπ λεφτά, τα οποία δεν σου αγοράζουν ούτε το smoothness και την ταχύτητα, ούτε την υποστήριξη. Το OnePlus 6, είναι ακόμα και σήμερα, το πιο γρήγορο και smooth κινητό που έχω χρησιμοποιήσει. Κανένα flagship των 1000+ ευρώ δεν δικαιολογεί την τιμή του, εκτός ίσως από το P30 Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβό. Το ξεχνάω. Άσε που είμαι και ελεύθερος επαγγελματίας και σε όλες τις συσκευές μπορεί να γλυτώνω τον ΦΠΑ, εκτός από αυτή. 

Καληνύχτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, oletiras είπε

Μέχρι και το OP5 η OP με ειχε. Μετα με έχασε. Αν ειναι να πληρώσω τετοιες premium τιμες, προτιμώ να παω σε καποιον "παραδοσιακο" κατασκευαστη που μου δίνει περισσότερα.

Γιατι να μην παω για Mate 20 Pro που θα πάρω IP68, κορυφαια κάμερα, wireless charging στα ιδια λεφτά με το φτηνο Op7?

Πόσο παραπάνω αξίζουν αυτά τα specs για εσένα; Αξίζει να υποστείς και το χαζοUI της Huawei; Σε retail τιμές, το OnePlus 7 Pro είναι το πιο vfm κινητό του 2019. Δεν παίζουν όλοι με τιμές Skroutz και δεν πρέπει να φερόμαστε στα κινητά σαν να είναι μόνο αυτή η τιμή που υπάρχει. Το Mate 20 Pro κάνει πολύ παραπάνω σε retail τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Looter είπε

Εμείς μιλάμε ΠΑΝΤΑ για αγορά με ευρωπαϊκή 2ετη εγγύηση. Εφόσον λοιπόν η One Plus είναι το ΜΟΝΟ επίσημο κανάλι που μπορείς να προμηθευτείς τη συσκευή με εγγύηση το οποίο δε ρίχνει την τιμή ούτε ευρώ , λυπάμαι που το λεω αλλά είναι για ΓΕΛΙΑ όταν παίζουν ήδη οι παραπάνω τιμές για επώνυμες συσκευές της αγοράς με ΦΥΣΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΠΑΝΤΟΥ και όχι απλά με ένα service στην Τσεχία ή όπου άλλου...

...Το οποίο service κάνει 4 εργάσιμες να στο φτιάξει, μαζί με το πήγαινε-έλα. Επώνυμη είναι η OnePlus, επώνυμη είναι και η Samsung. Θες να δούμε πόσα Updates έχει πάρει το OnePlus 3 και πόσα το αντίστοιχο S της χρονιάς του; Χώρια που τα OnePlus δεν βγάζουν θέματα ώστε να χρειαστείς την εγγύηση (τουλάχιστον όχι στον βαθμό που βγάζουν όλα τα άλλα)

1 ώρα πριν, pacahontas III milagros είπε

Εχει κουρασει η one plus για δυο βασικές αιτιες

Βγάζει ολοενα και μεγαλύτερες μεγαλυτερες παντόφλες 

Εχει παψει ναναι killer πολύ καιρο τωρα και εχει σκιστει στις ανατιμησεις! 

Όχι θα δώσει specs που άλλοι πληρώνουν 1000 στο 40% της αξίας. Επίσης, όσο πιο bezel-less τόσο πιο μεγάλη οθόνη χωράει στον ίδιο χώρο. Το OP6 είναι μικρότερο από το Nexus 6P και έχει 0.6" μεγαλύτερη οθόνη.

55 λεπτά πριν, Darthrevan7 είπε

Λέγανε όλοι πατέντες στον 855 με το νέο Op και ρεκόρ και πούτσες μπλε. Φάπα ξάπλα από το Mi9 στα bench και στα πρώτα τεστ , αν και τα speed test πιστεύω θα βελτιωθούν έστω λίγο μετά τα OTA. Αλλά έχω να πω ότι είναι πολύ όμορφο και η διαχείριση μπαταρίας με τα 90Hz ενεργά είναι εξαιρετική. Γι αυτούς που κλαίγονται για τις τιμές , ξανά, είναι καιρός να μάθουν ότι με πορδές δεν βάφεις αυγά.

Τα benchmarks δεν προσομοιώνουν real-world performance

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Μην ξεχνάς ότι οι τιμές στο εξωτερικό δεν πέφτουν όπως εδώ. Χέστηκε η OP για την Ελληνική αγορά, μια χαρά είναι οι τιμές, μιλάμε για τα καλύτερα κινητά. Δεν υπάρχει ανταγωνισμός αν εξαιρέσεις την κάμερα που δεν είναι τοπ. Μην ξεχνάμε όμως ότι οι τοπ κάμερες κοστίζουν και τοπ λεφτά, τα οποία δεν σου αγοράζουν ούτε το smoothness και την ταχύτητα, ούτε την υποστήριξη. Το OnePlus 6, είναι ακόμα και σήμερα, το πιο γρήγορο και smooth κινητό που έχω χρησιμοποιήσει. Κανένα flagship των 1000+ ευρώ δεν δικαιολογεί την τιμή του, εκτός ίσως από το P30 Pro.

Ότι δεν πέφτουν οι τιμές στο εξωτερικό ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ; Μια από τις πιο ΔΙΑΣΗΜΕΣ εφαρμογές στην Αγγλία είναι το hotukdeals , το MoneySuperMarket , κλπ. Μου αρέσει που μιλάτε για ξένες αγορές χωρίς να έχετε ΙΔΕΑ. 

 

Να σου δηλώσω επισησ κατηγορηματικά και ευθαρσώς ότι οι Άγγλοι παρότι βγάζουν πολλαπλάσια χρήματα είναι πολύ πιο τσιγκούνηδες από τους Έλληνες...

Βρε μπας και είστε μέτοχοι και γράφετε όλες αυτές τις μαϊμουδιές;; 😂😂😂

Επεξ/σία από Looter
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Looter είπε

Είναι ξεκάθαρη η αλλαγή πλεύσης της εταιρίας η οποία αρχισε πέρυσι και συνεχίστηκε φέτος με το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ τρόπο. Νομίζουν ότι επειδή δημιούργησαν ένα κοινό που ξεκίνησε να τους προτιμά επειδή έβγαζαν ΦΘΗΝΑ κινητά με αρκετά Τοπ χαρακτηριστικά ότι μπορούν να συνεχίσουν να ταΐζουν τον κόσμο ΣΑΝΟ.

Σημερινες τιμές από Skroutz με επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας.

Huawei Mate 20 pro = 565EUR

Samsung S10e = 515EUR

Samsung S10 = 650EUR

Samsung S10+ = 755EUR

Huawei P30 Pro = 810EUR

Κι μέχρι να κυκλοφορήσει το OP7 θα είναι ακόμα χαμηλότερες οι ανωτέρω τιμές.

Ειναι πραγματικά ΑΣΤΕΙΕΣ οι τιμές των συσκευών και τα «high end» χαρακτηριστικά είναι καθρεφτάκια για ιθαγενείς...

ΡΙΞΤΕ ΤΟΥΣ ΑΚΥΡΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ!!!

Μίλησες ορθά. ΟΒΕΡ που λένε και οι φορτηγατζιδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Μίλησες ορθά. ΟΒΕΡ που λένε και οι φορτηγατζιδες...

Φίλε έχω αγοράσει για γνωστο συσκευή της OP όταν οι συσκευές είχαν πραγματικό value. Θυμάμαι είχαμε κάνει εγγραφή στο σάιτ τους με 5-6 mails γιατί για όσους θυμούνται τα κινητά τα αγόραζες με πρόσκληση ή περιμένοντας σε λίστα αναμονής.

Απο τότε όμως έχουν αλλάξει εταιρικό προφίλ και δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να υποστηρίζω τη μια ή την άλλη εταιρία που ως ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΣΚΟΠΟ έχουν το κέρδος...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

...Το οποίο service κάνει 4 εργάσιμες να στο φτιάξει, μαζί με το πήγαινε-έλα. Επώνυμη είναι η OnePlus, επώνυμη είναι και η Samsung. Θες να δούμε πόσα Updates έχει πάρει το OnePlus 3 και πόσα το αντίστοιχο S της χρονιάς του; Χώρια που τα OnePlus δεν βγάζουν θέματα ώστε να χρειαστείς την εγγύηση (τουλάχιστον όχι στον βαθμό που βγάζουν όλα τα άλλα)

Όχι θα δώσει specs που άλλοι πληρώνουν 1000 στο 40% της αξίας. Επίσης, όσο πιο bezel-less τόσο πιο μεγάλη οθόνη χωράει στον ίδιο χώρο. Το OP6 είναι μικρότερο από το Nexus 6P και έχει 0.6" μεγαλύτερη οθόνη.

Τα benchmarks δεν προσομοιώνουν real-world performance

 

 

4 εργασιμες πως κανει; με ελτα να στειλεις κατι θεσσαλονικη στην καλυτερη περιπτωση θα κανει δυο μερες... Ολο το κειμενο σου ειναι λες και γραφτηκε απο μετοχο... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Προς το παρόν είναι η καλύτερη. Επίσης το S10+ δεν είναι καλύτερη συσκευή. Ούτε κάμερα , ούτε Οθόνη και σίγουρα ούτε software.

Μπορεί να είναι στα ίδια , καλύτερη όμως όχι.

Μεγάλε τι είπες τώρα....?

Για πες μας από που το συμπερανες αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, hakunamatata είπε

4 εργασιμες πως κανει; με ελτα να στειλεις κατι θεσσαλονικη στην καλυτερη περιπτωση θα κανει δυο μερες... Ολο το κειμενο σου ειναι λες και γραφτηκε απο μετοχο... 

1 μέρα έκανε να έρθει το δικό μου όταν το παρήγγειλα. Στέλνουν με UPS και πάει από Γερμανία με αεροπλάνο. Επίσης, έχω στείλει πολλά φίλων και πάει με UPS και κάνει max 5 μέρες. Το στέλνεις Δευτέρα και το έχεις πίσω παρασκευή. Αν δεν με πιστεύεις, υπάρχουν πάρα πολλά μυνήματα στο myphone που έχουν γράψει την εμπειρία τους. Το Service είναι στην Πολωνία.

 

Δεν ήθελα να βγει έτσι ο τρόπος που έγραψα το μύνημα αλλά μετά από δοκιμή αρκετών εταιριών και flagships, η OnePlus μου έχει προσφέρει το πιο smooth owning experience. Ακολουθεί η Huawei και μετά η Samsung. Επίσης, επειδή μου αρέσει να πειράζω την συσκευή μου, το να μην χάνω εγγύηση ακόμα και με root και bootloader unlock, είναι μεγάλο πράγμα.

Επεξ/σία από Dinos_12345
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, TeoRossi είπε

Μεγάλε τι είπες τώρα....?

Για πες μας από που το συμπερανες αυτό?

Μα από το δελτίο τύπου της One Plus. Θέλεις και άλλες αποδείξεις δύσπιστε και καχύποπτε τύπε;; 😂😂😂

Επεξ/σία από Looter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, hakunamatata είπε

 

 

4 εργασιμες πως κανει; με ελτα να στειλεις κατι θεσσαλονικη στην καλυτερη περιπτωση θα κανει δυο μερες... Ολο το κειμενο σου ειναι λες και γραφτηκε απο μετοχο... 

19 του μηνός το παρέλαβε η Γενική Ταχυδρομική από την πόρτα μου στις 24 είχε επιστραφεί και έδωσα feedback, μεσολάβησε και ΣΚ. Αλλαγή μπαταρίας. Αν θυμάμαι καλά πήγε Πολωνία. 

 

ddd.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση το επίσημο site, οι τιμές για το 7 (σκέτο) 549 και 599. Επιπλέον διαφημίζουν UFS 3.0 και στο 7 (σκέτο). 

Τέλος για όσους έχουν θέμα την εγγύηση της op τα πουλάει και το Amazon στην Ευρώπη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...