Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκαν επίσημα τα OnePlus 7 και OnePlus 7 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Πόσο παραπάνω αξίζουν αυτά τα specs για εσένα; Αξίζει να υποστείς και το χαζοUI της Huawei; Σε retail τιμές, το OnePlus 7 Pro είναι το πιο vfm κινητό του 2019. Δεν παίζουν όλοι με τιμές Skroutz και δεν πρέπει να φερόμαστε στα κινητά σαν να είναι μόνο αυτή η τιμή που υπάρχει. Το Mate 20 Pro κάνει πολύ παραπάνω σε retail τιμή.

το UI της Hua ειναι οντως βλακεία, απο την στιγμη ομως που θα βαλεις τον Nova Launcher και θα στησει γενικα το τηλεφωνο δεν ειναι κάτι που θα σε απασχολησει.

Απο εκει και περα σχετικα με τις τιμες, τα VFM κλπ, τι να σε πω? Προσωπικα με ενδιαφέρει ποσα θα βγουνε απο την τσέπη μου. Και μιλαμε σε ολες τις περιπτωσεις για κινητα με αποδειξη και εγγυηση... δηλαδη retail τιμές. Ως λογικος καταναλωτης θα επιλέξω και θα συγκρινω βασει των χαμηλοτερων τιμών που βρίσκω. Αν το OP7 βρίσκεται σε μειονεκτικη θέση, ερρμμμ προβλημα τους.

 

Ειχα το OP5, μου αρεσε πολυ η καθαροτητα της ROM και οτι ηταν οτι πιο κοντινο σε google experience + χρησιμες προσθήκες, αλλα δεν θα χρυσωσω το χάπι στον Καρλ πληρωνοντας του εναν σκασμο λεφτά και θυσιαζοντας specs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Iliaz είπε

Γιατί να αγοράσεις  το OP7 αντί για το Samsung Galaxy s10e, το οποίο είναι φθηνότερο

Για να πάρεις κ καμία αναβάθμιση λογισμικού, εκτός από τα φλαγκσιπ σπεκς. 

 

Μην σε μπερδέψω. Απεχθάνομαι αυτό που έχει γινει η OP μετά το 3T. Αλλά η απορία σου, ήταν κάπως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, Iliaz είπε

Γιατί να αγοράσεις  το OP7 αντί για το Samsung Galaxy s10e, το οποίο είναι φθηνότερο

Πολύ ανώτερο το One plus. Πήγαινε δες και τα δύο και θα καταλάβεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ ομορφο χιλιες φορες το tear drop απο το Samsung S10 με την κουτσουλια στην μέση.

Επεξ/σία από Agony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Looter είπε

Είναι ξεκάθαρη η αλλαγή πλεύσης της εταιρίας η οποία αρχισε πέρυσι και συνεχίστηκε φέτος με το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ τρόπο. Νομίζουν ότι επειδή δημιούργησαν ένα κοινό που ξεκίνησε να τους προτιμά επειδή έβγαζαν ΦΘΗΝΑ κινητά με αρκετά Τοπ χαρακτηριστικά ότι μπορούν να συνεχίσουν να ταΐζουν τον κόσμο ΣΑΝΟ.

Σημερινες τιμές από Skroutz με επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας.

Huawei Mate 20 pro = 565EUR

Samsung S10e = 515EUR

Samsung S10 = 650EUR

Samsung S10+ = 755EUR

Huawei P30 Pro = 810EUR

 

Κι μέχρι να κυκλοφορήσει το OP7 θα είναι ακόμα χαμηλότερες οι ανωτέρω τιμές.

 

Ειναι πραγματικά ΑΣΤΕΙΕΣ οι τιμές των συσκευών και τα «high end» χαρακτηριστικά είναι καθρεφτάκια για ιθαγενείς...

 

ΡΙΞΤΕ ΤΟΥΣ ΑΚΥΡΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ!!!

Μόνο που οι επίσημες τιμές και οι τιμές που θέλει η samsung και η huawei να τα πουλάει δεν είναι αυτές. Επειδή υπάρχουν εισαγωγές από τρίτες χώρες κλπ δεν σημαίνει πως η αντικειμενική αξία από την εταιρεία τους είναι αυτή. Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Επεξ/σία από george1807
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι κραζετε την ΟnePlus και την καθε OnePlus, αμελειτε κατι βασικο.

Καμια εταιρια δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα.

Ολες οι εταιριες εχουν στοχο τη μεγιστοποιηση του κερδους.

Και εσεις το ιδιο θα κανατε.

Ξεκιναω με προσιτες τιμες για να με μαθουν, αν τυχον "πιασουν" οι συσκευες μου μετατρεπομαι σε value for money εταιρια, στη συνεχεια σε flagship killer και σταδιακα ανεβαζω τις τιμες μου αφου εχω αποκτησει ενα σταθερο πυρηνα πελατων για να αυξησω το ποσοστο κερδους μου.

Που ειναι το παραλογο σε ολο αυτο ;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, george1807 είπε

Μόνο που οι επίσημες τιμές και οι τιμές που θέλει η samsung και η huawei να τα πουλάει δεν είναι αυτές. Επειδή παίζουν κομπίνες με παραεισαγωγές κλπ δεν σημαίνει πως η αντικειμενική αξία από την εταιρεία τους είναι αυτή. Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Καθόλου ανομοια πράγματα φίλε μου.

ΚΑΘΕ μεγάλη αγορά έχει το αντίστοιχο skroutz...

Idealo , Geizhals , Hotukdeals , κλπ...

Τώρα αν εσύ ΔΕΝ τα ξέρεις ή δεν τα χρησιμοποιείς αυτό ΔΕ σημαίνει ότι δεν υπάρχουν...

Παραεισαγωγές επίσης να σε ενημερώσω εντός ΕΕ , ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...

Και να σου πω και το ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ;;

Μιλας για ένα brand όπως η ΟP η οποία πουλάει σχεδόν αποκλειστικά internetικα. Μάντεψε ,  όσοι ψωνίζουν ιντερνετικά κατά 99% θα εχουν ψάξει και αλλού , θα έχουν τσεκάρει το κάθε skroutz , θα έχουν κάνει σύγκριση τιμών κλπ..

FAIL από ο όποια σκοπιά και να το δεις...

 

25 λεπτά πριν, paris_chav είπε

Οσοι κραζετε την ΟnePlus και την καθε OnePlus, αμελειτε κατι βασικο.

Καμια εταιρια δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα.

Ολες οι εταιριες εχουν στοχο τη μεγιστοποιηση του κερδους.

Και εσεις το ιδιο θα κανατε.

Ξεκιναω με προσιτες τιμες για να με μαθουν, αν τυχον "πιασουν" οι συσκευες μου μετατρεπομαι σε value for money εταιρια, στη συνεχεια σε flagship killer και σταδιακα ανεβαζω τις τιμες μου αφου εχω αποκτησει ενα σταθερο πυρηνα πελατων για να αυξησω το ποσοστο κερδους μου.

Που ειναι το παραλογο σε ολο αυτο ;

Μόνο που δεν είναι όσο απλό το παρουσιάζεις..

Η εταιρία που ξεκίνησε ως flagship killer , με προσκήσεις , κλειστό κανάλι διάθεση συσκευών κλπ δεν μπορεί να απαιτεί ξαφνικά να πληρωθεί αντίστοιχα λεφτά με εταιρίες που υπάρχουν χρόνια στο χώρο , που επενδύουν στο RnD , που έχουν φυσική παρουσία για να δοκιμάζεις εσύ και ο κάθε εσύ τις συσκευές τους , που απασχολούν προσωπικό στη χώρα σου για να σε υποστηρίζουν , κλπ...

Σορρυ που το γράφω ξανά και ξανά αλλά είναι ΑΣΤΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

Επεξ/σία από Looter
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

800 και να εχεις κινεζικο, ωραια πραγματα...αυτο που μου αρεσε ομως ηταν το «water-resistant for everyday use» του πονηρου Ελληνα...λες και δεν υπαρχει το IP rating.

Ενώ η huawei η samsung είναι αμερικανικά με σφραγίδα!μην κάνεις παραπληροφόρηση.απο 700 ξεκινάει το Pro και 580 το απλό 7

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μονο το Oneplus 7 το απλο εχει ενα value αλλα αυτο επειδη ειναι στην ουσια ενα Oneplus6t s με snap855 και λιγο καλυτερη καμερα,δεν του δινει κανεις σημασια.

Στα 710ευρω το 7pro δεν εχει κανενα value οταν υπαρχει στην αγορα το S10 με 650,συγνωμη.

 

Η αρχική του S10+ ήταν 650 η 1100?η αρχική του απλού 7 είναι 580.παλι φθηνότερο

6 ώρες πριν, hakunamatata είπε

Απο τοτε αρχισε να ξενερωνει ο κοσμος... Απ οταν η τοπ εκδοση περασε τα 500ε. Πλεον δεν ειναι εναλλακτικη, ειναι ενα ακριβο κινεζικο μπραντ το οποιο το αγοραζεις και online, και δεν εχεις και τοπικα αντιπροσωπο να σε καλυψει σε οτιδηποτε. Sorry but no 1+.

1.πεσμου ότι η sammy και η  Huawei  δεν είναι κινεζικές επίσης.

2.επειδη μου έτυχε να σπάσω οθόνη σε κινητό OnePlus,το έστειλα,το έφτιαξαν το γύρισαν όλα.στην εγγύηση κιόλας,και σε 8 μέρες το είχα πίσω. ΑΨΟΓΗ εξυπηρέτηση.

3.για flagship μιλάμε νομίζω σύμφωνα με.συγκρισεις.στα 580 ΔΕΝ υπάρχει άλλο flagship πλην MI9.

 

6 ώρες πριν, sezebo είπε

600 ΕΥΡΩ????? 450 για το Mi9 και αντε γειααααα oneplus🙋‍♂️🧝‍♀️

Καλή τύχη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Looter είπε

Καθόλου ανομοια πράγματα φίλε μου.

ΚΑΘΕ μεγάλη αγορά έχει το αντίστοιχο skroutz...

Idealo , Geizhals , Hotukdeals , κλπ...

Τώρα αν εσύ ΔΕΝ τα ξέρεις ή δεν τα χρησιμοποιείς αυτό ΔΕ σημαίνει ότι δεν υπάρχουν...

Παραεισαγωγές επίσης να σε ενημερώσω εντός ΕΕ , ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...

Και να σου πω και το ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ;;

Μιλας για ένα brand όπως η ΟP η οποία πουλάει σχεδόν αποκλειστικά internetικα. Μάντεψε ,  όσοι ψωνίζουν ιντερνετικά κατά 99% θα εχουν ψάξει και αλλού , θα έχουν τσεκάρει το κάθε skroutz , θα έχουν κάνει σύγκριση τιμών κλπ..

FAIL από ο όποια σκοπιά και να το δεις...

Μόνο που δεν είναι όσο απλό το παρουσιάζεις..

Η εταιρία που ξεκίνησε ως flagship killer , με προσκήσεις , κλειστό κανάλι διάθεση συσκευών κλπ δεν μπορεί να απαιτεί ξαφνικά να πληρωθεί αντίστοιχα λεφτά με εταιρίες που υπάρχουν χρόνια στο χώρο , που επενδύουν στο RnD , που έχουν φυσική παρουσία για να δοκιμάζεις εσύ και ο κάθε εσύ τις συσκευές τους , που απασχολούν προσωπικό στη χώρα σου για να σε υποστηρίζουν , κλπ...

Σορρυ που το γράφω ξανά και ξανά αλλά είναι ΑΣΤΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

Και πάλι μου λες μη επίσημες αρχικές τιμές. Το ότι μπορεί κάτι να βρεθεί αργότερα σε αρκετά φθηνότερη τιμή από αυτή που θέλησε η εταιρεία να το κυκλοφορήσει δεν μπορεί να συγκριθεί με μια αρχική τιμή ενός κινητού που δεν χάνει και την αξία του στην τελική. 

Επίσης τι σχέση έχει το πόσο καιρό έχει μια εταιρεία στον χώρο με το πόσα λεφτά πρέπει να ζητάει; Να σου θυμίσω το dash charge όσον αφορά το r&d. Και η oneplus σου επιτρέπει να δεις τις συσκευές της από κοντά, άλλο που στην Ελλάδα δεν έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το op one όταν βγήκε ήταν killer γιατί πολύ απλά είχε πάρει πράγματα απο το πάνω ράφι τα κόλλησε και έφτιαξε ενα πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Πλέον η op σαν μέλος της κοινοπραξίας BBK έχει να επιδείξει πολλά και σε θέματα r&d (dash ch pop-up cam κτλ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάκριβα και πραγματικά οποίος αγοράσει απλά πετάει χρήμα. Αγορά 1+ στα 750 ευρώ και πώληση μετά από 3 χρόνια πχ στα πόσα; 150;

Αγορά iphone xs max στα 1200 και πώληση μετά από 3 χρόνια στα 700; 

Βάλε μέσα και τις άτοκες δόσεις και δεν βλέπω κανένα λόγο να δώσεις τόσα πολλά ντουκου για ένα κινητό.

Προσωπικά παραμένω και θα παραμένω στη κατηγορία των 200 με 250 ευρώ αλλά αυτό άλλη κουβέντα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, paris_chav είπε

Οσοι κραζετε την ΟnePlus και την καθε OnePlus, αμελειτε κατι βασικο.

Καμια εταιρια δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα.

Ολες οι εταιριες εχουν στοχο τη μεγιστοποιηση του κερδους.

Και εσεις το ιδιο θα κανατε.

Ξεκιναω με προσιτες τιμες για να με μαθουν, αν τυχον "πιασουν" οι συσκευες μου μετατρεπομαι σε value for money εταιρια, στη συνεχεια σε flagship killer και σταδιακα ανεβαζω τις τιμες μου αφου εχω αποκτησει ενα σταθερο πυρηνα πελατων για να αυξησω το ποσοστο κερδους μου.

Που ειναι το παραλογο σε ολο αυτο ;

Πολύ σωστά όλα αυτά ...εκτός εάν η "μεγιστοποίηση του κέδρους" οδηγήσει στο να χαθεί σιγά σιγά ο "σταθερός πυρήνας πελατών" (βλέπε Apple). Αλλιώς, όταν κοιτάς μόνο το σήμερα, ο λαός το λέει "αρπαχτή"...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, paris_chav είπε

Οσοι κραζετε την ΟnePlus και την καθε OnePlus, αμελειτε κατι βασικο.

Καμια εταιρια δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα.

Ολες οι εταιριες εχουν στοχο τη μεγιστοποιηση του κερδους.

Και εσεις το ιδιο θα κανατε.

Ξεκιναω με προσιτες τιμες για να με μαθουν, αν τυχον "πιασουν" οι συσκευες μου μετατρεπομαι σε value for money εταιρια, στη συνεχεια σε flagship killer και σταδιακα ανεβαζω τις τιμες μου αφου εχω αποκτησει ενα σταθερο πυρηνα πελατων για να αυξησω το ποσοστο κερδους μου.

Που ειναι το παραλογο σε ολο αυτο ;

Ξέρεις πιο είναι το θέμα; Πολύ καλά κάνει η εταιρεία και τιμολογει όπως αυτή πιστεύει. Μας τα έχει κάνει τσουρέκια όμως τόσο καιρό με το never settle value for money και το flagship killer. 

Τωρα που μεγάλωσε σαν εταιρεία και πρέπει να παίξει στα ίσα τα μεγάλα παιδιά, δεν γίνεται να τους ανταγωνιστεί σε εκείνες τις καλές τιμές. 

Έπειτα υπήρχαν οι fan boys που είχαν τατραγωνοποιησει τον κύκλο και εσπαγαν π@υτσες.

Στις συγκεκριμένες συσκευές τώρα, δεν έχω καμία αμφιβολία ότι θα είναι εξαιρετικές. 

Σαν άτομο πιστεύω πως καμία συσκευή

Ο, ΤΙ και αν προσφέρει δεν πρέπει να αξίζει παραπάνω από 4-5 κατοστάρικα. 

Προσωπικά η αγορά ενός 6Τ σε ευκαιρία είναι η χρυσή τομή. 

Κάτοχος Mate 10 pro από black Friday στα 399 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω θελω snap855, super amoled, 5k mah, 6inches, fast charge, wireless charge, jack, water/dust resist στα 300ευρω γιατι δεν εχω λεφτα και η 1+ καποτε τα πουλουσε στα 300 ευρω. Ξεκολλατε, η 1+ παιζει μπαλα στην Κινα και προφανως εκει θα μοσχοπουλησει σαν φρεσκο ψωμι. Τωρα για τα σχολεια τυπου ειναι κινεζια κλπ το αφηνω ασχολιαστω, εδω iphone, samsung και ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα προϊοντα τεχνολογιας ειναι κινεζικης κατασκευης. Επειδη η εδρα της εταιριας ανηκει στο USA, Korea κλπ δεν σημαινει οτι ειναι κιολας. Το ειχα πει και παλιοτερα για την συγκριση με τα χαβαη και τα σαμσουνγκ...οταν οι συγκεκριμενες εταιριες βγαλουν full view με pop up καμερα, mirror back δειτε τις τιμες και συγκρινετε. Αλλα εκει το χιλιαρικο δεν θα σας χαλασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...