Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκαν επίσημα τα OnePlus 7 και OnePlus 7 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Gio.di είπε

Ενώ η huawei η samsung είναι αμερικανικά με σφραγίδα!μην κάνεις παραπληροφόρηση.απο 700 ξεκινάει το Pro και 580 το απλό 7

Τα εχουμε πει χιλιες φορες, δεν εχει σημασια που κατασκευαζεται ενα προιον αλλα που σχεδιαζεται...τα Samsung ειναι Κορεατικα και τα Apple Αμερικανικα.

Τωρα αν θεωρεις προσβολη που ειπα Κινεζικο ενα Κινεζικο δεν ειναι δικο μου προβλημα ουτε το κατηγορησα για κατι που δεν ειναι, και αν σε ενοχλει τοσο πολυ μην αγοραζεις Κινεζικα.

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, george1807 είπε

Και πάλι μου λες μη επίσημες αρχικές τιμές. Το ότι μπορεί κάτι να βρεθεί αργότερα σε αρκετά φθηνότερη τιμή από αυτή που θέλησε η εταιρεία να το κυκλοφορήσει δεν μπορεί να συγκριθεί με μια αρχική τιμή ενός κινητού που δεν χάνει και την αξία του στην τελική. 

Επίσης τι σχέση έχει το πόσο καιρό έχει μια εταιρεία στον χώρο με το πόσα λεφτά πρέπει να ζητάει; Να σου θυμίσω το dash charge όσον αφορά το r&d. Και η oneplus σου επιτρέπει να δεις τις συσκευές της από κοντά, άλλο που στην Ελλάδα δεν έχει. 

Μέχρι το 1+3Τ κραταγανε μια πολύ καλή μεταπωλητικη τιμή,από το 1+5 αλλάξανε πολύ τα πράγματα,με την αύξηση της παραγωγής,και μπαίνοντας στο παιχνίδι και τα κινεζομαγαζα,από το 1+6/1+6Τ δεν λες ότι κρατάνε και αξία...Πάντα μιλάμε για τιμή αγοράς/τιμή πώλησης...Για.ριξε μια ματιά στις αγγελίες...

Όσο για το r£d τα περισσότερα από την Oppo τα περνει...Και την Pop up camera πρώτα την έβαλε η Oppo και μετά η 1+...

Διαβάζω σχόλια για reviews...Μα καλά υπάρχει κόσμος που θα αποφασίσει τι συσκευή θα πάρει από ένα βίντεο στο YouTube?? Ένταξει να δεις μερικά να πάρεις μια εικόνα από μια συσκευή,αλλά όχι και ένα βίντεο να σε κάνει να αλλάξεις γνώμη...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, GrigM είπε

Για να πάρεις κ καμία αναβάθμιση λογισμικού, εκτός από τα φλαγκσιπ σπεκς. 

 

Μην σε μπερδέψω. Απεχθάνομαι αυτό που έχει γινει η OP μετά το 3T. Αλλά η απορία σου, ήταν κάπως..

Με το s7 μεχρι και πριν 2 μηνες επαιρνα update πάντως(πλεον δεν ειναι στα χέρια μου,δεν ξερω αν παιρνει ακόμα).
Το oneplus X ούτε χρόνο δεν εκλεισε για να το παρατήσουν και να ψαχνόμαστε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, panagi0tisgr είπε

νομίζω αυτά τα βίντεο είναι για ...... !

όσες φορές εχω πάρει κινητό με SAR 1+ επειδή μιλάω πολύ μετά από ώρα με πιάνει πονοκέφαλος και ας μην το πιστεύουν κάποιοι

Αν μετά από μια ώρα στο τηλέφωνο, έχοντας τη συσκευή κολλημένη στο αυτί σου σε πιάνει πονοκέφαλος μόνο και δεν έχει και μουδιάσει και το χέρι σου, είσαι τυχερός.

Επεξ/σία από Mountzouris
Ορθογραφικό λάθος
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To 7Pro McLaren Edition θα είναι ονείρωξη αλλά θα φλερτάρει άνετα με το χιλιαρικάκι.

Πολύ ωραίο το Pro αλλά χωρίς wireless charge και ΙP rating είναι DOA στα 700+ για εμένα.

Τα ίδια ισχύουν και για το απλό 7άρι, ίδιο και χειρότερο με το Mi9 το οποίο παίρνω 200+ Ευρώ κάτω.

 

Επεξ/σία από Redragon7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, panagi0tisgr είπε

νομίζω αυτά τα βίντεο είναι για ...... !

όσες φορές εχω πάρει κινητό με SAR 1+ επειδή μιλάω πολύ μετά από ώρα με πιάνει πονοκέφαλος και ας μην το πιστεύουν κάποιοι

Δεν ξέρω αν σου απάντησε κάποιος σε αυτό, αλλά άμα νομίζεις ότι θα σε πονέσει, εν τέλει θα σε πονέσει. Το SAR  δεν έχει να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Mountzouris είπε

Αν μετά από μια ώρα στο τηλέφωνο, έχοντας τη συσκευή κολλημένη στο αυτή σου σε πιάνει πονοκέφαλος μόνο και δεν έχει και μουδιάσει και το χέρι σου, είσαι τυχερός.

Σιγα μην ασχολουνται οι πιο πολλοι στο Insomnia με το Sar...η αν μια εταιρεια παραγει τεχνολογια(Samsung) και οι κινεζοι αντιγραφουν, το κατοσταρικο να γλυτωσουν και ας παει και το παλιαμπελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Looter είπε

Είναι ξεκάθαρη η αλλαγή πλεύσης της εταιρίας η οποία αρχισε πέρυσι και συνεχίστηκε φέτος με το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ τρόπο. Νομίζουν ότι επειδή δημιούργησαν ένα κοινό που ξεκίνησε να τους προτιμά επειδή έβγαζαν ΦΘΗΝΑ κινητά με αρκετά Τοπ χαρακτηριστικά ότι μπορούν να συνεχίσουν να ταΐζουν τον κόσμο ΣΑΝΟ.

Σημερινες τιμές από Skroutz με επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας.

Huawei Mate 20 pro = 565EUR

Samsung S10e = 515EUR

Samsung S10 = 650EUR

Samsung S10+ = 755EUR

Huawei P30 Pro = 810EUR

 

Κι μέχρι να κυκλοφορήσει το OP7 θα είναι ακόμα χαμηλότερες οι ανωτέρω τιμές.

 

Ειναι πραγματικά ΑΣΤΕΙΕΣ οι τιμές των συσκευών και τα «high end» χαρακτηριστικά είναι καθρεφτάκια για ιθαγενείς...

 

ΡΙΞΤΕ ΤΟΥΣ ΑΚΥΡΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ!!!

 

Λιγο off topic sorry, αλλα δεν εχω καταλάβει ποτέ γιατι οι τιμές στα samsung σειρά S που κοιτάω πάντα τα dual sim ειναι αρκετά πιο φθηνά απο τα single. 

Π.Χ. 650ε το dual και 800ε το απλό για το S10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αρχικές τιμές είναι ανταγωνιστική η op σε σχέση με τους κλασσικούς παίχτες,τώρα εδώ εμείς συγκρίνουμε τιμές Σκρουτζ (πρακτικά καλά κάνουμε).Οι τιμές της Op σε Ευρώπη από το site δε πέφτουν μεν διατηρούν μεταπωλητική αξία δε.Θα πάρεις τώρα s10e και όσο το έχεις θα πέφτει...Αμα έχεις 5/5t αναβαθμίζεις σε 7 απλο.Αμα θες ότι πιο γρήγορο πας σε 7 pro ένα 200αρι κάτω από τις αρχικές τιμές των υπολοίπων με κάποια θετικά/αρνητικά διαλέγεις και παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimlost είπε

Μέχρι το 1+3Τ κραταγανε μια πολύ καλή μεταπωλητικη τιμή,από το 1+5 αλλάξανε πολύ τα πράγματα,με την αύξηση της παραγωγής,και μπαίνοντας στο παιχνίδι και τα κινεζομαγαζα,από το 1+6/1+6Τ δεν λες ότι κρατάνε και αξία...Πάντα μιλάμε για τιμή αγοράς/τιμή πώλησης...Για.ριξε μια ματιά στις αγγελίες...

Όσο για το r£d τα περισσότερα από την Oppo τα περνει...Και την Pop up camera πρώτα την έβαλε η Oppo και μετά η 1+...

Διαβάζω σχόλια για reviews...Μα καλά υπάρχει κόσμος που θα αποφασίσει τι συσκευή θα πάρει από ένα βίντεο στο YouTube?? Ένταξει να δεις μερικά να πάρεις μια εικόνα από μια συσκευή,αλλά όχι και ένα βίντεο να σε κάνει να αλλάξεις γνώμη...

Και πάλι όμως έχει πολύ πιο ψηλή μεταπωλητική αξία από τον μέσο όρο. Μπορεί να τα παίρνει από τον oppo όμως και πάλι τα φέρνει πρώτα σε σχέση με τις υπόλοιπες μεγάλες εταιρείες. Μπορεί και να τα δουλεύει παράλληλα και σε συνεργασία με την oppo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, P_R tech είπε

Σε αρχικές τιμές είναι ανταγωνιστική η op σε σχέση με τους κλασσικούς παίχτες,τώρα εδώ εμείς συγκρίνουμε τιμές Σκρουτζ (πρακτικά καλά κάνουμε).Οι τιμές της Op σε Ευρώπη από το site δε πέφτουν μεν διατηρούν μεταπωλητική αξία δε.Θα πάρεις τώρα s10e και όσο το έχεις θα πέφτει...Αμα έχεις 5/5t αναβαθμίζεις σε 7 απλο.Αμα θες ότι πιο γρήγορο πας σε 7 pro ένα 200αρι κάτω από τις αρχικές τιμές των υπολοίπων με κάποια θετικά/αρνητικά διαλέγεις και παίρνεις.

 

ποιος σας τα εχει πει αυτα οτι οι τιμες δε πεφτουνε? μια χαρα κατρακυλανε οπως και στην ελλαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, hakunamatata είπε

φιλε μου ξερω πολυ καλα μετα απο 2 1+ που εχουν το σερβις. Τωρα εχω το 3Τ και το κινητο εχει βγει εδω και λιγους μηνες απο την εγγυηση, και θελω να του αλλαξω μπαταρια...Το 3τ παιζει να ειναι το πιο ευκολο κινητο σε αλλαγη μπαταριας και η ολη διαδικασια κραταει το πολυ 5 λεπτα....Η 1+ ομως δεν σου στελνει τη μπαταρια για να το κανεις μονος σου και εγω πρεπει να στειλω το κινητο σε εκεινους και να μεινω χωρις συσκευη για καμμια 10αρια μερες στο χαλαρο για μια δουλεια των 5 λεπτων. 

Το 5ημερο που λες δεν παιζει σε καμμια περιπτωση, τοσος ειναι ο χρονος που χρειαζονται τα ταχυδρομια στην καλυτερη αν ολα πανε καλα...οταν εστειλα το πρωτο 1+ το πηρα πισω σε 13 μερες...μια βδιομαδα κοντα θελει να σου ερθει η συσκευη απο τη στιγμη που θα την παραγγειλεις αν υπαρχει σε αποθεμα

Να σου στείλει η oneplus μπαταρία; Ποια εταιρεία στέλνει; Υπάρχουν ένα σωρό μπαταρίες OEM στο ebay να κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2014: OnePlus One 269€ -> αυξήθηκε μετά από λίγο σε 299€
2015: OnePlus 2 339€
2016: OnePlus 3 399€
2016: OnePlus 3t 439€
2017: OnePlus 5 499€
2017: OnePlus 5t 499€
2018: OnePlus 6 519€
2018: OnePlus 6t 549€
2019: OnePlus 7 549€ / OnePlus 7 pro 6GB/128GB 699€ / OnePlus 7 pro 8GB/256GB 749€

 

-----------------------------

 

Κάποτε είχε την μιση τιμη απο την αρχική των πραγματικων ναυαρχιδων και οταν εβγαινε εξακολουθούσε να είχε αισθητα χαμηλότερη τιμή απο την τιμή σε διάφορα μαγαζια(skroutz κλπ) που μπορουσε καποιος να αγορασει ναυαρχιδες.
Τώρα πια έχει ~30% χαμηλοτερη τιμη απο την αρχική των πραγματικων ναυαρχιδων και παρομοια τιμή με την τιμή σε διάφορα μαγαζια(skroutz κλπ) που μπορει καποιος να αγορασει ναυαρχιδες.

Εχει βελτιωθει και μειωσει την διαφορα σε χαρακτηριστικα απο τις πραγματικες ναυαρχιδες αλλα παραμενει υποδεεστερο σε καμερα και μερικες ελλειψεις(IP πιστοποιηση, απουσια microsd που σε ωθεί σε μεγαλυτερη χωρητικοτητα, απουσια wireless charging, αδυναμια να το δεις και να το αγορασεις επι τοπου απο μαγαζι, πιο αργο service κλπ).

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...