Προς το περιεχόμενο

Αρνητικά του Redmi Note 7


ondoin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, osfp1978 είπε

Δηλαδη να αγορασω ενα κινητο και να κανω ολες αυτες τις επεμβασεις για να δουλευει καλα; Μας δουλευετε;Και για να λεω μετα οτι τα redmi ειναι τα καλυτερσ;Ειστε για λυπηση κριμα.....

Να τις κανεις εφοσον εισαι προχωρημενος χρηστης και ζητας απο το κινητο πολλα περισσοτερα απο οτι μπορει να δωσει. Δεν αναφερομαι μονο στα Χιαομι, αλλα σε ολα τα εξυπνα τηλεφωνα. Αν δεν θες το αφηνεις οπως ειναι και η ζωη συνεχιζεται. Δεν θα σου πει κανενας τιποτα, και ουτε θα σε κατηγορησει. Σιγουρα για λυπηση δεν μας λες εφοσον για καποιο λογο το κανουμε, που εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως βλεπετε υπαρχουν και αλλες φωνες που λενε το προφανες.Δηλαδη αγοραζεις ενα κινητο ετοιμο και δεν κανεις επεμβασεις τυπου gcam,root και ενα σωρο αχρηστα για την πλειοψηφια του κοσμου προγραμματα.Και φυσικα ψωνιζεις απο Ελλαδα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο θεμα εγγυησης αντιπροσωπειας.Αλλα παιδες μην κανετε τους παντογνωστες αυτο ειναι εντελως βκακωδες απο μερους σας.Ουτε και εγω ειμαι παντογνωστης.Και προπαντως να δεχεστε τις αποψεις των υπολοιπων που διαφωνουν με αυτα που λετε.Το φορουμ ειναι σαιτ συμβουλευτικου χαρακτηρα και οχι επιβολης αποψεων.Φυσικα ουτε και εγω εχω την απσιτηση να συμφωνειτε με αυτα που λεω αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη και μαλιστα με επιχειρηματα,οποτε δεν τα βγαζω ετσι απ το μυαλο μου.

Να διορθωσω και ενα λαθος απο μερους μου το antutu του note 7 ειναι στα 139000 και οχι 104000 που εγραψα χθες.Αυτο το νουμερο ειναι του redmi 7.

 

Επεξ/σία από ad276
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ad276 είπε

Και προπαντως να δεχεστε τις αποψεις των υπολοιπων που διαφωνουν με αυτα που λετε.

Το φορουμ ειναι σαιτ συμβουλευτικου χαρακτηρα και οχι επιβολης αποψεων.

Γελανε και οι πετρες

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Android σου δίνει την δυνατότητα να ενεργοποιηθεί η Εξοικονόμηση μπαταρίας όταν πέσει κάτω από ένα συγκεκριμένο ποσοστό. Η Xiaomi όμως αφαίρεσε την λειτουργία στην τελευταία έκδοση του MIUI και μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο χειροκίνητα. Εκτός αυτού η Εξοικονόμηση δεν απενεργοποιείται αυτόματα όταν το κινητό μπει στην πρίζα. Και απενεργοποιείται μόνο όταν η μπαταρία φτάσει στο 60%! Για να κάνεις χρήση της εφαρμογής της "Ασφάλεια" πρέπει να συμφωνήσεις με την συλλογή και επεξεργασία των δεδομένων σου.

IMG_20190518_220931.jpg

Screenshot_2019-05-18-22-04-59-958_com.android.settings.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γελανε και οι πετρες

Αυτο οφειλεται σε εξαπατηση μου απο την samsung μεσω της arvato.Αλλα και παλι θα προτιμουσα το skin της σε σχεση με το miui.

19 λεπτά πριν, ondoin είπε

Το Android σου δίνει την δυνατότητα να ενεργοποιηθεί η Εξοικονόμηση μπαταρίας όταν πέσει κάτω από ένα συγκεκριμένο ποσοστό. Η Xiaomi όμως αφαίρεσε την λειτουργία στην τελευταία έκδοση του MIUI και μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο χειροκίνητα. Εκτός αυτού η Εξοικονόμηση δεν απενεργοποιείται αυτόματα όταν το κινητό μπει στην πρίζα. Και απενεργοποιείται μόνο όταν η μπαταρία φτάσει στο 60%! Για να κάνεις χρήση της εφαρμογής της "Ασφάλεια" πρέπει να συμφωνήσεις με την συλλογή και επεξεργασία των δεδομένων σου.

IMG_20190518_220931.jpg

Screenshot_2019-05-18-22-04-59-958_com.android.settings.png

Και μετα φωναζουν οι Αμερικανοι για την huawei.Αυτα δεν τα εχουν παρει χαμπαρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι πήρες κινητό χωρίς να ξέρεις τι παίρνεις, και μετά ζητάς τα ρέστα απο την Xiaomi επειδή το Redmi Note 7 και η MIUI δεν ειναι αυτό που σε βολεύει.

Αρχικά για τα παράπονα σου απο το κινητό αυτό καθευατό:

Δεν είναι Bezeless: ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δε θα ήταν bezeless. Κινητό των 200€ με LCD οθόνη είναι. Είναι οτι πιο bezeless θα μπορούσες να βρείς σε αυτη την τιμή.

Αργή φόρτιση: Δεν ξέρω γιατι το δικό σου θέλει δυο ώρες, εμένα με QC 3.0 φορτιστή θέλει μια ωρίτσα και κάτι ψιλά. Επίσης σε 30-40 λεπτάκια έχει φορτίσει 10-80% που φτάνει για μια μέρα οτι και αν του κάνεις.

48MP κάμερα : Ο αισθητήρας ΕΙΝΑΙ 48MP, δεν υπάρχει καν συζήτηση εδώ. Το οτι κάνει Pixel Binning και ενώνει τα 4 pixel σε ένα για να έχει μεγαλύτερα και φωτεινότερα pixel, δεν κάνει τον αισθητήρα μικρότερο. Οι φωτογραφίες που βγαίνουν ειναι 12MP, αυτό δεν έχει να κάνει με τον αισθητήρα ο οποίος είναι πράγματι 48MP.

Ηχος : Ο ήχος απο το ηχεία είναι απλά μέτριος, όπως και η οθόνη ειναι απλά μέτρια, όπως και οι επιδόσεις είναι απλά μέτριες. Έδωσες 200€ για ένα μέτριο κινητό και αυτό πήρες.

Μεγεθος: Το μέγεθος του ειναι τυπικό για μια συσκευή με αναλογία 19:9 και οθόνη 6.3". Αν ήθελες κινητό με μέγεθος του S9, θα έπρεπε να βρείς ένα με παρόμοια οθόνη.

Δικαιώματα: Η αδειοδότηση των εφαρμογών για να αποκτήσουν δικαιώματα στα δεδομένα σου δεν καταλαβαίνω πως θεωρείτε αρνητικό. Εννοείται πως ΚΑΘΕ εφαρμογή, πριν αποκτήσει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ άδεια θα πρέπει να ζητάει τη συγκατάθεση σου.

Στο θέματα της MIUΙ τώρα, το ίδιο κινητό έχουμε, μια ψιλορύθμιση έκανα για τα Chatheads του Facebook, και αυτό ηταν όλο. Δεν έχω θέμα ειδοποιήσεων σε Viber, Messenger Mail κτλ. Μηπως έχεις ενεργοποιημένη τo Adaptive Battery; Στη χειρότερη έχω δει μικρή καθυστέρηση σε ειδοποιήσεις, χαμένες έχω να δώ απο το MIUI 8.0.

To πρόβλημα του Gmail πως είναι θέμα της MIUI;

Ολα όσα εσύ θεωρείς Bloatware δε σημαίνει οτι είναι. Το οτι έχει εφαρμογή τηλεκοντρόλ είναι αυτονόητο απο τη στιγμή που έχει θύρα υπερύθρων, το οτι έχει QR Scanner δεν νομίζω οτι ειναι το μεγαλύτερο πρόβλημα στον κόσμο. Εγώ π.χ δε χρησιμοποιώ το κομπιουτεράκι στα κινητά, κατεβάζω άλλο. Αυτό δε σημαίνει οτι η αρχική εφαρμογή ειναι Bloatware.

Γενικά, χωρίς να έχω καμία πρόθεση να σου "επιτεθώ", δεν ξέρεις τι ψώνισες. Αν έψαχνες λιιιγο για το MIUI, τα μισά απο αυτά που βλέπεις προβλήματα θα τα είχες μάθει πριν το πάρεις. Τώρα ξέρεις οτι η MIUI δεν είναι για σένα, αλλα το αν αξίζει τα λεφτά του ή όχι το κινητό δεν έχει να κάνει με τα προσωπικά σου γούστα. ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ το Redmi Note 7 δεν ειναι το κινητό που θα σου δώσει την εμπειρία που θες, αλλα για αυτό δεν είναι υπεύθυνη η MIUI, την οποία κατηγορείς "για πολλές επιλογές" την ίδια ώρα που αυτές οι πολλές επιλογές, είναι αυτό που την κάνει απαραίτητη σε κάποιους άλλους.

Εντελώς φιλικά, πουλα το και πάρε κάτι άλλο :)

 

Α! και αυτό που λές για την εμφάνιση των εικονιδίων στην Statusbar, είναι απλά μια ρύθμιση.

1 ώρα πριν, ondoin είπε

Μερικά τρελά permissions.

Screenshot_2019-05-18-19-02-19-802_com.google.android.packageinstaller.png

Screenshot_2019-05-18-19-00-55-982_com.google.android.packageinstaller.png

Screenshot_2019-05-18-19-01-19-272_com.google.android.packageinstaller.png

Η πυξίδα θέλει να τραβάει βίντεο γιατι σου επιτρέπει να βλέπεις σε "AR" το χώρο γύρω σου και να σου δείχνει την πυξίδα, οι σημειώσεις θέλουν τις κλήσεις, γιατι σου δίνουν τη δυνατότητα να πατήσεις έναν αριθμό που έχεις σημειώσει και να τον καλέσει άμεσα. ο καιρός δεν ξέρω ποιον θέλει να πάρει τηλέφωνο. Το Αρνιακό ίσως;

Το ζήτημα που σου ξεφεύγει ειναι το "απόρριψη" που υπάρχει κάτω. Το οτι σου ζητάνε δικαιώματα δε σημαίνει οτι τα δίνεις.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι πήρες κινητό χωρίς να ξέρεις τι παίρνεις, και μετά ζητάς τα ρέστα απο την Xiaomi επειδή το Redmi Note 7 και η MIUI δεν ειναι αυτό που σε βολεύει.

Αρχικά για τα παράπονα σου απο το κινητό αυτό καθευατό:

Δεν είναι Bezeless: ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δε θα ήταν bezeless. Κινητό των 200€ με LCD οθόνη είναι. Είναι οτι πιο bezeless θα μπορούσες να βρείς σε αυτη την τιμή.

Αργή φόρτιση: Δεν ξέρω γιατι το δικό σου θέλει δυο ώρες, εμένα με QC 3.0 φορτιστή θέλει μια ωρίτσα και κάτι ψιλά. Επίσης σε 30-40 λεπτάκια έχει φορτίσει 10-80% που φτάνει για μια μέρα οτι και αν του κάνεις.

48MP κάμερα : Ο αισθητήρας ΕΙΝΑΙ 48MP, δεν υπάρχει καν συζήτηση εδώ. Το οτι κάνει Pixel Binning και ενώνει τα 4 pixel σε ένα για να έχει μεγαλύτερα και φωτεινότερα pixel, δεν κάνει τον αισθητήρα μικρότερο. Οι φωτογραφίες που βγαίνουν ειναι 12MP, αυτό δεν έχει να κάνει με τον αισθητήρα ο οποίος είναι πράγματι 48MP.

Ηχος : Ο ήχος απο το ηχεία είναι απλά μέτριος, όπως και η οθόνη ειναι απλά μέτρια, όπως και οι επιδόσεις είναι απλά μέτριες. Έδωσες 200€ για ένα μέτριο κινητό και αυτό πήρες.

Μεγεθος: Το μέγεθος του ειναι τυπικό για μια συσκευή με αναλογία 19:9 και οθόνη 6.3". Αν ήθελες κινητό με μέγεθος του S9, θα έπρεπε να βρείς ένα με παρόμοια οθόνη.

Δικαιώματα: Η αδειοδότηση των εφαρμογών για να αποκτήσουν δικαιώματα στα δεδομένα σου δεν καταλαβαίνω πως θεωρείτε αρνητικό. Εννοείται πως ΚΑΘΕ εφαρμογή, πριν αποκτήσει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ άδεια θα πρέπει να ζητάει τη συγκατάθεση σου.

Στο θέματα της MIUΙ τώρα, το ίδιο κινητό έχουμε, μια ψιλορύθμιση έκανα για τα Chatheads του Facebook, και αυτό ηταν όλο. Δεν έχω θέμα ειδοποιήσεων σε Viber, Messenger Mail κτλ. Μηπως έχεις ενεργοποιημένη τo Adaptive Battery; Στη χειρότερη έχω δει μικρή καθυστέρηση σε ειδοποιήσεις, χαμένες έχω να δώ απο το MIUI 8.0.

To πρόβλημα του Gmail πως είναι θέμα της MIUI;

Ολα όσα εσύ θεωρείς Bloatware δε σημαίνει οτι είναι. Το οτι έχει εφαρμογή τηλεκοντρόλ είναι αυτονόητο απο τη στιγμή που έχει θύρα υπερύθρων, το οτι έχει QR Scanner δεν νομίζω οτι ειναι το μεγαλύτερο πρόβλημα στον κόσμο. Εγώ π.χ δε χρησιμοποιώ το κομπιουτεράκι στα κινητά, κατεβάζω άλλο. Αυτό δε σημαίνει οτι η αρχική εφαρμογή ειναι Bloatware.

Γενικά, χωρίς να έχω καμία πρόθεση να σου "επιτεθώ", δεν ξέρεις τι ψώνισες. Αν έψαχνες λιιιγο για το MIUI, τα μισά απο αυτά που βλέπεις προβλήματα θα τα είχες μάθει πριν το πάρεις. Τώρα ξέρεις οτι η MIUI δεν είναι για σένα, αλλα το αν αξίζει τα λεφτά του ή όχι το κινητό δεν έχει να κάνει με τα προσωπικά σου γούστα. ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ το Redmi Note 7 δεν ειναι το κινητό που θα σου δώσει την εμπειρία που θες, αλλα για αυτό δεν είναι υπεύθυνη η MIUI, την οποία κατηγορείς "για πολλές επιλογές" την ίδια ώρα που αυτές οι πολλές επιλογές, είναι αυτό που την κάνει απαραίτητη σε κάποιους άλλους.

Εντελώς φιλικά, πουλα το και πάρε κάτι άλλο :)

Α! και αυτό που λές για την εμφάνιση των εικονιδίων στην Statusbar, είναι απλά μια ρύθμιση.

Η πυξίδα θέλει να τραβάει βίντεο γιατι σου επιτρέπει να βλέπεις σε "AR" το χώρο γύρω σου και να σου δείχνει την πυξίδα, οι σημειώσεις θέλουν τις κλήσεις, γιατι σου δίνουν τη δυνατότητα να πατήσεις έναν αριθμό που έχεις σημειώσει και να τον καλέσει άμεσα. ο καιρός δεν ξέρω ποιον θέλει να πάρει τηλέφωνο. Το Αρνιακό ίσως;

Το ζήτημα που σου ξεφεύγει ειναι το "απόρριψη" που υπάρχει κάτω. Το οτι σου ζητάνε δικαιώματα δε σημαίνει οτι τα δίνεις.

Μερικοί έχουν ξεχάσει τι σημαίνει ακριβό - φθηνό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι πήρες κινητό χωρίς να ξέρεις τι παίρνεις, και μετά ζητάς τα ρέστα απο την Xiaomi επειδή το Redmi Note 7 και η MIUI δεν ειναι αυτό που σε βολεύει.

Αρχικά για τα παράπονα σου απο το κινητό αυτό καθευατό:

Δεν είναι Bezeless: ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δε θα ήταν bezeless. Κινητό των 200€ με LCD οθόνη είναι. Είναι οτι πιο bezeless θα μπορούσες να βρείς σε αυτη την τιμή.

Αργή φόρτιση: Δεν ξέρω γιατι το δικό σου θέλει δυο ώρες, εμένα με QC 3.0 φορτιστή θέλει μια ωρίτσα και κάτι ψιλά. Επίσης σε 30-40 λεπτάκια έχει φορτίσει 10-80% που φτάνει για μια μέρα οτι και αν του κάνεις.

48MP κάμερα : Ο αισθητήρας ΕΙΝΑΙ 48MP, δεν υπάρχει καν συζήτηση εδώ. Το οτι κάνει Pixel Binning και ενώνει τα 4 pixel σε ένα για να έχει μεγαλύτερα και φωτεινότερα pixel, δεν κάνει τον αισθητήρα μικρότερο. Οι φωτογραφίες που βγαίνουν ειναι 12MP, αυτό δεν έχει να κάνει με τον αισθητήρα ο οποίος είναι πράγματι 48MP.

Ηχος : Ο ήχος απο το ηχεία είναι απλά μέτριος, όπως και η οθόνη ειναι απλά μέτρια, όπως και οι επιδόσεις είναι απλά μέτριες. Έδωσες 200€ για ένα μέτριο κινητό και αυτό πήρες.

Μεγεθος: Το μέγεθος του ειναι τυπικό για μια συσκευή με αναλογία 19:9 και οθόνη 6.3". Αν ήθελες κινητό με μέγεθος του S9, θα έπρεπε να βρείς ένα με παρόμοια οθόνη.

Δικαιώματα: Η αδειοδότηση των εφαρμογών για να αποκτήσουν δικαιώματα στα δεδομένα σου δεν καταλαβαίνω πως θεωρείτε αρνητικό. Εννοείται πως ΚΑΘΕ εφαρμογή, πριν αποκτήσει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ άδεια θα πρέπει να ζητάει τη συγκατάθεση σου.

Στο θέματα της MIUΙ τώρα, το ίδιο κινητό έχουμε, μια ψιλορύθμιση έκανα για τα Chatheads του Facebook, και αυτό ηταν όλο. Δεν έχω θέμα ειδοποιήσεων σε Viber, Messenger Mail κτλ. Μηπως έχεις ενεργοποιημένη τo Adaptive Battery; Στη χειρότερη έχω δει μικρή καθυστέρηση σε ειδοποιήσεις, χαμένες έχω να δώ απο το MIUI 8.0.

To πρόβλημα του Gmail πως είναι θέμα της MIUI;

Ολα όσα εσύ θεωρείς Bloatware δε σημαίνει οτι είναι. Το οτι έχει εφαρμογή τηλεκοντρόλ είναι αυτονόητο απο τη στιγμή που έχει θύρα υπερύθρων, το οτι έχει QR Scanner δεν νομίζω οτι ειναι το μεγαλύτερο πρόβλημα στον κόσμο. Εγώ π.χ δε χρησιμοποιώ το κομπιουτεράκι στα κινητά, κατεβάζω άλλο. Αυτό δε σημαίνει οτι η αρχική εφαρμογή ειναι Bloatware.

Γενικά, χωρίς να έχω καμία πρόθεση να σου "επιτεθώ", δεν ξέρεις τι ψώνισες. Αν έψαχνες λιιιγο για το MIUI, τα μισά απο αυτά που βλέπεις προβλήματα θα τα είχες μάθει πριν το πάρεις. Τώρα ξέρεις οτι η MIUI δεν είναι για σένα, αλλα το αν αξίζει τα λεφτά του ή όχι το κινητό δεν έχει να κάνει με τα προσωπικά σου γούστα. ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ το Redmi Note 7 δεν ειναι το κινητό που θα σου δώσει την εμπειρία που θες, αλλα για αυτό δεν είναι υπεύθυνη η MIUI, την οποία κατηγορείς "για πολλές επιλογές" την ίδια ώρα που αυτές οι πολλές επιλογές, είναι αυτό που την κάνει απαραίτητη σε κάποιους άλλους.

Εντελώς φιλικά, πουλα το και πάρε κάτι άλλο :)

Α! και αυτό που λές για την εμφάνιση των εικονιδίων στην Statusbar, είναι απλά μια ρύθμιση.

Η πυξίδα θέλει να τραβάει βίντεο γιατι σου επιτρέπει να βλέπεις σε "AR" το χώρο γύρω σου και να σου δείχνει την πυξίδα, οι σημειώσεις θέλουν τις κλήσεις, γιατι σου δίνουν τη δυνατότητα να πατήσεις έναν αριθμό που έχεις σημειώσει και να τον καλέσει άμεσα. ο καιρός δεν ξέρω ποιον θέλει να πάρει τηλέφωνο. Το Αρνιακό ίσως;

Το ζήτημα που σου ξεφεύγει ειναι το "απόρριψη" που υπάρχει κάτω. Το οτι σου ζητάνε δικαιώματα δε σημαίνει οτι τα δίνεις.

Αυτα πρεπει να τα λετε ομως οταν συμβουλευετε την αγορα ενος redmi.Και οχι να λετε παρ το με κλειστα ματια και εισαι κομπλε,που κανει η πλειοψηφια εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θελω να κανω τον συνηγορο κανενος αλλά επειδη βλεπω οτι το θεμα εχει γινει αντικειμενο αντιπαραθεσεων.

Οταν ενας φιλος ρωταει στο φορουμ για αγορα κινητου, δινοντας μπατζετ και στοιχεια που θα ηθελε να εχει συσκευη, τα παιδια που μπαινουν στον κοπο να προτεινουν συσκευες, το κανουν απο αποψη hardware των συσκευων κατα κυριο λογο.

Δεν μπορει εγω ή καποιος αλλος να ξερουμε αν στον ταδε αρεσει ή μισει το Miui, το One ui, το oxygenOS, το iOS, ουτε να το προβλεψουμε.

Επεξ/σία από paris_chav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ad276 είπε

Αυτα πρεπει να τα λετε ομως οταν συμβουλευετε την αγορα ενος redmi.Και οχι να λετε παρ το με κλειστα ματια και εισαι κομπλε,που κανει η πλειοψηφια εδω μεσα.

Μα στην πλειοψηφία ισχύει το "παρτό και είσαι κομπλέ" Ο TS παραπονιέται γιατι τα notifications δεν γίνονται Swipe και προς τα δεξιά αλλα μόνο προς τα αριστερά, και επειδή δεν μπορεί να αλλάξει το ποσοστό μπαταρία που ενεργοποιεί τη λειτουργία εξοικονόμισης. Για να μην πουμε για κατασκευαστικές απαιτήσεις τύπου "δεν είναι Bezeless" σε κινητό των 200€. Οποιος κοιτάει να πάρει το Redmi κοιτάει να πάρει ένα μέτριο κινητό. Το Note 7 δεν είναι εξαιρετικό πουθενά εκτός της μπαταρίας, αλλα δε σε απογοητεύει και πουθενά. Είναι το καλύτερο μέτριο κινητό της αγοράς.  Για τη MIUI τώρα, δεν μπορώ να γράφω ολα τα θετικά και τα αρνητικά ενός UI Skin σε μια πρόταση αγοράς. Το "εχει MIUI" το θεωρώ πλέον αρκετό, τα θετικά της και τα αρνητικά της είναι πασίγνωστα. Αν δεν είσαι διατεθειμένος να κάνεις τις υποχωρήσεις που πρέπει, ανεβάζεις το μπάτζετ και παίρνεις κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2019 στις 9:40 ΜΜ, chios είπε

Για την κάμερα διαφωνώ,  είδα φωτογραφίες βράδυ και μου έπεσε το σαγονι,  με gcam βέβαια. 

Εγώ το miui το λατρεύω όταν το φέρεις στα μέτρα σου είναι τέλειο με απίστευτες ρυθμίσεις. 

ο μέσος χρήστης δεν ξέρει ούτε απο gcam ούτε απο cam g ουτε απο adb οουτε απο τπτ απο ολα αυτα θελει να το βγαλει απο το κουτι να βαλει τα apps του και να μην κανει τπτ αλλο και ολα να παιζουν τελεια... ολα τα υπολιπα ειναι για μας που ασχολιομαστε.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Black Demis είπε

ο μέσος χρήστης δεν ξέρει ούτε απο gcam ούτε απο cam g ουτε απο adb οουτε απο τπτ απο ολα αυτα θελει να το βγαλει απο το κουτι να βαλει τα apps του και να μην κανει τπτ αλλο και ολα να παιζουν τελεια... ολα τα υπολιπα ειναι για μας που ασχολιομαστε.........

Όλα αυτά το κάνει και το 7αρι απλά αυτά τα έξτρα με gcam κλπ προσφέρουν ένα έξτρα καλύτερο αποτέλεσμα από την συσκευή και το gcam σε όλα τα κινητά το κάνει αυτό με τις ανάλογες ρυθμίσεις κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Όλα αυτά το κάνει και το 7αρι απλά αυτά τα έξτρα με gcam κλπ προσφέρουν ένα έξτρα καλύτερο αποτέλεσμα από την συσκευή και το gcam σε όλα τα κινητά το κάνει αυτό με τις ανάλογες ρυθμίσεις κλπ 

εμένα πάντως ήρθε η ξαδέλφι να το σεταρω ειδοποιήσεις δεν έπαιζαν ξυπνητήρι είχε θέμα και χίλια άλλα δύο (τα περισσότερα λύθηκαν με το καλημερα με μερικές ρυθμίσεις και μερικές αφαιρέσεις απο το adb) για βαλτην αυτήν να το κάνει............. ποτέ....... ετσι θα το ειχε πάντα

 

ξέρω τεράστιο λάθος που μίλησα αρνητικά για κάποιο xiaomi θα πέσουν να με φάνε (τον topic starter το θεωρώ κάτι σαν τρελό που θέλει να αυτοκτονήσει με αυτα που εγραψε )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Black Demis είπε

εμένα πάντως ήρθε η ξαδέλφι να το σεταρω ειδοποιήσεις δεν έπαιζαν ξυπνητήρι είχε θέμα και χίλια άλλα δύο (τα περισσότερα λύθηκαν με το καλημερα με μερικές ρυθμίσεις και μερικές αφαιρέσεις απο το adb) για βαλτην αυτήν να το κάνει............. ποτέ....... ετσι θα το ειχε πάντα

ξέρω τεράστιο λάθος που μίλησα αρνητικά για κάποιο xiaomi θα πέσουν να με φάνε (τον topic starter το θεωρώ κάτι σαν τρελό που θέλει να αυτοκτονήσει με αυτα που εγραψε )

Γενικά τα 2 που είπες μου φαίνονται τελείως παράξενα αλλά τέλος πάντων οκ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...