Προς το περιεχόμενο

Οι δημιουργοί του Game of Thrones, David Benioff και D.B Weiss αναλαμβάνουν την επόμενη ταινία Star Wars


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

D & D  όπως λέμε Dumb & Dumber !

Απο ότι γράφεται στο διαδίκτυο, το σακάτεμα του Game of Thrones έκανε πολλούς να δουν απο πρώτο χέρι τη συγγραφική δεινότητα των παραπάνω "ταλαντούχων" κυρίων.

Στο youtube και στα forums λένε ότι η λογική και το πνεύμα της σειράς καθώς και οι κτισμένοι (μέσα σε 6 σεζόν) χαρακτήρες διαλύθηκαν προς χάρη του cheap WOW factor.  Διαλύθηκαν , υποτιμώντας παράλληλα και νοημοσύνη των θεατών.

Πιστεύω ότι το after-taste της σειράς καθορίζεται απο την 8η σεζόν, άλλωστε. Κρίμα για την κακοποίηση!

Θα μπορούσε να είναι ΕΠΟΣ αν τελείωνε με τη σφραγίδα του Martin.

Tέλος πάντων. Ευχαριστούμε για όλες τις προηγούμενες σειρές.

YΣ. Το Star Wars σύμπαν δεν το βλέπω καλά.  Άλλωστε το mainstream cinema δεν υποστήριξε ποτέ ποιότητα, καθαρότητα, και συνέπεια.
 To δημιουργικό έργο παύει να είναι έργο / τέχνη , γίνεται προιόν αναλώσιμο, κακοποιήσιμο, παροδικό. Οι ιδέες εκεί φθείρονται.
Αυτές είναι οι αρχές τους..  Δεν θα πάρω.

Επεξ/σία από Karnov
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/5/2019 στις 9:41 ΜΜ, Zengar Zombolt είπε

Αν κρίνω τι έκαναν στην τελευταία σεζόν το Game of Thrones οι D&D και μετά από την αθλιότητα που ήταν το The Last Jedi μάλλον αυτό είναι το τελευταίο καρφί στο φέρετρο του Star Wars........
ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± rip star wars 

 

νομίζω ότι η μέγιστη αθλιότητα ήταν είναι και θα είναι το The force awakens

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gordonas είπε

 Είναι Παρασκευή και το επεισόδιο έχει παιχτεί από την Δευτέρα. Spoiler είναι αυτό; Μήπως να μην γράψω και για τον Darth Vader ποιανού ήταν πατέρας;;;

Κουμάντο θα μας κανείς ποτέ θα τα δούμε; Τραβά σε θέμα του GoT βάλε spoiler alert και βγάλε τα σωψυχα σου. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το εν λόγω μαγαζί έχει φέρει σε POPακια πολύ Game of Thrones και Star Wars. Κάπου έπιασε το μάτι μου και τον δημιουργό. Ξέρω ότι είναι άσχετο με το θέμα απλά έχω τρέλα με τα POPS 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, vabill είπε

Κουμάντο θα μας κανείς ποτέ θα τα δούμε; Τραβά σε θέμα του GoT βάλε spoiler alert και βγάλε τα σωψυχα σου. 

Αδερφέ καλό είναι όταν έχεις άδικο να υστερείς σε ύφος και παραξενια,φυσικά και είναι δικαίωμα σου πότε θα τα δεις αλλά δεν μπορείς να απαγορεύσεις σε κάποιον να μιλήσει για μια σειρά επειδή εσύ μπορεί να έχεις μάθει να βλέπεις μια σεζόν αφού τελειώσει,μπορείς κάλλιστα να απέχεις από φορουμς και κοινωνικά δίκτυα μιας και εννοείται ότι οι δυσαρεστημένοι θα αναφεροντουσαν σε αυτήν,και ειδικά για μια σειρά τέτοιου βεληνεκούς.

Οπότε φιλικά στο λέω να απέχεις γιατί για τέτοιους λόγους ασημαντους συνήθως γίνονται Τσετσενία τα νήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/5/2019 στις 11:11 ΜΜ, vabill είπε

Κουμάντο θα μας κανείς ποτέ θα τα δούμε; Τραβά σε θέμα του GoT βάλε spoiler alert και βγάλε τα σωψυχα σου. 

 

Να την δεις και μετά από 10 χρόνια, τι με νοιάζει; Όταν όμως έχει παιχτεί ένα επεισόδιο 4-5 ημέρες και συζητάμε για τους σκηνοθέτες του, μπορώ να γράψω ότι θέλω. 

Αυτό το θέμα θα είναι γεμάτο spoiler δεν το καταλαβαίνεις; Δεν έχεις διαβάσει πουθενά ότι υπάρχουν αντιδράσεις για τον τελευταίο κύκλο του GoT; Τι περίμενες να γράφουμε εδώ πέρα; Για τα Φιλαράκια; Τι μπαίνεις να διαβάσεις αφού δεν έχεις δει το επεισόδιο; 

Επεξ/σία από gordonas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Πριν από μισή ώρα leakαρε το τελευταίο επεισόδιο. Πεθαίνουν όλοι και ζει μόνο η Άρυα.

Εμένα μου αρέσει η τελευταία σεζόν του GoT και τα  τελευταία Star Wars 

Τις τελευταίες ταινίες της μαρβελ δεν μπορώ καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράψε σε τι αναφέρεται το spoiler σου, είναι και άσχετο με το νήμα. Αν είναι δυνατόν ρε συ. 

Επεξ/σία από frost_jk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tokyo είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Εμένα μου αρέσει η τελευταία σεζόν του GoT και τα  τελευταία Star Wars 

Τις τελευταίες ταινίες της μαρβελ δεν μπορώ καθόλου.

 

Πριν από λίγο leakαρε το τελευταίο επεισόδιο του 1821. Πεθαίνουν όλοι και ζει ο Παπαφλέσσας...

1 ώρα πριν, frost_jk είπε

Γράψε σε τι αναφέρεται το spoiler σου, είναι και άσχετο με το νήμα. Αν είναι δυνατόν ρε συ. 

 

Το πίστεψες; Ο Τοκυος έχει leakαρισμένο το τελευταίο επεισόδιο; Τρολιά παιδιού 14 ετών στην καλύτερη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, gordonas είπε

Να την δεις και μετά από 10 χρόνια, τι με νοιάζει; Όταν όμως έχει παιχτεί ένα επεισόδιο 4-5 ημέρες και συζητάμε για τους σκηνοθέτες του, μπορώ να γράψω ότι θέλω. 

Αυτό το θέμα θα είναι γεμάτο spoiler δεν το καταλαβαίνεις; Δεν έχεις διαβάσει πουθενά ότι υπάρχουν αντιδράσεις για τον τελευταίο κύκλο του GoT; Τι περίμενες να γράφουμε εδώ πέρα; Για τα Φιλαράκια; Τι μπαίνεις να διαβάσεις αφού δεν έχεις δει το επεισόδιο; 

Σαφέστατα και μπορείς να γράψεις ότι θέλεις. Και σαφέστατα μπορώ να σε κράξω. Αφού είσαι μετρ της επαγωγικής λογικής λοιπόν, εγω θα πω οτι ο τρόπος σκέψης σου είναι ακριβώς αυτός που η χώρα μας έχει γίνει τρ1μπούρδ3λ0. Θα πρέπει εγω να μην μπω σε NON GOT RELATED thread γιατί εσύ και οι όμοιοι σου θέλετε να spoilάρετε. Οπως οι γυναίκες δεν πρέπει να φοράνε φούστες για να μην κ@υλώνουν τους βιαστές, όπως οι ομοφυλλόφιλοι δεν πρέπει να προκαλούν, όπως δεν πρεπει να μηγαίνω σε μπαρ γιατί καπνίζουν. Το αφήνω γιατι αν συνεχίσω θα φαω ban και δεν αξίζει για spoilerάκια.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, frost_jk είπε

Γράψε σε τι αναφέρεται το spoiler σου, είναι και άσχετο με το νήμα. Αν είναι δυνατόν ρε συ. 

Όντως το πιστεψες; Χαχαχαχ

17 ώρες πριν, gordonas είπε

Πριν από λίγο leakαρε το τελευταίο επεισόδιο του 1821. Πεθαίνουν όλοι και ζει ο Παπαφλέσσας...

Το πίστεψες; Ο Τοκυος έχει leakαρισμένο το τελευταίο επεισόδιο; Τρολιά παιδιού 14 ετών στην καλύτερη. 

Όταν έφτιαξα λογαριασμό στο insomnia τις πρώτες μέρες που άνοιξε δεν ήσουν 14. 

Από την αλλη μακάρι να ήμουν εγώ 🤷

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2019 στις 10:01 ΜΜ, Karnov είπε

D & D  όπως λέμε Dumb & Dumber !

Απο ότι γράφεται στο διαδίκτυο, το σακάτεμα του Game of Thrones έκανε πολλούς να δουν απο πρώτο χέρι τη συγγραφική δεινότητα των παραπάνω "ταλαντούχων" κυρίων.

Στο youtube και στα forums λένε ότι η λογική και το πνεύμα της σειράς καθώς και οι κτισμένοι (μέσα σε 6 σεζόν) χαρακτήρες διαλύθηκαν προς χάρη του cheap WOW factor.  Διαλύθηκαν , υποτιμώντας παράλληλα και νοημοσύνη των θεατών.

Πιστεύω ότι το after-taste της σειράς καθορίζεται απο την 8η σεζόν, άλλωστε. Κρίμα για την κακοποίηση!

Θα μπορούσε να είναι ΕΠΟΣ αν τελείωνε με τη σφραγίδα του Martin.

Tέλος πάντων. Ευχαριστούμε για όλες τις προηγούμενες σειρές.

YΣ. Το Star Wars σύμπαν δεν το βλέπω καλά.  Άλλωστε το mainstream cinema δεν υποστήριξε ποτέ ποιότητα, καθαρότητα, και συνέπεια.
 To δημιουργικό έργο παύει να είναι έργο / τέχνη , γίνεται προιόν αναλώσιμο, κακοποιήσιμο, παροδικό. Οι ιδέες εκεί φθείρονται.
Αυτές είναι οι αρχές τους..  Δεν θα πάρω.

Βέβαια, να σημειώσουμε πως η σειρά με την σφραγίδα του Martin τελείωσε. Αν θυμάστε καλά, όταν η σειρά έφτασε και επρόκειτο να ξεπεράσει τα βιβλία, ήρθε ο (γνωστός σε όλους μας για τον σαδισμό του) Martin και είπε στους συγγραφείς και ηθοποιούς και παραγωγούς και στον κυρ Τάκη που τους έφερνε delivery τους καφέδες απ τα starbucks (που εν τέλει δεν ήταν starbucks) πως θα κλείσουν την σειρά. Τους έδωσε, απ ότι θυμάμαι, αρκετά σαφείς κατευθυντήριες γραμμές για να κλείσουν την σειρά, και μάλιστα είπε πως το τέλος της σειράς θα διαφέρει απ αυτό που θα γράψει στα βιβλία (αν ζήσει μέχρι να τα γράψει).

Τουτέστιν, μην τα φορτώνουμε στους συγγραφείς όλα. Επίσης, όταν έρχεται η HBO ή ποιον άλλο διάολο έχεις πάνω απ το κεφάλι σου, και σου λέει "κοίτα να δεις μεγάλε, ό,τι έχεις να μας δείξεις, να το χωρε.. στουμπώσεις σε 6 επεισόδια.", ε... τα περιθώρια είναι αυτά, τι να κάνουμε; Δηλαδή, άμα πάω το αυτοκίνητό μου στο συνεργείο κ του πω "άκου να δεις μαστόρι, θέλω το αμάξι φουλ σέρβις να είναι στην πένα και δεν ξέρω τι θα κάνεις, αλλά το θέλω αύριο" δεν μπορώ να έχω την απαίτηση να μην μου ξεβιδωθεί καμιά ρόδα στον δρόμο μετά...

Και ο πιο άσχετος μπορούσε να δει ότι οι ήρωες ήθελαν μερικά επεισόδια ακόμη για να έχουν τον απαραίτητο χώρο να κλείσουν πιο καλά τα story arcs τους. Αλλά δεν είναι απαραίτητα φταίξιμο των συγγραφέων αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...