Προς το περιεχόμενο

Οι δημιουργοί του Game of Thrones, David Benioff και D.B Weiss αναλαμβάνουν την επόμενη ταινία Star Wars


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, MetalPrime είπε

Βέβαια, να σημειώσουμε πως η σειρά με την σφραγίδα του Martin τελείωσε. Αν θυμάστε καλά, όταν η σειρά έφτασε και επρόκειτο να ξεπεράσει τα βιβλία, ήρθε ο (γνωστός σε όλους μας για τον σαδισμό του) Martin και είπε στους συγγραφείς και ηθοποιούς και παραγωγούς και στον κυρ Τάκη που τους έφερνε delivery τους καφέδες απ τα starbucks (που εν τέλει δεν ήταν starbucks) πως θα κλείσουν την σειρά. Τους έδωσε, απ ότι θυμάμαι, αρκετά σαφείς κατευθυντήριες γραμμές για να κλείσουν την σειρά, και μάλιστα είπε πως το τέλος της σειράς θα διαφέρει απ αυτό που θα γράψει στα βιβλία (αν ζήσει μέχρι να τα γράψει).

Τουτέστιν, μην τα φορτώνουμε στους συγγραφείς όλα. Επίσης, όταν έρχεται η HBO ή ποιον άλλο διάολο έχεις πάνω απ το κεφάλι σου, και σου λέει "κοίτα να δεις μεγάλε, ό,τι έχεις να μας δείξεις, να το χωρε.. στουμπώσεις σε 6 επεισόδια.", ε... τα περιθώρια είναι αυτά, τι να κάνουμε; Δηλαδή, άμα πάω το αυτοκίνητό μου στο συνεργείο κ του πω "άκου να δεις μαστόρι, θέλω το αμάξι φουλ σέρβις να είναι στην πένα και δεν ξέρω τι θα κάνεις, αλλά το θέλω αύριο" δεν μπορώ να έχω την απαίτηση να μην μου ξεβιδωθεί καμιά ρόδα στον δρόμο μετά...

Και ο πιο άσχετος μπορούσε να δει ότι οι ήρωες ήθελαν μερικά επεισόδια ακόμη για να έχουν τον απαραίτητο χώρο να κλείσουν πιο καλά τα story arcs τους. Αλλά δεν είναι απαραίτητα φταίξιμο των συγγραφέων αυτό. 

Το hbo ήθελε περισσότερα επεισόδια, οι συγγραφείς ήθελαν να τελειώσουν την σειρά μέσα σε 13  (7+6).

Είπαμε, οι άνθρωποι έχουν να γράψουν το SW, η Disney πληρώνει πολύ καλύτερα, ποιος το χέζει το got μωρέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/5/2019 στις 5:51 ΠΜ, Tokyo είπε

Όντως το πιστεψες; Χαχαχαχ

Όταν έφτιαξα λογαριασμό στο insomnia τις πρώτες μέρες που άνοιξε δεν ήσουν 14. 

Από την αλλη μακάρι να ήμουν εγώ 🤷

Έχεις δίκιο, ήμουν πολύ μεγαλύτερος από 14. 

Ακόμα χειρότερα για εσένα. Άσχετη τρολιά και δεν είσαι 14; Εύχομαι να είναι περαστικό... 

Η σειρά ήθελε ακόμα 1-2 επεισόδια για να μαζευτεί. Δεν το έκαναν, ΟΚ δεν έγινε και κάτι. Από εκεί και πέρα, όπως και να έκλεινε πάλι θα είχαμε αντιδράσεις. 

Το βασικό θέμα είναι ότι η σειρά τελείωσε. Αυτό έχει ενοχλήσει και όχι το πως τελείωσε. Εξάλλου είναι αρκετά δύσκολο να κλείσεις με επικό φινάλε σειρές που έχουν σηκώσει τέτοια σκόνη. 

Στην τελική αν ο τύπος όπως διαβάζω δεν έχει καν φινάλε στο βιβλίο του, τι να συζητάμε;

Ήθελε η HBO να το λήξει, το ήθελαν οι συγγραφείς, δύσκολα θα το μάθουμε και δεν έχει σημασία πια.

Προσωπικά θα μου άρεσε η μάχη με τους night walkers να είναι η τελική και να τελειώσει η σειρά μέσα σε ένα ολοκληρωτικό χαμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...