Προς το περιεχόμενο

ASUS Zenfone 6: Με Snapdragon 855, μπαταρία 5000mAh και περιστρεφόμενη κάμερα 48MP


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δυστυχως απο asus support ειχα κακη εμπειρια με ενα λαπτοπ πριν χρονια (καθολου ανταλλακτικα, απαντανε μετα απο μια εβδομαδα και αν). το ιδιο και συναδελφος που αγορασε περισυ ενα τουμπανο σχεδον 2 χιλιαρικα και ηταν ελαττωματικο απο την αρχη, επρεπε να περιμενει εηαν μηνα για να παει εξω, να γυρισει και να του δωσουν πιστωτικο στο τελος..

το συγκεκριμενο κινητο για μενα ειναι τελειο, εχει πολυ ωραιο σχεδιασμο, τουμπανο επεξεργαστη, μεγαλη μπαταρια, fingerprint reader στη πλατη, sd καρτα, audio jack, οθοναρα χωρις νοτς και αηδιες. να δουμε και σε κανενα review τι λεει απο καμερα, αλλα η υποστηριξη μετα την αγορα θα ειναι ενα θεμα..

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, nero62 είπε

όμορφο... πρωτότυπο και έξυπνο design Για τις κάμερες. Σίγουρα καλό λογισμικό. Αλλά αναβαθμίσεις? Asus... άγνωστε οι βουλές του Κυρίου.

Εχω το asus 3 Ultra... τις αναβαθμίσεις απλώς τις ξεχνάς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Ελλείψεις γράφω :P

HDR στο gsmarena λέει ότι έχει. In display fingerprint περί ορέξεως, OIS ναι στο δίνω :). 

 

+ reverse charging από την θύρα. Όχι wireless charging 

Επεξ/σία από dterzakis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ακομα αψογο κινητο απο την ASUS.

Ζαχαρωνα το ROG Phone, αλλα αυτο ειναι κλασης καλυτερο και καμια σχεση στα χρηματα.

Το οτι δεν εχει Amoled και εχει IPS για μενα δεν εχει καμια σημασια. Το ASUS Zenfone 3 που ειχα στο παρελθον ειχε την πιο φωτεινη οθονη απο ολα τα κινητα που εχω πιασει στα χερια μου (μια αναδρομηση στις αξιολογησεις μου και θα δειτε ποσα και ποια κινητα ειχα στο παρελθον) και ας λενε οι μετρησεις (nits) οτι θελουν.

Προσωπικα, απο τα πιο ωραια κινητα της season.

Το οτι δεν παιρνουν updates ειναι γνωστο. Αλλα... οπως λενε και οι τεχνικοι υπολογιστων (και οχι ο καθε ενας που εχει πιασει κατσαβιδι), "οταν δεν εχει θεμα - ΜΗΝ κανεις update" (firmware / software) --- ισα ισα, πολλοι απο μας κανουνε downgrade σε παρα πολλες περιπτωσεις.

Thank you ASUS for another almost-perfect phone in a world of overpriced mediocrity.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, dterzakis είπε

HDR στο gsmarena λέει ότι έχει. In display fingerprint περί ορέξεως, OIS ναι στο δίνω :). 

 

+ reverse charging από την θύρα. Όχι wireless charging 

Όντως στο gsm λέει για HDR10. Ειμαι αντιθετος στο reverse charging πάντως. Γιατι να αλλοιώνω την μπαταρία του κινητού και για άλλες συσκευές εκτός από το κινητό;

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλό φαίνεται στα specs, μένει να δούμε κάποιο hands-on τώρα, για την λειτουργία της κάμερας περισσότερο.

Όσον αφορά την τιμή, το φθινόπωρο θα είναι είναι λουκούμι όπως είπε ο @telis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Retromaniac είπε

Όντως στο gsm λέει για HDR10. Ειμαι αντιθετος στο reverse charging πάντως. Γιατι να αλλοιώνω την μπαταρία του κινητού και για άλλες συσκευές εκτός από το κινητό;

Καλά επειδή το έχεις δεν σημαίνει ότι πρέπει να το χρησιμοποιήσεις... Αλλά για ακουστικά σε μερικούς μπορεί να είναι χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, laziokos είπε

Ναι επειδή είναι συγκρίσιμος ο 855 με τον πεταμένο τον exynos...

Γιατι ως γνωστον ενα κινητο μονο επεξεργαστης ειναι, ολα τα αλλα αδιαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Axelq είπε

Αρκετά καλό φαίνεται στα specs, μένει να δούμε κάποιο hands-on τώρα, για την λειτουργία της κάμερας περισσότερο.

Όσον αφορά την τιμή, το φθινόπωρο θα είναι είναι λουκούμι όπως είπε ο @telis

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το zenfone 3 zoom που έχω μέχρι τώρα κάθε 2-3 μήνες παίρνει ενημερώσεις. Το zenui είναι άριστο Την amoled και τη μπαταρία που έχει δεν την αλλάζω με τίποτα. 

Μακράν το πιο έξυπνο και σωστό σύστημα selfie camera που θα το ακολουθήσουν όλοι 

Κακώς δε βάλανε amoled και OIS αλλιως θα ήταν το τέλειο κινητό 

 

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...