Προς το περιεχόμενο

ASUS Zenfone 6: Με Snapdragon 855, μπαταρία 5000mAh και περιστρεφόμενη κάμερα 48MP


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, duende είπε

αυτα τα φερνει κανεις επισημα στην ελλαδα?

σερβις Ιταλια να φανταστω, οπως τα laptop?

Eιχα παρει το zenfone 3 max απο κωτσοβολο και οταν χρειαστηκα service βρηκα στον ρεντη οτι βρισκεται , επισκευαστηκε δωρεαν εντος εγγυησης και με δωρεαν παραλαβη απο το σπιτι μου και με επιστροφη σε εμας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξυ βγαζει μια αξιοπιστη εταιρια οπως 1+ κινητο high end με 650 ευρω κραζετε ολοι για την τιμη. Βγαζει κινητο η asus στα 500 και ουαου τι τελειο οταν το μονο καινοτομο ειναι τα 5κ mah. Οπως και να εχει Redmi θα παιξει χωρις αντιπαλο στα κατω των 500ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, melodicpunk είπε

Εν τω μεταξυ βγαζει μια αξιοπιστη εταιρια οπως 1+ κινητο high end με 650 ευρω κραζετε ολοι για την τιμη. Βγαζει κινητο η asus στα 500 και ουαου τι τελειο οταν το μονο καινοτομο ειναι τα 5κ mah. Οπως και να εχει Redmi θα παιξει χωρις αντιπαλο στα κατω των 500ευρω.

Οτι δηλαδή η Oneplus έχει φτάσει στην απόλυτη καταξίωση και η asus πετάει χαρταετό. Το τι θα κάνει η Redmi είναι άλλου παπα ευαγγέλιο. Εδώ έχουμε notchless συσκευή, χωρίς τρύπες, με κάμερα που θα σπάσει στο 500στο άνοιγμα και χωρίς OIS, αλλα παρόλα αυτά τίμια και με καλούς αισθητήρες, και Dual SIM+card slot, stereo ηχεία, NFC, θύρα ακουστικών, ράδιο, τεράστια μπαταρία , τελευταίας γενιάς Flagship SoC, καθαρό λειτουργικό και 499€ τιμή. Σαν τι άλλο θα έπρεπε να έχει για να πουμε "μπράβο" δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, papp0us είπε

Στο έφτιαξα λίγο

Και το Mi9 εχει κατω απο 400 (απο Κινα), αλλα αυτα που ανεφερα (amoled, on screen fingerprint) τα εχει...

Επεξ/σία από Bil79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Bil79 είπε

Και το Mi9 εχει κατω απο 400 (απο Κινα), αλλα αυτα που ανεφερα τα εχει...

Το Mi 9 ομως δεν έχει επεκτάσιμη μνήμη, ούτε θύρα ακουστικών, ούτε μπαταρία 5000mAh. Και έχει και Notch. To κάτω απο 400€ είναι "Απο κίνα" οπως λες, τόσους μήνες μετά την κυκλοφορία, τα 499€ ειναι η επίσημη τιμή του εδώ. Έχει LCD οθόνη, ναι, αλλα νομίζω πολλοί θα την ανταλλάξουν άνετα την Amoled για θύρα ακουστικών και τέτοια μπαταρία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, papp0us είπε

Οτι δηλαδή η Oneplus έχει φτάσει στην απόλυτη καταξίωση και η asus πετάει χαρταετό. Το τι θα κάνει η Redmi είναι άλλου παπα ευαγγέλιο. Εδώ έχουμε notchless συσκευή, χωρίς τρύπες, με κάμερα που θα σπάσει στο 500στο άνοιγμα και χωρίς OIS, αλλα παρόλα αυτά τίμια και με καλούς αισθητήρες, και Dual SIM+card slot, stereo ηχεία, NFC, θύρα ακουστικών, ράδιο, τεράστια μπαταρία , τελευταίας γενιάς Flagship SoC, καθαρό λειτουργικό και 499€ τιμή. Σαν τι άλλο θα έπρεπε να έχει για να πουμε "μπράβο" δηλαδή;

Στα κινητα ναι πεταει χαρταετο, οπως και στα λαπτοπ της τουλαχιστον στα φτηνα/μεσαια. Στα ακριβα δεν ξερω γιατι δεν ειχα ποτε. Απο μενα ειναι μπραβο και μονο που δεν εχει notch. Αλλα δεν ειναι και καμια ουαου καινοτομια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Το Mi 9 ομως δεν έχει επεκτάσιμη μνήμη, ούτε θύρα ακουστικών, ούτε μπαταρία 5000mAh. Και έχει και Notch. To κάτω απο 400€ είναι "Απο κίνα" οπως λες, τόσους μήνες μετά την κυκλοφορία, τα 499€ ειναι η επίσημη τιμή του εδώ. Έχει LCD οθόνη, ναι, αλλα νομίζω πολλοί θα την ανταλλάξουν άνετα την Amoled για θύρα ακουστικών και τέτοια μπαταρία.

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα που λενε, αλλα εχω μια απορια: Ερχονται τα asus επισημα Ελλαδα? Τα xiaomi ερχονται τουλαχιστον, εστω και με ενα μικρο καπελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bil79 είπε

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα που λενε, αλλα εχω μια απορια: Ερχονται τα asus επισημα Ελλαδα? Τα xiaomi ερχονται τουλαχιστον, εστω και με ενα μικρο καπελο.

Οτι και να σου πώ ψέματα θα είναι, εδώ https://www.asus.com/support/Service-Center/Greece δείχνει οτι υπάρχει επίσημο Service, που αφορά και τα Zenfones, οπότε "φαντάζομαι" οτι ερχονται κανονικά . Απο την άλλη δε θυμάμαι να τα έχω δει σε μεγάλη αλυσίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Asus z370 motherboard έχω και έχει δώσει πάνω από 15 bios update μέχρι στιγμής. Καλύτερη υποστήριξη δεν θα μπορούσε να έχει. 

Εδώ κοίτα να δεις πλάκα με την Asus. Τα αρχικά bios πάντα έχουν πολλά θεματακια και βγάζει καμία 10ρια μέχρι να στρώσουν. Κυρίως στην αρχή της κυκλοφορίας. Μετά τίποτα. Καλά δεν συζητάω για Spectre κτλ που μόνο τα πρόσφατα πήραν patch όταν η msi έδινε στο αντίστοιχο chipset που έχω, πίσω σε γενιές από εκεί που έδωσε η Asus.

Αλλά πέρα από το bios, όσον αφορά το θέμα drivers και software κλαψτα. Δεν θα μπω σε περισσότερες λεπτομέρειες.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Εδώ κοίτα να δεις πλάκα με την Asus. Τα αρχικά bios πάντα έχουν πολλά θεματακια και βγάζει καμία 10ρια μέχρι να στρώσουν. Κυρίως στην αρχή της κυκλοφορίας. Αλλά πέρα από το bios, όσον αφορά το θέμα drivers και software κλαψτα. Δεν θα μπω σε περισσότερες λεπτομέρειες.

1.5 χρόνο περνω bios κάθε 1 2 μήνες το πολύ. Προχθές έδωσε καινούργιο και το πέρασα. Και στο software το ίδιο κάθε μήνα βγάζει νέες εκδόσεις των aura Ai suite και γενικά για τα πάντα. 185 την πήρα και η υποστήριξη είναι υποδειγματικη. Στα κινητά είναι άλλη ιστορία βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bil79 είπε

Ναυαρχιδα με fingerprint στην πλατη και LCD οθονη. Μαλιστα....

Happy New 2017 Asus!

Ναυαρχιδα = Flagship

Το ZF6 ειναι Flagship killer. Οτι ακριβως παρατησε η ΟΡ.

--

Πιστευω οτι το καναν ετσι ωστε να βαλουν OLED στο και Fingerprint στο επομενο ROG Phone ωστε να πουνε γιατι θα κοστιζει 1k +

---

300+ ευρω κερδιζεις και θυσιαζεις μια κινηση στο δακτυλο σου και μια οθονη που καταλαβαινεις διαφορες μονο διπλα διπλα εναντι αλλων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bil79 είπε

Ναυαρχιδα με fingerprint στην πλατη και LCD οθονη. Μαλιστα....

Happy New 2017 Asus!

Ασε που δεν κατάργησαν την θήρα για ακουστικά και την υποδοχή για κάρτες μνήμης συνδυαστικά με 2 sim. Ασε ασε χάλια... 

Πέραν της πλάκας το fingerprint στην πλάτη για εμένα είναι μια χαρά για την ώρα, μια που πολλές από τις υλοποιήσεις με f.r. στην οθόνη δεν είναι και πολύ αποτελεσματικό. Τώρα για την ips lcd συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...