Προς το περιεχόμενο

ASUS Zenfone 6: Με Snapdragon 855, μπαταρία 5000mAh και περιστρεφόμενη κάμερα 48MP


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, vorted είπε

τέλειο απο κάθε πλευρά αλλά στα 365 ευρώ χωρίς τελωνείο απο Κίνα το mi9 είναι καλύτερο vfmκαι με oled οθόνη 

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι εάν κάτι δεν πάει καλά, θα χάσεις ΟΛΑ τα € 365. Άρα το επόμενο κινητό σου θα σου στοιχίσει όσο το αγοράσεις ΣΥΝ € 365. Κι αν το κάνεις συχνά τότε μπορεί τελικά να δώσεις 2 χιλιάρικα για ένα ...Ulephone με Mediatek.

Από Κίνα μέχρι € 100 το πολύ για οτιδήποτε. Όσοι την έχουν πατήσει το ξέρουν καλά...

Επεξ/σία από cp5120
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, melodicpunk είπε

Εν τω μεταξυ βγαζει μια αξιοπιστη εταιρια οπως 1+ κινητο high end με 650 ευρω κραζετε ολοι για την τιμη. Βγαζει κινητο η asus στα 500 και ουαου τι τελειο οταν το μονο καινοτομο ειναι τα 5κ mah. Οπως και να εχει Redmi θα παιξει χωρις αντιπαλο στα κατω των 500ευρω.

Η OP είναι αυτή που έλεγε για flagship killer και όχι η Asus. Να είμαστε λίγο ξεκάθαροι 

15 λεπτά πριν, vorted είπε

τέλειο απο κάθε πλευρά αλλά στα 365 ευρώ χωρίς τελωνείο απο Κίνα το mi9 είναι καλύτερο vfmκαι με oled οθόνη 

Λινκ παρακαλώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xristoslet είπε

Ασε που δεν κατάργησαν την θήρα για ακουστικά και την υποδοχή για κάρτες μνήμης συνδυαστικά με 2 sim. Ασε ασε χάλια... 

Πέραν της πλάκας το fingerprint στην πλάτη για εμένα είναι μια χαρά για την ώρα, μια που πολλές από τις υλοποιήσεις με f.r. στην οθόνη δεν είναι και πολύ αποτελεσματικό. Τώρα για την ips lcd συμφωνώ.

  Περα απο την πλακα, το fingerprint στην πλατη ειναι ενας πραγματικος καρκινος που τον φορτωθηκαμε λογω των "bezeless" οθονων και καταστρεφει την χρηστικότητα του κινητου. Αντιθετα, με τις LCD δεν εχω θεμα ιδιαιτερο, περαν του μειονεκτηματος της παραπανω καταναλωσης βεβαια.

Τωρα τα υπολοιπα για καρτες μνημης, 2 sim και ακουστικα δεν τα καταλαβα. Τι απο αυτα δεν εχει το S9 π.χ. που εχει 100 ευρω λιγοτερα και 2 χρονια εγγυηση? Και δεν ειναι και σαν τουβλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, laziokos είπε

Κάθε νεα συσκευή χωρίς notch,waterdrop τρύπες, σεμεδακια και περιττές αηδιες είναι νίκη της Τεχνολογίας και της ανθρωπότητας...

Χαιρετίζω λοιπόν την προσπάθεια.

 

Το μόνο που μένει να φτιάξουν τώρα είναι η ασυμμετρία μεταξύ πάνω και κάτω περιθωρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, vorted είπε

τέλειο απο κάθε πλευρά αλλά στα 365 ευρώ χωρίς τελωνείο απο Κίνα το mi9 είναι καλύτερο vfmκαι με oled οθόνη 

Να λείπει κι αυτό 

Χωρίς OIS, sd, radio με waterdrop μπαταρια 3300 από Κίνα και xiaomi στα 400 ε

 

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Arkin είπε

Χιλιες φορες ενα S9+ στα 470 παρα αυτο στα 500. 

Το σ9 όμως έρχεται με τον κουτσό exynos σε σχέση με τον snapdragon είναι η μέρα με την νύχτα κυρίως στο gpu κομμάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι S9 και μπούρδες ακούω ... αυτό μου κόλλαγε περσυ που το είχα και έφυγε σε λιγότερο από μήνα. Σάπιο software της Samsung , μια εταιρία που έχει αποδείξει άπειρες φορές ποσό χάλια κώδικα γράφει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Bil79 είπε

  Περα απο την πλακα, το fingerprint στην πλατη ειναι ενας πραγματικος καρκινος που τον φορτωθηκαμε λογω των "bezeless" οθονων και καταστρεφει την χρηστικότητα του κινητου. Αντιθετα, με τις LCD δεν εχω θεμα ιδιαιτερο, περαν του μειονεκτηματος της παραπανω καταναλωσης βεβαια.

Τωρα τα υπολοιπα για καρτες μνημης, 2 sim και ακουστικα δεν τα καταλαβα. Τι απο αυτα δεν εχει το S9 π.χ. που εχει 100 ευρω λιγοτερα και 2 χρονια εγγυηση? Και δεν ειναι και σαν τουβλο...

Γιατι η Asus δεν δίνει 2 χρόνια εγγύηση?

Καλά και συ υπερβάλεις, εγώ που έχω και κινητό με fingerprint μπροστά δεν βλέπω ότι με βόλεψε τοοοσο πολύ. 

Συγκρίνεις διαφορετικά κινητά στο μέγεθος. Το s9 είναι 5.8 ιντσες και το Asus 6.4, αν είναι να το συγκρίνεις σε θέμα μεγέθους τότε πες για το s9 plus που δεν έχει και τρελή διαφορά στο μέγεθος αν εξερεσουμε το πάχος που προσφέρει και 5000mA μπαταρία η Asus. 

Και αφού δεν σε ενοχλεί η οθόνη, τότε γιατί να μην πάρεις ένα κινητό με το τελευταίο snapdragon και να πάρεις τον exinos προηγούμενης γενιάς.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Bil79 είπε

Και το Mi9 εχει κατω απο 400 (απο Κινα), αλλα αυτα που ανεφερα (amoled, on screen fingerprint) τα εχει...

 Το Mi9 έχει τρύπα στην οθόνη, το κατ'ευφημισμόν Notch. Όσο καλό και να είναι ένα κινητό υπάρχει πολύς κόσμος όπως εγώ που δεν πρόκειται να αγοράσει ποτέ κινητό με τρύπα στην οθόνη. Για μας τα κινητά αυτά ανήκουν στην κατηγορία "κινητό με τρύπα στην οθόνη" και τα απορρίπτουμε χωρίς δεύτερη σκέψη. Είναι αισθητικά απαίσια κατά την γνώμη μου. Οπότε μην συγκρίνεις το Zenfone 6 με το Mi9. Είναι άλλη κατηγορία. 

Επεξ/σία από anax111
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, anax111 είπε

κινητό με τρύπα στην οθόνη" και τα απορρίπτουμε χωρίς δεύτερη σκέψη

Σωστός. 

Καλυτερα bezels πάρα αυτά τα καραγκιόζιλικια 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...