Προς το περιεχόμενο

Η Google χρησιμοποιεί το Gmail για να κρατάει ιστορικό των αγορών σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Και μετά ονειρεύονται να κερδίσουν τον πόλεμο του Cloud.  Δε θα γίνει ποτέ enterprise oriented Π-Ο-Τ-Ε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, giotis1982 είπε

Και μετά ονειρεύονται να κερδίσουν τον πόλεμο του Cloud.  Δε θα γίνει ποτέ enterprise oriented Π-Ο-Τ-Ε . 

Για τον μέσο χρήστη τον έχουν κερδίσει ήδη.

Δίνουν 15 GB free όταν οι μεγάλοι ανταγωνιστές δίνουν μόνο 5 (Microsoft, Amazon) και άλλοι μόνο 2 (Dropbox).

Για τον έμπειρο χρήστη, τους επικαλούμενους data hoarders τον έχουν επίσης κερδίσει, unlimited storage με 12 ευρώ το μήνα.

Μια βόλτα πχ στο reddit του data hoarding θα σε πείσει, όλοι Google Drive (GSuite business account) χρησιμοποιούν για λύσεις cloud.

https://www.reddit.com/r/DataHoarder/

Δεν υπάρχει καν ανταγωνισμός, δίνουν περισσότερα από όλους τους μεγάλους.

Για enterprise θα συμφωνήσω, εκεί έχει προβάδισμα η Microsoft λόγω Office.

Αν και τα ποσοστά της Amazon και της Google είναι εντυπωσιακά αν σκεφτεί κανείς ότι δεν έχουν το "όπλο" του Office στο πόλεμο που λες.

Αλλά είναι εξυπνότατοι και έχουν κάνει στρατηγικές συμμαχίες, πχ με την Apple. Το icloud χρησιμοποιεί τους servers της Google.

https://9to5mac.com/2018/02/26/icloud-servers-google/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ χρήσιμο. 

Μπράβο! 

Στη Google δε δουλεύουν για την ψυχή της μάνα τους. 

Ολα αυτα τα πολύ χρήσιμα τα παρέχουν με σκοπό να κερδίσουν από τις διαφημίσεις. 

Οταν όμως βγαίνει καμία είδηση σαν τη χτεσινή με τη Χαβάη κλαίμε με μαύρο δάκρυ που θα χάσουμε τις Google υπηρεσίες. 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, aypnia είπε

Για τον μέσο χρήστη τον έχουν κερδίσει ήδη.

Δίνουν 15 GB free όταν οι μεγάλοι ανταγωνιστές δίνουν μόνο 5 (Microsoft, Amazon) και άλλοι μόνο 2 (Dropbox).

Για τον έμπειρο χρήστη, τους επικαλούμενους data hoarders τον έχουν επίσης κερδίσει, unlimited storage με 12 ευρώ το μήνα.

Μια βόλτα πχ στο reddit του data hoarding θα σε πείσει, όλοι Google Drive (GSuite business account) χρησιμοποιούν για λύσεις cloud.

https://www.reddit.com/r/DataHoarder/

Δεν υπάρχει καν ανταγωνισμός, δίνουν περισσότερα από όλους τους μεγάλους.

Για enterprise θα συμφωνήσω, εκεί έχει προβάδισμα η Microsoft λόγω Office.

Αν και τα ποσοστά της Amazon και της Google είναι εντυπωσιακά αν σκεφτεί κανείς ότι δεν έχουν το "όπλο" του Office στο πόλεμο που λες.

Αλλά είναι εξυπνότατοι και έχουν κάνει στρατηγικές συμμαχίες, πχ με την Apple. Το icloud χρησιμοποιεί τους servers της Google.

https://9to5mac.com/2018/02/26/icloud-servers-google/

Enterprise είπα, όχι τον κυρ Μήτσο το λογιστή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Jophiel είπε

Εγώ αυτό ακριβώς έκανα. Από τότε που διάβασα την, πονηρά διατυπωμένη, δήλωση προσωπικών δεδομένων τους δε χρησιμοποιώ ΚΑΜΙΑ υπηρεσία τους. Παρόλα αυτά αυτή συνεχίζει να μου παίρνει τα προσωπικά δεδομένα μου, αφού έχει ενσωματώσει τον κώδικα της σε κάθε site. Κάτι σαν την πανούκλα ένα πράγμα.

@aeljim

Μπράβο αγόρι μου για τα dislike. Ελπίζω η Google να σε πληρώνει καλά. Για μια στιγμή ανησύχησα μήπως δεν έρθεις να στηρίξεις τον Μεσσία την ανθρωπότητας, την εταιρεία που μας ΑΓΑΠΑΕΙ, την εταιρεία που νοιάζεται τόσο για εμάς, που θέλει να μάθει ΤΑ ΠΑΝΤΑ που μας αφορούν... Από αγάπη το κάνει... Αγάπη μόνο...🤣

Δε τη χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια. ΚΑΜΙΑ υπηρεσία τους. Παρόλα αυτά συγκεντρώνει προσωπικά μου δεδομένα από επισκέψεις σε sites που ενσωματώνουν κώδικα της (πχ google tag manager κ.α.)... Δε γλυτώνω με τίποτα δηλαδή...

Το θέμα είναι ότι το ξέρουν πως κανένας δε θα διαβάσει μακρινάρια με επιτηδευμένα σύνθετο λόγο και γι αυτό το κάνουν. Για βλάκες ψάχνεις; Ξέρουν τί κάνουν και έχουν πληρώσει πολλά για να μπορούν να το κάνουν.

Αν ρωτήσεις τους περισσότερους που χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες τους δε γνωρίζουν ΚΑΝ ότι βγάζει χρήματα από συλλογή προσωπικών δεδομένων. Αυτό δεν το έκρυψε ούτε η ίδια. Το γράφει, αλλά με τρόπο που ξέρει ότι κανένας δε θα το διαβάσει. Ειδικά στο σημείο που αναφέρεται στο τί κάνει με τα προσωπικά δεδομένα, αναφέρει τελευταίο το ότι τα συλλέγει, τα επεξεργάζεται και τα χρησιμοποιεί για να εισπράξει χρήματα. Πρώτα γράφει ότι το κάνει για να βελτιώσει τις υπηρεσίες της για το καλό μας...

Μα καλά... Σε βόδια απευθύνεται; Αφού "το καλό μας" δε τις δίνει χρήματα, οι διαφημίσεις της δίνουν... Εκτός κι αν έγινε φιλανθρωπικό ίδρυμα.

Αν εσύ θεωρείς τον εαυτό σου ασήμαντο και ανάξιο πρόβλημα σου. Εγώ θεωρώ ότι θα πρέπει  να μου δοθεί πίσω η ανθρώπινη αξιοπρέπεια μου. Δε θα γίνω προϊόν κανενός.

Γιατί, όπως είναι γνωστό σε όσους γνωρίζουν από υπολογιστές, ότι υπολογιστής χωρίς Google ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...

Μετά απευθύνεσαι στο εαυτό σου στον πληθυντικό... Είσαι διχασμένη προσωπικότητα ή σε εξέλεξε επίσημα μια ομάδα ανθρώπων να τους υποστηρίξεις;

Σε αντίθεση με τη φασιστική λογική του "σκάσε δε με ενδιαφέρει η γνώμη σου", εγώ θεωρώ ότι είναι δικαίωμα του καθενός να δίνει ή όχι τα προσωπικά δεδομένα του. Αρκεί να του γράφουν πού πάνε, πώς και ποιος τα χρησιμοποιεί. Απλά και κατανοητά.

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι θεωρείς "φαντασίες" πράγματα που η Google αναφέρει στην πολιτική συλλογής προσωπικών δεδομένων της!...

Ο κόσμος το χει τούμπανο και εσύ κρυφό καμάρι... Είσαι επιθετικός, είσαι και αδιάβαστος...

Διάβασε την "πολιτική συλλογής δεδομένων" της και μετά θα καταλάβεις ποιος είναι ο τραγικός και ποιος το έχει τερματίσει... 

Γιατί, ως γνωστών, όσοι γνωρίζουν από τεχνολογία, θεωρούν ότι είναι λογικό να δίνουν τα προσωπικά τους δεδομένα... Όλοι οι άλλοι είναι οι τεχνοφοβικοί... Πχ ο Snowden που προσπαθησε να αξηγήσει στον κόσμο τη σημασία των προσωπικών δεδομένων ήταν τεχνοφοβικός και η κάθε χαζογκόμενα, που πατάει στα πάντα "αποδέχομαι" για να ανεβάσει selfie είναι φαν της τεχνολογίας.... 

Fuck logic... 

Ακριβώς. ΈΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΨΕΜΑ δηλαδή.

Αφού τα δίνει σε όλους "ανώνυμα" και στην κάθε κυβέρνηση χωρίς δεύτερη σκέψη...

Μην τα γράφεις αυτά. Μου στεναχωρείς τον @aeljim

Κάνει τόσο αγώνα για την υπεράσπιση του τεχνολογικού Μεσσία της ανθρωπότητας. 

Εδώ πιστεύει ότι δεν έχει νόημα ο υπολογιστής χωρίς τη Google... Σε λίγο θα γράψει ότι δεν έχει νόημα και η ζωή χωρίς αυτή...

🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂

Αν θέλεις πίσω την αξιοπρέπεια σου, πρέπει να σηκωθείς από τον καναπέ σου. Η Google είναι μια πολυτέλεια όσον αφορά την αξιοπρέπεια του Έλληνα (και δει χρήστη του insomnia). Και γενικά ο κόσμος λίγο νοιάζεται αν αγοράζεις (όχι εσύ προσωπικά) τσόντες με Κινέζες ή παπούτσια από το Τιμπουκτού σε τιμή "χώμα". 

Γενικά είναι ένα θέμα τα προσωπικά δεδομένα, αλλά όπως και να το κάνουμε αυτή τη στιγμή δεν είναι το νούμερο 1. Είτε android, είτε apple τα δεδομένα σου τα πουλάνε σε τρίτους και αυτό είναι γεγονός. Δεδομένου ότι δεν κάνεις κάτι που είναι παράνομο, τότε μόλις λυθούν τα σοβαρά σου προβλήματα, το βλέπουμε. Άλλωστε δεν σε περισσεύουν και πολλά για να πληρώνεις αυτά που ως τώρα παίρνεις δωρεάν από την Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Enterprise είπα, όχι τον κυρ Μήτσο το λογιστή. 

Ναι, δεν διαφώνησα σε αυτό που είπες. Η μόνη μου ένσταση είναι στους λόγους που δεν μπορούν να επικρατήσουν στο enterprise.

Σίγουρα o λόγος δεν είναι γιατί κρατάει ιστορικό των αγορών από το Play Store και το GMail (το θέμα συζήτησης του νήματος).

Δεν γίνεται να επικρατήσει γιατί δεν έχει τα όπλα της MIcrosoft (αυτή θα επικρατήσει).

Το ότι η Amazon αντέχει και η Google έχει σημαντικά ποσοστά είναι άθλος και πέρα από το enterprise έχουν κερδίσει το μέσο χρήστη ήδη, όποτε είναι όλοι ευτυχισμένοι και κερδοφόροι μέχρι αηδίας🙂.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Jophiel είπε

Εγώ αυτό ακριβώς έκανα. Από τότε που διάβασα την, πονηρά διατυπωμένη, δήλωση προσωπικών δεδομένων τους δε χρησιμοποιώ ΚΑΜΙΑ υπηρεσία τους. Παρόλα αυτά αυτή συνεχίζει να μου παίρνει τα προσωπικά δεδομένα μου, αφού έχει ενσωματώσει τον κώδικα της σε κάθε site. Κάτι σαν την πανούκλα ένα πράγμα.

 

Μπράβο αγόρι μου για τα dislike. Ελπίζω η Google να σε πληρώνει καλά. Για μια στιγμή ανησύχησα μήπως δεν έρθεις να στηρίξεις τον Μεσσία την ανθρωπότητας, την εταιρεία που μας ΑΓΑΠΑΕΙ, την εταιρεία που νοιάζεται τόσο για εμάς, που θέλει να μάθει ΤΑ ΠΑΝΤΑ που μας αφορούν... Από αγάπη το κάνει... Αγάπη μόνο...🤣

Δε τη χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια. ΚΑΜΙΑ υπηρεσία τους. Παρόλα αυτά συγκεντρώνει προσωπικά μου δεδομένα από επισκέψεις σε sites που ενσωματώνουν κώδικα της (πχ google tag manager κ.α.)... Δε γλυτώνω με τίποτα δηλαδή...

Δηλαδή εσύ πως ψάχνεις κάτι στο νετ... είμαι περίεργος. 

Συμβουλή: Βγάλε τα όλα από την πρίζα αφού πρώτα τα βάλεις μια αγγελία να φύγουν γρήγορα και άρχισε τις εφημερίδες από αύριο γιατί δεν σε βλέπω καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, nero62 είπε

Δηλαδή εσύ πως ψάχνεις κάτι στο νετ... είμαι περίεργος. 

Συμβουλή: Βγάλε τα όλα από την πρίζα αφού πρώτα τα βάλεις μια αγγελία να φύγουν γρήγορα και άρχισε τις εφημερίδες από αύριο γιατί δεν σε βλέπω καλά.

Duckduckgo

Γιατί, ως γνωστό : internet χωρίς Google ΔΕΝ υπάρχει... Όταν είχα τον πρώτο μου υπολογιστή στο σπίτι η Google δεν υπήρχε ούτε σαν ιδέα. Άρχισα να τη χρησιμοποιώ το 2008-2011, μέχρι που διάβασα το επιχειρησιακό της μοντέλο και την "πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων" της και είδα τι πραγματικά είναι.

Φυσικά και μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και χωρίς αυτή. Προσωπικά είμαι επαγγελματίας, που έρχομαι σε επαφή με τα οικονομικά στοιχεία δεκάδων επιχειρήσεων καθημερινά και δε μου χρειάστηκε ΟΥΤΕ μία φορά κάποια υπηρεσία της για να κάνω τη δουλειά μου. Εργάζομαι στον κλάδο των οικονομικών.

13 ώρες πριν, infamousjohn είπε

🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂

Αν θέλεις πίσω την αξιοπρέπεια σου, πρέπει να σηκωθείς από τον καναπέ σου. Η Google είναι μια πολυτέλεια όσον αφορά την αξιοπρέπεια του Έλληνα (και δει χρήστη του insomnia). Και γενικά ο κόσμος λίγο νοιάζεται αν αγοράζεις (όχι εσύ προσωπικά) τσόντες με Κινέζες ή παπούτσια από το Τιμπουκτού σε τιμή "χώμα". 

Γενικά είναι ένα θέμα τα προσωπικά δεδομένα, αλλά όπως και να το κάνουμε αυτή τη στιγμή δεν είναι το νούμερο 1. Είτε android, είτε apple τα δεδομένα σου τα πουλάνε σε τρίτους και αυτό είναι γεγονός. Δεδομένου ότι δεν κάνεις κάτι που είναι παράνομο, τότε μόλις λυθούν τα σοβαρά σου προβλήματα, το βλέπουμε. Άλλωστε δεν σε περισσεύουν και πολλά για να πληρώνεις αυτά που ως τώρα παίρνεις δωρεάν από την Google.

Με ξέρεις τόσο καλά...

Χeστηκε αν βλέπω τσόντες με κινέζες. Καταναλωτικό προφίλ φτιάχνει. Αν δεν μάθεις τι είναι δε μπορούμε να μιλήσουμε. Φυσικά και είναι ένα από τα σημαντικότερα θέματα αυτή τη στιγμή στον πλανήτη, αν σκεφτείς ότι ΟΛΕΣ οι πολυεθνικές σχεδιάζουν προϊόντα, διαφημιστικές καμπάνιες, επιχειρησιακή στρατηγική κ.α. βάσει των προσωπικών δεδομένων. Είναι ο λόγος που πχ το κινητό σου κοστίζει 150€ και όχι 120€... Κάποιος είπε στην εταιρεία που το κατασκευάζει ότι υπάρχει κοινό που θα το αγόραζε σε αυτή την τιμή.

Έχω android χωρίς καμία εφαρμογή Google. Ούτε καν λογαριασμό δεν έχει περασμένο. Ούτε playstore φυσικά. Όλα δουλεύουν κανονικά. Ναι, μπορείς να έχεις και Android ΧΩΡΙΣ Google. Θέλει λίγο ψάξιμο,  αλλά γίνεται και δουλεύει θαυμάσια.

Μια χαρά μου περισσεύουν. Αν μου έδινε επιλογή θα τη πλήρωνα. Το θέμα είναι ότι δε θέλει να την πληρώσω. Δε με θέλει για πελάτη. Για προϊον με θέλει.

Το θέμα δεν είναι αν παίρνει τα δεδομένα, αλλά να υπάρχουν επιλογές για το χρήστη. Να μπορώ να τα σβήσω, για παράδειγμα ή να μπορεί να μου πει, ανά πάσα στιγμή, σε ποιον τα έχει δώσει και τι ακριβώς τα θέλει. Απλα και όμορφα.

Επεξ/σία από Jophiel
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Jophiel είπε

Duckduckgo

Γιατί, ως γνωστό : internet χωρίς Google ΔΕΝ υπάρχει...

Σοβαρολογείς τώρα;

Με ξέρεις τόσο καλά...

Χeστηκε αν βλέπω τσόντες με κινέζες. Καταναλωτικό προφίλ φτιάχνει. Αν δεν μάθεις τι είναι δε μπορούμε να μιλήσουμε.

Έχω android χωρίς καμία εφαρμογή Google. Ούτε καν λογαριασμό δεν έχει περασμένο. Ούτε playstore φυσικά. Όλα δουλεύουν κανονικά. Ναι, μπορείς να έχεις και Android ΧΩΡΙΣ Google. Θέλει λίγο ψάξιμο,  αλλά γίνεται και δουλεύει θαυμάσια.

Μια χαρά μου περισσεύουν. Αν μου έδινε επιλογή θα τη πλήρωνα. Το θέμα είναι ότι δε θέλει να την πληρώσω. Δε με θέλει για πελάτη. Για προϊον με θέλει.

Το θέμα δεν είναι αν παίρνει τα δεδομένα, αλλά να υπάρχουν επιλογές για το χρήστη. Να μπορώ να τα σβήσω, για παράδειγμα ή να μπορεί να μου πει, ανά πάσα στιγμή, σε ποιον τα έχει δώσει και τι ακριβώς τα θέλει. Απλα και όμορφα.

Δεν διαβασες καλά το μήνυμά μου. Κρίμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, infamousjohn είπε

Δεν διαβασες καλά το μήνυμά μου. Κρίμα

Μια χαρά το διάβασα. Αν εννοείς κάτι άλλο από αυτό που γράφεις, τότε εξήγησε το καλύτερα και το συζητάμε. Να ξεκαθαρίσω ότι δεν τσακώνομαι μαζί σου. Συζήτηση κάνω. Βασικά, εσύ δε διάβασες την απάντηση μου. Σου έγραψα: ακόμα κι αν δε χρησιμοποιήσεις ΚΑΜΙΑ υπηρεσία τους σου παίρνουν προσωπικά δεδομένα. Η Apple πχ δεν το κάνει αυτό, αλλά χρησιμοποιεί τα δεδομένα για να διαφημίσει τα προϊόντα της. Το facebook το κάνει σε κάποιο βαθμό, αλλά σαν τη Google κανένας. Αν θέλεις και ένα συμπλήρωμα στην προηγούμενη απάντηση μου:

"Arguing that you don't care about privacy because you have nothing to hide is like arguing that you don't care about free speech because you have nothing to say."

"Because privacy isn't about something to hide. Privacy is about something to protect. That's who you are. Privacy is baked into our language, our core concepts of government and self in every way. It's why we call it 'private property.' Without privacy you don't have anything for yourself." Edward Snowden

https://www.businessinsider.com/edward-snowden-privacy-argument-2016-9

Ιστορικά, η λογική της φράσης: "δε με πειράζει αν μου παίρνουν τα προσωπικά δεδομένα, γιατί δεν έχω τίποτα να κρύψω" έχει τις ρίζες της στο Ναζισμό (δεν υπερβάλω). Διάβασε το παραπάνω άρθρο. 

 

Επεξ/σία από Jophiel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2019 στις 7:27 ΠΜ, aypnia είπε

Για τον μέσο χρήστη τον έχουν κερδίσει ήδη.

Δίνουν 15 GB free όταν οι μεγάλοι ανταγωνιστές δίνουν μόνο 5 (Microsoft, Amazon) και άλλοι μόνο 2 (Dropbox).

Για τον έμπειρο χρήστη, τους επικαλούμενους data hoarders τον έχουν επίσης κερδίσει, unlimited storage με 12 ευρώ το μήνα.

Μια βόλτα πχ στο reddit του data hoarding θα σε πείσει, όλοι Google Drive (GSuite business account) χρησιμοποιούν για λύσεις cloud.

https://www.reddit.com/r/DataHoarder/

Δεν υπάρχει καν ανταγωνισμός, δίνουν περισσότερα από όλους τους μεγάλους.

Για enterprise θα συμφωνήσω, εκεί έχει προβάδισμα η Microsoft λόγω Office.

Αν και τα ποσοστά της Amazon και της Google είναι εντυπωσιακά αν σκεφτεί κανείς ότι δεν έχουν το "όπλο" του Office στο πόλεμο που λες.

Αλλά είναι εξυπνότατοι και έχουν κάνει στρατηγικές συμμαχίες, πχ με την Apple. Το icloud χρησιμοποιεί τους servers της Google.

https://9to5mac.com/2018/02/26/icloud-servers-google/

Μέχρι να κάνουν αλα Amazon. Κανένας σοβαρός Hoarder δεν επενδύει τα "πάντα" εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Μέχρι να κάνουν αλα Amazon. Κανένας σοβαρός Hoarder δεν επενδύει τα "πάντα" εκεί.

Αν τα κάνουν αλά Amazon και αλά Microsoft τότε θα πάμε αλλού. Ας είναι καλά το remote uploading.

Εξάλλου κανένας σοβαρός hoarder δεν επενδύει σε έναν μόνο αλλά κάνει και backups σε άλλους.

Μέχρι τότε μια χαρά είναι το unlimited στα 12 ευρώ. Τζάμπα πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, aypnia είπε

Αν τα κάνουν αλά Amazon και αλά Microsoft τότε θα πάμε αλλού. Ας είναι καλά το remote uploading.

Εξάλλου κανένας σοβαρός hoarder δεν επενδύει σε έναν μόνο αλλά κάνει και backups σε άλλους.

Μέχρι τότε μια χαρά είναι το unlimited στα 12 ευρώ. Τζάμπα πράγμα.

Και το Amazon έδινε unlimited αλλά τελείωσε. Ο γοογλης δεν δίνει unlimited οπότε κάποια στιγμή θα το γυρίσει στο original όριο του.

 

IMHO καλύτερα να επενδύσεις τα eu αυτά σε κάποιο δικό σου backup πλάνο. (HDDs etc)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Και το Amazon έδινε unlimited αλλά τελείωσε. Ο γοογλης δεν δίνει unlimited οπότε κάποια στιγμή θα το γυρίσει στο original όριο του.

IMHO καλύτερα να επενδύσεις τα eu αυτά σε κάποιο δικό σου backup πλάνο. (HDDs etc)

Κοιτά, αν τελειώσει κι από τη Google θα δω τι θα κάνω.

Δεν έχω κανένα λόγο να ψαχτώ αλλού επειδή η Amazon αποδείχτηκε αφερέγγυα.

Δίνει unlimited για business accounts, ψάχτο λίγο 🙂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...