Προς το περιεχόμενο

WD 10TB 107.58$ AMAZON US [ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ]


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφαγα κι εγώ άκυρο στην παραγγελία 16αρι χωρίς mail αλλά κοιτώντας στο gift card balance ειδα οτι μου έβαλαν 20$ οπότε ρίξτε μια ματιά εκεί 

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και σε μένα έβαλαν 20$....οκ κάναν μακακία και την αναγνώρισαν,στα θετικά του μαγαζιού αυτό

Επεξ/σία από theoilia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Vormulac είπε

Εφαγα κι εγώ άκυρο στην παραγγελία 16αρι χωρίς mail αλλά κοιτώντας στο gift card balance ειδα οτι μου έβαλαν 20$ οπότε ρίξτε μια ματιά εκεί 

Πραγματι βλεπω 20 δολλαρια στο gift card balance

Κρατησαν τουλαχιστον τα προσχηματα , και εμεις πηραμε 20 δολλαρια απο το πουθενα

Επεξ/σία από jimmyl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Vormulac είπε

Εφαγα κι εγώ άκυρο στην παραγγελία 16αρι χωρίς mail αλλά κοιτώντας στο gift card balance ειδα οτι μου έβαλαν 20$ οπότε ρίξτε μια ματιά εκεί 

Έχεις δίκιο, ευχαριστούμε, επιβεβαιώνω και εγώ πως έχω $20 balance.

Θα μπορούσαν πάντως να στέλνουν μια ειδοποίηση πως πιστώθηκε κάτι στο balance σου.

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα, καλή φάση. Στο chat όταν τους ζήτησα gift card με σύνδεσαν με Κάιρο, όπως και όλους. Τώρα δώσανε 20ρικάκι. Άντε, σε καλή μεριά (αγορά). :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μόλις είδα το gift balance ότι έχει όντως 20 δολάρια δώρο. Αυτή η gift card λήγει με το πέρας κάποιου χρονικού διαστήματος; Μόνο στο amazon.com μπορώ να την χρησιμοποιήσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Και εγώ μόλις είδα το gift balance ότι έχει όντως 20 δολάρια δώρο. Αυτή η gift card λήγει με το πέρας κάποιου χρονικού διαστήματος; Μόνο στο amazon.com μπορώ να την χρησιμοποιήσω; 

Απο οτι διαβασα δεν εχει καποια ημερομηνια ληξης , τωρα αν ειναι μονο για αμερικανικο amazon η μπορει να χρησιμοποιηθει  και στα ευρωπαικα παραρτηματα  , αυτο δεν το γνωριζω , καλο θα ηταν να γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πριν 14 λεπτά έλαβα email για το gift card των 20 USD το οποίο και υπάρχει στον λογαριασμό μου χωρίς αναφορά για expiry date.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έλαβα το ίδιο mail, αλλά πριν τους είχα στείλει πρώτα ένα μήνυμα για την ακύρωση στο οποίο και απάντησαν με το gift card. Λογικά θα έστειλε αρκετός κόσμος για αυτό η μαζική αποστολή κουπονιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Νομιζω οτι πολλοι Ελληνες ειναι γραμμενοι στο reddit. Δεν βλεπω ακομα καμια αναφορα εκει με σχολιο που να λεει για ακυρωση χωρις ειδοποιηση και χωρις καμια "προσπαθεια συγχωρεσης", καλης θελησης, του μαγαζιου aka κουπονι. Αντιθετως η εικονα εκει του μαγαζιου ειναι ας πουμε καλη αφου οι 2-3 αναφορες για ακυρα μιλουν για κουπονι. Ντρεπεστε; 😛 Σχολιαστε! (Δεν θελω να πιστεψω οτι λογοκρινουν...)

ΥΓ. Οπως και στους Αυστραλους μπορει οποιος ειναι γραμμενος και δεν βαριεται.

Ο ρατσισμος των Αμερικανων του αμαζον ειναι πρωτοφανης. Θα μου πεις, βλεπεις τον προεδρο τους, αλλα το αμαζον δεν φανταζομουν οτι του μοιαζει τοσο του πλανηταρχη...

Τελικά εμφανίστηκε το 20ρικο και σε μένα btw. Το όλο timeline παραμένει κουλό

1. Ακυρώνεται η παραγγελία.
2. Στέλνω mail.

3. Απαντάνε στο mail, ζητάνε συγνώμη μου προτείνουν παραγγελία από 30 του μήνα με κερασμένα ταχυδρομικά (αλλά όχι με την ίδια τιμή). Μου δίνουν και $5 για παρηγοριά που όμως λέει δε φαίνονται στο account, μόνο στο checkout.
4. Εμφανίζονται τα $20 της παρηγοριάς στο gift balance.
5. Έρχεται το email-κονσέρβα "σας κόψαμε την παραγγελία γιατί βάλαμε λάθος τιμή, πάρτε $20" (γκαραντί το υπόλοιπο είχε ανανεωθεί πριν το mail).

Μήπως τα mails είναι rate-limited; Τι να πω;

Γενικά ψιλομέτρια προς OK η κατάσταση. Το εικοσάρικο προφανώς είναι πιο δύσκολο να το ξοδέψεις από ελλάδα από ότι από usa αλλά τουλάχιστον είναι κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...