Προς το περιεχόμενο

Πρώτη αντίδραση από Huawei, με τον αποκλεισμό συνεργασίας να περιλαμβάνει και τις Intel, Qualcomm και Broadcom


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει η αποφαση να ειναι καταστροφικη για εμας ΑΛΛΑ ο Τραμπ ειναι προεδρος των ΗΠΑ... Εγω θα απαιτουσα απο τον προεδρο μου να ενισχυει ελληνικες εταιρίες... Θελεις εσυ να συνεχίσεις να παιρνεις Huawei δεν σε εμποδιζει κανενας να  παρεις και να ψαξεις να βγαλεις ακρη με τα .apk οπως αλλες κινεζικες εταιριες που δεν υποστιριζονται στην Ευρωπη... Εχει πλακα που κρινουμε τον Τραμπ σαν να ειναι δικος μας πρωθυπουργός ενω ειναι ενος αλλου κρατους...

Επεξ/σία από eko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την ινδια την έχουν ετοιμάσει χρόνια τώρα,εχει αρχίσει και κανει να πρώτα μπουσουληματα η μεσαία τάξη στα κέντρα.

Δεν παίζεις με τον αμερικανό,ειναι πολύ καλος με κακο κρύο αιμα στο παιχνίδι εξουσίας.

Το οπου φτωχος και η μοίρα του το ξέρετε;

Οι μαζες είναι κρέατα όχι άνθρωποι για την εξουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος. Από τότε που βγήκε το iphone 3gs ακολουθώ την apple. Μετά από τόσα χρόνια μέχρι και το iphone 9 σταμάτησα να την ακολουθώ πριν 6 μήνες. Βρήκα το απόλυτο κινητό το huawei p20 pro και ετοιμαζόμουν για αναβάθμιση σε καλύτερο. 

Αυτούς τους μήνες είδα άλλο κόσμο. μου είχε σπάσει τα νεύρα η apple με την "ασφάλειά" της. 

Τα πάντα γίνονται δύσκολα. Με το huawei (android) όλα είναι εύκολα. 

ΔΕΝ θέλω να χρησιμοποιήσω το κωλο itunes για να περάσω τις φώτο μου. 

Θέλω απλά να το συνδέσω στο pc μου και να βάλω και να βγάλω φώτο. 

Τέλος πάντων απογοητεύτηκα σήμερα με αυτό το νέο. Μάλλον θα το πουλήσω και λογικά μονόδρομος κανά samsung?

Τι άλλο παρόμοιο υπάρχει εκτός xiaomi?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, tsilitheo1 είπε

Η Intel??? Ρε η Intel???. Αρνηθηκε να της παρεχει chips αυτη που ακυρωσε το συμβόλαιο με την Apple γιατι δεν μπορει να της παρεχει 5g chip?. Η Huawei το παραγει μονη της... Την αναγκη της Intel δεν καταλαβαινω

είναι καθαρά για λόγους κράχτη. Η intel δεν είχε να προσφέρει κάτι στη huawei , ούτε φυσικά η huawei είχε ανάγκη κάποια intel. Όμως αν βάλεις και το μεγάλο όνομα αυτής στην εξίσωση που λέγεται εμπορικός αποκλεισμός , τότε δημιουργείς μεγαλύτερη εντύπωση και «φασαρία» ώστε να τσιμπήσει περισσότερο το ψάρι καταναλωτής.

Επεξ/σία από gdriver
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mihalis19 είπε

Έλεος. Από τότε που βγήκε το iphone 3gs ακολουθώ την apple. Μετά από τόσα χρόνια μέχρι και το iphone 9 σταμάτησα να την ακολουθώ πριν 6 μήνες. Βρήκα το απόλυτο κινητό το huawei p20 pro και ετοιμαζόμουν για αναβάθμιση σε καλύτερο. 

Αυτούς τους μήνες είδα άλλο κόσμο. μου είχε σπάσει τα νεύρα η apple με την "ασφάλειά" της. 

Τα πάντα γίνονται δύσκολα. Με το huawei (android) όλα είναι εύκολα. 

ΔΕΝ θέλω να χρησιμοποιήσω το κωλο itunes για να περάσω τις φώτο μου. 

Θέλω απλά να το συνδέσω στο pc μου και να βάλω και να βγάλω φώτο. 

Τέλος πάντων απογοητεύτηκα σήμερα με αυτό το νέο. Μάλλον θα το πουλήσω και λογικά μονόδρομος κανά samsung?

Τι άλλο παρόμοιο υπάρχει εκτός xiaomi?

Δε πουλάς τίποτα επι του παρόντος,και στο ασχημο σενάριο να μη παρει την 10 έκδοση παραμενει μια συσκευή τουμπανο για χρόνια.

Ισα ισα θα αποκτήσει και αποψη η συσκευή σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mihalis19 είπε

 

Τι άλλο παρόμοιο υπάρχει εκτός xiaomi?

Και αυτο κινέζικο ειναι. Αν ανεβει σε πωλήσεις στα επίπεδα της huawei (πολυ σύντομα αν παψει να πουλαει η huawei), είναι 101% βέβαιο οτι θα παθει τα ιδια με τη huawei. 

Ουσιαστικά επηρεάζει ολα τα κινέζικα αυτη η αποφαση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πάρει τα τελευταία updates αλλά ταυτόχρονα δεν θα υποστηρίζονται όλες οι εφαρμογές της google. 

play store. youtube. gmail app Και ένα σωρό άλλα. 

το ανέφεραν ότι θα πάνε σε δικό τους λογισμικό. πως να το εμπιστευτείς τώρα? πότε θα δοκιμαστεί κτλ. 

Δεν έχω χρόνο να γίνω πειραματόζωο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος πανικού .Οι υπάρχουσες συσκευές δεν έχουν ,άμεσα τουλάχιστον ,θέμα. Οι πωλήσεις όμως κινδυνεύουν με μεγάλο κράχ από εδώ και πέρα.  Δεν ξέρω βέβαια αν θα συνεχίσουν να δίνουν μπαλώματα (στα ελληνικά "patch") ασφαλείας , που είναι πολύ σοβαρό Θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, oldnew είπε

Και αυτο κινέζικο ειναι. Αν ανεβει σε πωλήσεις στα επίπεδα της huawei (πολυ σύντομα αν παψει να πουλαει η huawei), είναι 101% βέβαιο οτι θα παθει τα ιδια με τη huawei. 

Ουσιαστικά επηρεάζει ολα τα κινέζικα αυτη η αποφαση. 

Πολύ σωστά. είναι το επόμενο που ήθελα να ρωτήσω. 

Δηλαδή σταμάτησαν την huawei και την xiaomi Που είναι το ίδιο πράγμα την άφησαν? Εκείνη δεν κάνει κατασκοπεία?

Ναι πιστεύω τα ίδια θα πάθουν. 

Πάλι καλά που η apple δεν κάνει κατασκοπεία! χαχαχαχαχαχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, evkar είπε

Δεν υπάρχει λόγος πανικού .Οι υπάρχουσες συσκευές δεν έχουν ,άμεσα τουλάχιστον ,θέμα. Οι πωλήσεις όμως κινδυνεύουν με μεγάλο κράχ από εδώ και πέρα.  Δεν ξέρω βέβαια αν θα συνεχίσουν να δίνουν μπαλώματα (στα ελληνικά "patch") ασφαλείας , που είναι πολύ σοβαρό Θέμα.

Σκέφτομαι ότι αν είναι να γίνει κάτι κακό καλό είναι να το πουλήσω τώρα που ίσως πιάνει κάτι λίγο στην τιμή. Μετά ποιος θα το πάρει?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πουμε οτι η huawei δεν μπηκε στον στοχο για την επιτυχία στα smartphone αλλα γιατι είναι γίγαντας τηλεπικοινωνιών και μπαινει στην επένδυση του 5g ανά την υφήλιο, καθώς επίσης κατηγορείται για κατασκοπεία σε νευραλγικούς τομείς κρατικών δεδομένων.

Δεν ειναι xiaomi -παπούτσια σκούτερ κορδόνια χύτρες!!!!!

Εγω δε θα πουλαγα το huawei μου εαν το ειχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά πως θα συνέχιζες στο μέλλον? Θα περίμενες ένα λογισμικό από την huawei? 

Οκ το android είναι android. Αλλά είναι νέο λογισμικό? αξίζει?

Και το θέμα με τις εφαρμογές δεν θα λυθεί. 

gmail app. youtube . chrome Και πολλά άλλα. 

Αυτά σκέφτομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Αυτά γίνονται όταν συγκεντρώνεται τόση δύναμη σε μία εταιρεία (Google). Με μία απόφαση ο Trump μέσω της Google καταστρέφει μία άλλη τεράστια εταιρεία για τα πολιτικά του παιχνίδια. Όπως πάντα η δημοκρατία μίλησε.

Δεν ειναι δημοκρατικα εκλεγμενος ο Τrump ? Που και εμενα μου ειναι αντιπαθεστατος και διαφωνω με πολλες πτυχες της πολιτικης του ,  αλλα αυτο δεν αναιρει την νομιμοποιηση του ως προεδρος των ΗΠΑ .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...