Προς το περιεχόμενο

υαλοκαθαριστηρες bosch


supermarioarv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

32 λεπτά πριν, pankostas είπε

Για όσους παρέλαβαν , ήρθε χαρτί να πάτε στα ΕΛΤΑ της περιοχής σας ή τα φέρνει ο ταχυδρόμος σπίτι? 

Εμένα μου ήρθε ειδοποίηση από ups ότι θα παραλάβω την επόμενη εβδομάδα

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2019 στις 10:20 ΜΜ, manpower είπε

Εναλλακτικα, για οποιον ενδιαφερεται και «πιανουν» λιγο (ελαχιστα θα ελεγα) τα χερια του, μπορει να προμηθευτει απο καταστηματα με ανταλλακτικα αυτοκινητων μονο το λαστιχο (χωρις τον aerotwin μηχανισμο). Για παραδειγμα εχω παρει απο αυτο το καταστημα αυτα: https://saveltrade.gr/2x-lasticha-antikastasis-ualokatharistiron-aerotwin-soft-pro-oem

και εχω αντικαταστησει σε 2 vw που φορουσαν aerotwin, καθως επισης τα εχω προτεινει και σε φιλους με αλλη μαρκα αυτοκινητων και αλλο μοντελο bosch aerotwin (εχει διαφορα) και παιζουν μια χαρα. Στο δικο μου τα φοραω 1 χρονο και 5 μηνες και ειναι ακομη αψογα. Με ενα σετ των 4,5€ σε μικρα αυτοκινητα μαλλον περισσευει και για το πισω. Ισως θελει ενα τηλεφωνο πρωτα στο καταστημα ειναι εξυπηρετικοι. Νομιζω και με τα μεταφορικα δεν ανεβαινει πολυ το κοστος και παλι αξιζει.

Προσοχη μην παρετε αντιστοιχο λαστιχο που να μην αναφερει για aerotwin γιατι ειναι για τα κλασσικα μακτρα παλαιου τυπου και δεν θα παιξει!

(οδηγιες για τοποθετηση παιζουν και στο youtube)

Ωραίος φιλε μου. 

Παρελαβα χθες τα λαστιχα και τα περασα. Μια χαρα και σχετικα ευκολη η διαδικασία. Φαίνονται να καθαρίζουν καλά και χωρίς θορυβο. 

Σύνολο 7,5 ευρώ. Την αλλη φορά θα παραγγειλω πιο πολλα για να μην πληρωνω και μεταφορικά πολλα. 

Προσοχή όμως. Ειναι 70εκ. Κάποια αμαξια εχουν 72.5εκ από τη μάνα τους. Εγω έκανα πατεντα με ενα κομματακι στην ακρη από το παλιό λαστιχο και μεχρι στιγμής δεν υπαρχει προβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και εγώ μετά από 12 μέρες. Το περίεργο είναι ότι παρέλαβα από courier DHL ενώ είχα επιλέξει κανονική αποστολή! Ξέρει κανείς τι παίζει? Το πιο λογικό ήταν να το στείλουν με απλό ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με απλό ταχυδρομείο το έστειλαν :)

Απλά το απλό ταχυδρομείο τους είναι το Deutche Post/DHL Paket International , που εδώ το διεκπεραιώνει η DHL Courier, τουλάχιστον στα μεγάλα αστικά κέντρα. Παλιότερα τα παρέδιδαν τα ΕΛΤΑ Courier.

Επεξ/σία από frap73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο tracking number έγραφε "Delivery By DHL" και έδειχνε κανονικά την πορεία του δέματος, μέχρι και σήμερα που παρέλαβα.

Ενώ αντίθετα τον προηγούμενο μήνα , παρήγγειλα μια κάρτα μνήμης απο amazon.de , με κανονική αποστολή, και δεν έδειχνε την πορεία του δέματος, στο tracking έγραφε "Delivery By Deutsche Post DHL", και μου ήρθε χαρτάκι να μεταβώ στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου.

Πάντα από amazon.de μου ερχοντουσαν με απλό ταχυδρομείο, εκτός αν πλήρωνα 10€ παραπάνω την γρήγορη αποστολή , οπότε και το έστελναν με courier. 

Επεξ/σία από pankostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το tracking έχει το εξής παράδοξο. Απο την 1η Ιουνίου, γράφει πως είναι για παράδοση. Κάθε μέρα ανανεώνεται και λέει ότι θα παραδοθεί σήμερα μέχρι τις 8. Το φοβερό είναι ότι μου γράφει ότι πάει Γερμανία. Τους έστειλα mail και μου απάντησαν πως δεν υπάρχει πρόβλημα και έχω ακόμα καιρό για το παραλάβω. Η παραγγελία έγινε πριν μερικές μέρες (29 Μαίου). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σε εμένα έτσι έγραφε. Μην ανησυχείς. Θα έρθει με courier dhl.

Όντως ειναι θέμα συνεργασιων. Το απαράδεκτο ήταν το i-parcel , παρέλαβα αντικείμενο με απλό ταχυδρομείο μετά από 40 μέρες! Μακάρι να συνεχίσουν την αποστολή με courier! Ώστε να μην τρεχκυμε στα ΕΛΤΑ της περιοχής μας.

Επεξ/σία από pankostas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...