Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5. Επίσημα στοιχεία από την Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, zaratustra είπε

Μια χαρά είναι τα specs. Η αγορά είναι διαφορετική σε σχέση με αυτό που ήταν  πριν 5-6 χρόνια και σίγουρα πολύ διαφορετική σε σχέση με αυτό που ήταν πριν 12 χρόνια.

Υπάρχουν και άλλοι παίκτες που θα μπουν πολύ δυναμικά τα χρόνια που έρχονται. Cloud gaming από google. Θεωρητικά με fiber ταχύτητες (ή 5g mobile) θα μπορούσες να παίζεις απευθείας σε μια καινούρια tv χωρίς άλλο κουτί και να νοικιάζεις triple A τίτλους ή να πληρώνεις συνδρομές τύπου netflix, xbox live και να έχεις μια βιβλιοθήκη τίτλων. Να σας πω την αλήθεια μου, είναι ένα μοντέλο που πιστεύω ότι θα δουλέψει πολύ τα επόμενα χρόνια και κάποια στιγμή θα επικρατήσει και ολοκληρωτικά.

Κινητά με ισχυρό hardware, (μην σνομπαρουμε τα μεγέθη της βιομηχανίας των smartphones)

Το που θα πορευθεί η βιομηχανία του gaming και τι ποσοστό πίτας θα έχουν οι παίκτες δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε.

Θα πιστεύαμε  πριν μερικά χρόνια ότι θα υπήρχε τεράστια βιομηχανία όχι παικτών, αλλά θεατών gaming; (twitch, youtube)

Θα πιστεύαμε ότι free games τύπου fortnite θα είχαν κερδοφορία δισεκατομμυρίων;

Άποψή μου είναι ότι το ps5 και το νεο xbox, θα αποτελέσουν το κύκνειο άσμα των hardware κονσολών.

στο μέλλον που περιγράφεις υπάρχουν ελάχιστα καλά παιχνίδια (για να μην γίνω αυστηρός και πω κανένα) 

 

ελπίζω αν το πράγμα γίνει όπως το λες να μην έχουμε φαινόμενα νετφλιξ και ψάχνουμε τα διαμαντάκια  μέσα στο σωρό σκατίλας 

 

αλλά έχουμε χαμηλή τιμή.. (ζήτω!;;)

 

προς το παρόν αν θες ποιότητα, πρέπει να πλερώ και εγώ το δέχομαι αυτό

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θελω να κανω μια ερωτηση ειναι καλυτερο το gaming σε ps απο υπολογιστη;;;

 

Εχω εναν core i9 14 πυρηνων με μια rtx titan (λογο δουλειας) αλλα παιζω και παιχνιδια το συστημα ομως καιει τα αντερα του(64gb ram)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, weros είπε

Γεια σας θελω να κανω μια ερωτηση ειναι καλυτερο το gaming σε ps απο υπολογιστη;;;

Εχω εναν core i9 14 πυρηνων με μια rtx titan (λογο δουλειας) αλλα παιζω και παιχνιδια το συστημα ομως καιει τα αντερα του(64gb ram)

 

αρχείο λήψης (57).jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, weros είπε

Γεια σας θελω να κανω μια ερωτηση ειναι καλυτερο το gaming σε ps απο υπολογιστη;;;

Εχω εναν core i9 14 πυρηνων με μια rtx titan (λογο δουλειας) αλλα παιζω και παιχνιδια το συστημα ομως καιει τα αντερα του(64gb ram)

δες αν σε ενδιαφέρουν τα eclusives, διαφορετικά αν έχεις pc δεν υπάρχει λόγος (και το ρεύμα δεν το βρίσκω ιδιαίτερα σοβαρό λόγο.. ) 

 

αν δεν έχεις τίποτα, το ps είναι σαφώς πιο οικονομικό από το να κτίσεις pc 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

δες αν σε ενδιαφέρουν τα eclusives, διαφορετικά αν έχεις pc δεν υπάρχει λόγος (και το ρεύμα δεν το βρίσκω ιδιαίτερα σοβαρό λόγο.. ) 

 

αν δεν έχεις τίποτα, το ps είναι σαφώς πιο οικονομικό από το να κτίσεις pc 

Επίσης είναι και πολύ πιο εύκολο το ps4, ειδικά για παιδάκια-όπως τα δικά μου- που δεν ξέρουν από crack, cheat κ.τ.λ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Ειναι τιμες σε USD  αυτες ? Σε Ελλαδα και λογω φπα την πρωτη μερα κυκλοφοριας  σε επισημα δικτυα /αλυσιδες δεν ειχε σιγουρα 399 ευρω το ps4 .Δεν εχω και την αποδειξη να ψαξω να την βρω γιατι την εδωσα οταν το πουλησα για να παρω το pro .

410 κοστιζε στο Ελλαντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασει χαρακτηριστικων της κονσολας, τα 500 ευρω θα πρεπει να θεωρουνται απολυτως αναμενομενα. Ειναι διαφορετικη η οικονομικη συγκυρια πλεον ωστε να επιτρεπει στις εταιρειες να ζητησουν περισσοτερα χρηματα μεσα σε λογικα πλαισια παντα . Τωρα εαν γινει το μπραφ και ματσαρουν το launch price του ps4, πιστευω παλι θα υπαρξουν θεματα διαθεσιμοτητας, δεν θα μεινει κονσολα ουτε για δειγμα οπως και το 2013..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, logistoulis είπε

με το να δουλεύει ήδη η υπάρχουσα βιβλιοθήκη δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να περιμένεις

άντε 2-3 μήνες λέω εγώ μπας και ακουστεί κάνα φοβερό πρόβλημα, αλλά αν βγάλουμε αυτό το παράγοντα από την εξίσωση συμφωνώ, πρώτη μέρα 

αυτο εχει νοημα μονο αν δεν εισαι ηδη κατοχος του PS4. διαφορετικα μπορεις να μεινεις με το 4 για λιγο καιρο ακομη. δεν ειναι οτι η ΣΟΝΥ θα σταματησει να το υοποστηριζει αμεσως μολις βγει το 5.

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Έτσι. 

Βέβαια αφού στα 1 με 2 χρόνια δεν θα την έχει αγοράσει κανείς, μιας και θα περιμένουν όλοι τους άλλους, δεν θα υπάρχει κανένα παιχνίδι, η παραγωγή της θα έχει σταματήσει ως εμπορική αποτυχία και φυσικά η εταιρεία θα έχει αποσυρθεί από την αγορά. 

το οποιο δεν εχει συμβει ποτε, αφου παντα θα υπαρχουν οι beta testers, εννοω οι early adopters για τις πρωτοεμφανιζομενες κονσολες.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, KilliK είπε

αυτο εχει νοημα μονο αν δεν εισαι ηδη κατοχος του PS4. διαφορετικα μπορεις να μεινεις με το 4 για λιγο καιρο ακομη. δεν ειναι οτι η ΣΟΝΥ θα σταματησει να το υοποστηριζει αμεσως μολις βγει το 5.

 

κοίτα εγώ επειδή παίζω με απλό, ούτε καν pro θα κάνω τη μετάβαση άμεσα μόνο και μόνο για την ανάλυση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες το ps4 είχε κάρτα γραφικών απόδοσης rx550 με 8 giga ραμ που δν ήταν αποκλειστικά για τα γραφικά αλλά για όλο το σύστημα.το επόμενο θα έχει navi με 16.μέρα με την νύχτα είναι το ένα με το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Η πλατφόρμα του PlayStation είναι το pinnacle της βιομηχανίας αυτή τη στιγμή. Είτε σας πονάει τους κάγκουρες PC gamers είτε όχι

Έχω και PS4 pro και xbox one X... έχω και PC με rtx... Δεν είναι θέμα καγκουριάς ... είναι θέμα αν θέλεις το καλύτερο. Απλά. 

Και το καλύτερο δυστυχώς είναι το PC. Παίζεις κάνα 2 ιδιαίτερους τίτλους μόνο για το ps4 Και το xbox και τέλος.. τα τρώει η ντουλάπα μετά.. εγώ όχι.. τα έχω στο σαλόνι.. αλλά σκονίζονται.. το PC δεν έχει και ΔΕΝ θα έχει ποτέ αντίπαλο. 

Στο θέμα μας τώρα. Ανυπομονώ να δω το rtx του.. θα είναι τα γνωστά κόλπα της sony με τεχνάσματα η θα είναι real rt? Γιατί χλωμό το βλέπω να είναι real με αυτά τα χαρακτηριστικά και δε πα να έχει 1 νανόμετρο τεχνολογία.. είναι AMD :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, fanboy είπε

Νετι

Ε νετι 500 ειναι πολλά λεφτά.Το 4 βγήκε στα 400.

Αλλο να εισαι fanboy αλλο να βλεπεις ολο και μεγαλύτερες τιμες και να φτιάχνεσαι.Αυτο ειναι στα ορια του μαζοχισμου

Μόλις τώρα, nero62 είπε

Έχω και PS4 pro και xbox one X... έχω και PC με rtx... Δεν είναι θέμα καγκουριάς ... είναι θέμα αν θέλεις το καλύτερο. Απλά. 

Και το καλύτερο δυστυχώς είναι το PC. Παίζεις κάνα 2 ιδιαίτερους τίτλους μόνο για το ps4 Και το xbox και τέλος.. τα τρώει η ντουλάπα μετά.. εγώ όχι.. τα έχω στο σαλόνι.. αλλά σκονίζονται.. το PC δεν έχει και ΔΕΝ θα έχει ποτέ αντίπαλο. 

Στο θέμα μας τώρα. Ανυπομονώ να δω το rtx του.. θα είναι τα γνωστά κόλπα της sony με τεχνάσματα η θα είναι real rt? Γιατί χλωμό το βλέπω να είναι real με αυτά τα χαρακτηριστικά και δε πα να έχει 1 νανόμετρο τεχνολογία.. είναι AMD :P

Ντάξει οι 9/10 χρηστες ομως θελουν μια κονσολα να καθαρισουν για χρονια χωρις να κανουν τίποτα.Οχι να σκάνε χιλιαδες για καρτες γραφικών.Εγω και με 720p 30 fps καλυμμένος ειμαι.Και νομιζω οι περισσότεροι δλδ 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panossar95 είπε

 

1 ώρα πριν, weros είπε

Γεια σας θελω να κανω μια ερωτηση ειναι καλυτερο το gaming σε ps απο υπολογιστη;;;

Εχω εναν core i9 14 πυρηνων με μια rtx titan (λογο δουλειας) αλλα παιζω και παιχνιδια το συστημα ομως καιει τα αντερα του(64gb ram)

ρε φίλε μας δουλεύεις? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

χαχαχαχαχα

giphy.gif

Επεξ/σία από nero62
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...