Προς το περιεχόμενο

Rx 580 8gb crash


MightyLampost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα αγορασα μια rx 580 nitro + και εκει που παιζω τρωει crash το pc. Μολις το ξανανοιγω βλεπω κατω δεξια που λεει οτι Wattman error η κατι τετοιο. Ειναι driver η hardware problem. Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχουν πολλοι  λογοι για να κρασαρει ενα pc. Ο επεξεργαστης σου εχει ενσωματωμενη δυνατοτητα γραφικων , αν ναι πηγαινε στα bios  kai επιλεγεις την δυνατοτητα onboard απο το υπομενου advance. Αυτο το βημα θα σου δειξει  αν προκειτια για καποια βλαβη της καρτας γραφικων σου . Αν με τα ενσωματωμενα γραφικα του επεξεργαστη σου δεν κρασαρει το pc σου  εχει καλως αλλιως σαν δευτερο βημα ελεγχεις αν ξερεις την λειτουργια του τροφοδοτικου με την βοηθεια πολυμετρου.ι Ενα τριτο βημα ειναι να ελεξεις τι προγραμματα εχεις εγκαθιστησει στο pc σου γιατι μπορει ενα προγραμμα να σου προκαλει αυτο το κρασαρισμα. Τεταρτον ελεγχος drivers της καρτας γραφικων . ΓΙα να μην μακρυγορω κανε το πρωτο βημα και μετα βλεπεις και τα αλλα. οκ φιλε μου

Επεξ/σία από DAM2OLE5
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανε συνέχεια στον αδερφό μου παίζοντας assasins creed odyssey κάθε φορά, μόνο σε αυτό το παιχνίδι. Εσένα σε τι στο προκαλεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν του το κανε στο assassins creed ειναι επειδη ειναι απαιτητικο παιχνιδι και ζητει εναν δυνατο επεξεργαστη απο τετραπυρηνο και πανω. το λεω εκ πειρας γιατι ειχα παλια intel pentium g3258 διπυρηνο kai pαιζωντας το μου κολλαγε υπερβολκια και τωρα πηρ intel i7 9700k kai δεν κολλαιε με τιποτα

Επεξ/σία από DAM2OLE5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω i5 4690k κρασαρει στο apex legends nfs payback. Στο Lol και το cs ωστοσο δεν crasharei

Μολις βγηκε καινουργια αναβαθμιση και πρεπει να  ξανατεσταρω θα σας ενημερωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι θεμα της καρτας 100% μου βγαζει wattman error (τεχνολογια της Amd για ρυθμιση καταναλωσης). Επισης σε forums εχουν και αλλοι αυτο το θεμα αλλα χωρις απαντηση για καποιο fix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, MightyLampost είπε

ειναι θεμα της καρτας 100% μου βγαζει wattman error (τεχνολογια της Amd για ρυθμιση καταναλωσης). Επισης σε forums εχουν και αλλοι αυτο το θεμα αλλα χωρις απαντηση για καποιο fix

Πες φίλε τι φοράει όλο το σύστημα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

DDU ξηλώνεις τον driver, περνάς τον τελευταίο και δεν κάνεις εγκατάσταση/ απενεργοποιείς το Wattman. BTW, το wattman δεν είναι ο driver, αλλά πρόγραμμα υπερχρόνισης/διαχείρησης της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...