Προς το περιεχόμενο

Η Huawei δεν μπορεί πια να κατασκευάζει smartphones με υποδοχή για κάρτα μνήμης microSD


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν δεν τα βρούνε, η όλη ιστορία θα καταλήξει είτε στο να κατακερματιστεί η εταιρία ή να γίνει υπερδύναμη στον κόσμο της τεχνολογίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν απλά είχε πρόβλημα με τη huawei γιατί δεν σταματούσε απλά τις εισαγωγές από αυτή την εταιρία; 

Πιο πολύ για οικονομικός πόλεμος μου μοιάζει. 

Αυτο που μου φαίνεται παράξενο είναι ότι όλες οι εταιρίες ενώ θα χάσουν πολλά δις, ακολουθούν τις οδηγίες του τραμπ χωρίς μα και μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δεν υπάρχουν Αμερικάνοι ανταγωνιστές της στα δίκτυα. Ο κοντινότερος ανταγωνιστής της είναι η Ericsson. 

Επίσης άλλο συλλέγω δεδομένα για να σου πετάω στοχευμένες διαφημίσεις κι άλλο συλλέγω δεδομένα για να τα χρησιμοποιεί η κυβέρνηση της Κίνας. 

Που όμως κοστίζουν πολλές φορές περισσότερο και αυτό θα το πληρώσει ο καταναλωτής τελικά.

Πάντως, μετά από αυτό, δεν υπάρχει τεχνολογική εταιρεία που να αισθάνεται ασφαλής στην Αμερικανική αγορά.

Όλες θα αρχίσουν την αναζήτηση εναλλακτικών λύσεων και στο τέλος αυτός που θα χάσει πολλαπλά όμως,θα είναι η Αμερικανική βιομηχανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φανταζομαι θα μαθουμε αργοτερα και για αλλες τεχνολογιες που δεν θα μπορει να χρησιμοποιησει. Παντως βλεπουμε ολες οι εταιρειες εκει πολυ γρηγορα αρχισαν να συμμορφωνονται με τις οδηγιες και αμεσα προχωρησαν στις αντιστοιχες ενεργειες αποκλεισμου. Αν και σε αυτα δεν γνωριζουμε τι εχει γινει πραγματικα και τι ειναι αληθεια Καλο θα ηταν να γινει συντομα καποιος συμβιβασμος. Ειναι πολλοι οι εργαζομενοι που απασχολουνται σε αυτην την εταιρεια εμμεσα η αμμεσα, επισης προκειται και για μια εταιρεια που δινει χρηματα για αναπτυξη. σιγουρα δεν προκειται να κλεισει αλλα θα ειναι πολυ μεγαλες οι οικονομικες  απωλειες της απο ολο αυτο και θα επηρεασει και τους αλλους τομεις στους οποιους δραστηριοποιειται. 

 

Επεξ/σία από eskimoos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vortex365 είπε

Αυτό ήταν ένα πολύ ωραίο χαστούκι μπάς και ξυπνήσουν και οι υπόλοιποι και ρίξουν μια μούντζα στου αμερικανικούς κολοσσούς.

Αυτό θα ήταν ένα ωραίο σχόλιο για thread που συζητάνε αν είναι καλά κινητά τα iphone και γίνεται πόλεμος μεταξύ χρηστών. 

 

18 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Δεν θα ξέρει ποιο P να αγοράσει .Προτείνω MLS που είναι και ντόπιο έχει και κάρτα microSD.

Μπ@, καλύτερα είναι τα turboX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το δια ταύτα είναι, όσον αφορά τις σχέσεις US-CHN ότι εμείς παράγουμε την τεχνολογία, εσείς κατασκευάζετε και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι και κερδίζουμε.

Τώρα αν από πλευράς Κίνας την είδαν, κατασκευάζουμε, κάνουμε copy-paste και σας ανταγωνιζόμαστε και από πάνω με τεχνολογίες της χώρας σας, πόσο μάλλον σας κατασκοπεύουμε, ε δεν έχει και άδικο ο Τράμπας.... έτσι?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι πριν λίγο καιρό; Ήδη είχε αντικαταστήσει την micro-SD κάρτα με δικό της πρότυπο από το Mate 20 Pro.
Huawei’s Nano Memory Cards are replacing microSD on its latest phones:  https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/10/16/17985578/huawei-nano-memory-cards-nm-microsd-replacement-mate-20-pro

Επεξ/σία από takjar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Ε αφού θα είναι μάπα και θα μείνουν, τι θέλεις να τα αγοράσεις; 

Άσε να μείνουν... (αν βρεις κανένα σφύρα μου 😋😋

Μερικοί έχουν πλάκα πάντως, περιμένουν πάνω από τις αγγελίες να πάρουν P30 pro με πχ 500 ευρώ 😂😂😂😂

Σε λίγο καιρό και 100 ευρώ να τα βάλουν κανείς δεν θα ενδιαφέρεται....αυτά έτσι πάνε ...αμανατι θα μείνουν μετά από τέτοιες εξελίξεις .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gnsX είπε

Μη ξεχάσει η Κίνα μετά το λειτουργικό σύστημα, να αναπτύξει δικούς της επεξεργαστές, δικές της gpu, δικές της μνήμες, δικούς της δίσκους, δικιες της οθόνες, δικό της σύστημα αναγνώρισης προσώπου, δικό της σύστημα αναγνώρισης φωνής κτλ κτλ κτλ και όλα αυτά χωρίς να πατάει καμιά ευρεσιτεχνία.

 

Μ άρεσε και το: λογικά θα δώσει ηχηρό μήνυμα ή θα αποσυρθεί απλά. 

Θα παίξουμε ή αμυντικά ή επιθετικα,με αυτόν τον τρόπο ή θα χάσουμε ή θα κερδίσουμε ή θα έρθει Χ.

Νοστράδαμος

Γιατί κολώνούν? Κοίτα που ήταν 10 χρόνια πριν. Σε 10 χρόνια θα τους μαμάνε όλους. Είναι θέμα χεριών, μυαλών και στρατηγικής.που ήταν η Huawei πριν 20 χρόνια και που έφτασε.

Ο Κινέζος δεν μίλησε ακόμα. Όταν μιλήσει τότε θα καταλάβουμε.

2 λεπτά πριν, georgetsl είπε

Σε λίγο καιρό και 100 ευρώ να τα βάλουν κανείς δεν θα ενδιαφέρεται....αυτά έτσι πάνε ...αμανατι θα μείνουν μετά από τέτοιες εξελίξεις .

Εγώ αγοράζω απεριόριστη ποσότητα στα 100 ευρώ, όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει μήνυμα.και χωρίς Google play.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, georgetsl είπε

Σε λίγο καιρό και 100 ευρώ να τα βάλουν κανείς δεν θα ενδιαφέρεται....αυτά έτσι πάνε ...αμανατι θα μείνουν μετά από τέτοιες εξελίξεις .

Ούτε καν. 

Κάνεις μεγάλο λάθος. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, possiz είπε

 

Εγώ αγοράζω απεριόριστη ποσότητα στα 100 ευρώ, όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει μήνυμα.και χωρίς Google play.

Λίγο άμα περιμένεις ,θα στοκαρεις και ποσότητες ...το θεμα είναι τι θα τα κάνεις μετά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgetsl είπε

Λίγο άμα περιμένεις ,θα στοκαρεις και ποσότητες ...το θεμα είναι τι θα τα κάνεις μετά.

Εσύ λες θα μου ειναι άχρηστα? :)Φερε εσύ και άσε με εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...