Προς το περιεχόμενο

Πρώτο trailer για το Terminator: Dark Fate


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, james01gr είπε

Δεν αμφισβητώ πως ο Άρνολντ με έχει για πρωινό. Αλλά η Λίντα φίλε δεν είναι κουκλάρα. Κουκλάρα ήταν όταν έπαιζε στην πενταμορφη με το τερας. Και δεν είναι καν μιλφ, την έχει περάσει προ πολλού αυτήν την κατηγορία. 

Στα σοβαρά τώρα, είμαι τόσο χρόνων όσο να έχω βαρεθεί τις νεκραναστασεις πεθαμενων ταινιών. Όποιος θα πάει να την δει, δεν θα ήταν γεννημένος οταν βγήκαν οι πρώτες δύο. Για εμένα να μένουν οι ταινίες όπως ήταν. Το να βγάζεις συνέχεια μετά από 25 χρόνια είναι θλιβερό. Αρμεγεις μια αγελάδα μέχρι να πεθάνει. Έλεος! 

Εγώ είχα γεννηθεί πάντως. Στα 50 μου μια καλή ταινία του τότε είναι ότι καλύτερο να την συνεχίζουν στο παρόν με τους ίδιους ηθοποιούς. Και επειδή ο Άρνολντ είναι ήταν και θα μείνει θρύλος πεθαίνω να τον δω ξανά να λέει τις ατάκες του. 

Αν και το I'll be back πλέον δε μετράει και πολύ γιατί δεν τα έχει παρατήσει και ποτέ για να επιστρέψει. 

Δεν λέω ...κάποιες ταινίες πρέπει όντως να τελειώνουν. Κάποιες άλλες όμως και με τέτοιους πρωταγωνιστές και εφόσον συνεχίζει να μη μασάει είναι ότι ποιο όμορφο να τους βλέπεις ξανά στους ίδιους ρόλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To Terminator 2 είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες, ανεξαρτήτου είδους. Παραμερίζοντας το σενάριο που είναι καταπληκτικό, είναι μια ταινία που τη βλέπεις ακόμα και τώρα και συγκινείσαι με τα εφέ της εποχής που δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα σημερινά. Και μιλάμε για 28 χρόνια πίσω. 

Ο Κάμερον τότε έβγαζε διαμάντια (βλέπε & Aliens).

Από το 2 και μετά, έχουν ασελγήσει πάνω στην ιδέα της ταινίας. Η μία αποτυχία μετά την άλλη, λίγο το Salvation βλεπόταν, αλλά μέχρι εκεί.

Ντροπή εκεί στο Hollywood που έχουν στερέψει από ιδέες, ψάχνουν να βγάλουν λεφτά και ζωντανεύουν ξανά παλιές ταινίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, teovag said:

Για όσους λένε για το ξαναζεσταμένο φαγητό θα πω μόνο αυτό:

επειδη βλέπω ότι όλοι είστε τρομεροί σεναριογράφοι, σκηνοθέτες, ηθοποιοί ...και είμαι ακόμα περισσοτερο σίγουρος ότι είστε και καλύτεροι προπονητές, πολιτικοί, CEOs για να μη πω θα τα πηγαίνατε καλύτερα και από τον Θεό στην Δημιουργία (τι να ξέρει κιόλας ο παππούλης)... θα σας πω απλά να κάνετε ένα τεστ: 

θα σταθείτε απέναντι στη μάνα σας, στην γυναίκα σας, στη γκομενα σας ή ακόμα και στον chef (άντε καλά...μάγειρα) την επόμενη κιόλας φορά που θα σας κάνει το ίδιο φαγητό με τον ίδιο τρόπο... και θα πείτε με ύφος: ρε καραγκιόζη πάλι τα ίδια έκανες, με τον ίδιο τρόπο, τα ίδια υλικά...τι σκατα έχεις στο μυαλό σου!

Αφενος θα σας έρθει στο κεφάλι το φαΐ (από τη γκομενα σίγουρα...οι άλλοι «παίζει» να συγκρατηθούν, αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά για τον chef και τη σύζυγο)

...αφετέρου θα πρέπει να διαπρέψετε στη συνεχεια ολομόναχοι στην κουζίνα ...εκει που φαντάζομαι η δημιουργικότητα και η φαντασία σας θα ξεχειλίσει (τρέμε Φεριαν!).

Λιγο σεβασμός σε ανθρώπους που γέμισαν χαρά τα παιδικά σου χρόνια, αλλιώς «πεδιον δόξης λαμπρό» με απεριόριστο χώρο να ξεδιπλώσει το ανύπαρκτο ταλέντο σου!! (απευθύνομαι σε όσους κράζουν)

Και εμείς οι insomniacs - πιστοί στρατιώτες- είμαστε έτοιμοι να σχολιάσουμε - παντα καλοπροαίρετα - το έργο σου!!! (Λέμε τώρα)

Συνοψιζοντας... όλοι νομίζουμε ότι είμαστε παραπάνω από όσα μπορούμε ή θελουμε, αλλά (σχεδόν κανεις) δεν έχει τη θέληση ή το κουράγιο όχι να τολμήσει... αλλά απλά να ξεκινήσει... Greek tempelation nation!

Όποτε... ας σχολιάζουμε...το κάνουμε καλά!!!

ΥΓ ...και για να μη το ξεχάσω...ο σεβασμός στην ηλικία ...μάλλον έχει περάσει σε ρατσισμό...στην Τρίτη ηλικία... ο Eastwood, ο Redford κλπ...ίσως έχουν να μας πουν κάτι για αυτό... 

Με ακριβός τα ίδια υλικά τα οποία σαπίζουν. Λίγο σεβασμός στις μανάδες μας κλπ. μην λες φανφάρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, lexotamilf είπε

Μόνο ο ύπνος δεν με πήρε με αυτή τη μουσική. Τελειωστε το, δεν έχει άλλο γάλα η αγελάδα. 

Ερεψε. 

Αυτή η μουσική ήταν του τρέιλερ... να και το soundrack.. Και γΑΜΩ τις παραλλαγές... 

 

ταντα τα ταντα... ταντα τα ταντα... ταντα τα ταντα... 

 

Κάμερον σαγαπάμε... Άρνολντ προχώρα... σε θέλει όλη η ΓΗ!!!!

Στο κάτω κάτω κύριο και κυρίες κριτικοί ταινιών εδώ του ινσόμνια και χειρότερο από όλα να είναι θα το δούμε εμείς οι φανατικοί με πολύ περισσότερη όρεξη από τις κουλτουριάρικες παραγωγές που σας ερεθίζουν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δουμε σιγουρα και αυτο πιστα οπως ολα ς αλλα.......

παλια ειχαμε χαβιαρι  με τα παλια terminators τωρα μαθαμε στο fast food που παρολο που ειναι νοστιμο στο ματι.....δε σου αφηνει τιποτα. κατι λειπει απο τις νεες ταινιες γενικα, πιστευω ειναι συνδυασμος μεγαλης βασης στο cgi και λιγοτερο στο σεναριο, και απαραδεκτης videoclipistikης σκηνοθεσιας...Χαθηκε το οραμα, η εμπνευση.Fast food cheesburgers απο τα goodys ολα και επειδη ειναι εφημερως νοστιμα λεμε και γουαου τι νοστιμια...ετσι μαθαμε πια κριμα στις νεες γενιες που εχουν μαθει να πιστευουν οτι ταινιες τυπου marvel πρεπει να θετουν υποψηφιοτητα για οσκαρ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, tordak είπε

Θα το δουμε σιγουρα και αυτο πιστα οπως ολα ς αλλα.......

παλια ειχαμε χαβιαρι  με τα παλια terminators τωρα μαθαμε στο fast food που παρολο που ειναι νοστιμο στο ματι.....δε σου αφηνει τιποτα. κατι λειπει απο τις νεες ταινιες γενικα, πιστευω ειναι συνδυασμος μεγαλης βασης στο cgi και λιγοτερο στο σεναριο, και απαραδεκτης videoclipistikης σκηνοθεσιας...Χαθηκε το οραμα, η εμπνευση.Fast food cheesburgers απο τα goodys ολα και επειδη ειναι εφημερως νοστιμα λεμε και γουαου τι νοστιμια...ετσι μαθαμε πια κριμα στις νεες γενιες που εχουν μαθει να πιστευουν οτι ταινιες τυπου marvel πρεπει να θετουν υποψηφιοτητα για οσκαρ....

το ειδες το τρειλερ; δεν εχει καμια απολυτως σχεση με το cinematography και το editing του Terminator 2. ειναι τελειως μοντερνα στυλαρισμενο με την virtual camera να κινειται παντου, τα physics να ειναι τελειως ψευτικα, το stuntwork να εχει αντικαταστηθει απο (κακο) CGI,  ο ρυθμος ναναι φρενηρης και αδιακοπτος , και γενικα  η ολη αισθητικη να ειναι αυτη ενος videogame .

για να καταλαβεις την διαφορα, συγκρινε εδω την σκηνη που γυριστικε με τον παραδιασκο τροπο, με την δραση να δειχνει φυσικη, να εχει "βαρος":

και εδω το ψηφιακο καρναβαλι με την δραση ναναι τελειως καρτουνιστικη:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 ώρες πριν, ktiniatros είπε

Θα βλέπουμε εξηγήινους και θα είναι σα να μην τους βλέπουμε.

Πες τα γέροντα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, teovag είπε

Συνοψιζοντας... όλοι νομίζουμε ότι είμαστε παραπάνω από όσα μπορούμε ή θελουμε, αλλά (σχεδόν κανεις) δεν έχει τη θέληση ή το κουράγιο όχι να τολμήσει... αλλά απλά να ξεκινήσει... Greek tempelation nation!

Δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, polaki είπε

Δηλαδή?

Δηλαδή;;;; 

Περισσότερα καθόμαστε στην άκρη και σχολιάζουμε, παρά πράττουμε ...τι δεν κατάλαβες;;;

Πχ ο Σβαρτζενέγκερ είναι παππούς και "ψοφιος" αλλά εγώ δεν έχω πάει για τρέξιμο ούτε μπροστά στο wii...

Ο Cameron δεν έχει νέες ιδέες, αλλά εγώ δεν ξέρω ούτε καν το είναι το Οργουελικο "1984", και ότι ο Ιούλιος Βερν έγραψε πρωτος για ταξίδια στο φεγγάρι, στο κέντρο της γης και θαλάσσια τέρατα κλπ ...μέχρι να τα βάλουν στην εικόνα υπέροχοι σκηνοθέτες (φαντάζομαι τα σκέφτηκαν πρώτοι αυτοί). 

Παρθενογένεση δεν υπάρχει...παίρνεις το παλιό και το εξελισσεις αν είσαι μάγκας, εργατικός, με διάθεση και τόλμη!

Αλλιώς ας κάτσουμε να σχολιάζουμε τις επιτυχίες ...και τις αποτυχίες αυτών που εργάζονται και τολμούν...

...με δικαιολογίες του τύπου : πωπω "χιλιοειπωμενο", τι "παλιό", "τι να μας πει πάλι ο παρωχημένος" κλπ... Βαυκαλιζουμε την τεμπελιά και την ανεπάρκεια μας!

Το θέλεις πιο λιανα ή το κατάλαβες...

Πχ φαντάσου τον Λάνθιμο να κράζει τον Σπίλμπεργκ και τον Ισντγουντ ...γιατί συνήθως πραγματεύονται τις ταινίες με τον ίδιο τρόπο... Δεν νομίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, teovag είπε

Δηλαδή;;;; 

Περισσότερα καθόμαστε στην άκρη και σχολιάζουμε, παρά πράττουμε ...τι δεν κατάλαβες;;;

Πχ ο Σβαρτζενέγκερ είναι παππούς και "ψοφιος" αλλά εγώ δεν έχω πάει για τρέξιμο ούτε μπροστά στο wii...

......

Το θέλεις πιο λιανα ή το κατάλαβες...

Πχ φαντάσου τον Λάνθιμο να κράζει τον Σπίλμπεργκ και τον Ισντγουντ ...γιατί συνήθως πραγματεύονται τις ταινίες με τον ίδιο τρόπο... Δεν νομίζω...

Φίλε μου τί σχέση έχει ο σχολιασμός του Λάνθιμου προς τον Σπίλμπεργκ με τον δικό μου?

Ο Σπίλμπεργκ που λες, δεν κρίνεται (η εμπορικότητά του, το κέρδος του, το έργο του - όπως θέλεις πες το) από τον Λάνθιμο, δεν απευθύνεται στον Λάνθιμο, σε εμάς απευθύνεται. 

Εμείς λοιπόν αν τον κρίνουμε, σαφώς και έχει σημασία για τον ίδιο, γιατί σε μένα απευθύνεται.
Εγώ δεν είμαι στο χώρο του, είμαι ο καταναλωτής του, δεν έχει καμία σημασία αν εγώ δεν ξέρω θεό από σεναριογραφία. 

Δεν χρειάζεται να γίνω εγώ πολιτικός, σεναριογράφος, ηθοποιός και αθλητής για να πω ότι ο τάδε έκανε κακό στη χώρα (ή στην τσέπη μου), ο δείνα έγραψε ταινία που με πήρε ο ύπνος στο σινεμά, ή δεν μπορεί να βάλει γκολ απτα 2 μέτρα. 

Το να είμαι εγώ όμως ο ΚΥΡΓΙΟΣ πχ, και να κράζω τον Djokovic, εκεί φυσικά και πάμε σε αυτό που λες. Δεν μπορεί μια ΚΛΑΝΙΑ να κράζει τον #1 τενίστα.

Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...