Προς το περιεχόμενο

Σειρές που μας ξενέρωσαν με το τέλος τους (SPOILERS)


godfather0991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το dexter πείτε ότι τελείωσε στην 4 σεζόν από εκεί και πέρα έγινε αχταρμάς το κατέστρεψαν. Το τέλος της τεταρτης ομως αφήνει περιθώρια να σκεφτεί ο θεατής πως θα ήταν το μέλλον του παιδιού. Να μεγαλώσει δηλαδή και να γίνει ιδιος ο πατέρας του μιας και θα έχουν ίδιες αναμησεις. Το δε τέλος της 8 σεζόν σαν παρωδία φαίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Τι είχε το Black sails ρε παιδιά πολύ καλό ήταν το τέλος του. 

ο πιος badass χαρακτηρας, βρηκε τον χαμενο ερωτα τις ζωης του, σε σκλαβοφυτεια οπου οι αριστοκρατες στελναν τουσ gay γιου τους....να κατι τετοια μου την σπανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω ότι μετά την 4η ο Dexter είχε πολλά θεματάκια, αλλά το τέλος του (που το έχουν κράξει όλοι) μου άρεσε. Από τη στιγμή που ήθελαν ένα (ας πούμε) happy end, δεν ξέρω πώς αλλιώς θα μπορούσε να τελειώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, katergaris79 είπε

Θα συμφωνήσω ότι μετά την 4η ο Dexter είχε πολλά θεματάκια, αλλά το τέλος του (που το έχουν κράξει όλοι) μου άρεσε. Από τη στιγμή που ήθελαν ένα (ας πούμε) happy end, δεν ξέρω πώς αλλιώς θα μπορούσε να τελειώσει.

Άρα έχουμε dexter να μας φέρνει ξύλα για το τζάκι το χειμώνα μιας και έγινε ξυλουργός. Δεν ήταν τέλος αυτό για μια σειρά σαν το dexter. 

15 ώρες πριν, burgos4 είπε

ο πιος badass χαρακτηρας, βρηκε τον χαμενο ερωτα τις ζωης του, σε σκλαβοφυτεια οπου οι αριστοκρατες στελναν τουσ gay γιου τους....να κατι τετοια μου την σπανε...

Μας είχαν προϊδεάσει ρε συ σε προηγούμενα επεισόδια. Όλοι οι χαρακτήρες πήραν αυτό που τους άξιζε. Θεωρώ ότι για 4 σεζόν που είδαμε το τέλος ήταν αρκετά καλό. Έχουμε δει πολύ πολύ χειρότερα. 

 

To fringe το έχω αφήσει στις 4 σεζόν στο 10 επεισόδιο εδώ και 4 χρόνια ίσως το ξανά πιάσω να το τελειώσω. Το είχα βαρεθεί από ένα σημείο και μετά με τα fillers επεισόδια. Το ίδιο που έπαθα με το xfiles από την πρώτη σεζόν και το παράτησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Bspus είπε

Prison Break.

Βασικα ολα τα επεισοδια μετα το 2ο κυκλο ηταν απογοητευση

Ισχύει. Κράτησα μόνο τον πρώτο κύκλο στον σκληρό τα άλλα έφαγαν δρόμο. Βασικά είδα μέχρι το πρώτο της 4 σεζόν εκεί που εμφανίστηκε η γκόμενα που και καλά της έκοψαν το κεφάλι και το έστειλαν σε πακέτο. Άθλια σεζόν. Η δεύτερη κάπως βλεπόταν. Την πρώτη την ξανά βλέπω ανετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Bspus είπε

Prison Break.

Βασικα ολα τα επεισοδια μετα το 2ο κυκλο ηταν απογοητευση

Ναι οντως...  Θυμαμαι να βλεπω την πρωτη σαιζον και να λεω πω πω τι θα γινει μετα?  Και μετα σιγα σιγα σε καθε επεισόδιο ξενερωνα... 

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ισχύει. Κράτησα μόνο τον πρώτο κύκλο στον σκληρό τα άλλα έφαγαν δρόμο. Βασικά είδα μέχρι το πρώτο της 4 σεζόν εκεί που εμφανίστηκε η γκόμενα που και καλά της έκοψαν το κεφάλι και το έστειλαν σε πακέτο. Άθλια σεζόν. Η δεύτερη κάπως βλεπόταν. Την πρώτη την ξανά βλέπω ανετα. 

Η πρωτη σαιζον για την εποχη της ηταν πανεξυπνη και πολυ καλα δουλεμενη απλως ετσι οπως το εστησαν στην αρχη φαινοταν οτι θα ξεμεινουν απο ιδεες γρηγορα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Άρα έχουμε dexter να μας φέρνει ξύλα για το τζάκι το χειμώνα μιας και έγινε ξυλουργός. Δεν ήταν τέλος αυτό για μια σειρά σαν το dexter. 

Έδειξε ότι κατάλαβε ότι θα έχανε όλους τους δικούς του ανθρώπους αν συνέχιζαν να είναι μαζί του. Το αν συνέχισε να κάνει αυτά που έκανε μένει λίγο φλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το How i met your mother το είχα δει ξανά πρόσφατα. Δεν μπορώ να πω ότι ξενέρωσα με το τέλος όπως  τότε. Απλώς τότε νομίζω ότι το τέλος δεν ταίριαζε περισσότερο γιατί είχαν χτίσει μια season στον γάμο του Μπάρνευ με την Ρόμπιν μόνο και μόνο για να τους χωρίσουν στο τέλος... και όλα γίνονταν στο fast forward...

Άσε που την μητέρα την δείχνουν για πολύ λίγο και την πεθαίνουν σε ένα επεισόδιο τσακ μπαμ, μόνο και μόνο για να τονίσουν ότι ο Τέντ πρέπει να ναι με την Ρόμπιν wtf!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tι ειχε το τελος του  How i met your mother ? Μια χαρα εξυπνο ηταν , μεχρι και συγκινητικο το λες :D

O Dexterακιας κουρασε.Δεν ηταν τοσο το τελος, οσο οτι δεν ηταν σειρα για τοσους κυκλους .

Το got εχει παρει το οσκαρ στην κατηγορια μαπα τελος.Δηλαδη μιλαμε για μακραν ανωτερο επιπεδο ..παπαριας :D

Απο την αλλη βεβαια το got ειναι η μοναδικη σειρα που αν μπορουσαν οι θεατες θα μπουκαραν με τσουγκρανες στο studio της hbo απαιτωντας περισσοτερους κυκλους 🤣

Επεξ/σία από bluesattack
  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρές όπως το How I Met Your Mother, του οποίου οι πρώτες 2-3 σεζόν είναι απλά θρυλικές πλέον ως κωμική σειρά, καταλήγουν να απογοητεύουν στο φινάλε εν μέρει και γιατί τις ξεχειλώνουν ριζικά λόγω της επιτυχίας τους σε σημείο που κουράζουν. Θα έπρεπε να είχε τελειώσει αξιοπρεπώς εκεί γύρω στην 5η-6η σεζόν το αργότερο, αλλά τέσπα.

Το ίδιο ισχύει λίγο-πολύ και για το Dexter - στο σημείο που το είχαν φτάσει, δεν γινόταν να υπάρχει έστω αξιοπρεπές τέλος, παρά μόνο σοκαριστικό, σε στυλ να πεθάνουν όλοι και ο Dexter μαζί. Αλλά ούτε αυτό δεν μας έδωσαν.

Αποφεύγοντας την κλισέ επιλογή του Game of Thrones καθαρά λόγω επικαιρότητας (αν με ξαναρωτήσετε σε κάνα χρόνο, χαλαρά θα επέλεγα αυτό) καταλήγω πάλι στο LOST ως χειρότερο φινάλε. Η ξενέρα ήταν μυθικών διαστάσεων, απλά - υπήρχε ελπίδα μέχρι και στο προτελευταίο επεισόδιο πως πάμε για κάτι επικό στο φινάλε, αλλά NOOOPE.

ΥΓ. Επειδή αναφέρθηκε παραπάνω, το Fringe αξιοπρεπέστατη σειρά. Από το επεισόδιο 5 ή 6 του 2ου κύκλου της, ίσα που φτάνει ή και ξεπερνάει σε σημεία το μεγαλείο του LOST για εμένα. Εξίσου αξιοπρεπές το φινάλε της σειράς, αν και αρκετά βεβιασμένο κατά δήλωση των συγγραφέων της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

X files(τελειωσε?)

GOT

Απολυτα ικανοποιημενος απο Lost παρολο που το τελος δεν ηταν δεκαρακι, αλλα το ταξιδι που μας χαρισε ακομα το ψαχνουμε σε αλλη σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...