Προς το περιεχόμενο

Google Maps: Εμφάνιση καμερών ταχύτητας στους ελληνικούς δρόμους 


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι κάμερες στην Α.Ο. γράφουν απλά κάνουν κανά 2-3 χρόνια να έρθουν οι κλήσεις.

Σοκολάτες,νερά,λιστεριν,μπαταρίες κ.α π@@@ιες δεν πιάνουν ούτε στα παραμύθια.

Δυστυχώς η παιδεία επάνω σε αυτό το θέμα είναι ανύπαρκτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 minutes ago, NickTG said:

Ακόμα να καταλάβεις ότι δεν έχει ιδέα περί Β' Παγκοσμίου. Εντάξει είπε μια παπάτζα που δεν μαζεύεται...

5 minutes ago, Agony said:

Ανεγκέφαλος ανωριμος οδηγηκα μη έχοντας επίγνωση το τι μπορω να προκαλέσω.

Αυτα πλεον ειναι λαθοι του παρελθόντος που ευτυχώς δεν προκάλεσαν δυστύχημα.

Το αν θα έπρεπε να ειχα την δυνατότητα να οδηγήσω ξανα εκει εισαι υπερβολικός. Πρεπει να υπαρχει τιμωρια και ξανα εξετάσεις για δίπλωμα οχι ισοβια τιμωρία.

Έκαστος έχει τη γνώμη του. Μακάρι όσους έπιαναν να κάνουν τέτοιες μ@κακίες να έβαζαν μυαλό όπως λες ότι έχεις κάνει εσύ. Θα αρκούσε να τους σταματήσουν μια φορά και τέλος. Και οι γύρω τους θα έπαιρναν χαμπάρι. Αν και απεχθάνομαι τις πολύ ψηλές ταχύτητες, δυστυχώς ή ευτυχώς η επικίνδυνη οδήγηση δεν είναι μόνο αυτή. Στέλνεις κόσμο στα θυμαράκια και επειδή περνάς στοπ, προτεραιότητες κλπ και επειδή είσαι ανίκανος να διαχειριστείς καταστάσεις. Εννοώ γενικά όχι εσύ.  Δηλαδή γιαγιοπαππούδες ουκ ολίγες φορές είχαν πάει να με στείλουν. (μηχανάκι). Το ίδιο και ειδικά γυναίκες μέχρι 40 που τρέχουν και α) δεν ξέρουν τον λόγο β) Δεν μπορούν να το ελέγξουν ούτε στη μισή ταχύτητα. Αν τύχει κάτι απλά αφήνουν το τιμόνι

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι, τη google περιμέναμε για να γνωρίζουμε τις κάμερες στους δρόμους.

Τα Here maps διαθέτουν την εν λόγω ενημέρωση χρόνια τώρα.

Προσωπικά δεν μου χρειάστηκε ποτέ η συγκεκριμένη πληροφορία, αλλά όχι να βλέπω σαν είδηση κάτι που υπάρχει χρόνια σε εφάμιλλες εφαρμογές, τις οποίες θεωρώ καλύτερες από τις αντίστοιχες της google, μόνο και μόνο επειδή ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ να το εντάξει στις υπηρεσίες της η κάθε google, ms, apple, κλπ.

Οι σωστοί τίτλοι σε παρόμοιες ειδήσεις θα έπρεπε να είναι του στυλ "η <<insert famous brand company>>, κατάφερε να ενσωματώσει το τάδε χαρακτηριστικό, το οποίο χρησιμοποιούν με επιτυχία εδώ και X χρόνια οι δείνα εταιρείες."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, JimGer είπε

Δηλαδή γιαγιοπαππούδες ουκ ολίγες φορές είχαν πάει να με στείλουν. (μηχανάκι).

Πέρσι τέτοιο καιρό με μηχανάκι, σε δρόμο με προτεραιότητα εγω και χαμηλή ταχύτητα..παππούς πέρασε το στοπ "χωρίς αύριο" και πέταξα σαν το σούπερ Γκούφη!
Φορούσα κράνος, γάντια και μακριά ρούχα και τη γλύτωσα με ένα κάταγμα στον αγκώνα..το μηχανάκι ολική καταστροφή και δεν έχω καβαλήσει ξανά από τότε. Ο παππούς δεν έιδε ποτέ το στοπ, όταν κατάφερε να σταματήσει και κατέβηκε με έβριζε γιατί δεν πρόσεχα και έπαθε ζημιά το αμάξι του!  82 χρονών και είχε δίπλωμα με έγκριση γιατρών ότι μπορεί να οδηγήσει..σαπίλα παντού!

Ξέφυγα από το θέμα αλλά τα πήρα στο κρανίο πάλι που το θυμήθηκα 🤬

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, drakoulis είπε

Δουλεύουν οι κάμερες στην Ελλάδα ?

Εδω οι μισες οχι ειναι σπασμένες κατι χρονια :P Οσο για τα ορια ταχυτητας αμα παω να τα σεβαστω κινδυνευω με πισοκολητο .... Εδω παιζει πολυ η κλασική Ελληνική μέθοδος του σινιάλου με τους προβολείς αν τυχει να γραφουν καπου 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιφερειακή Αττική Οδός πριν από τα τούνελ της Αγίας Παρασκευής. Φωτό με 130 χλμ. σε όριο 70!!! και πρόστιμο €170 . Αυτά.

Πιο κάτω έχει και πινακίδα με 60!!!. Στην Αττική Οδό. Για να μαζεύουν λεφτά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κάμερες στην Αττική Οδό και την Περιφερειακή Υμηττού δεν γίνεται να δουλεύουν σε μόνιμη βάση.. Κάθε μέρα περνάω από εκεί εδώ και χρόνια. Μήπως έχουν ρυθμιστεί να γράφουν μόνο τις μεγάλες υπερβάσεις ταχύτητας; Μήπως δεν είναι ψηφιακές και θέλουν συντήρηση οπότε βγαίνουν εκτός για μεγάλα διαστήματα; Αυτές στις λεωφορειολωρίδες δουλεύουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτα συμβαινουν σε μια βαλκανικη χωρα με βορειοαφρικανικη νοοτροπια, που διατυμπανιζε μεχρι προσφατα οτι προτιθεται  να αλαξει την ευρωπη των δανειστων μας

Επεξ/σία από panagiotou
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, divo είπε

Μια και εισαι στην ιρλανδια που οδηγανε πιωμενοι για ριξε μια ματια στα στατιστικα  και πες μας την αποψη σου. 64 νεκροι /εκατομυριο η Ελλαδα, 31 η πιωμενοι ιρλανδοι και μην παμε σε προηγούμενα χρονια... Το 2010 112 η Ελλαδα, 47 η Ιρλανδια.

IP-18-2761_EL (1).pdf 71 kB · 0 downloads

Τα στατιστικά λένε ότι έχουμε λοιπόν στην Ελλάδα διπλούς νεκρούς από την Ιρλανδία στην άσφαλτο ή το διαβάζω λάθος?

Εγώ είπα το ανάποδο από ότι μάλλον κατάλαβες, στην Ιρλάνδία εγώ δεν έχω δει ακόμα άνθρωπο να "πίνει και να οδηγεί". Πίνουν τα άντερα τους, δεν γυρνάνε ποτέ σπίτι νηφάλιοι, με το ζόρι περπατάνε αλλά το αυτοκίνητο πάντα μένει σπίτι όταν βγαίνουν. Ο γείτονας μου στο διπλανό διαμέρισμα είναι ένα συμπαθέστατος κύριος με μια ωραιότατη porsche ... και πάει με την γυναίκα του με ταξί παρακαλώ και πίνουν τα Σαββατόβραδα.

Επεξ/σία από gthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, JimGer είπε

Ακόμα να καταλάβεις ότι δεν έχει ιδέα περί Β' Παγκοσμίου. Εντάξει είπε μια παπάτζα που δεν μαζεύεται...

Έκαστος έχει τη γνώμη του. Μακάρι όσους έπιαναν να κάνουν τέτοιες μ@κακίες να έβαζαν μυαλό όπως λες ότι έχεις κάνει εσύ. Θα αρκούσε να τους σταματήσουν μια φορά και τέλος. Και οι γύρω τους θα έπαιρναν χαμπάρι. Αν και απεχθάνομαι τις πολύ ψηλές ταχύτητες, δυστυχώς ή ευτυχώς η επικίνδυνη οδήγηση δεν είναι μόνο αυτή. Στέλνεις κόσμο στα θυμαράκια και επειδή περνάς στοπ, προτεραιότητες κλπ και επειδή είσαι ανίκανος να διαχειριστείς καταστάσεις. Εννοώ γενικά όχι εσύ.  Δηλαδή γιαγιοπαππούδες ουκ ολίγες φορές είχαν πάει να με στείλουν. (μηχανάκι). Το ίδιο και ειδικά γυναίκες μέχρι 40 που τρέχουν και α) δεν ξέρουν τον λόγο β) Δεν μπορούν να το ελέγξουν ούτε στη μισή ταχύτητα. Αν τύχει κάτι απλά αφήνουν το τιμόνι

Φίλε είσαι άκρως σεξιστης. Στην δυτική Ευρώπη έχανες άνετα τη δουλειά σου για αυτό που έγραψες για τις 40αρες γυναίκες. Για Ελλαδα, επίσης αλλά κατόπιν τρεξίματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Agony είπε

Εμένα με έπιασε κάμερα προς Πάτρα πρην χρονια με 245 με σταμάτησαν μετα απο αρκετα χιλιόμετρα και μου πήραν τα πάντα πινακιδες δίπλωμα ,και καλα έκαναν .

Οποτε ειναι αληθινές και.κυκλοφορουν αναμεσα μας.

Και εμένα φίλε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, costef είπε

Περιφερειακή Αττική Οδός πριν από τα τούνελ της Αγίας Παρασκευής. Φωτό με 130 χλμ. σε όριο 70!!! και πρόστιμο €170 . Αυτά.

Πιο κάτω έχει και πινακίδα με 60!!!. Στην Αττική Οδό. Για να μαζεύουν λεφτά. 

αν ο δρόμος σχεδιάστηκε για 60 τι πινακίδα ήθελες να βάλουν?

6 ώρες πριν, divo είπε

Να μαζευουν λεφτα? που το ειδες αυτο; Τ να σου πω ...αισχος!! Συγχρονος δρομος ειναι με στηθαια και 3 ή 4 λωρίδες με  αντιολισθητικο τάπητα φτιαγμένο και με κομματια απο παλια λαστιχα ανακυκλωσης, οπως πρεπει και επισης με διαγραμμίσεις απο ειδικο χρωμα διαγράμμισης με υαλοσφαιρίδια για φωσφοριζει και να μην γλυστραει σαν τη φτηνη λαδομπογια που βαζανε καποτε.... 

... ε ενταξει μη το παιρνεις στα σοβαρα λεω και καμια μ$#$@@κια να περναει η ωρα.....🤣😜

ποια ακριβώς ειναι η υπερβολικη ταχυτητα σε ενα συγκεκριμενο δρομο, και με ενα συγκεκριμενο αυτοκινητο; Ποιος τη βγαζει; πως οριοθετείται;

τι αλλαξε ας πουμε στην Αθηνων Κορίνθου και απο τα 110 που ηταν το οριο εγινε τα 130 πριν λιγα χρονια; φτιαξανε το δρομο; κυκλοφορουν μονο νεα αυτοκινητα; Αλλαξε η συμπεριφορα μας; Τι απο ολα; 

εχει τι ιδιο οριο ταχυτητας ενα αυτοκινητο του 60 ή 70 που τρίζει ολοκληρο, με οδηγο εναν 80χρονο με ενα συμβατικό οικογενιακο αυτοκηνητο ενα astra ή auris 1500 με οδηγο εναν 40αρη που οδηγαει απο τα 20?

Πριν καποια χρονια πηγαίνοντας για δουλεια επαρχια με εγραψε ο τοπικος δερβεναγας του χωριου, γιατι περασα μια θεριζοαλονιστικη μηχανη σουργελο σε δρομο με μια λουριδα ανα κατεύθυνση και μονη συνεχομενη διαγραμιση. Η ταχυτητα της προσπερασης δεν ηταν πανω απο 40 χλμ μια και με τη μηχανη πηγαίναμε με 10. Η ορατοτητα ανω απο 100 με 200 μετρα και στο δρομο κυκλοφορουσα μονο εγω και το αγροτικο. Με σταμάτησαν λοιπον με εγραψαν γιατι πάτησα συνεχομενη λουριδα και εκατσα και περιμενα. 

Αφου λοιπον τελειώνει το γραψιμο ειδε οτι εγω περιμενα και δεν εφευγα. Μου λεει λοιπον οτι πρεπει αν φυγω και οτι ειχαμε τελειωσει. Του απανταω λοιπον οτι θα πρεπει να ξεκουραστω λιγο πριν φυγω γιατι δεν νοιωθω καλα (δικαιολογια). Επισης του λεω οτι περιμενω να δω αν θα κανετε το ιδιο καλα τη δουλεια σας και στο αγροτικο που ακολουθει μια και δεν εχει ουτε φωτα ουτε πινακιδες ουτε φαναρια πισω, οπως επισης και οτι αμφιβαλω αν εχει καν διπλωμα το 15χρονο που οδηγαει. Ηταν αυτο που προσπερασα. Οπως καταλαβαινεται εγινε ενας μικρος χαμουλης που μεγαλωσε οταν ειδε οτι ειχα καμερα στο αυτοκινητο. Κατεγραφα τη διαδρομη  οπως επισης και το gps. Με τα πολλα περασε το μηχανιμα δεν σταματισε αλλα χαιρετιστηκανε ολα αυτα καταγραμενα. αφου περασε εφυγα κι εγω και πηγα στην πολη που ειχε παρακατω.  Σταματισα στο τμημα Βρηκα τον διοικητη εκει του εξήγησα τι εγινε, χωρις να του πω τιποτα για καμερες και για το αγροτικο πως ηταν και αν το σταμάτησε. Προσπαθησε και καλα να παρει τηλεφωνο το δερβεναγα και δεν μπορουσε να τον βρει. Τελικα η απαντηση του ηταν δεν ξερω αν μπορω να κανω τιποτα και μαλλον πρεπει να πληρωσετε την κληση. του απανταω οκ και του αφήνω τη κάρτα μου μηπως και αλλαξει κατι. Εκει του λεω οτι ξεχασα να του πω και τα υπολοιπα για καμερες για καταγραφη  για αγροτικα κλπ. με ομορφο τροπο ομως...' δεν ξερω αν ειναι σημαντικο αλλα ολο το συμβαν το εχω καταγραψει' ηταν το λουκουμακι...και φευγω. Σε 2 ωρες πηρε τηλεφωνο και μου το πουλησε εκδουλευση οτι επεισε το δερβεναγα μαγκα να σκίσει τη κληση......... 

ακομα γελαω.....    

πολιτικός μηχανικός ε?

Οι δρόμοι δεν ειναι SimCity να τραβας γραμμή κ να γίνονται.

Το μόνο σωστό που έγραψες ειναι για τις διαγραμμισεις (στο περίπου βέβαια)

high friction άσφαλτος ΔΕΝ μπαίνει παντού κ ειδικά σε αυτοκινητόδρομο. Ειδικές περιπτώσεις μονο γιατί αλλιώς μπορεί να προκαλέσουν ατύχημα.

Οι λωρίδες βγαίνουν βάση καθημερινών αυτοκινήτων κ  ποσοστό φορτηγών.

Τα όρια ταχύτητας ειναι ενας παράγοντας σχεδιασμού του δρόμου.  Εσυ θέτεις απο την αρχή τι όριο ταχύτητας θέλεις κ σχεδιάζεις ανάλογα τον δρομο.

Οι μπάρες ασφαλείας ειναι τεσταρισμενες σε συγκεκριμένες ταχύτητες οπότε απο κει έχεις αυτόματα την τελική ανωτατη ταχύτητα. 

υγ αυτο με τα λάστιχα πρώτη φορά το ακούω. Κανά λινκ?

Επεξ/σία από bilya
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, divo είπε

Link, οσα θες.. διαβασε Διαβασε σε τι τα χρησιμοποιουν τα ανακυκλώσιμα λαστιχα.  ολες οι ετειαρειες τα ιδια κανουν δεν αποτελουν εξερεση αυτες.

Αξιοποίηση και ανακύκλωση ελαστικών

Hits: 1540

Τα ελαστικά οχημάτων μετά τη χρήση τους:

  • είτε αναγομώνονται και επαναχρησιμοποιούνται,
  • είτε οδηγούνται σε τσιμεντοβιομηχανία για να χρησιμοποιηθούν ως "εναλλακτικό καύσιμο" σε ειδικά διαμορφωμένες εγκαταστάσεις, εφόσον ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της νομοθεσίας περί εκπομπών αερίων αποβλήτων που προέρχονται από καύση,
  • είτε παραδίδονται σε αδειοδοτημένες και εγκεκριμένες εγκαταστάσεις για κοπή, τεμαχισμό, κοκκοποίηση με στόχο την χρήση του ελαστικού τρίμματος ως πρόσθετου σε ασφαλτοτάπητες για δρόμους, αεροδρόμια ή άλλες εγκαταστάσεις

ξερεις τι δεν βλέπω πουθενά  case study. 

Ήμουν βέβαιος οτι θα μου στελνες εταιρεία που κάνει απλά claim οτι κάνει κάτι. 

Υπάρχουν εταιρείες στο uk που κανουν το ίδιο με μπουκάλια κ γενικά πλαστικό κ με το ζόρι προσπαθούν να πείσουν τους δήμους.

πχ εδω θα δεις οτι ενας δήμος στην Αγγλία το δοκιμασε το 2018  (σίγουρα τζάμπα).

Σε αυτοκινητόδρομο δεν  παίρνεις ρίσκα. 

Η άσφαλτος σαν υλικό πλέον ειναι φθηνη με γνωστές όλες τις ιδιότητες του.

Οπότε δεν έχει νόημα να πας αλλού.

Το ίδιο ισχύει κ για το σκυρόδεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bilya είπε

αν ο δρόμος σχεδιάστηκε για 60 τι πινακίδα ήθελες να βάλουν?

πολιτικός μηχανικός ε?

Οι δρόμοι δεν ειναι SimCity να τραβας γραμμή κ να γίνονται.

Το μόνο σωστό που έγραψες ειναι για τις διαγραμμισεις (στο περίπου βέβαια)

high friction άσφαλτος ΔΕΝ μπαίνει παντού κ ειδικά σε αυτοκινητόδρομο. Ειδικές περιπτώσεις μονο γιατί αλλιώς μπορεί να προκαλέσουν ατύχημα.

Οι λωρίδες βγαίνουν βάση καθημερινών αυτοκινήτων κ  ποσοστό φορτηγών.

Τα όρια ταχύτητας ειναι ενας παράγοντας σχεδιασμού του δρόμου.  Εσυ θέτεις απο την αρχή τι όριο ταχύτητας θέλεις κ σχεδιάζεις ανάλογα τον δρομο.

Οι μπάρες ασφαλείας ειναι τεσταρισμενες σε συγκεκριμένες ταχύτητες οπότε απο κει έχεις αυτόματα την τελική ανωτατη ταχύτητα. 

υγ αυτο με τα λάστιχα πρώτη φορά το ακούω. Κανά λινκ?

Τα όρια ταχύτητας στους δρόμους τα ορίζει ο εκάστοτε Δήμος που είναι ο δρόμος . Και ο Δήμος δεν γνωρίζει από δρόμους ....

φυσικα και δεν είναι ο δρόμος εκεί για 60 .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, divo είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν ειπα πουθενα οτι το χρησιμοποιουν το αντιθετο ειπα οτι ΔΕΝ  το χρησιμοποιουν οπως δε χρησιμοποιουν πολλα που θα επρεπε και που ειναι στις διεθνεις προδιαγραφες για την κατασκευη δρομων. αν ανοιξεις το προηγουμενο θα δεις και αλλα που θαπρεπε  να χρησιμοποιουντε αλλα δεν...

Αν βρω καποια αρχεια που ειχα κρατήσει θα τα βαλω. Ειναι αρκετα ενδιαφεροντα...😁

και κατι απο τα χαλια μας. κοιτατε τα δυο video

https://www.protothema.gr/world/article/644572/ΒίντεομετηνκατασκευήδρόμουστηνΑυστραλίαέγινεviralΤοέχουνδειπάνωαπό14εκατφόρες/

@bilya ενα απο ολα που βρηκα ξεκινα απο τη βασικη αρχη..

http://www.mediafire.com/file/yh32tkraqbwy9i7/Θεματική+Ενότητα+3+%26+4+Χάραξη+Οδού.pdf

με εβαλες να ψαχνω που το ειχα δει. εχει και αλλα βαλε https://www.google.com/search?safe=active&biw=1904&bih=879&tbm=vid&ei=tkbwXJ-aMMOWkwWK4LDgDw&q=recycling+tires+into+asphalt&oq=asphalt+recycling+tires&gs_l=psy-ab.3.0.0i8i30k1.85782.85782.0.89172.1.1.0.0.0.0.247.247.2-1.1.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.1.246....0.IdFaLqseiAs

  Απόκρυψη περιεχομένων
Spoiler

μπερδεύεις πραγματα κ εντυπωσιαζεσαι χωρίς να καταλαβαίνεις τι βλέπεις.

Αυτο που βλέπεις στην Αυστραλία πχ δεν είναι δρόμος οπου μπορεί να φτιαχτεί Ευρώπη. Το έδαφος της Αυστραλίας είναι πολύ περίεργο κ αρκετά σκληρό. Επίσης παίζει ρολο τι φορτία δέχεται ένας δρόμος. 

Αλλιώς σχεδιάζεις έναν δρομο για χίλια αμάξια την ημέρα αλλιώς με 10 χιλιάδες.

Επίσης η άσφαλτος ειναι η κορυφή του παγόβουνου. Απο κάτω είναι τα πιο σημαντικά.

Πουθενά δεν είναι σε προδιαγραφές αυτά που λες. πχ μιλάς για anti-skid άσφαλτο αλλά δεν ξέρεις σίγουρα πως είναι εμφανισιακά κ που χρησιμοποιείται. 

Τα βασικά χάραξης δρομου τα γνωρίζω μιας κ εχω κάνει 😁.

Επιμένεις για τα λάστιχα. Βίντεο να σου δειξω κ γω οπου ο δρόμος όλος ειναι απο πλαστικό κ κούφιος. Τον δοκιμάζουν τώρα με ποδήλατα. Τι πάει να πει αυτό?Οτι ειναι διεθνής κανονισμός?

Πλέον η άσφαλτος ανακυκλώνεται. Δεν έχει νόημα να πειραματιστεις με άλλα υλικά. Ειδικά για μεγάλα φορτία.

Μπορώ να γράψω κι άλλα δεν έχει νόημα. 

 

5 ώρες πριν, Alex2020 είπε

Τα όρια ταχύτητας στους δρόμους τα ορίζει ο εκάστοτε Δήμος που είναι ο δρόμος . Και ο Δήμος δεν γνωρίζει από δρόμους ....

φυσικα και δεν είναι ο δρόμος εκεί για 60 .

Spoiler

δεν γνωρίζει απο δρόμους ε? κ πως το ξέρεις ακριβώς?

Επίσης τα όρια ταχύτητας μπορείς να τα μειώσεις για διάφορους λόγους απο την ταχύτητα σχεδιασμού πχ στον συγκεκριμένο δρόμο έχεις πολλά ατυχήματα οπότε μειώνεις την ταχύτητα για να αυξήσεις τον χρόνο ανταπόκρισης του οδηγού κ να μείωσης την σφοδρότητα της σύγκρουσης.

Θα θελα να μου ομως με ποιες γνώσεις έβγαλες ετυμηγορία οτι ο δρόμος εκεί δεν είναι για 60.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...