Προς το περιεχόμενο

Η Huawei προσφεύγει στα Αμερικανικά δικαστήρια χαρακτηρίζοντας αντισυνταγματικό τον «αποκλεισμό» της από την αγορά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεκτό ότι ο Τραμπ δεν είναι και το πιο συμπαθές πρόσωπο και προκαλεί αρνητικές αντιδράσεις από πολλούς, αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση πως η Κίνα (και το καθεστώς της) έχει καταφέρει να σας πείσει ότι πρόκειται για τον "ήρωα" της δικαιοσύνης, της αξιοκρατίας, της ηθικής και της ελεύθερης αγοράς που εναντιώνεται στον "κακό".

Τα χέρια τους είναι τόσο βρώμικα όσο αυτά της Αμερικής. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Δεκτό ότι ο Τραμπ δεν είναι και το πιο συμπαθές πρόσωπο και προκαλεί αρνητικές αντιδράσεις από πολλούς, αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση πως η Κίνα (και το καθεστώς της) έχει καταφέρει να σας πείσει ότι πρόκειται για τον "ήρωα" της δικαιοσύνης, της αξιοκρατίας, της ηθικής και της ελεύθερης αγοράς που εναντιώνεται στον "κακό".

Τα χέρια τους είναι τόσο βρώμικα όσο αυτά της Αμερικής. 

Μα ποιος μιλάει για την κίνα; Εμείς μιλάμε για την huawai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αυτό ήρθε η ώρα του ΚΚΕ και εξηγούμε.
1.Tο ΚΚΕ μπαίνει μπροστάρης και βγάζει πρόταση αλλαγής της έδρας της Ηuawei στο σύντροφο Σιάο Πινγκ να φέρει την εταιρία Ελλάδα.
2. Βάζει όρους να ανοίξει εργοστάσια και προσλάβει αποκλειστικά προλετάριους.
3. Είμαστε που είμαστε σοβιετία ας το κάνουμε πιο οργανωμένα ανοίγοντας πόλεμο με την ιμπεριαλιστική δύση έχοντας την σωστή στηρίξει από τους κομουνιστές της άπω ανατολής.

4. Profit

Επεξ/σία από copydisk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Και ποιος δεν είναι power hungry. Όμως δεν είναι τρελοί. Αλλιώς θα είχαμε πεθάνει από πυρηνικό πόλεμο τώρα. Τον αμερικάνο τον φοβόμαστε γιατί και power hungry είναι και γυαλίζει το μάτι του.

Επειδή ο Τραμπ αρέσκεται στο να προβάλλει τις απόψεις του μέσω των social media και τον ακούς και βλέπεις συνέχεια, δεν σημαίνει ότι ο Xi είναι λιγότερο τρελός και δεν θα έπρεπε να τον φοβάσαι.

Το αντίθετο μάλιστα. Αυτοί που κρύβονται στη σκιά και το παίζουν cool, εμένα μου προκαλούν περισσότερο φόβο.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Επειδή ο Τραμπ αρέσκεται στο να προβάλλει τις απόψεις του μέσω των social media και τον ακούς και βλέπεις συνέχεια, δεν σημαίνει ότι ο Xi είναι λιγότερο τρελός και δεν θα έπρεπε να τον φοβάσαι.

Το αντίθετο μάλιστα. Αυτοί που κρύβονται στη σκιά και το παίζουν cool, εμένα μου προκαλούν περισσότερο φόβο.

Δεν μιλάω για το twitter, αλλά για τις πράξεις του έως τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Μα ποιος μιλάει για την κίνα; Εμείς μιλάμε για την huawai.

Το ίδιο ακριβώς είναι σε αυτή την περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, donakos83 είπε

Δηλαδή το αμερικανικό δικαστήριο θα δικαιώσει τη Huawei και θα πει παράνομο τον Τραμπ...... 😂🤣🤣🤣😂😂😂

Έλα σταματα....!!!! 

Παλι καλα που η apple ειναι αμερικανικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, copydisk είπε

Για αυτό ήρθε η ώρα του ΚΚΕ και εξηγούμε.
1.Tο ΚΚΕ μπαίνει μπροστάρης και βγάζει πρόταση αλλαγής της έδρας της Ηuawei στο σύντροφο Σιάο Πινγκ να φέρει την εταιρία Ελλάδα.
2. Βάζει όρους να ανοίξει εργοστάσια και προσλάβει αποκλειστικά προλετάριους.
3. Είμαστε που είμαστε σοβιετία ας το κάνουμε πιο οργανωμένα ανοίγοντας πόλεμο με την ιμπεριαλιστική δύση έχοντας την σωστή στηρίξει από τους κομουνιστές της άπω ανατολής.

4. Profit

Πόσο σωστά το έθεσες σύντροφε :P 

Λαέ ακούμπα στα ****δια του Κουτσούμπα :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Δεν μιλάω για το twitter, αλλά για τις πράξεις του έως τώρα

Οι πράξεις του πάντως σε καμία περίπτωση δεν παραπέμπουν σε... πυρηνικό πόλεμο που έγραψες πριν. Αλλά δέχομαι ότι μάλλον ήταν μια υπερβολή από μέρους σου για να τονίσεις την επιθετικότητα του χαρακτήρα του.

Εγώ δεν τον έχω ικανό για WW3 σενάριο... Είναι απλός ένας "μπούλης" businessman που χρησιμοποιεί τις ίδιες τακτικές πίεσης που έμαθε στις real estate deals του. Το αν όμως αυτές οι τακτικές είναι σε θέση να βάλουν τη χώρα του σε πλεονεκτηματική θέση, μένει να αποδειχθεί...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

πως;

Η Κινεζική κυβέρνηση εμπλέκεται άμεσα στη λειτουργία αυτής της εταιρίας. 

Ακόμα και αν όμως δεν ίσχυε αυτό, πιστεύεις ότι όλη αυτή η ιστορία είναι απλά μια κόντρα μεταξύ Huawei και Αμερικής χωρίς την παραμικρή εμπλοκή της Κινεζικής κυβέρνησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Η Κινεζική κυβέρνηση εμπλέκεται άμεσα στη λειτουργία αυτής της εταιρίας. 

Ακόμα και αν όμως δεν ίσχυε αυτό, πιστεύεις ότι όλη αυτή η ιστορία είναι απλά μια κόντρα μεταξύ Huawei και Αμερικής χωρίς την παραμικρή εμπλοκή της Κινεζικής κυβέρνησης?

Μα ο τραμπ το ξεκίνησε. Με ποιον τρόπο θα μπορούσε να εμπλέκεται η κίνα στην εταιρεία; Πέρα από την κατασκοπεία που δεν έχει αποδειχθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Εάν είναι να πιστέψω τον Mueller, τότε γιατί να μη πιστέψω και τα σενάρια της κατασκοπείας που κατηγορείται η Huawei? Ρητορική ερώτηση βέβαια.

Παρόλα αυτά, φυσικά και μπορεί οι πρακτικές του Τραμπ να αποδειχθούν ζημιογόνες για τη χώρα του. Εγώ ποτέ δεν υποστήριξα το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...