Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως σε τομείς όπως character movement και φυσικότητα κίνησης το MW2019 είναι σαφώς καλύτερο και refresh για τη σειρά σε σχέση με το BOCW το οποίο έχει μια περίεργη κίνηση σαν να κρατάς τσάντες με ψώνια του σούπερ μάρκετ στα πόδια και παράλληλα γλυστρας σε παγωμένο οδόστρωμα. Ότι πιο περίεργο έχω δει σε CoD game. Τρομερό πισωγυρισμα. Μόνο η nuketown ήταν ένα καπώς νοσταλγικό "ευχάριστο" διάλειμμα για 2-3 μέρες.

Ευτυχώς που δοκίμασα το παιχνίδι τη δωρεάν βδομάδα πριν μερικές μέρες και γλύτωσα τα ζεστά ευρουλακια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

https://www.videogameschronicle.com/news/next-years-call-of-duty-game-is-modern-warfare-2/

Η πραγματική επιστροφή έρχεται του χρόνου!

PROJECT CORTEX’ APPEARS TO BE LINKED TO A CAMPAIGN FOCUSED ON COLUMBIAN DRUG CARTELS

According to people with knowledge of Activision’s plans, Modern Warfare’s sequel will include a campaign involving US special forces fighting a covert war against Columbian drug cartels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδιά, στο Battle Net έχει εκπτώσεις και η τιμή του MW 2019 είναι 30 €. Αξίζει για αγορά; Το παίζουν πολλοί παίκτες ή πλέον έχουν λιγοστέψει αρκετά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Παιδιά, στο Battle Net έχει εκπτώσεις και η τιμή του MW 2019 είναι 30 €. Αξίζει για αγορά; Το παίζουν πολλοί παίκτες ή πλέον έχουν λιγοστέψει αρκετά;;

Προθέρμανση για το MW2 -2022, ναι. ✓

Έχει ένα σινεματικ αξιόλογο campaign. ✓

gunfight ότι πρέπει για 2v2, 3v3 matches παρέα με κολλητούς ✓

levelαρεις κ τα οπλακια σου γρηγορότερα για το WZ ✓

Κόσμος μαζεύεται πάντα στα CoD ακόμη και 2 γενιές πίσω ✓

Είχε και πολύ ωραία night mode mp matches αλλά ενώ ήταν salepoint δε το αξιοποίησαν κ έμεινε σε δεύτερη μοίρα μόνο σε custom match.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει κανεις αντιμετωπισει στο cod να μην δουλευει η gpu 100?

Μου δουλευει το ρημαδι στο 50% και μου σπανε τα νευρα.Με 3070 ολα low μου πιανει 80-100-110 ,δεν δουλευει σωστα το game.Kανει συνεχεια διακυμανσεις.Αυτο ξεκινησε να το κανει ενω αλλαξα drivers.Πριν ειχα 144 καρφι.

Εχω κάνει ddu περασα νεους drivers, εσβησα καποια πραγματα απο temp κλπ,εβαλα στο ini. οτι εχω 6 πυρηνες,εχω σβησει τα shaders και κατεβηκαν παλι,οτι tutorial και να ειδα δεν εβγαλα ακρη.
 

Επεξ/σία από fabiawrc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, fabiawrc είπε

Εχει κανεις αντιμετωπισει στο cod να μην δουλευει η gpu 100?

Μου δουλευει το ρημαδι στο 50% και μου σπανε τα νευρα.Με 3070 ολα low μου πιανει 80-100-110 ,δεν δουλευει σωστα το game.Kανει συνεχεια διακυμανσεις.Αυτο ξεκινησε να το κανει ενω αλλαξα drivers.Πριν ειχα 144 καρφι.

Εχω κάνει ddu περασα νεους drivers, εσβησα καποια πραγματα απο temp κλπ,εβαλα στο ini. οτι εχω 6 πυρηνες,εχω σβησει τα shaders και κατεβηκαν παλι,οτι tutorial και να ειδα δεν εβγαλα ακρη.
 

cpu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

i5 8600k 16gb ram 3200.Eβαλα το screen refresh rate χωρις οριο, γιατι εχω 144 μονιτορ και παει παραπανω τωρα.Η gpu δουλεψε 60-70 και επιανα 160-180 frames και η καρτα ζεσταινεται περισσοτερο χωρις λογο.Παιζω κυριως shoot house και οχι warzone.

Επεξ/σία από fabiawrc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα.

εδω και παρα πολυ καιρο εχω το εξης θεματακι αλλα δεν εχω κατσει να ασχοληθω.

δεν μου κραταει τις ρυθμισεις οταν πχ θελω να βαλω ακουστικα και να κανω party chat με φιλους

αν καταλαθος πχ με το esc παω πισω στο κεντρικο μενου οπου επιλεγεις ποιο cod να παιξεις,τα εχει παλι default

οτιδηποτε αλλο ειναι οκ,μονο στις ρυθμισεις ηχου το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2022 στις 12:11 ΠΜ, fabiawrc είπε

8600k

1080p παίζεις; Προσπάθησε να μαξαρεις τα γραφικά γιατί πέφτει cpu bottleneck. Με 8700Κ στα 4.8, 3200 μνήμες, 1080/144 ήμουν συνεχώς πάνω από τα 144Hz με τις περισσότερες ρυθμίσεις στα Ultra ( εκτός κάτι blur, dof παπατζες ) έτσι δεν μπουκαλιαζε τόσο ούτε έμοιαζε σαν ξερασμα το παιχνίδι.

Είχα και 3070 όσο και 3060Ti

Δε παθαίνει κάτι η κάρτα, στη τελική κάνε ένα Undervolt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Υπάρχει κανένας που να παίζει ακόμα ; Αναφέρομαι για όλα τα modes πλην zombies και war zone ? Αν είναι ας πει να μπαίνουμε μαζί και ίσως ακόμα καλύτερα στηθεί καμία μικρή ομαδούλα να παίζουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dev1l είπε

Υπάρχει κανένας που να παίζει ακόμα ; Αναφέρομαι για όλα τα modes πλην zombies και war zone ? Αν είναι ας πει να μπαίνουμε μαζί και ίσως ακόμα καλύτερα στηθεί καμία μικρή ομαδούλα να παίζουμε.

Για το κανονικό παιχνίδι mw θα με ενδιέφερε και μένα λίγο πριν βγει το 2. Συνήθως έπαιζα/παίζω 

Gunfight 2v2 - 3v3 

Ground war

και κανονικό multiplayer

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Για το κανονικό παιχνίδι mw θα με ενδιέφερε και μένα λίγο πριν βγει το 2. Συνήθως έπαιζα/παίζω 

Gunfight 2v2 - 3v3 

Ground war

και κανονικό multiplayer

Ωραιος! Στείλε μου το gamertag σου με μήνυμα να σε κάνω add!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κόσμο το mp ή δε παίζει κανείς πια? Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δε ξέρω αν αξίζει από θέμα πόσοι θα παίζουν ακόμα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...