Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, poseidon98 είπε

Εγω με ούτε 20mbps το κατέβασα στις 4πμ (για να μην φάει λαγκ) και πήγε σφαίρα μέχρι το μεσημεράκι στις 12

εγω το μαξ που πιανω ειναι 8mbps 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δοκιμαστε να το βαζετε πρωι να κατεβει  , παει πολυ καλα το dοwnload 

προς απογευμα για κλαματα... 😪

 

Επεξ/σία από xrit86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος με 5700ΧΤ ή παρόμοια κάρτα με 8GB vram όμως να μου πει ποια ειναι η default επιλογή που του βγάζει στο " VideoMemoryScale" ? 

( το είχα αλλάξει σε 0.55 επειδη παλια ειχα κατι ψιλοθεματακια με stuttering - τα οποία είχε διορθώσει η επιλογή αυτή και θέλω να δω αν εχουν διορθωθεί με τα τελευταία patch του game // παλιά ηταν 0.85 θυμάμαι ενώ τώρα το εμφανίζει ως 0.9 εξού και θέλω να κάνω ενα πείραμα να δω εάν άλλαξε κάτι )

Capture.PNG.8482b0f9123774908134e25f89b56bbd.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Μπορεί κάποιος με 5700ΧΤ ή παρόμοια κάρτα με 8GB vram όμως να μου πει ποια ειναι η default επιλογή που του βγάζει στο " VideoMemoryScale" ? 

( το είχα αλλάξει σε 0.55 επειδη παλια ειχα κατι ψιλοθεματακια με stuttering - τα οποία είχε διορθώσει η επιλογή αυτή και θέλω να δω αν εχουν διορθωθεί με τα τελευταία patch του game // παλιά ηταν 0.85 θυμάμαι ενώ τώρα το εμφανίζει ως 0.9 εξού και θέλω να κάνω ενα πείραμα να δω εάν άλλαξε κάτι )

Capture.PNG.8482b0f9123774908134e25f89b56bbd.PNG

// generated by Infinity Ward
version = 1
VideoMemoryScale = 0.9
RendererWorkerCount = 7
ConfigCloudStorageEnabled = 1

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2020 στις 10:23 ΜΜ, stefagr είπε

 Κανένα καλό  fix  για το  error 6068  υπάρχει? Έχουν γίνει σχεδόν τα πάντα (updates, new drivers ,admin rights etc etc ).  Το παιχνίδι απλά δεν μπορεί να παιχτεί , κρασάρει  μετά από 5-10 λεπτά και συνέχεια το ίδιο error.  Το έλυσε κανένας?

κάποια ενημέρωση? τελικά έστρωσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν έκανα  DDU , έπαιζα σερί κανένα 45'λεπτο, οπότε λέω λύθηκε . Αμέσως μετά μία από τα ίδια. Ξεκινάω ξανά τα πάντα όλα update ,    δεκάδες settings  ,  το  game  απλά δε νιώθει, 6068 κατά ριπάς . Ειδικά μετά το τελευταίο  update  που έβγαλαν το  free weekend ,   μετά από 3-4 λεπτά crashαρει σαν να υπάρχει χρονοδιακόπτης.   Μέχρι και όλα τα  settings  τέρμα  low  έβαλα  από απορία να δω αν και πως θα τρέξει, αποτέλεσμα  ----> 6068^ν . Μιλάμε για πόνο και χαμένες ώρες...

* έγινε και Bios update  , και χρονισμός έξτρα στη Ram στα 3200 από 2150 που ήταν default,  ακριβώς τα ίδια --σαν να μην άλλαξε απολύτως τίποτα

Επεξ/σία από stefagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, stefagr είπε

Λοιπόν έκανα  DDU , έπαιζα σερί κανένα 45'λεπτο, οπότε λέω λύθηκε . Αμέσως μετά μία από τα ίδια. Ξεκινάω ξανά τα πάντα όλα update ,    δεκάδες settings  ,  το  game  απλά δε νιώθει, 6068 κατά ριπάς . Ειδικά μετά το τελευταίο  update  που έβγαλαν το  free weekend ,   μετά από 3-4 λεπτά crashαρει σαν να υπάρχει χρονοδιακόπτης.   Μέχρι και όλα τα  settings  τέρμα  low  έβαλα  από απορία να δω αν και πως θα τρέξει, αποτέλεσμα  ----> 6068^ν . Μιλάμε για πόνο και χαμένες ώρες...

* έγινε και Bios update  , και χρονισμός έξτρα στη Ram στα 3200 από 2150 που ήταν default,  ακριβώς τα ίδια --σαν να μην άλλαξε απολύτως τίποτα

ποια κάρτα γραφικών έχεις δοκίμασε να κάνεις αυτό εδώ: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, stefagr είπε

1080ti  nvidia11G- - Gigabyte,  καμία διαφορά  μετά την αλλαγή

Λοιπόν θα πας και θα καθαρίσεις την cache: C:\ProgramData\NVIDIA Corporation\NV_Cache

και μόλις μπεις στο παιχνίδι: reinstall shaders 

Σημαντικο, κλείσε ότι overlay έχεις τύπου msi afterburner, discord κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με την  5700 την απλη ,δεν ειχα ποτε θεμα  .  μηδεν  error ( και ολα default ..) 
απορω αυτη η 5700χτ γιατι βασανιζει τον κοσμο

Επεξ/σία από xrit86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Λοιπόν θα πας και θα καθαρίσεις την cache: C:\ProgramData\NVIDIA Corporation\NV_Cache

και μόλις μπεις στο παιχνίδι: reinstall shaders 

Σημαντικο, κλείσε ότι overlay έχεις τύπου msi afterburner, discord κτλ

Για κάποιο λόγο ο φάκελος δεν υπάρχει με το  cache,  δες  screenshot . Το πήγα και ψαχτά  κ με αναζήτηση μέσα στο φάκελο , δεν υπάρχει.

nvidia.jpg

Επεξ/σία από stefagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, stefagr said:

Για κάποιο λόγο ο φάκελος δεν υπάρχει με το  cache,  δες  screenshot . Το πήγα και ψαχτά  κ με αναζήτηση μέσα στο φάκελο , δεν υπάρχει.

nvidia.jpg

C:\ProgramData\NVIDIA Corporation\NV_Cache

Οχι Program Files.
Αν δεν τον βλεπεις, γραψε στο search File explorer Options και επελεξε αυτο:
spacer.png

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sistah είπε

C:\ProgramData\NVIDIA Corporation\NV_Cache

Οχι Program Files.
Αν δεν τον βλεπεις, γραψε στο search File explorer Options και επελεξε αυτο:
spacer.png

Τελικά υπάρχει, έβαζα λάθος διαδρομή.  Ξανά  freeze,  με τη διαφορά πως αντί για 6068 βγάζει  fatal error  στο μήνυμα.

6 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

https://twitter.com/drdisrespect/status/1293947896295907328/photo/1 // όσοι παίζετε warzone καταλάβατε χααχαImage

 

Κατι επίσημο από Activision  δεν υπάρχει για  patch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...