Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο πολυ ψαξιμο και και πολλα ερρορ σε σημειο να μην μπορω να παιξω, το game πλεον τρεχει σταθερα. Σε οποιον δεν τρεχει εχει να κανει με το συστημα του. Οι ραμ καλο θα ειναι να ειναι στην λιστα της μητρικης. αποφυγετε (αν και δεν ειχα κανενα θεμα) oc σε cpu και gpu. 

Προσωπικα το ολο μου προβλημα ηταν τελικα στις ραμ που δεν ηταν στη λιστα της μητρικης. Αλλαζοντας τες πλεον ολα λειτουργουν κομπλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απο ολα θελω να πω πως σε καμια περιπτωση δεν απορριπτω την λυση του συμφορουμιτη που καλα εκανε και ποσταρε για να βοηθησει οσους εχουν προβληματα ομως θα ηθελα να προσθεσω το εξης:
Εχω βαλει δυο διαφορετικα ram σετ στο pc μου και κανενα απο τα 2 δεν ηταν στο QVL της μητρικης, κατι που ειναι λογικο διοτι δεν καθονται να προσθετουν μοντελα μεσα στα χρονια  μετα την κυκλοφορια τους.
Στην μια περιπτωση δε, ειχα 2133MHz με full manual overclock στα 2667MHz χωρις να αντιμετωπισω προβληματα στο game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ραμ ειχαν τεσταριστει πολλακις για να δω οτι λειτουργουν σωστα. Τυχαια στο reddit πετυχα ενα ποστ σχετικα και ειπα να ασχοληθω. Πουθενα αλλου δεν ειχα θεμα παρα μονο στο COD. Τωρα τι να πω. Οπως ειπε και ο sistah δεν ειναι απαραιτητο να ειναι στο QVL αλλα για εμενα αυτο δουλεψε. Εχω δοκιμασει με τα Layers του steam, της amd και του discord ανοιχτα και με 2 οθονες πανω και κανενα απολυτως προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορια, προσφατα αλλαξα μητρικη και cpu αλλα κρατησα τις RAM τις οποιες εκανα OC σε σφιχτα timings που προτεινε η motherboard και το game κρασαρε στα πρωτα 5 λεπτα.
Με το που εβαλα πιο σωστα timings, δεν ξανα κρασαρε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει να βοηθησει καποιος στο παρακατω προβλημα?

Εχω συνδεσEι δυο διαφορετικα bluetooth ακουστικα (JBL 500 & MARSHALL MAJOR 3) αλλα σε κανενα απο τα δυο δεν ακουγεται ο ηχος.Οταν τα συνδεω με καλωδιο ολα καλα.

Επεξ/σία από vaio1892
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα σήμερα λίγο και μου έβγαλε ένα μήνυμα αν μου άρεσε το παιχνίδι και θέλουν την άποψη μου για να φτιάξουν κάτι καλύτερο στο μέλλον.... Yes skip no η απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία πάω να παίξω με το ζόρι φορτώνει και αν φορτώσει πίστα με παίκτες μένει να λέει matching started loading level Και μετά από λίγα λεπτά error έχει κανείς τέτοιο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2020 στις 2:45 ΜΜ, kinitos είπε

Τελευταία πάω να παίξω με το ζόρι φορτώνει και αν φορτώσει πίστα με παίκτες μένει να λέει matching started loading level Και μετά από λίγα λεπτά error έχει κανείς τέτοιο θέμα;

ειπα να κανω ενα scan repair και την πατησα ..... επρεπε να κατεβασω 202 γιγα και το πρωι αλλα 57 για καλημερα ΛΟΛ.

παλι καλα που εχω καλη γραμμη διοτι πραγματικα ειναι τραγικα πραγματα αυτα,...

και βεβαια εκανα ενα copy paste για να μην κατεβασει 200 γιγια αλλα και παλι δεν το εβλεπε και ξεκινησε να κατεβαζει 200 γιγα.....μια βοηθεια γιαυτο το πραγμα επειδη δεν πετυχε δευτερη φορα?

πως καποιος το εκανε αντιγραφη και μετα απλα το ειδε και δουλεψε και εμενα δεν .....

και ενας νεος χαρτης που μπηκε ειναι ωραιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2019 στις 10:17 ΠΜ, starmanwarz είπε

Μολις το αγορασα και εγω στα 29,58 Ευρω!!! :D

Θα χρειαστει να συνδεθειτε με Ρωσικο VPN και να δημιουργησετε νεο Battlenet λογαριασμο. Δεν ειναι Region Locked!!!

Αναλυτικες οδηγιες εδω, τις ακολουθησα βημα-βημα και ολα πηγανε καλα, πληρωμη μεσω Paypal!

https://www.hotukdeals.com/deals/call-of-duty-modern-warfare-pc-on-official-battlenet-via-vpn-3315902

1. Download Speedify from speedify.com/dow…ad/
2. install and connect to any russian VPN
3. open browser and go to battlenet, it will be in Russian, just click on top right corner menu and select bottom icon with torso and plus sign
4. next page should be in English, just create new account using new email or alias using [email protected], make sure you leave Russian federation as you region
5. download battlenet client if you don't have it and open it, login using account details just created
6. go to MW tab and click order, select your edition, price should show up in RUB (1999RUB for standard edition)
7. proceed to payment, use revolut or starling or any other similar card, make sure billing address matches your card address
8. after game is added to your account, you can disconnect speedify and uninstall it
9. re-open battlenet client and go to your library and start downloading 124GB

Have fun!

Εχω ηδη αγορασει το modern warfare 2019 με το συγκεκριμενο τροπο οταν το πηρα πριν αρκετο καιρο και το account μου στο πεδιο country ειναι καταχωρημενο σε russian federation, τωρα που θελω να αγορασω το cold war γινεται να το αγορασω απ το ιδιο account συνδεδεμενος σε vpn ή πρεπει να φτιαξω καινουριο account παλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στο forum...καθε βοηθεια ευπροσδευκτη..λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης:
1. Mετα το Season 6 update...μπηκα 6 Plunder και στα 3 εφαγα crash...και μ βγαλε το κλασικο error που εβγαζε σχεδον σε ολους!
2. Eκανα scan repair τιποτα παλι το ιδια μονο π αυτη την φορα εμπαινα στο menu και ετρωγα dev error!
3. Εκανα αναβαθμιση ολα τα drivers μεχρι και bios...το ιδιο dev error!
4. To ξανακατεβασα το ιδιο dev error...
5. Δοκιμασα οτι fix μπορεσα να βρω σε yt reddit και λοιπα.
6. Eκανα format το pc...το ξανακατεβασα παλι dev error...βγαλανε ενα update fix χθες...κι ομως το προβλημα παραμενει!
Τι αλλο να κανω ρε παιδια μηπως και παιξει το ρημαδι;;; 

Υ.Γ. : Δεν εχω πειραξει τιποτα σε ρυθμισεις oc και λοιπα....ολα ειναι στοκ περα απο τις μνημες που τρεχουν xmp....εδω και μηνες ολα δουλευαν μια χαρα!
Να σημειωσω το προβλημα υπαρχει μονο στο Cod δοκιμασα και αλλα παιχνιδια ολα τρεχουν κανονικοτατα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για οσους δεν το ειδανε, μετα το τελευταιο update μπορειτε να κανετε uninstall το Campaign/SpecOps/Multiplayer (οχι ομως το Warzone).
Αφαιρωντας τα 2 πρωτα, γλυτωσα 58 GB.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...