Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft φέρνει την συνδρομητική υπηρεσία Xbox Game Pass στο PC


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Giannakos83 είπε

Τέλεια υπηρεσία μου ακούγεται....!!!! Ομως να ρωτήσω κάτι γρήγορο και βιαστικό ?!! Εδώ στον Έβρο πόσες εβδομάδες θα κάνω να κατεβάσω παιχνίδια με τις ταχύτητες που έχουμε στο πλούσιο και ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet ?!?! Μιλάμε για ταχύτητα στην καλύτερη της 2.7mbs !!!!!! Να υπολογίζω μήνα για game ~ 50 GB ?!!! 🙄😁😂

μας μπέρδεψες λίγο φιλε μου , αν κατεβάζεις με 2,6 mb/s είσαι άρχοντας και εγώ πάνω κάτω στην Αθηνα με ίδιες ταχύτητες κατεβάζω , αν όμως κατεβάζεις με 2.6 mbits/s τότε υπάρχει όντως μεγάλο πρόβλημα , πάντως αν είναι mb/s αυτά που αναφέρεις θες 5-6 ώρες περίπου

1 Megabyte = 106 bytes
1 byte = 8 bits
1 megabyte = 106 × 8 bits
1 megabyte = 8000000 bits
1 megabyte = 8 megabits

οποτε   2.6 MB = 20.8 Mbit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MTX είπε

μας μπέρδεψες λίγο φιλε μου , αν κατεβάζεις με 2,6 mb/s είσαι άρχοντας και εγώ πάνω κάτω στην Αθηνα με ίδιες ταχύτητες κατεβάζω , αν όμως κατεβάζεις με 2.6 mbits/s τότε υπάρχει όντως μεγάλο πρόβλημα , πάντως αν είναι mb/s αυτά που αναφέρεις θες 5-6 ώρες περίπου


1 Megabyte = 106 bytes
1 byte = 8 bits
1 megabyte = 106 × 8 bits
1 megabyte = 8000000 bits
1 megabyte = 8 megabits

οποτε   2.6 MB = 20.8 Mbi

mb = Mb = mbit. To Megabyte είναι ΜΒ, και τα 2 κεφάλαια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Retromaniac said:

mb = Mb = mbit. To Megabyte είναι ΜΒ, και τα 2 κεφάλαια 

Μην διαφωνείτε !!!! Δεν υπάρχει λόγος να " ανταγωνιζόμαστε μεταξύ μας !!!! " 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Giannakos83 είπε

Μην διαφωνείτε !!!! Δεν υπάρχει λόγος να " ανταγωνιζόμαστε μεταξύ μας !!!! " 

Απλά εξηγώ ότι δεν υπάρχει ασάφεια. Εκτός και αν και το πρώτο παλικάρι δεν ξέρει ότι το mb είναι megabit. :P

Κάτι αλλο, φαίνεται ότι οι προσπάθειες της Microsoft έπιασαν τοπο. 14 first party games

https://www.gamesradar.com/microsoft-will-have-14-first-party-xbox-games-to-show-at-e3-this-year/

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giannakos83 είπε

Μην διαφωνείτε !!!! Δεν υπάρχει λόγος να " ανταγωνιζόμαστε μεταξύ μας !!!! " 

δεν διαφωνήσαμε πουθενά , το ίδιο πράγμα λέμε με διαφορετικά λόγια , το θέμα μας είναι το παλικάρι να μας πει με τι κατεβάζει γιατί δεν το διευκρίνισε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Retromaniac said:
1 minute ago, Retromaniac said:

Απλά εξηγώ ότι δεν υπάρχει ασάφεια. Εκτός και αν και το πρώτο παλικάρι δεν ξέρει ότι το mb είναι megabit. :P

Εντάξει αυτό το δέχομαι :)

Just now, MTX said:

δεν διαφωνήσαμε πουθενά , το ίδιο πράγμα λέμε με διαφορετικά λόγια , το θέμα μας είναι το παλικάρι να μας πει με τι κατεβάζει γιατί δεν το διευκρίνισε

Αφήστε το να πάει στο καλό..!!! Το θέμα είναι οτι είμαστε χάλια εδώ από ταχύτητες εκτός από τα μουσουλμανικά χωριά τα οποία τρέχουν σε vdsl παρακαλώ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Giannakos83 είπε

Αφήστε το να πάει στο καλό..!!! Το θέμα είναι οτι είμαστε χάλια εδώ από ταχύτητες εκτός από τα μουσουλμανικά χωριά τα οποία τρέχουν σε vdsl παρακαλώ !!!!

αυτό σημαίνει ένα πράγμα , όχι ότι γίνετε διάκριση σε βάρος τον χριστιανών , αλλα τα προηγούμενα χρονια που στα χριστιανικά χωρια είχε κάποιες υποδομές στα αλλα χωρια προφανώς δεν είχε και επειδή τώρα τα κάνουνε από την αρχή τα βάλανε απευθείας σύγχρονα τα δίκτυα , δεν θέλω να πιστεύω σε καμια περίπτωση ότι τους καλοπιάνουνε βάζοντας τους καλύτερο internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, MTX said:

αυτό σημαίνει ένα πράγμα , όχι ότι γίνετε διάκριση σε βάρος τον χριστιανών , αλλα τα προηγούμενα χρονια που στα χριστιανικά χωρια είχε κάποιες υποδομές στα αλλα χωρια προφανώς δεν είχε και επειδή τώρα τα κάνουνε από την αρχή τα βάλανε απευθείας σύγχρονα τα δίκτυα , δεν θέλω να πιστεύω σε καμια περίπτωση ότι τους καλοπιάνουνε βάζοντας τους καλύτερο internet

Never say never.... trust me ! Εδώ μένω !!!!! Και ξεχνάς κάτι...! Προεκλογικά γίνονται πολλάαααα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Retromaniac είπε

 

Ναι έχετε δίκιο. Το πρόσθεσε στις αρχές του 2019. Δεν υπήρχε πριν και είχα μείνει με αυτή την εντύπωση.

Και πιο πρίν υπήρχε ρε συ εγω απο πέρσι το σεπτέμβριο στο PC τι έπαιζα ? με το Gamepass έπαιζα τζάμπα Forza και το τελευταίο Gears απλά δεν είχε πολλά απο κάποια άλλα που είχες με αυτό και με το Live στήν κονσόλα.

Και μένα μου έκανε εντύπωση η είδηση και δεν κατάλαβα ακριβώς τι θα βάλουν ολα τα παιχνίδια που δεν υπήρχαν ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Και πιο πρίν υπήρχε ρε συ εγω απο πέρσι το σεπτέμβριο στο PC τι έπαιζα ? με το Gamepass έπαιζα τζάμπα Forza και το τελευταίο Gears απλά δεν είχε πολλά απο κάποια άλλα που είχες με αυτό και με το Live στήν κονσόλα.

Και μένα μου έκανε εντύπωση η είδηση και δεν κατάλαβα ακριβώς τι θα βάλουν ολα τα παιχνίδια που δεν υπήρχαν ?

Θα βάλουν και παιχνίδια που δεν είναι στο play anywhere.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε ίσως να ξαναβάλω γιατί είχα διακόψει τους τελευταίους μήνες,αφού είχα λιώσει τα βασικά που ήθελα δηλ Forza 4 Horizon,Gears 4 και αρκετά λίγο το State of Decay Decay 2 και Sea of thieves

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που έχω να πω όπως το βιώνουμε πολλοί 

Όταν έχεις πολλά δεν ξέρεις τι να παίξεις όπως τα παιδιά μας που τα έχουν όλα και δεν παίζουν με τίποτα 

Εύχομαι οι σκληροί μου δίσκοι να αντέξουν και τα retro να,επιζήσουν 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν νεος κατοχος One X το εχω καταφχαριστηθει, με 3 ευρω για 3 μηνες θα παιζω παιχνιδαρες, ηδε τελιωσα halo 5 k shadow in middle earth και τωρα τελιωνω και rime.

Αν ειναι ισαξιο στο πισι θα το τιμησω σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...