Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

ΣΕ 1080P. 

Το παιδί παίζει και με 2080 και στα 1440p. Όσο ανεβαίνεις ανάλυση, παύει να είναι ο επεξεργαστής το bottleneck. Να έχει 5 fps διαφορά;

Αυτό δεν έγραψα ότι δε παίζει ρόλο τι θα πάρει? Αν είχε 2080ti θα του έλεγα αν δε παίζει μόνο R6siege,csgo και κανα 2 ακόμα που είναι μπροστά ο 3900x, να πάει στον 9900κ. Τώρα αν αξίζουν και τα 2 αυτά cpu τα τριπλά λεφτά για 10-20 φουπουές παραπάνω από τον 3600 το αφήνω στην αντίληψη του καθενός, Εγώ δεν είμαι ο shroud 75 hz monitor έχω.😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, TONEDEPTH είπε

η διαφορα αναμεσα σε 3900χ και 9900κ σε 1440π εινε μονο  5 fps?

Ρε φίλε τόσα review έχουν βγει τόσο δύσκολο είναι να κάτσεις να διαβάσεις η να δεις στο YouTube ένα?  Άφησε το τρολλαρισμα...

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ρε φίλε τόσα review έχουν βγει τόσο δύσκολο είναι να κάτσεις να διαβάσεις η να δεις στο YouTube ένα? 

τα διαβασα πριν λιγο παντος πιστευω οτι εινε παρα  πολυ καλη αγορα ο 3900χ για 1440π σε σχεση με τον 9900κ

Επεξ/σία από TONEDEPTH
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TONEDEPTH είπε

τα διαβασα πριν λιγο παντος πιστευω οτι εινε παρα  πολυ καλη αγορα ο 3900χ για 1440π

Ότι και να πάρεις με την 2080 σου σε 1440p, τα ίδια σκ@τ@ θα είναι μη τα ξαναλέμε. Τον 3900x τον επιλέγεις και για άλλες δουλειές όχι μόνο για gaming. Αυτό σου εξηγούν τα παλικάρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilos είπε

Ότι και να πάρεις με την 2080 σου σε 1440p, τα ίδια σκ@τ@ θα είναι μη τα ξαναλέμε. Τον 3900x τον επιλέγεις και για άλλες δουλειές όχι μόνο για gaming. Αυτό σου εξηγούν τα παλικάρια.

το καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι μου λεει οι διαφορες 3600x-3700x-3800x-3900x στο gaming θα ειναι τριχες. Ριξτε τα λεφτα σας σε gpu, ακομα και ο 3600 θα ειναι μια πολυ καλη βαση μεχρι και για 2080ti, κυριως για ΑΑΑ τιτλους σε 1440p60-75, καλα για rtx on δεν το συζηταμε καν, το να φας bottleneck απο cpu θα ειναι κατορθωμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι τσιτωμενα απο μανα τους πλεον ολα της amd. Απλα χανει την μαγεια του οc. εγω αμα υποστηριξει η μητρικη μ θα κινηθω αργοτερα για εναν 3700χ . φαινεται τουμπανος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dragonitelvl100 είπε

ειναι τσιτωμενα απο μανα τους πλεον ολα της amd. Απλα χανει την μαγεια του οc. εγω αμα υποστηριξει η μητρικη μ θα κινηθω αργοτερα για εναν 3700χ . φαινεται τουμπανος.

 ο 3600  εχει ελαφρος καλυτερο single απο 3700χ αρα καλυτερος σε gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...